Skocz do zawartości
IGNORED

Bezpiecznik Synergistic Research Blue, ORANGE i inne


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rozumiem, że czujesz potrzebę przekonywania siebie 10 razy na 10 że odbierasz te same bodźce? 🙂

czy chodzi ci o to, że potrzebujesz akceptacji społecznej (kolegów) - i dopiero to przekonuje cię ostatecznie o sensowności twoich konkluzji?  🙂 

 

a przez ulicę kto cię przeprowadza? 🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, audiograde napisał:

ale przecież trole nie mogą bez tego żyć

Bez takich wątków też, wyobrażasz sobie, co to by było, gdyby nikt nie zakładał wątków o listwach, bezpiecznikach i kablach.

Biedacy nie mieli by co pisać. 

Swoją drogą ciekawe ilu z nich ma poobżerane pazury przy łapach z tej nerwozy?

😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sir.jax napisał:

Bez takich wątków też, wyobrażasz sobie, co to by było, gdyby nikt nie zakładał wątków o listwach, bezpiecznikach i kablach.

Biedacy nie mieli by co pisać. 

Swoją drogą ciekawe ilu z nich ma poobżerane pazury przy łapach z tej nerwozy?

Nie … dystrybucja nie mailaby czego sprzedawać !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sir.jax napisał:

Swoją drogą ciekawe ilu z nich ma poobżerane pazury przy łapach z tej nerwozy?

a wydawałoby się że wyszli już z 5 klasy podstawówki 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, audiograde napisał:

rozumiem, że czujesz potrzebę przekonywania siebie 10 razy na 10 że odbierasz te same bodźce? 🙂

czy chodzi ci o to, że potrzebujesz akceptacji społecznej (kolegów) - i dopiero to przekonuje cię ostatecznie o sensowności twoich konkluzji?  🙂 

 

a przez ulicę kto cię przeprowadza? 🙂

 

 

Widze, ze latwiej mleć jęzorem niz sprawdzic w powtarzalnych warunkach swoje teorie.

A wymiana 10 razy bezpiecznika to bardzo prosta sprawa i … poznamy golasa 🙂 .

 

Jak ci sie nie podoba moj sprzet moze sprawdzic na twoim. Wchodzisz czy bedzie tak jak kilka lat temu ze @sly30

Chicken ???

3 minuty temu, audiograde napisał:

a wydawałoby się że wyszli już z 5 klasy podstawówki 🙂 

Panie profesorze … to dlaczego ten jednocentymetrowy drucik ma wplyw na dzwiek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak słowo pisane - trudna rzecz  🙂

 

ja tam wyżej napisałem - nie interesuje mnie kto, co, jak i na czym słucha

i nawet napisałem co mnie interesuje - na pewno nie cudza opinia 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, umka napisał:

Spoko. Raczej nikogo nie zgłoszę do banowania, bo jestem emocjonalnie przygotowany na wszelkie zaczepki. Zabrałem głos w ogólnej sprawie, która z boku wygląda na ochronkę pewnych osób. Ale cóż, taki mamy klimat. 

5 godzin temu, umka napisał:

W kwestii formalnej. 

Dlaczego to ludzie mający coś do powiedzenia w danej zakładce mają się specjalnie zabezpieczać przed osobą pozbawioną pojęcia o czy mowa? Oczywiście nie wnikam z jakich przyczyn, bo to wolny kraj. Przecież to jest działalność na zasadzie kopiuj/wklej we wszyskich wątkach i wszystkich wypowiedziach. Ja akurat umiem danego osobnika zapętlić, aby na własne życzenie dostał bana, ale nie tędy droga. Mimo, że mam z tego niezły fun. 

J. 

 

Taki mamy klimat - to go zmień...

Z boku wszystko jest proste - zbanować buma i po temacie... Tylko możesz powiedzieć kto ma to zrobić i na jakiej podstawie? Bo nie zgadzasz się z treścią Jego wpisów? Ja też i co z tego? 

