Skocz do zawartości
IGNORED

Bezpiecznik Synergistic Research Blue, ORANGE i inne


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, audiograde napisał:

szkoda tego forum - jest wiele powodów dla których setki osób je opuściło

a mogło być jedynym i opiniotwórczym

potworna krótkowzroczność i niekompetencja właściciela

Oooojjjj, kolego....

Spróbuj na forum lub nawet w wiadomości PW napisać nazwę konkurencyjnego forum, zobaczysz co się zadzieje z tekstem.

To jest dopiero chore, taka moralność Kalego. 

Te algorytmy działają już od dawna, ale chyba właśnie od momentu jak daw o temu odeszło wiele fajnych osób, część z nich założyła własne zamknietę fora.

Tego nie ma nigdzie indziej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sir.jax napisał:

Oooojjjj, kolego....

Spróbuj na forum lub nawet w wiadomości PW napisać nazwę konkurencyjnego forum, zobaczysz co się zadzieje z tekstem.

To jest dopiero chore, taka moralność Kalego. 

Te algorytmy działają już od dawna, ale chyba właśnie od momentu jak daw o temu odeszło wiele fajnych osób, część z nich założyła własne zamknietę fora.

Tego nie ma nigdzie indziej. 

Masz na myśli salonik wzajemnej adoracji?

Jesteś taki fajny więc czemu tu jeszcze jesteś ... droga wolna?

😉 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bum1234 napisał:

To co się tu wypisuje napawa wstydem. To kompromitacja.

To się nie k9mpromituj, przestań ...

Zacznij słuchać. 

A teraz specjalnie dla ciebie,  każdy z tych bezpieczników od Verictuma wływa różnie na brzmienie urządzenia, czy Tobie się to podoba, czy nie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A ten SR Orange jeszcze inaczej niż 3 poprzednie.

 

OrangeFuseHero2-1.jpg

6 minut temu, pmcomp napisał:

Jesteś taki fajny więc czemu tu jeszcze jesteś ... droga wolna?

Ty idź sobie na ślepo potestuj...

Wiesz co...😆

W przeciwieństwie do Ciebie i buma jestem we właściwym miejscu.

Wy się realizujcie w Audio mitach, tam Wasze miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź już spać, bo brniesz bez sensu w te bajeczki ......

Nie wiem, może to sprzedajesz, bo trudno uwierzyć, by normalnie myśląca osoba mogła brać poważnie te "cudowne" bezpieczniki.

Zastanawiam się jak takie osoby wybierają sobie kolumny. przecież przestawienie kolumn o kilkanaście centymetrów zmienia brzmienie. Akustyka pomieszczenia jest niezwykle istotna. Zmieniając położenie kolumn i położenie miejsca odsłuchu można diametralnie zmienić brzmienie. A wy tu o jakichś drucikach, które przecież żadnej zmiany nie wywołują.

Ciekawe. Kto tu jest głuchy 😄

I jeszcze jedno. Często osoby "słyszące różne głupoty[stwa nie potrafią zauważyć, że jedną kolumnę mają podłączoną odwrotnie. Niezwykły paradoks.

O czym świadczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bum1234 napisał:

Nie wiem, może to sprzedajesz, bo trudno uwierzyć, by normalnie myśląca osoba mogła brać poważnie te "cudowne" bezpieczniki.

Miałeś w łapach,  testowales?

Nie?

To po co ta dyskusja, skądinąd jak dobrze pamiętam, nie masz za bardzo czym szastać jeśli chodzi o sprzęt audio, więc możesz sobie darować.

A przynajmniej nie teoretyzuj.

4 minuty temu, bum1234 napisał:

Zastanawiam się jak takie osoby wybierają sobie kolumny. przecież przestawienie kolumn o kilkanaście centymetrów zmienia brzmienie. Akustyka pomieszczenia jest niezwykle istotna. Zmieniając położenie kolumn i położenie miejsca odsłuchu można diametralnie zmienić brzmienie.

Aleś mnie zaimponileś 😁

Pacz pan, hameryke odkrył 🤣🤣🤣

Z tym tekstem to możesz uświadamiać w zakładce start nowicjuszy.

