Skocz do zawartości
IGNORED

Myśli nieuczesane Wojciecha Pacuły


barni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, babatular napisał:

Czyli mamy na razie jeden czynnik - pomieszczenie odsluchowe.  Jakość płyt nie biorę pod uwage bo moje pytanie dotyczyło systemu.

Nie da się ocenić systemu bez płyt.  Tzn, da się ale wtedy wchodzimy w znienawidzone przez audiofili testy parametrów technicznych.

4 godziny temu, babatular napisał:

Poza tym pytałem co ma a co nie ma wpływu na brzmienie systemu, a nie co.ma największy.

Było w tej kwestii robione mnóstwo testów, w badaniach naukowych z zakresu psychoakuatyki chyba nic nowego się od jakichś 30-40 lat nie pojawiło, osobiście uważam temat za zamknięty, tak mnie więcej od czasu pojawienia się "grających" kabli cyfrowych, kiedy to moja cierpliwość została ostatecznie wyczerpana.

4 godziny temu, babatular napisał:

Co Pacuły to oczywiście że bajdurzy jak wszyscy recenzenci audio na całym świecie. Ale to już wolę czytać emocje i bajki Pacuły niż wynurzenia Pana Ryki czy groch z kapustą panów recenzentów z Soundrebels.

Interesujesz się motoryzacją?  Co byś powiedział na test nowego Ferrari albo Porsche, wykonany na drogach polnych i osiedlowych z progami zwalniającymi co 50 metrów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Zbig napisał:

Nie da się ocenić systemu bez płyt.  Tzn, da się ale wtedy wchodzimy w znienawidzone przez audiofili testy parametrów technicznych.

Było w tej kwestii robione mnóstwo testów, w badaniach naukowych z zakresu psychoakuatyki chyba nic nowego się od jakichś 30-40 lat nie pojawiło, osobiście uważam temat za zamknięty, tak mnie więcej od czasu pojawienia się "grających" kabli cyfrowych, kiedy to moja cierpliwość została ostatecznie wyczerpana.

Interesujesz się motoryzacją?  Co byś powiedział na test nowego Ferrari albo Porsche, wykonany na drogach polnych i osiedlowych z progami zwalniającymi co 50 metrów?

uważasz że kable maja wpływ na brzmienie czy nie mają ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, babatular napisał:

uważasz że kable maja wpływ na brzmienie czy nie mają ?

Źle postawione pytanie.  Nie wiem jak Twój ale mój system bez kabli nie gra ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Zbig napisał:

Źle postawione pytanie.  Nie wiem jak Twój ale mój system bez kabli nie gra ?

ok -słuszna uwaga.

Więc się poprawiam - czy uważasz że kable różnią się brzmieniem np. kabel zasilający Acrolink 9100 od "zwykłego" kabla zasilającego za 10zł dołączanego do wiekszości urządzeń audio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, babatular napisał:

ok -słuszna uwaga.

Więc się poprawiam - czy uważasz że kable różnią się brzmieniem np. kabel zasilający Acrolink 9100 od "zwykłego" kabla zasilającego za 10zł dołączanego do wiekszości urządzeń audio ?

Nie znam kabla Aerolink ale jestem głęboko przekonany że bym go w teście nie odróżnił od firmowej sieciówki.

Zdaje się że 99,9% producentów głośników, wzmacniaczy i odtwarzaczy ignoruje kwestię kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, babatular napisał:

Więc się poprawiam - czy uważasz że kable różnią się brzmieniem np. kabel zasilający Acrolink 9100 od "zwykłego" kabla zasilającego za 10zł dołączanego do wiekszości urządzeń audio ?

Co ten "kabel" ma?

Ma przewodzić od gniazdka do urządzenia napięcie 230V~ (+/-  10%), f= 50Hz.

ten z 10 zł. też nic innego nie robi.

Jak PC może w ogóle na takim działać? Okazuje się, że może.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Zbig napisał:

Nie znam kabla Aerolink ale jestem głęboko przekonany że bym go w teście nie odróżnił od firmowej sieciówki.

Zdaje się że 99,9% producentów głośników, wzmacniaczy i odtwarzaczy ignoruje kwestię kabli.

