Skocz do zawartości
IGNORED

Codzienność IV RP czyli pod butem i knutem Prezesa :) vol.2


Gość Sine Metu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, asterix1 napisał:

To pierwsza częsc  wrzucam wszystko zeby pis-iaczki widzieli co ich wybrańcy czynią ...to be continued ...

Nie oszczędzaj nas, wrzuć całość, a w sumie link wystarczy, przeczyta kto będzie chciał, a kto nie, to nie przeczyta...tak to działa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jacchusia napisał:

Nie oszczędzaj nas, wrzuć całość, a w sumie link wystarczy, przeczyta kto będzie chciał, a kto nie, to nie przeczyta...tak to działa ?

Czytaj masz całosc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, caleb66 napisał:
45 minut temu, Jaro_747 napisał:
Sasin najzwyczajniej w świecie kłamie. Albo jest na tyle głupi, że uwierzył Obajtkowi. Albo jedno i drugie.

Wy i tak gowno macie do gadania ,nikt was o zdanie nie będzie pytał, czy to o lotos czy cokolwiek innego,możecie jedynie wpłacać na konto ZUS i US i nic więcej.

 6 godzin temu, caleb66 napisał:
6 godzin temu, Bobcat napisał:
W dojrzałej demokracji reszty się nie olewa gdyż może ona czasami też mieć rację. Lekceważenie jej to cecha totalitaryzmów.

W totalitaryzmach lekceważy się wszystkich .

 No właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, caleb66 napisał:

Te faktury to pewnie razem ze sobą przynieśli.

Wiem, wiem że to za trudne dla Ciebie ...męcz sie z tym sam ...dasz rade to przeczytaj jeszcze raz ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, jacekm22 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Ustawę o „opłacie mocowej” wprowadzono już w poprzedniej kadencji Sejmu. Długo odwlekano jej wprowadzenie, ale już od października rachunki pójdą ostro w górę."

Tymczasem w Wyborczej kiedyś czytamy:
Źródło: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Warszawa, 29.08.2019 (ISBnews) - Około 300 przedsiębiorstw z branż energochłonnych - takich jak chemiczna, hutnicza czy papiernicza - zyskuje prawo do rekompensat za zawarte w cenie energii koszty nabycia uprawnień do emisji CO2 dzięki ustawie o rekompensatach dla branż energochłonnych...

... Tymczasem unijna polityka klimatyczno-energetyczna spowodowała skokowy wzrost cen uprawnień do emisji CO2. Wzrost ten ogromnie zagraża rentowności oraz pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstw z sektorów energochłonnych. Dlatego konieczne jest wprowadzenie w Polsce systemowego rozwiązania ...

MPiT podkreśla w komunikacie, że rekompensaty pomogą naszemu przemysłowi utrzymać pozycję w konkurencji z zagranicą. Pozwoli to utrzymać ok. 1,3 mln miejsc pracy w samych przedsiębiorstwach energochłonnych oraz u ich kooperantów.

W Polsce ceny uprawnień wywierają wysoki wpływ na hurtowe ceny energii. Wynika to z naszej struktury wytwarzania energii. 

Formuła wyliczania wysokości rekompensat uwzględnia średnie ceny uprawnień do emisji. Rosnące ceny uprawnień przekładają się zatem na wyższy poziom rekompensat. W rezultacie rekompensaty istotnie obniżą koszty zakupu energii. Zgodnie z, wspomnianą już, znowelizowaną Dyrektywą ETS, rekompensaty można finansować z przychodów ze sprzedaży aukcyjnej uprawnień do emisji."

Czyli jest tak, podsumujmy - pewni złodzieje stwierdzili, że da się zrobić niesamowity interes naszym kosztem sprzedając nam nasze powietrze, za które zapłacimy pod pozorem emisji CO2 i walki z klimatem. Bandyterka unijna narzuca na rządy państw konieczne haracze do zebrania dla tych złodziei, a Sejm pierwszej kadencji stara się to kompensować, by nie wywoływać szoku cenowego i protestów. Prawo do rekompensat było czasowe, kończy się, unijni złodzieje chcą naszych pieniędzy, więc muszą być one w taki czy inny sposób zebrane w postaci haraczu. Więc jak ktoś narzeka na rząd który długo chronił nasze portfele na prąd, a za to kocha tych unijnych złodziei spod flagi ekologów, to ... szkoda gadać! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wiem, wiem że to za trudne dla Ciebie ...męcz sie z tym sam ...dasz rade to przeczytaj jeszcze raz ...
Nie będę czytał bo raz ze nie ma obrazków a dwa ze platfysy rządziły 8 lat przed PiS em i wiem że prawdę powiedzą jak się pomyla .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Jaro_747 napisał:

Znasz się na tym jak świnia na gwiazdach, czyli jak Obajtek. Czy reżimowa telewizja poinformowała cię, że ta fuzja oznacza konieczność wpuszczenia na polski rynek konkurencji?

wiedziałem..
No i zatkało burkowi kakao..? 