Ba, nawet nie trzeba aż o kilkanaście cm...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co miałbym to mieć?

Przecież to nie działa tak jak to opisujecie, o czym wie każde dziecko, które liznęło trochę fizyki.

A teraz dobrej nocki fantaści, puszczę sobie Piotra Anderszewskiego na dobranoc. Ale wy przecież nie wiecie nawet kto to jest.

Sprawdźcie sobie w Wikipedii, bo do słuchania nie dorośliście. I tak nic z tego nie zrozumiecie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sir.jax napisał:

 

A teraz specjalnie dla ciebie,  każdy z tych bezpieczników od Verictuma wływa różnie na brzmienie urządzenia, czy Tobie się to podoba, czy nie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A ten SR Orange jeszcze inaczej niż 3 poprzednie.

 

OrangeFuseHero2-1.jpg

 

Przyjedz do mnie z tymi bezpiecznikami, zrobimy test. Jak je rozpoznasz to z przyjemnoscia tutaj publicznie wszystko odszczekam.

Mozesz przywieźć ze soba urzadzenie, w ktore chcesz je wtykac, tez podlaczymy.

Kiedy wpadasz?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sir.jax napisał:

Miałeś w łapach,  testowales?

Nie?

Uuuuu, to ten NajWazniejszy "argument" - nie testowałeś to nie wiesz.

Czy trzeba testować jazdę na kwadratach zamiast kół, by wiedzieć, że to się nie powiedzie?

Czekam na wyniki  testu u pmcompa...jak relacja będzie gotowa, daj znać, bo muszę zamówić większe ilości "popkornu".

Radzę przygotować zawczasu  "wiarygodne wyjaśnienia", czemu to, ach czemu, się nie udało...🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

W kwestii formalnej bo dyskusja cały czas schodzi na wzajemne osobiste przepychanki. Jest opcja ignoruj i dzięki niej nie widać postów osoby ignorowanej. Szkoda czasu na wzajemne przepychanki, które nie prowadzą do niczego innego jak tylko powiększenia ilości punktów karnych. Forum ma charakter otwarty i każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie a nie jest chyba dla większości zaskoczeniem jakie zdanie ma część użytkowników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej. 

Dlaczego to ludzie mający coś do powiedzenia w danej zakładce mają się specjalnie zabezpieczać przed osobą pozbawioną pojęcia o czy mowa? Oczywiście nie wnikam z jakich przyczyn, bo to wolny kraj. Przecież to jest działalność na zasadzie kopiuj/wklej we wszyskich wątkach i wszystkich wypowiedziach. Ja akurat umiem danego osobnika zapętlić, aby na własne życzenie dostał bana, ale nie tędy droga. Mimo, że mam z tego niezły fun. 

J. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sir.jax napisał:

A teraz specjalnie dla ciebie,  każdy z tych bezpieczników od Verictuma wływa różnie na brzmienie urządzenia, czy Tobie się to podoba, czy nie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

bez.jpg.dab1bc9d294880f6fb5ca9b6cc9b2600.jpg

A teraz kup sobie kilka bezpieczników w elektrycznym, na te wyczynowe i zwykłe nawiń taśmę zostaw same wyprowadzenia zamieszaj i zastanów się gdzie się podziały te różnice? Jeśli uda Ci się wyłącznie na słuch wyłowić z 10sztuk te trzy o "specyficznym brzmieniu" w kilku próbach wówczas będziesz mógł obwieszczać o ich wpływie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, umka said:

a akurat umiem danego osobnika zapętlić

Gratuluję wiary we własne możliwości. Są takie same jak wiedza 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
48 minut temu, umka napisał:

Dlaczego to ludzie mający coś do powiedzenia w danej zakładce mają się specjalnie zabezpieczać przed osobą pozbawioną pojęcia o czy mowa?

Opcja ignoruj nie zabezpiecza przed innymi ale przed sobą jeśli ktoś nie potrafi ignorować lub tolerować odmiennego zdania.