Pytanie - co byś odróżnił w ślepym teście ? CD - nie, wzmacniaczy - nie, kolumn - nie, akcesoriów - nie.

Spoko - zostaje radyjko w kuchni - super.

5 minut temu, iro III napisał:

Co ten "kabel" ma?

Ma przewodzić od gniazdka do urządzenia napięcie 230V~ (+/-  10%), f= 50Hz.

ten z 10 zł. też nic innego nie robi.

Tak ?

Nic innego nie robi ?

A interkonekty i kable głośnikowe - mają przewodzić napięcie do kolumn i między urządzeniami. Nic innego nie robią. Czyli też nie ma różnic w brzmieniu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Meloman napisał:

Tutaj podobnie. Dodam, że odgłosy natury - szum wiatru, fal, burzy też są różne w zależności od wielu czynników. One nie są za każdym razem jednakowe, aby uważać je, za absolutny wzorzec.

W tym momencie zaczynasz "liczyć diabły na ostrzu igły".

W to nie dam się wciągnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Meloman napisał:

Ja bym nie łączył równowagi tonalnej z neutralnością.

Dla mnie równowaga tonalna termin odczucia subiektywnego. Jeżeli jest zachowana to oznacza, że w dźwięku "nic nas nie drażni". Ale to nie musi być tożsame z neutralnością.

To się dość ściśle łączy ale faktycznie nie jest tożsame.  Można przecież "ocieplić" brzmienie bez naruszania równowagi tonalnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, babatular napisał:

A interkonekty i kable głośnikowe - mają przewodzić napięcie do kolumn i między urządzeniami. Nic innego nie robią. Czyli też nie ma różnic w brzmieniu ?

Oczywiście!

Za wyjątkiem drutów opatrzonych puszkami (z wiadomo czym w środku) lub jakichś "półprzewodników" węglowych.

Widzę, że zadajesz takie pytania albo dla kolejnej zadymy albo jesteś w "audio" od wczoraj.

Pytaj sobie dalej beze mnie (tzn. w miarę możliwości nie cytuj. Dziękuję)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, iro III napisał:

Oczywiście!

Za wyjątkiem drutów opatrzonych puszkami (z wiadomo czym w środku) lub jakichś "półprzewodników" węglowych.

Dobra - różnic w brzmieniu w kablach nie ma. To idziemy dalej. W różnice w brzmieniu odtwarzaczy CD są czy nie ma ?

1 minutę temu, Zbig napisał:

???

Pytanie do.mnie ?

Chyba raczej do IRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, iro III napisał:

Jak PC może w ogóle na takim działać? Okazuje się, że może.

Zwłaszcza że współczesny seryjny laptop jest urządzeniem o wiele bardziej skomplikowanym, zaawansowanym i technicznie wymagającym niż jakikolwiek klocek audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, iro III napisał:

Oczywiście!

Za wyjątkiem drutów opatrzonych puszkami (z wiadomo czym w środku) lub jakichś "półprzewodników" węglowych.

A dlaczego węglowych i dlaczego puszkowych - możesz mi to wytłumaczyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, babatular napisał:

A interkonekty i kable głośnikowe - mają przewodzić napięcie do kolumn i między urządzeniami. Nic innego nie robią. Czyli też nie ma różnic w brzmieniu ?

Kolego, ile razy mamy Ci zwracać uwagę abyś przestał zadawać pytania zamknięte, w dodatku tendencyjne. 

4 minuty temu, babatular napisał:

Pytanie do.mnie ?

Chyba raczej do IRO

Chyba raczej tak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, babatular napisał:

Pytanie do.mnie ?

Chyba raczej do IRO

Oczywiście, że prąd o napięciu. Widząc, że mam do czynienia z najwyraźniej 'niezaawansowanym technicznie' uprościłem sprawę do tzw. potocznej mowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, babatular napisał:

Pytanie - co byś odróżnił w ślepym teście ? CD - nie, wzmacniaczy - nie, kolumn - nie, akcesoriów - nie.

Nie stosuję ślepych testów dla swoich potrzeb, są prostsze metodologie odsłuchowe, świetnie zdające egzamin za każdym razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zbig napisał:

Kolego, ile razy mamy Ci zwracać uwagę abyś przestał zadawać pytania zamknięte, w dodatku tendencyjne. 