Wiesz ile osób nie słyszących kable, żąda by kasować wpisy o kablach? Wiesz ilu zwolenników jednaj partii żąda kasowania wpisów tych drugich? W końcu wiesz ile osób zgłasza uwagi w stosunku do Ciebie/Twojego bloga? Że to blog komercyjny i Twoje wpisy mają charakter reklamowy i to im przeszkadza na publicznym forum. Takich zgłoszeń też jest trochę... 

Pamiętasz jak kilka lat temu, jeden z byłych moderatorów, chciał coś z tym zrobić i zaczął Ci uprzykrzać życie, zabraniając linkowania czy promocji sprzętów w KAIM? Do dziś dnia nie szczędzisz gorzkich słów na temat tego forum i jej moderacji będące pokłosiem tamtej sytuacji. A przecież schemat był dokładnie taki sam: zebrała się grupa użytkowników, którym inny użytkownik nie pasował do forum... Wtedy padło na Ciebie, teraz na Buma. 

Tylko poważnie, powiedz kto ma te decyzje i osądy podejmować? Bo był okres, że moderacja kasowała sobie konta uznaniowo (czasy Vlado), to w krótkim okresie czasu wycięła połowę forum. Więc to złe rozwiązanie. Był czas gdy grupa niezadowolonych osób odchodziła, zakładając nowe fora/blogi.  Ja sam pamiętam z pięć takich inicjatyw, Ty jesteś tu dłużej to kojarzysz pewnie jeszcze więcej. I ile z tych inicjatyw trwale zaistniało? Ile for da się zrobić, dzieląc jedno większe na kilka mniejszych, tylko po to by uniknąć paru wkurzających userów? A potem okazuje się, że forum złożone z 50 kolegów nie ma sensu, bo nie ma komu o czym pisać... Więc to też nie jest idealne rozwiązanie. Był moment gdzie moderacja dała wolną rękę użytkownikom i prowadzący wątek mógł userów blokować, a wpisy usuwać. Wtedy były pretensje, że moderacja chodzi na smyczy użytkowników.

Więc co się nie zrobi jest źle. Jeśli masz jakiś pomysł jak te problemy rozwiązać to daj nam znać, na prawdę próbowaliśmy wielu rzeczy i nie ma rozwiązań idealnych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, audiograde napisał:

czyli jednak słowo pisane - trudna rzecz  🙂

 

ja tam wyżej napisałem - nie interesuje mnie kto, co, jak i na czym słucha

i nawet napisałem co mnie interesuje - na pewno nie cudza opinia 🙂 

 

Panie profesorze … to dlaczego ten jednocentymetrowy drucik w bezpieczniku topikowym ma wplyw na dzwiek?

Pytam bo …. moge poczytac naukowe opracowania nt. rozszczepienia jader czy czarnych dziur, a o bezpiecznikach topikowych nic nie ma …

Jakies nowa teoria wzglednosci sie kroi? Uchyl nam proszę rabka tajemnicy, nam maluczkim.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem - bo może?  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, pmcomp napisał:

 

Panie profesorze … to dlaczego ten jednocentymetrowy drucik ma wplyw na dzwiek?

 

A kto to wie... A czemu kilka centymetrów przewodnika, napylone na folię i zawinięte w rulon, tworzące kondensator foliowy ma wpływ na dźwięk...? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, audiograde said:

a wydawałoby się że wyszli już z 5 klasy podstawówki 🙂 

Ty z pewnością jej nie skończyłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, plastik1989 napisał:

A kto to wie... A czemu kilka centymetrów przewodnika, napylone na folię i zawinięte w rulon, tworzące kondensator foliowy ma wpływ na dźwięk...? 

Tak … tylko przez ten kondensator plynie sygnal audio, a przez bezpiecznik sinusoida 230 VAC, 50 Hz.