Natomiast jeśli pojawiają się szyderstwa, kpiny czy złośliwy sarkazm w stosunku do innych użytkowników forum to takie postępowanie należy zgłaszać moderacji bo na takie zachowanie przyzwolenia nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na forum audiofili głusi mogą ferować swoje z niczego wyjęte wypociny?

ciekawe jak długo przeżyłby tego typu osobnik na forum np fotograficznym - gdyby zaczął opowiadać że bokeh nie istnieje a różnice w zafarbie na monitorach to iluzja 

są też fora perfumowe gdzie zabiliby śmiechem kogoś kto nie potrafi odróżnić składu perfum - na węch 🙂

 

kurde - tam też jest moderacja - i robi co do niej należy!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Seyv napisał:

Opcja ignoruj nie zabezpiecza przed innymi ale przed sobą jeśli ktoś nie potrafi ignorować lub tolerować odmiennego zdania.

Natomiast jeśli pojawiają się szyderstwa, kpiny czy złośliwy sarkazm w stosunku do innych użytkowników forum to takie postępowanie należy zgłaszać moderacji bo na takie zachowanie przyzwolenia nie ma.

Spoko. Raczej nikogo nie zgłoszę do banowania, bo jestem emocjonalnie przygotowany na wszelkie zaczepki. Zabrałem głos w ogólnej sprawie, która z boku wygląda na ochronkę pewnych osób. Ale cóż, taki mamy klimat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
48 minut temu, audiograde napisał:

czyli na forum audiofili głusi mogą ferować swoje z niczego wyjęte wypociny?

Nie zawsze chodzi o to, że ktoś jest głuchy ale po pierwsze nie we wszystkich systemach audio gadżety mają jakikolwiek wpływ a po drugie nawet jeśli mają to warto być świadomy skali tego wpływu. Niestety wiele opisów nie podaje tej skali.

23 minuty temu, umka napisał:

Raczej nikogo nie zgłoszę do banowania

 

23 minuty temu, umka napisał:

Zabrałem głos w ogólnej sprawie, która z boku wygląda na ochronkę pewnych osób.

Nikogo od razu nie banujemy (chyba, że osoby, które wielokrotnie i notorycznie łamią regulamin, ignorując przy tym ostrzeżenia moderacji) a zazwyczaj jest udzielane tylko ostrzeżenie, które w przypadku osób inteligentnych w zupełności wystarczy do przywrócenia normalnego trybu dyskusji. Nikogo też nie chronimy ale jeśli ktoś pisze, że większy wpływ na brzmienie ma przestawienie kolumn niż bezpiecznik to nie sposób nie przyznać mu racji. Sam wprawdzie wpływu bezpieczników nigdy nie sprawdzałem i średnio mnie one interesują ale już np. wszelkiej maści wtyczek w wielu systemach tak i wiem, że trzeba do tematu podejść z dużą dozą rozsądku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BYŁBY ROZSĄDEK - NIE BYŁOBY TU TROLI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, audiograde said:

BYŁBY ROZSĄDEK - NIE BYŁOBY TU TROLI

Może zamiast wrzeszczeć bez sensu przeprowadziłbyś eksperyment zaproponowany przez kolegę Malikali?

Pozytywny wynik (oczywiście udokumentowany) zamknąłby usta wszystkim "niedowiarkom" 😄

 

1 hour ago, audiograde said:

czyli na forum audiofili głusi mogą ferować swoje z niczego wyjęte wypociny?

Bądź łaskaw nie obrażać normalnych ludzi. 

Pokaż nam rezultat testu swojego słuchu..

Uzasadnij stwierdzenie "z niczego wyjęte" - jest nad wyraz obraźliwe i oczywiście błędne.

I jeszcze jedno. Analogia też może być błędna. Przykłady, które podałeś mają się nijak do audio - to po prostu zupełnie inne sytuacje. To zwykła demagogia.

56 minutes ago, umka said:

która z boku wygląda na ochronkę pewnych osób

Skoro powiedziałeś A, powiedz B. Proszę, wymień konkretne nicki. Z uzasadnieniem.

Jeśli masz odwagę i jesteś na to przygotowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Seyv napisał:

Nie zawsze chodzi o to, że ktoś jest głuchy ale po pierwsze nie we wszystkich systemach audio gadżety mają jakikolwiek wpływ a po drugie nawet jeśli mają to warto być świadomy skali tego wpływu. Niestety wiele opisów nie podaje tej skali.