Kolego wytłumacz mi pros,e bo się pogubiłem. Są różnice w brzmieniu kabli wg Ciebie czy nie ma ?

Proste pytanie i prosta odpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, babatular napisał:

A dlaczego węglowych i dlaczego puszkowych - możesz mi to wytłumaczyć

Prosiłem już, nie pytaj mnie o elementarz. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, babatular napisał:

Kolego wytłumacz mi pros,e bo się pogubiłem. Są różnice w brzmieniu kabli wg Ciebie czy nie ma ?

Proste pytanie i prosta odpowiedź

Że zacytuję klasyka:

Czy przestałeś już bić swoją żonę?

Możliwe odpowiedzi - TAK / NIE / NIE WIEM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, iro III napisał:

Prosiłem już, nie pytaj mnie o elementarz. ?

Proszę wytłumacz mi o co chodzi z tymi kablami i tymi różnicami w ich brzmieniu lub brakiem tych różnic. Założenie puszki wpływa wg Ciebie na brzmienie ?

2 minuty temu, Zbig napisał:

Że zacytuję klasyka:

Czy przestałeś już bić swoją żonę?

Możliwe odpowiedzi - TAK / NIE / NIE WIEM

No to zły przykład. Analogiczne pytanie do mojego powinno brzmieć: bijesz żonę czy nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, babatular napisał:

Założenie puszki wpływa wg Ciebie na brzmienie ?

To zależy co jest w tej puszce.  Wielu producentów audiofilskich urządzeń przyłapano na celowym modyfikowaniu sygnału.

12 minut temu, babatular napisał:

 

No to zły przykład. Analogiczne pytanie do mojego powinno brzmieć: bijesz żonę czy nie ?

Ale wtedy nie byłby to cytat z klasyka ?

15 minut temu, babatular napisał:

Są różnice w brzmieniu kabli

Można bez trudu skonstruować takie które będą sygnał w słyszalny sposób modyfikować.  Można też za parę groszy kupić takie co tego nie robią, z której to sposobności zwykle korzystają właściciele studiów nagraniowych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Zbig napisał:

Że zacytuję klasyka:

Czy przestałeś już bić swoją żonę?

Możliwe odpowiedzi - TAK / NIE / NIE WIEM

Czwart opcja : / ZALEŻY KTO PYTA ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2020 o 08:13, porlick napisał:

Z tym porownaniem do homeopatii to szczera prawda, bo ta też tak samo dziala. Tylko na tych, ktorzy w to wierzą.

Jeżeli ktoś uwierzy, że mu gra lepiej, to w sumie nic złego prawda? Wręcz przeciwnie - przecież o to w tej zabawie chodzi ;-)

W dniu 19.04.2020 o 12:44, Zbig napisał:

Można przecież "ocieplić" brzmienie bez naruszania równowagi tonalnej.

Ale zauważ proszę, że dla kogoś będzie to "ocieplenie", a dla kogoś innego, nadal będzie to grało chłodno. Nadal będę się upierał, że to nie to samo co neutralność. Bo jeżeli nagrane w oryginale zostało nagrane o ciepłym brzmieniu to system dokładnie tak je powinien odtworzyć.

W dniu 19.04.2020 o 12:42, iro III napisał:

W to nie dam się wciągnąć.

Daleki jestem o jakiejkolwiek prowokacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Meloman napisał:

Nadal będę się upierał, że to nie to samo co neutralność.

Jak chcesz ? Ja tak uważam nawet bez upierania się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2020 o 12:47, babatular napisał:

Dobra - różnic w brzmieniu w kablach nie ma. To idziemy dalej. W różnice w brzmieniu odtwarzaczy CD są czy nie ma ?

Oj, są różnice w kablach. 

Spinasz dwa urządzenia kablem w jakimś celu, prawda?

Oba urządzenia powinny być tak skonstruowane aby normalny kabel, jakiejkolwiek manufaktury nie miał wpływu na to do czego ten kabel służy. 

Inaczej byłbyś zagrożony podczas badań np EKG, EEG,... Audio ma znikome wymagania w porównaniu do urządzeń medycznych, wojskowych czy kosmicznych. Nigdzie tam nie gada się o kablach. Tylko w audio. Od jakiegoś czasu zresztą. Zgadnij dlaczego?