POsrane experty...od kielicha Kwacha 

Jakoś nigdy na konkurencyjny LukOil nie narzekałeś.. pewnie masz tam Karte Wiernego Klienta ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za chwile podwyżki energii jak to nas informuje jakiś inteligentny inaczej. Fajna perspektywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Niepokorny napisał:

wiedziałem..
No i zatkało burkowi kakao..? 

POsrane experty...od kielicha Kwacha 

Jakoś nigdy na konkurencyjny LukOil nie narzekałeś.. pewnie masz tam Karte Wiernego Klienta ??

Nie odniosłeś się przygłupie ani słowem do problemu posranego pomysłu wchłonięcia Lotosu.

Jeszcze raz zapytam - reżim poinformował lud PiSowski o konieczności wpuszczenia do Polski zagranicznej konkurencji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie odniosłeś się przygłupie ani słowem do problemu posranego pomysłu wchłonięcia Lotosu.
Jeszcze raz zapytam - reżim poinformował lud PiSowski o konieczności wpuszczenia do Polski zagranicznej konkurencji?
A ty się nie odniosłeś do problemu likwidacji stoczni gdańskiej 8 lat temu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie tu PiSowskie przygłupy ciekawostkę, bo widzę ze reżimowa telewizja was o tym nie poinformuje:

"Oto najważniejsze warunki, od których spełnienia KE uzależnia swą zgodę na fuzję Orlenu i Lotosu:

zbycie przez Orlen 30 proc. udziałów w rafinerii Lotos z dużym pakietem praw zarządczych. Ma to dać nowemu właścicielowi prawo do blisko połowy produkcji rafinerii ropy naftowej i benzyny oraz zapewnić mu dostęp do istotnej infrastruktury magazynowania i infrastruktury logistycznej. W ten sposób na polskim rynku miałby powstać kolejny duży gracz w tym obszarze;"

A to jedynie pierwszy z wielu warunków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Macie tu PiSowskie przygłupy ciekawostkę, bo widzę ze reżimowa telewizja was o tym nie poinformuje:
"Oto najważniejsze warunki, od których spełnienia KE uzależnia swą zgodę na fuzję Orlenu i Lotosu:
zbycie przez Orlen 30 proc. udziałów w rafinerii Lotos z dużym pakietem praw zarządczych. Ma to dać nowemu właścicielowi prawo do blisko połowy produkcji rafinerii ropy naftowej i benzyny oraz zapewnić mu dostęp do istotnej infrastruktury magazynowania i infrastruktury logistycznej. W ten sposób na polskim rynku miałby powstać kolejny duży gracz w tym obszarze;"
A to jedynie pierwszy z wielu warunków.
Jeżeli robi to rząd PiS mam do nich całkowite zaufanie ,co innego gdyby ta fuzję robili platfusy ,wtedy duże prawdopodobieństwo że zrobią wała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, caleb66 napisał:
7 minut temu, Jaro_747 napisał:
Nie odniosłeś się przygłupie ani słowem do problemu posranego pomysłu wchłonięcia Lotosu.
Jeszcze raz zapytam - reżim poinformował lud PiSowski o konieczności wpuszczenia do Polski zagranicznej konkurencji?

A ty się nie odniosłeś do problemu likwidacji stoczni gdańskiej 8 lat temu

Panie kolego stocznia Gdańska w 2007 roku została sprzedana Ukraincom przez rzad Pis-u a prezesem wtedy był pisowski koles Andrzej Jaworski

a teraz co respiratorami ? tematy zastępcze na tvp info mozesz podrzucac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, caleb66 napisał:

Wy i tak gowno macie do gadania

Jeśli ci się wydaje że ty masz cokolwiek do gadania to gratuluję dobrego samopoczucia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ci się wydaje że ty masz cokolwiek do gadania to gratuluję dobrego samopoczucia.
Nie ma podstaw żeby w cokolwiek wierzyć posłom PO czy jak kto woli KO ,im chodzi wyłącznie o koryto
Każdemu tak bezmyślnie dajesz dupy, czy tylko PiSowcom?
Mam do PiS większe zaufanie niż do PO i jestem przeciwnikiem lgbt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, caleb66 napisał:

Nie ma podstaw żeby w cokolwiek wierzyć posłom PO czy jak kto woli KO ,im chodzi wyłącznie o koryto Mam do PiS większe zaufanie niż do PO i jestem przeciwnikiem lgbt

Może tak, ale dupę nadstawiasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, caleb66 napisał:

Nie ma podstaw żeby w cokolwiek wierzyć posłom PO czy jak kto woli KO ,im chodzi wyłącznie o koryto

Odpowiadasz nie na temat. Nie tylko mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caleb teoria ewolucji  zapomniała o Tobie już na samym początku ...potrafi rozbawić

@Jaro_747chyba numer jeden na Twojej liście tych naj...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odpowiadasz nie na temat. Nie tylko mnie.
Muszą się liczyć ze swoimi wyborcami i to robią inaczej szybciej by polecieli w kosmos niż PO .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, asterix1 napisał:

caleb teoria ewolucji  zapomniała o Tobie już na samym początku ...potrafi rozbawić

@Jaro_747chyba numer jeden na Twojej liście tych naj...

