Skocz do zawartości
IGNORED

Kablowa masoneria-spisek przeciwko audio


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

I coś dla miłośników kablowej masonerii:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Nieco więcej mogę powiedzieć o interkonektach, ponieważ, kiedy jeden z nich (NF-G SE) przestał grać, a był mi potrzebny już/natychmiast, rozciąłem czarną, niezbyt elegancką koszulkę termokurczliwą, którą są zakończone wszystkie przewody Veluma" - czy to oznacza że to gówienko za 8 kzł/1m po prostu się zepsuło podczas testu i przestało grać ??? Jestem posikany ze śmiechu ;-)))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) -tutaj również macie m.in. lelumka, wszystko to podpięte do Heliona 1750 XP, który z kolei zwykłą sieciówką komputerową podpięty jest do gniazdka - dziwne ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric - z czytaniem jeszcze obleci - jakoś składam te literki, we wpisie nie zaznaczyłeś, że się nie zgadzasz z tym co piszesz znaczy tym samym - zgadzasz się jeśli nie to sorry

Audionova - a faktytcznie Audio trochę namieszało - ale nic to, widocznie komuś coś przeskoczyło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Oj, zyziu. Czy ten :-) ma znaczyć że w rzeczywwistości masz na myśli coś odwrotnego niż napisałeś? Bo przecież sam musisz najlepiej wiedzieć (po tym, co się od lat pisze na ten temat na forum), że ekranowane kable sieciowe wysokiej klasy rekomenduje się zwłaszcza do połączeń pomiędzy kondycjonerem/filtrem a elektroniką. A więc o co ci w końcu chodziło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Z kabli które miałem do tej pory okazję słuchać, AQ Everest i Kilimanjaro zabierają najmniej

Jest pewne ale ...

Według jakiego wzorca stwierdzasz, że zabiera najmniej, a nie naprzykład dodaje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1 - i doszliśmy do sedna sprawy co jest punktem odniesienia - monofoniczny przekaz o zajefajnej dynamice czy stadion zniekształcony tonalnie i to maksymalnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric - dlaczego nie masz nic w "o mnie" - znaczy z założenia wszyscy coś powinni o tobie wiedzieć oświeć mnie - będzie mi bardzo miło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuśćmy na chwilę rozważania, czy lepiej dołożyć do wzmaka czy do kabli, żeby inwestycja przyniosła wymierniejszy efekt.

 

Czy to zawsze jest tak, że im lepszy kabel tym lepiej ?

Wszak zdaża się, że część ludzi rezygnuje z pewnych kabli, twierdząc, że okazują się one zbyt dobre do ich systemów.

Nie mam wielkiego doświadczenia kablowego, ale jak to się ma do koncepcji Elebrotha, który powiada, że lepszy kabel to ten co mniej z dźwięku zabiera ?

 

Co zatem oznacza tak naprawdę "za dobry" kabel? Jakie niekorzystne zjawiska muszą wystąpić, żeby w danym systemie tak właśnie zakwalifikować dany kabel ?

 

Czy wspomniana tu "lepszość" kablowa jest w jakimś stopniu obiektywna ?

 

 

Takie zmory mnie dręczą... ))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Jozwa

Wiem, wiem, ale jak już wpychają te potężne węże do zwyczajnego Heliona, to do gniazdka też mogliby cosik lepszego założyć ;-) A chodziło mio głównie o to, że kabelek za 8 kzł był tak badziewnie wykonany, że przestał grać ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy powrót, bardzo ciekawego tematu, bardzo ciekawi mnie co w tej materii jeszcze można napisać.

Wypożyczcie asy drogie, wiadro różnych kabli i porównujcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>cynamon - ZA DOBRY dla jednych oznacza za drogi , a dla drugich oznaczać może obnażenie

>niedoskonałości reszty posiadanego systemu :)

 

Otóż to !

Czymże jest owo mityczne OBNAŻENIE niedoskonałości ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Chodzi o to że nagle słyszysz że ci odtwarzacz skrzypi, wzmacniacz rzęzi, a kolumny trochę piszczą, ale za to trochę dudnią. A z kablem firmy X, znanym np. z przyciemnionej góry albo z braku niskiego basu, miałeś tych efektów specjalnych tylko połowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóz za przedziwne forum. Wydaje mi się, że jakiegokolwiek lepszego systemu słuchało może z 30% ludzi piszących tutaj.

Reszta (70%) forumowiczów to frustraci z zerową siłą nabywczą, próbujący swym zdegenerowanym widzeniem świata zarazić innych, a przy okazji upewnić się że mają rację i nic udać się nie może. Po powrocie z 12 - sto godzinnej pracy odpalaja swój system złożony z diory, magnetofonu szpulowego i kolumn tonsila "ztuningowanych" przez sąsiada-elektronika. I kiedy tak odpoczywają przy dzwiękach polskiego hip-hopu, w ich umysłach tworzą sie kolejne wizje zaplucia tych, którym się udało i stać ich na coś lepszego od poloneza.

Szanuję wszystkich ludzi, którzy potrafia się pogodzić ze swoim losem, wiedzą że raz jest się na fali a raz pod. Ale kiedy są po falą, to starają się to zmienić, a nie pluja na wszystkich...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiofreak

 

No to może pochwal się chłopie jak to bardzo Ci się udało, bo frustraci nie mają się już czym żywić. A najlepiej to jakąś fotę umieść, to sobie wydrukuję i na ścianie powieszę, bo teraz ponoć z autorytetami krucho, a ty zapewne Balcerowicza z Gadamerem zjadasz na śniadanie i jeszcze popijasz szampanem w cenie hi-endowego kabelka.

 

Kurde, znowu karmię trolla, a przecież nigdy nie byłem fanem fantazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzarro - nie można się nie zgodzić z audiofreak'em - tak jest prawda - może z procentami przesadzono (chociaż nie wiem w którą stronę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiofrak

Masz ciekawe wizje.

Jak tam z fonią? :-)

WSZYSCY piszący na tym forum, słyszeli dźwięk z najlepszego systemu.

 

Czy miałeś jeszcze inne wizje?

Czy Interes dobrze stoi? :-)

 

Pozdrawiam

R.u.s.t czyli Prąd Błądzący

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R.u.s.t - teraz to się czepiasz audiofreak'a - z audio jest jak samochodami - wiesz jakie jest uczucie jak samochód hamuje z 300 km/h do 0 - ja "nie wiem" i nie mówię, że lepiej hamuje albo gorzej (tak po cichu powiem tylko, że z takiej prędkości to należy wpierw leciuchno nogę z gazu zdejmować - aby ziemia nie przyszła na spotkanie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.