Mogę tak spaprać te urządzenia albo kable, że będą zauważalnie inne brzmienia. W każdej innej dziedzinie to wada. W audio cwaniacy od jakiegoś czasu wpadli na pomysł dojenia z kasy naiwniaków. 

CD bywa, grają różnie. W każdym torze po DAC`u jest tor analogowy. Wystarczą niewiele różniące się parametrami choćby elementy filtrujące RC i zmienia się słyszalnie charakterystyka.

To tylko poziom 4 tajemnicy fatimskiej dla panów pokroju bohatera tego wątku.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Oj, są różnice w kablach. 

Spinasz dwa urządzenia kablem w jakimś celu, prawda?

Oba urządzenia powinny być tak skonstruowane aby normalny kabel, jakiejkolwiek manufaktury nie miał wpływu na to do czego ten kabel służy. 

Inaczej byłbyś zagrożony podczas badań np EKG, EEG,... Audio ma znikome wymagania w porównaniu do urządzeń medycznych, wojskowych czy kosmicznych. Nigdzie tam nie gada się o kablach. Tylko w audio. Od jakiegoś czasu zresztą. Zgadnij dlaczego?

Mogę tak spaprać te urządzenia albo kable, że będą zauważalnie inne brzmienia. W każdej innej dziedzinie to wada. W audio cwaniacy od jakiegoś czasu wpadli na pomysł dojenia z kasy naiwniaków. 

CD bywa, grają różnie. W każdym torze po DAC`u jest tor analogowy. Wystarczą niewiele różniące się parametrami choćby elementy filtrujące RC i zmienia się słyszalnie charakterystyka.

To tylko poziom 4 tajemnicy fatimskiej dla panów pokroju bohatera tego wątku.

 

 

Nie rozumiem. Które kable są spaprane w audio ? Te za 5zł dołączane do sprzętu czy te za 5tys zł dla naiwniaków.

To są róznice w brzmieniu kabli audio czy nie ma ( nie interesuje mnie które kable są spaprane, a które nie  - pytanie jest proste są różnice w brzmieniu czy nie ma ) ?

Drugie pytanie - rozumiem że tor analogowy  się różni brzmieniem a cyfra się nie różni - no tak wynika z Twojej logiki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, babatular napisał:

To są róznice w brzmieniu kabli audio czy nie ma

Nie jest mi znany przypadek, gdzie ktokolwiek potrafił w ślepym teście odróżnić od siebie kable, które w pomiarach nie wykazują wpływu na charakterystyki sygnału w zakresie słyszalnym przez ludzkie ucho.  Oczywiście chętnie poznam.

50 minut temu, babatular napisał:

rozumiem że tor analogowy  się różni brzmieniem a cyfra się nie różni

Nie spotkałem się jeszcze z torem w pełni cyfrowym.  Też chętnie poznam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Babatular

Ponieważ mało kto rozumie o co Tobie chodzi, to można wnioskować, że na zasadzie „jak nie wiadomo o co chodzi to ....” ale nie,  Tobie nie chodzi o pieniądze, to nie ten przypadek. Ty zaspokajasz swoje wielkie EGO upierdliwe trzepiając się wszystkiego, nawet spraw oczywistych często podługując się supozycjami, udając naiwnego. niezorientowanego i dociekliwego. Jest to na dłuższą metę po prostu nudne i nieznośne. Czy to wynika z jakichś kompleksów?:), bo śmieszne też nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, babatular napisał:

Nie rozumiem. Które kable są spaprane w audio ? Te za 5zł dołączane do sprzętu czy te za 5tys zł dla naiwniaków.

Cena nie jest żadnym wykładnikiem. Przypominam sesje rozbieraną niejakiego Veluma.

W dniu 7.12.2008 o 04:36, jasio napisał:

gumowych wezy ogrodowych nie mieli?!

kabli na metry tez nie, ani gniazd i wtyczek sieciowych?!

...moze byles w tesco;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-7-100009721 1228620995_thumb.jpg

post-7-100009722 1228620995_thumb.jpg

A byli tacy co im to grało że hej.

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.