Jakos ktos kiedys latwo, prosto i przyemnie wytlumaczyl dlaczego kabel zasilajacy AC moze miec wplyw na dzwiek oraz koedy i w jakich okolicznosciach moze sie to stac. Oraz najwazniejsze wytlumaczyl to korzystajac jedynie z prawa Ohma i pokazal, ktora czesc kabla za to odpowiada i dlaczego. Mozna?

Tylko zadna teoria o wplywie drucika bezpiecznika jest nie do obrony.

 

 

 

Dlaczego nikt z branzy audio i forumowiczow nie twierdzi, ze zmiany plam na sloncu maja wplyw na dzwiek? Odpowiedz … bo nikt jeszcze nie wymyslil jak na tym zarobic 😉 . 

Dowod: wysyp na rynku w ciagu ostatnich dwoch czy trzech lat wszelkiej masci komponentow LAN/WAN … patrz watek o audiofilskich switchach. Ja slucham z plikow jakos od 10 lat i wtedy „wplywu nie było” 🙂 .

A teraz jest rynek, jes5 kasa ro jest wplyw na dzwiek.

Howgh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest grupa jelonków, która to kupuje, ignorujac równocześnie akustykę i pare innych rzeczy, które rzeczywiście decydują o brzmieniu, ale wymagają odrobiny wysiłku wiekszego niż włożenie kawałka drucika w sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, plastik1989 napisał:

 

Taki mamy klimat - to go zmień...

Z boku wszystko jest proste - zbanować buma i po temacie... Tylko możesz powiedzieć kto ma to zrobić i na jakiej podstawie? Bo nie zgadzasz się z treścią Jego wpisów? Ja też i co z tego? 

Wiesz ile osób nie słyszących kable, żąda by kasować wpisy o kablach? Wiesz ilu zwolenników jednaj partii żąda kasowania wpisów tych drugich? W końcu wiesz ile osób zgłasza uwagi w stosunku do Ciebie/Twojego bloga? Że to blog komercyjny i Twoje wpisy mają charakter reklamowy i to im przeszkadza na publicznym forum. Takich zgłoszeń też jest trochę... 

Pamiętasz jak kilka lat temu, jeden z byłych moderatorów, chciał coś z tym zrobić i zaczął Ci uprzykrzać życie, zabraniając linkowania czy promocji sprzętów w KAIM? Do dziś dnia nie szczędzisz gorzkich słów na temat tego forum i jej moderacji będące pokłosiem tamtej sytuacji. A przecież schemat był dokładnie taki sam: zebrała się grupa użytkowników, którym inny użytkownik nie pasował do forum... Wtedy padło na Ciebie, teraz na Buma. 

Tylko poważnie, powiedz kto ma te decyzje i osądy podejmować? Bo był okres, że moderacja kasowała sobie konta uznaniowo (czasy Vlado), to w krótkim okresie czasu wycięła połowę forum. Więc to złe rozwiązanie. Był czas gdy grupa niezadowolonych osób odchodziła, zakładając nowe fora/blogi.  Ja sam pamiętam z pięć takich inicjatyw, Ty jesteś tu dłużej to kojarzysz pewnie jeszcze więcej. I ile z tych inicjatyw trwale zaistniało? Ile for da się zrobić, dzieląc jedno większe na kilka mniejszych, tylko po to by uniknąć paru wkurzających userów? A potem okazuje się, że forum złożone z 50 kolegów nie ma sensu, bo nie ma komu o czym pisać... Więc to też nie jest idealne rozwiązanie. Był moment gdzie moderacja dała wolną rękę użytkownikom i prowadzący wątek mógł userów blokować, a wpisy usuwać. Wtedy były pretensje, że moderacja chodzi na smyczy użytkowników.

Więc co się nie zrobi jest źle. Jeśli masz jakiś pomysł jak te problemy rozwiązać to daj nam znać, na prawdę próbowaliśmy wielu rzeczy i nie ma rozwiązań idealnych...