 

Nikogo od razu nie banujemy (chyba, że osoby, które wielokrotnie i notorycznie łamią regulamin, ignorując przy tym ostrzeżenia moderacji) a zazwyczaj jest udzielane tylko ostrzeżenie, które w przypadku osób inteligentnych w zupełności wystarczy do przywrócenia normalnego trybu dyskusji. Nikogo też nie chronimy ale jeśli ktoś pisze, że większy wpływ na brzmienie ma przestawienie kolumn niż bezpiecznik to nie sposób nie przyznać mu racji. Sam wprawdzie wpływu bezpieczników nigdy nie sprawdzałem i średnio mnie one interesują ale już np. wszelkiej maści wtyczek w wielu systemach tak i wiem, że trzeba do tematu podejść z dużą dozą rozsądku.

Wiem, że musisz być w miarę bezstronnym. Mam jednak pytanko. Jak odbierasz merytoryczne wpisy kolegi jawnie utożsamiającego się z naszą rozmową na przykładzie mojej osoby zaraz po zabraniu głosu? Ani w temacie, ani jako odpowiedź na zadane pytanie założyciela wątku, tylko w efekcie porażek słownych ataki dla samego bicia piany? Nie wdaję się z nim w rozmowę na Twoją prośbę jakiś czas temu. Ale on nie da porozmawiać nikomu z Tobą włącznie bez bicia piany. I tylko o to mi chodzi. 

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, umka napisał:

W kwestii formalnej

W kwestii formalnej.

Odzywasz się głosem "mentora", stojącego obok. Zainteresowało mnie, czy "słyszysz" bezpieczniki, czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, bum1234 napisał:

Przykłady, które podałeś mają się nijak do audio - to po prostu zupełnie inne sytuacje. To zwykła demagogia.

demagogia to jest próba wmawiania innym że nie mogą słyszeć tego co słyszą - bo arbiter "rozsądku" nie słyszy 🙂

a przykłady są adekwatne - po prostu twój aparat poznawczy nie jest w stanie tego ogarnąć 

na tym właśnie polegają różnego typu ułomności 🙂  

tyle tylko, że kiedyś ludzie mieli odrobinę wstydu i nie pokazywali się z nimi publicznie

No cóż - takie czasy nastały

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, umka said:

Wiem, że musisz być w miarę bezstronnym. Mam jednak pytanko. Jak odbierasz merytoryczne wpisy kolegi jawnie utożsamiającego się z naszą rozmową na przykładzie mojej osoby zaraz po zabraniu głosu? Ani w temacie, ani jako odpowiedź na zadane pytanie założyciela wątku, tylko w efekcie porażek słownych ataki dla samego bicia piany? Nie wdaję się z nim w rozmowę na Twoją prośbę jakiś czas temu. Ale on nie da porozmawiać nikomu z Tobą włącznie bez bicia piany. I tylko o to mi chodzi. 

J.

Jak zwykle chowasz głowę w piasek. Widać półsłówka i niedopowiedzenia to podstawowy środek wyrazu w twoim arsenale.

Skoro już zabierasz głos w sprawach nie związanych z tematem wątku i robisz to w prowokacyjny i obraźliwy sposób, to skąd zdziwienie, że ktoś śmie reagować na te wykonywane półsłówkami zaczepki?

Jeśli faktycznie to  o czym piszesz leży ci na sercu to od tego są odpowiednie wątki. Porządki trzeba zacząć od własnej osoby.

Niestety to jest otwarte forum, a nie zamknięty portal, na którym możesz bezkarnie wypisywać co ci się tylko podoba, blokując możliwość jakichkolwiek komentarzy.

Just now, audiograde said:

demagogia to jest próba wmawiania innym że nie mogą słyszeć tego co słyszą - bo arbiter "rozsądku" nie słyszy 🙂

a przykłady są adekwatne - po prostu twój aparat poznawczy nie jest w stanie tego ogarnąć 

na tym właśnie polegają różnego typu ułomności 🙂  

tyle tylko, że kiedyś ludzie mieli odrobinę wstydu i nie pokazywali się z nimi publicznie

No cóż - takie czasy nastały

 

Znowu posługujesz się obraźliwym tekstem, a jedynym uzasadnieniem tego co napisałeś o analogiach jest "przykłady są adekwatne". To brzmi jak klasyczny audiofilski argument "ja słyszę" i jest tyle samo wart.