Ostatnio stawka strasznie się wyrównała ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, dekRe napisał:

"Ustawę o „opłacie mocowej” wprowadzono już w poprzedniej kadencji Sejmu. Długo odwlekano jej wprowadzenie, ale już od października rachunki pójdą ostro w górę."

Tymczasem w Wyborczej kiedyś czytamy:
Źródło: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Warszawa, 29.08.2019 (ISBnews) - Około 300 przedsiębiorstw z branż energochłonnych - takich jak chemiczna, hutnicza czy papiernicza - zyskuje prawo do rekompensat za zawarte w cenie energii koszty nabycia uprawnień do emisji CO2 dzięki ustawie o rekompensatach dla branż energochłonnych...

... Tymczasem unijna polityka klimatyczno-energetyczna spowodowała skokowy wzrost cen uprawnień do emisji CO2. Wzrost ten ogromnie zagraża rentowności oraz pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstw z sektorów energochłonnych. Dlatego konieczne jest wprowadzenie w Polsce systemowego rozwiązania ...

MPiT podkreśla w komunikacie, że rekompensaty pomogą naszemu przemysłowi utrzymać pozycję w konkurencji z zagranicą. Pozwoli to utrzymać ok. 1,3 mln miejsc pracy w samych przedsiębiorstwach energochłonnych oraz u ich kooperantów.

W Polsce ceny uprawnień wywierają wysoki wpływ na hurtowe ceny energii. Wynika to z naszej struktury wytwarzania energii. 

Formuła wyliczania wysokości rekompensat uwzględnia średnie ceny uprawnień do emisji. Rosnące ceny uprawnień przekładają się zatem na wyższy poziom rekompensat. W rezultacie rekompensaty istotnie obniżą koszty zakupu energii. Zgodnie z, wspomnianą już, znowelizowaną Dyrektywą ETS, rekompensaty można finansować z przychodów ze sprzedaży aukcyjnej uprawnień do emisji."

Czyli jest tak, podsumujmy - pewni złodzieje stwierdzili, że da się zrobić niesamowity interes naszym kosztem sprzedając nam nasze powietrze, za które zapłacimy pod pozorem emisji CO2 i walki z klimatem. Bandyterka unijna narzuca na rządy państw konieczne haracze do zebrania dla tych złodziei, a Sejm pierwszej kadencji stara się to kompensować, by nie wywoływać szoku cenowego i protestów. Prawo do rekompensat było czasowe, kończy się, unijni złodzieje chcą naszych pieniędzy, więc muszą być one w taki czy inny sposób zebrane w postaci haraczu. Więc jak ktoś narzeka na rząd który długo chronił nasze portfele na prąd, a za to kocha tych unijnych złodziei spod flagi ekologów, to ... szkoda gadać! 

Nooo dzisiaj w radiu usłyszałem że  dokonujemy coraz więcej zakupów  energii elektrycznej poza granicami PL... Z bardzo prostego powodu , jest on tańszy od tego  wyprodukowanego w polskich elektrowniach opalanych drogim polskim węglem .. Alleluja i do przodu...!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, asterix1 napisał:

Panie kolego stocznia Gdańska w 2007 roku została sprzedana Ukraincom przez rzad Pis-u a prezesem wtedy był pisowski koles Andrzej Jaworski

Jaworski złożył w tej sprawie doniesienie do prokuratury które Tusku zamiótł pod dywan podobnie jak pogrążający go raport Nik bo było przed wyborami. 

Makrela (Unia Europejska) doszła do wniosku, iż w strefie bałtyckiej i okolicach jest za dużo stoczni. Nie zostały jednak zlikwidowane drogie niemieckie stocznie, lecz konkurencyjne wobec nich polskie. Stocznia Gdańska, Gdyńska i Szczecińska, zostały zamknięte, zaś rynek po polskiej konkurencji szybko przejęli Niemcy" - pisze portal pl.blastingnews.com.

Tusku POsadę prezydenta UE nie dostał za zasługi dla swojej ojczyzny tylko dla Niemiec. 

Kiedyś kolaboranci kończyli w piachu dziś dostają trony..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Aż przyjemnie pomyśleć, jak skończysz ty.

I dlatego właśnie obrzezany żabojadzie naród odsunął was na społeczny margines.??
Nie dość że nie negujecie Ryżego Kolaboranta to jeszcze go Usprawiedliwiacie i PODZIWIACIE..??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi mi tu Patrykowskim, aż rzygać się chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez d-t-x

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odruch wymiotny skierowany do ujawniającego gówno miast do tego co gówno zrobił jest normą wśród postkomuny oraz ich potomków..więc Prawy palec wsadź w dupe a Lewym postaw X na PO ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.