Gdyby to forum nie zylo „z rynku i z branzy” to by byla prawda.

BTW znam co najmniej dwa niekomercyjne fora na polskim rynku: audiomaniacy i audiohobby, w ktorych jest mnostwo merytorycznych tresci, ludzie sobie pomagają i jest spokoj i nie ma nawalanek. Mozna?

Dlaczego w moim watku tutaj w zakladce hiend o kolumnach vintage hi-end jest swiety spokoj i nie ma nawalanek? Bo w tym wątku „nie ma kasy” 🙂 .

 

Tam gdzie w gre wchodzi kasa to mamy tak jak mamy.

🙂 .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, umka napisał:

Jak odbierasz merytoryczne wpisy kolegi jawnie utożsamiającego się z naszą rozmową na przykładzie mojej osoby zaraz po zabraniu głosu?

Wzajemne przepychanki nie są merytoryczne. Ponieważ dobiegliśmy trochę od tematu przymykam na to oko ale jeśli pojawiają się gdy dyskusja jest na temat nadaje się to do ukrycia.

Godzinę temu, umka napisał:

Ale on nie da porozmawiać nikomu z Tobą włącznie bez bicia piany

Jeśli zaczepki są personalne i powtarzają się notorycznie staramy się reagować o ile o nich wiemy. Niestety sam (i inni moderatorzy podobnie) nie mam na tyle czasu by ogarniać wszystkie treści na forum więc system zgłoszeń jest tu bardzo istotny.

40 minut temu, audiograde napisał:

W OKREŚLONYM UKŁADZIE ODNIESIEŃ (słuchacz - sprzęt - nagranie -prąd - ciśnienie - hgw co jeszcze) - słychać różnice albo nie

Przeprowadziłem dziesiątki (jeśli nie setki) mniej lub bardziej ślepych testów z kilkudziesięcioma osobami i niektórzy słyszeli zmiany, również wtedy kiedy w układzie ich faktycznie nie było (tylko udawałem, że coś przepinam), niektórzy potrafili je nawet dość dokładnie zdefiniować. Były też odsłuchy kiedy nikt nie potrafił poprawnie odróżnić podłączonych kolumn choć miały zupełnie inną konstrukcję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, plastik1989 napisał:

 

Taki mamy klimat - to go zmień...

Z boku wszystko jest proste - zbanować buma i po temacie... Tylko możesz powiedzieć kto ma to zrobić i na jakiej podstawie? Bo nie zgadzasz się z treścią Jego wpisów? Ja też i co z tego? 

Wiesz ile osób nie słyszących kable, żąda by kasować wpisy o kablach? Wiesz ilu zwolenników jednaj partii żąda kasowania wpisów tych drugich? W końcu wiesz ile osób zgłasza uwagi w stosunku do Ciebie/Twojego bloga? Że to blog komercyjny i Twoje wpisy mają charakter reklamowy i to im przeszkadza na publicznym forum. Takich zgłoszeń też jest trochę... 

Pamiętasz jak kilka lat temu, jeden z byłych moderatorów, chciał coś z tym zrobić i zaczął Ci uprzykrzać życie, zabraniając linkowania czy promocji sprzętów w KAIM? Do dziś dnia nie szczędzisz gorzkich słów na temat tego forum i jej moderacji będące pokłosiem tamtej sytuacji. A przecież schemat był dokładnie taki sam: zebrała się grupa użytkowników, którym inny użytkownik nie pasował do forum... Wtedy padło na Ciebie, teraz na Buma. 