 

A jak tam testy bezpieczników? Odważysz się?

Pytanie retoryczne ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, audiograde napisał:

demagogia to jest próba wmawiania innym że nie mogą słyszeć tego co słyszą - bo arbiter "rozsądku" nie słyszy 🙂

a przykłady są adekwatne - po prostu twój aparat poznawczy nie jest w stanie tego ogarnąć 

na tym właśnie polegają różnego typu ułomności 🙂  

tyle tylko, że kiedyś ludzie mieli odrobinę wstydu i nie pokazywali się z nimi publicznie

No cóż - takie czasy nastały

 

Rozwiazanie zaproponowalem … prawdziwy test. W ciemno. Mozna zrobic samemu tak jak pokazal @iro III, nie potrzeba drugiej osoby.

Tylko trudno czasem potem uwierzyc w wyniki. Bo jak sie cos kupilo super duper audiofilskiego to cieżko sie przed samym soba przyznać do wyników. Kupilem cos drozszego, czyli zazwyczaj lepszego to … musi byc lepiej. O wplywie wszelkiej masci bizuterii audio, kabli DC, kabli LAN itp. juz nie wspominam bo tam najlatwiej wpasć w tzw. czybbik wiary.

Przyklad?

O tym urzadzeniu juz gdzies tu pisalem:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wtykalem je najpierw we wszystkie mozliwe dziury zasilania w swoim systemie. Potem przy okazji innego spotkania audiofilskiego, w ktorym uczestniczylo kilku znanych warszawskich kolegow, wtykalem tam w ciemno, a oni sluchali.

Wynik: smiechu bylo co niemiara … wplyw na dzwiek zerowy.

 

Konkluzja: kazdy slyszy to co chce uslyszeć i w co wierzy, że usłyszy !!!

 

A na koniec poprosze wszystkich o techniczne uzasadnienie: dlaczego centymetrowy odcinek drucika w jednym bezpieczniku topikowym i w innym bezpiecznku topikowym o takich samych prametrach elektrycznych ma powodować zmianę w dzwieku???

Pytam bo wiem dlaczego kabel sieciowy AC moze mieć wplyw na dzwiek i do tego, ktora jego część za to odpowiada. A tu nie mam pojecia. Ktos mnie oswieci?

BTW z tej samej beczki zasilania AC … czy ktos wreszcie zrobil test o ktory prosilem tj. porownanie kabla elektrycznego 3x1,5mm2 z Castoramy do jakiegoś audiofilskiego węża za taczke mamony, po odlaczeniu zył PE albo po zamianie na identyczną? Test prosty do wykonania, trzeba tylko chcieć tylko swiat sie potem moze zawalić. Czekam juz grubo ponad rok 🙂 .

Zero odpowiedzi … przeciez łatwiej wierzyć

Milego dnia zyczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie

konkluzja:

- nie każdy jest w stanie usłyszeć

- nie w każdym układzie odniesień usłyszenie jest możliwe

 

I nie ma znaczenia - ile powtórek ślepych ktoś będzie robił ani ilu kolegów będzie mu przytakiwać

albo ktoś coś na jakimś sprzęcie słyszy albo nie

 

ja też mam sprzęt który znacząco zmienił brzmienie większości nagrań - a innych w ogóle nie ruszył

trzeba się z tym pogodzić

jeszcze raz:  W OKREŚLONYM UKŁADZIE ODNIESIEŃ (słuchacz - sprzęt - nagranie -prąd - ciśnienie - hgw co jeszcze) - słychać różnice albo nie

i nic na to nie poradzisz - koledzy też nie 🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym wydaje się, że fizyka działa w różny sposób w zależności od tego co w danej chwili jest wygodne.

Coś mi to przypomina.