Tylko poważnie, powiedz kto ma te decyzje i osądy podejmować? Bo był okres, że moderacja kasowała sobie konta uznaniowo (czasy Vlado), to w krótkim okresie czasu wycięła połowę forum. Więc to złe rozwiązanie. Był czas gdy grupa niezadowolonych osób odchodziła, zakładając nowe fora/blogi.  Ja sam pamiętam z pięć takich inicjatyw, Ty jesteś tu dłużej to kojarzysz pewnie jeszcze więcej. I ile z tych inicjatyw trwale zaistniało? Ile for da się zrobić, dzieląc jedno większe na kilka mniejszych, tylko po to by uniknąć paru wkurzających userów? A potem okazuje się, że forum złożone z 50 kolegów nie ma sensu, bo nie ma komu o czym pisać... Więc to też nie jest idealne rozwiązanie. Był moment gdzie moderacja dała wolną rękę użytkownikom i prowadzący wątek mógł userów blokować, a wpisy usuwać. Wtedy były pretensje, że moderacja chodzi na smyczy użytkowników.

Więc co się nie zrobi jest źle. Jeśli masz jakiś pomysł jak te problemy rozwiązać to daj nam znać, na prawdę próbowaliśmy wielu rzeczy i nie ma rozwiązań idealnych...

Wiem, że nie jest łatwo i za żadne skarby nie chciałbym być na Waszym miejscu. Jeśli jednak jedyną Waszą propozycją jest profilaktyczne ignorowanie gości z czystą premedytacją rozwalających wątek - bo jak inaczej nazwać setny raz wypisywanie tego samego w każdej sytuacji, to chyba coś jest nie tak. W znakomitej większości puszczam to mimo ucha, jednak czasem mnie to mierzi i sygnalizuję temat. Tylko tyle. Ale już daję spokój. 

Narka J. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Seyv napisał:

 

Przeprowadziłem dziesiątki (jeśli nie setki) mniej lub bardziej ślepych testów z kilkudziesięcioma osobami i niektórzy słyszeli zmiany, również wtedy kiedy w układzie ich faktycznie nie było (tylko udawałem, że coś przepinam), niektórzy potrafili je nawet dość dokładnie zdefiniować. Były też odsłuchy kiedy nikt nie potrafił poprawnie odróżnić podłączonych kolumn choć miały zupełnie inną konstrukcję. 

Dlatego robi sie slepe testy. 10/10 i jest ewidentna roznica. 9/10 lub mnie i … nima 😉 .

Z tym IFI AC Puriferem bylo identycznie jak piszesz. Audiomowa audiofilów jest nieskończona.

 

 

do @bum1234 … prosze nie „lajkuj” moich postów, ja nie potrzebuję „twojej pomocy”. Caly czas widniejesz u mnie jako ignorowany. Ja nie kieruje się zasadą, ze „wrog mojego wroga jest moim przyjacielem”.

Dziekuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, iro III napisał:

W kwestii formalnej.

Odzywasz się głosem "mentora", stojącego obok. Zainteresowało mnie, czy "słyszysz" bezpieczniki, czy nie?

Sorki, przegapiłem wpis. Co prawda nadajemy na innych falach, a mimo tego nie obrzucamy się inwektywami, dlatego z przyjemnością odpowiem.

Mentora? Zobacz ile mam wpisów przez 18 lat.  Piszę tylko w sytuacji, w której mam coś ciekawego do powiedzenia - no z małymi wyjątkami podczas odporu bezsensownych ataków. I co najważniejsze w odpowiedzi na pytanie, a nie jako udowadnianie wyższości jednych świąt na drugimi i to w nieskończoność. Mimo, że przesłuchałem u siebie tego złomu już kilka ton, nadal uważam, że w kwestii wyniku brzmieniowego danej konfiguracji u konkretnych ludzi w "d" byłem i "g" widziałem.  Tak więc raczej żaden ze mnie mentor. 

A co do pytania, mam nadzieję, że wchodząc w tę zakładkę traktujesz to pytanie jako retoryczne.  