Istnieje takie określenie - kawiarniana filozofia - również idealnie pasuje do wypowiedzi kolegi audiograde.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, audiograde napisał:

nie

konkluzja:

- nie każdy jest w stanie usłyszeć

- nie w każdym układzie odniesień usłyszenie jest możliwe

 

I nie ma znaczenia - ile powtórek ślepych ktoś będzie robił ani ilu kolegów będzie mu przytakiwać

albo ktoś coś na jakimś sprzęcie słyszy albo nie

 

ja też mam sprzęt który znacząco zmienił brzmienie większości nagrań - a innych w ogóle nie ruszył

trzeba się z tym pogodzić

jeszcze raz:  W OKREŚLONYM UKŁADZIE ODNIESIEŃ (słuchacz - sprzęt - nagranie -prąd - ciśnienie - hgw co jeszcze) - słychać różnice albo nie

i nic na to nie poradzisz - koledzy też nie 🙂

 

 

Czy chcesz powiedzić, ze wplyw tego bezpiecznika w systemie A bedzie slychac a w systemie B już nie?

To jakoś zaprzecza tezie, ze taki bezpiecznik, czytajac materialy marketingowe i wypowiedzi userow, polepsza dzwiek.

A testy najlepiej wykonywac w kilka osob, wtedy nastepuje automatyczna eliminacja osob nieslyszacych. Wystarczy ze jeden z nich, ten slyszacy, walnie w tescie strzal 10/10 i … odszczekam publicznie 🙂 .

A to ze ktos nie slyszy to moze dlatego ze nie ma roznic? A ten kto slyszy to wierzy … ale nie potrafi np. uslyszeć w tescie. Nie bierzesz tego pod uwage?

Najlatwiej napisać: nie slyszy bo jest gluchy, ja slysze bo mam super sluch. Ten system jest do doopy bo nie slychac, a ten zarabisty bo slychać.

Chcesz to udowodnic? Ciebie takze zapraszam do siebie, posluchamy.

He, he, he …

 

PS. "Nie walcz z idiotami, mają przewagę liczebną" … czy to czasem nie z Twojego profilu? 

Ja tu jakos w calej tej zakladce czesto widze przewage liczebna ale … w odwrotna stronę 😉 . Nie mowiac juz o tym, ze nazywanie kogos idiotą dlatego, ze ma inne zdanie, inne doswiadczenia jest … nieeleganckie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie że wyraziłem się jasno i czytelnie

może spróbuj przeczytać jeszcze raz  😛 

 

nie interesuje mnie - co kto słyszy lub nie słyszy i dlaczego

interesuje mnie żeby mi nikt nie wmawiał że JA nie słyszę, nie mogę słyszeć tego co słyszę

i w gruncie rzeczy - ta oczywistość powinna zamknąć temat

ale przecież trole nie mogą bez tego żyć

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, pmcomp napisał:

Tylko trudno czasem potem uwierzyc w wyniki. Bo jak sie cos kupilo super duper audiofilskiego to cieżko sie przed samym soba przyznać do wyników

Argument z dupy, jak zwykle powtarzany jak mantra.

Nie zawsze to super duper audiofilne jest takie super duper, bywa że wcale nie i można równie dobrze taniej.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, audiograde napisał:

 

 

nie interesuje mnie - co kto słyszy lub nie słyszy i dlaczego

interesuje mnie żeby mi nikt nie wmawiał że JA nie słyszę, nie mogę słyszeć tego co słyszę

 

 

 

Przeciez to bardzo latwo sprawdzić. Jak badanie krwi na obecność np. wirusa HIV. Trafisz 10/10 i wyjdzie, ze slyszysz, a nie gadasz ze slyszysz. A to ogromna roznica. Nieprawdaż?

 

4 minuty temu, sir.jax napisał:

Argument z dupy, jak zwykle powtarzany jak mantra.

Nie zawsze to super duper audiofilne jest takie super duper, bywa że wcale nie i można równie dobrze taniej.

 

 

Mnie nie musisz tego mowić, ja grzebie duzo w kolumnach vintage, ktore wg. wiekszosci ZNAFCÓW z tej zakladaki nie maja prawa grać i basta 🙂 .

Tylko ja juz nie jestem audiofilem i nie musze siebie samego oszukiwać 😉 .

To kiedy do mnie wpadasz z tymi bezpiecznikami?

Moze wtedy podzielisz sie tez swoimi techniczny i teoriami nt. wplywu bezpiecznikow na dzwiek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.