Pozdro. Jacek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
19 minut temu, umka napisał:

Wiem, że nie jest łatwo i za żadne skarby nie chciałbym być na Waszym miejscu. Jeśli jednak jedyną Waszą propozycją jest profilaktyczne ignorowanie gości z czystą premedytacją rozwalających wątek - bo jak inaczej nazwać setny raz wypisywanie tego samego w każdej sytuacji, to chyba coś jest nie tak. W znakomitej większości puszczam to mimo ucha, jednak czasem mnie to mierzi i sygnalizuję temat. Tylko tyle. Ale już daję spokój. 

Narka J. 

Niestety masz rację. I też zgadzam się, że coś jest nie tak, problem niestety jest taki, że każde radykalne rozwiązanie jakie próbowaliśmy pogorszało sytuację. Z kolei każdy półśrodek nie dawał żadnych efektów, a obrywali postronni. Można na sztywno z pominięciem regulaminu wywalić kogoś, ale w tak prowadzonym forum gdzie z dnia nadzień za widzimisię moderatora się wylatuje, nikt nie chce pisać. Z kolei dopuszczając każdego do głosu, ryzykujemy że trafi się jakiś zatwardziały propagator jakieś idei, która bez znudzenia będzie powtarzał w przez kilkanaście lat. Dzień w dzień, w praktycznie każdym wątku…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Mnie nie musisz tego mowić, ja grzebie duzo w kolumnach vintage, ktore wg. wiekszosci ZNAFCÓW z tej zakladaki nie maja prawa grać i basta

A ktoś neguje, że kolumny Vintage nie grają?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, plastik1989 napisał:

Był moment gdzie moderacja dała wolną rękę użytkownikom i prowadzący wątek mógł userów blokować, a wpisy usuwać. Wtedy były pretensje, że moderacja chodzi na smyczy użytkowników.

 

W mojej ocenie to optymalne rozwiązanie. Pozwala zachować merytoryczność tematów i odciąża moderację.

Autor zakłada wątek i autor decyduje czy wpisy są związane z oczekiwanym tematem czy śmiecą. Założył go w jakimś celu i ma prawo wymagać od uczestników trzymania się określonego przez siebie tematu, ale ma również prawo do poluzowania rygoru - autora decyzja. Może być liberalny albo restrykcyjny - to jego wątek i jego odpowiedzialność za podejście do wpisów użytkowników. Mam tu na myśli tylko wpisy uznawane za merytoryczne lub nie.

W kwestii zgłoszonych wpisów chamskich, obraźliwych lub w inny sposób naruszających regulamin wchodzi Moderacja i decyduje czy zapewnić takiemu osobnikowi urlop od całego forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, pmcomp napisał:

Dowod: wysyp na rynku w ciagu ostatnich dwoch czy trzech lat wszelkiej masci komponentow LAN/WAN … patrz watek o audiofilskich switchach. Ja slucham z plikow jakos od 10 lat i wtedy „wplywu nie było” 🙂 .

Wówczas wręcz granie z plików czy przez LAN było passe, a teraz okazuje się że jest ok i ma wpływ na brzmienie. No a w technologi przesyłu LAN nie zmieniło się wiele prócz dostępnych większych prędkości, bo protokoły sieci domowej nie zmieniły się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech sobie chłopcy piszą co chcą 😉,ja słyszę że bezpieczniki na brzmienie wpływają ba nawet słyszę ich kierunkowość 😉😂.I nikt ani nic tego nie zmieni 🤷🤷.I tyle w temacie dziękuję dowidzenia i pozdrawiam 🤝🤝

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, spokojnie napisał:

 

W mojej ocenie to optymalne rozwiązanie. Pozwala zachować merytoryczność tematów i odciąża moderację.

Autor zakłada wątek i autor decyduje czy wpisy są związane z oczekiwanym tematem czy śmiecą. Założył go w jakimś celu i ma prawo wymagać od uczestników trzymania się określonego przez siebie tematu, ale ma również prawo do poluzowania rygoru - autora decyzja. Może być liberalny albo restrykcyjny - to jego wątek i jego odpowiedzialność za podejście do wpisów użytkowników. Mam tu na myśli tylko wpisy uznawane za merytoryczne lub nie.

W kwestii zgłoszonych wpisów chamskich, obraźliwych lub w inny sposób naruszających regulamin wchodzi Moderacja i decyduje czy zapewnić takiemu osobnikowi urlop od całego forum.

No to zdziwiłbyś się, ale właśnie jak wprowadziliśmy tą zasadę to była jedna z największych wojen na forum w historii jego 20letniej działalności. Po pierwsze, cale masy użytkowników mających pretensje do moderacji, że kasuje ich posty bez powodu (powód był taki, że życzył sobie tego autor tematu - wolność Tomku w swoim domku...), nie każdy rozumiał jak ta zasada działa i całe pretensje spadały na moderacje. Zwłaszcza, że często autor wątku który zgłaszał moderacji kogoś do uśnięcia z jego tematu, publicznie wypierał się, że od niego wyszła inicjatywa i zwalał winę na moderację. Często powstawały  wątki kontrofensywne, czyli z jednego został ktoś wywalony to zakładał swój by zaatakować i od razu swojego konkurenta wywalał ze swojego. I leciały dwa wątki równolegle, gdzie zwolennicy jednej i drugiej strony na zmienę się obrzucali błotem i blokowali. Miejsca do patologii jest tam sporo i dopiero w praktyce to wyszło. Na papierze to rozwiązanie wyglada świetnie, ale jak znajdzie się ktoś kto to chce wykorzystać i nadużyje, robią się z tego problemy... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Tylko ja juz nie jestem audiofilem i nie musze siebie samego oszukiwać

Ja też nie i również siebie nie muszę oszukiwać.

Uczciwie tylko napiszę tak o Verivtumach, patrząc od lewej czyli xFuse pierwszy z lewej i ten ostatni czerwony xFuse XC bez problemu rozpoznanym w swoim systemie w DACu.

Mógłbyś je owijać, zawijać, przewijać, zakrywać i co tylko byś nie chciał.

Ale uczciwie powiem, że między pierwszym z lewej , a drugim xFuse x2 w ślepym teście mógłbym mieć problem.

Za to SR Orange to zupełnie co innego niż wszystkie trzy pozostałe Verictumy.

Nie musisz mi wierzyć na słowo, akurat mało mnie to obchodzi, czy wierzysz, czy nie 

Napisałem uczciwie.

Godzinę temu, pmcomp napisał:

Moze wtedy podzielisz sie tez swoimi techniczny i teoriami nt. wplywu bezpiecznikow na dzwiek?

Kiedyś ktoś tu na forum chyba wykazał pomiarami wpływ takiego bezpiecznika, może się dokopiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, spokojnie napisał:

Założył go w jakimś celu i ma prawo wymagać od uczestników trzymania się określonego przez siebie tematu, ale ma również prawo do poluzowania rygoru - autora decyzja.

Tylko, że wtedy bez odmiennego zdania lub innego spojrzenia na sprawę, często (zawsze?) dochodzi do patologii i szerzenia fałszywych poglądów co jest szkodliwe nie tylko dla osób biorących udział w dyskusji ale i postronnych czytających temat. O innych problemach wspomniał już plastik.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, pawel k said:

nikt ani nic tego nie zmien

Taki jesteś tego pewien? No to gratuluję dobrego samopoczucia.

W związku z tym zapewne uważasz, że 2+2=5 i tego też nic nie zmieni?

Otóż panowie słyszący - nie interesuje mnie co kto słyszy lub czego nie słyszy, bo to jest sprawa indywidualna, zależąca od różnych czynników.

Zasadniczy wasz błąd polega na tym, że przywiązujecie zbyt dużą uwagę do wrażeń, które są subiektywne i zmienne w czasie. 

Zupełnie nie chcecie przyjąć do wiadomości faktu, że istnieją obiektywne metody testowania różnych zjawisk. Metody, które nie są obciążone błędami wynikającymi, że tak napiszę z niestabilności emocjonalnej przyrządu pomiarowego 🙂

Dopóki tego nie zrozumiecie, będziecie dalej tracić czas na bezsensowne próby, wierząc, że 2+2=5 mimo tego, że to nieprawda.

Wyżej cytowany kolega jest tego znakomitym przykładem.

13 minutes ago, spokojnie said:

merytoryczność tematów

Uprzejmie proszę o nie nadużywanie terminu "merytoryczny" przez osoby mające najwyraźniej problem ze zrozumieniem tego terminu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bum1234 napisał:

Taki jesteś tego pewien? No to gratuluję dobrego samopoczucia.

W związku z tym zapewne uważasz, że 2+2=5 i tego też nic nie zmieni?

Otóż panowie słyszący - nie interesuje mnie co kto słyszy lub czego nie słyszy, bo to jest sprawa indywidualna, zależąca od różnych czynników.

Zasadniczy wasz błąd polega na tym, że przywiązujecie zbyt dużą uwagę do wrażeń, które są subiektywne i zmienne w czasie. 

Zupełnie nie chcecie przyjąć do wiadomości faktu, że istnieją obiektywne metody testowania różnych zjawisk. Metody, które nie są obciążone błędami wynikającymi, że tak napiszę z niestabilności emocjonalnej przyrządu pomiarowego 🙂

Dopóki tego nie zrozumiecie, będziecie dalej tracić czas na bezsensowne próby, wierząc, że 2+2=5 mimo tego, że to nieprawda.

Wyżej cytowany kolega jest tego znakomitym przykładem.

Uprzejmie proszę o nie nadużywanie terminu "merytoryczny" przez osoby mające najwyraźniej problem ze zrozumieniem tego terminu.

Żegnam 🫡🫡😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, plastik1989 napisał:

Niestety masz rację. I też zgadzam się, że coś jest nie tak, problem niestety jest taki, że każde radykalne rozwiązanie jakie próbowaliśmy pogorszało sytuację. Z kolei każdy półśrodek nie dawał żadnych efektów, a obrywali postronni. Można na sztywno z pominięciem regulaminu wywalić kogoś, ale w tak prowadzonym forum gdzie z dnia nadzień za widzimisię moderatora się wylatuje, nikt nie chce pisać. Z kolei dopuszczając każdego do głosu, ryzykujemy że trafi się jakiś zatwardziały propagator jakieś idei, która bez znudzenia będzie powtarzał w przez kilkanaście lat. Dzień w dzień, w praktycznie każdym wątku…

To niestety nie miejcie pretensji, że ktoś co jakiś czas dostanie rogów i zepnie się z którymś namolnym pacjentem nawet dla poprawienia sobie humoru. I o zgrozo nie namawiajcie, żeby w postaci ignorowania w pewien sposób się przed nimi ukrywać. 😉

J. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
13 minut temu, umka napisał:

I o zgrozo nie namawiajcie, żeby w postaci ignorowania w pewien sposób się przed nimi ukrywać

Ignorując ukrywasz jego a nie siebie on dalej może czytać Twoje posty. To do czego namawiamy to do zgłaszania osobistych nieuprzejmych uwag, kpin czy szyderstw.

15 minut temu, umka napisał:

zepnie się z którymś namolnym pacjentem nawet dla poprawienia sobie humoru

I zazwyczaj jest to woda na młyn i tak zwane karmienie trolla. Utrudnia to ocenę sytuacji moderatorowi i np. przyznanie punktów karnych,  gdy jest wymiana zdań i dyskusja w której są wzajemne przytyczki to wypada albo nie dawać punktów nikomu albo rozdać po równo każdej ze stron (czasem można podeprzeć się recydywą i poprzednimi ostrzeżeniami udzielanymi słownie ale nie zawsze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.