Skocz do zawartości
IGNORED

Kablowa masoneria-spisek przeciwko audio


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

Dla koneserów kabli za >10kPLN proponuję równiez nowość ze stajni Absoluta - wódka dla "wysokopółkowców', nowa marka Level - już wkrótce we wszystkich znaczących sklepach. Cena ok. 130 PLN za buteleczkę..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy argumetów merytorycznych nie staje, Qubric posługuej się takimi (przykłady wyłącznie z tego wątku):

 

"nie... jednak nie zrozumiałeś "

"widzę to następna ofiara studiów z markietingu i zarzundzania! :)))"

"tego gówna co wymieniłes w studiach nie chcą po prostu :)))"

" co ty pier... znowu??? "

"Możemy podyskutowac jak zaczniesz mysleć a nie cytować te zdupyerowskie bzdury z czerwonej książeczki Korwina."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam takie krótkie pytanie. W tym wątku jest ponad 180 wpisów, wszystkie na temat drogich kabli. Czy Wy wszyscy na prawdę znacie produkty, na temat których się wypowiadacie? Jesli tak to dlaczego ciągle słyszę że Polacy to biedny naród? Może niech wypowiedzą się ci, którzy mieli takie kable, testowali je w znanych sobie (domowych) warunkach, ze sprzętem podobnej klasy co domniemana klasa tych kabli. Na takich wpisach skorzystamy wszyscy, awanturowanie się niczego nie zmieni.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malo kto sluchal drogich kabli (mowa po zaznajomieniu sie z produktem, nie jakis przelotny odsluch), a gdy ktos ma bardzo drogie kable , to sa komentarze w stylu: "no tak, wydal kupe kasy, to nie przyzna , ze wyrzucil pieniadze, snob jeden". taki jest generalnie poziom rozmow tutaj, poza trzezwym mysleniem, i byc moze checia empirycznego poznania zagadnienia, przebija zazdrosc, ze kogos stac na kosztowne kaprysy.

lepiej samemu sie przekonac i opierac na konkretnych przykladach, a nie pisac o czyms, czego nie sluchalo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AQ Kilimanjaro za 20k zł w detalu.

 

Kupiłem je po tym jak miałem w domu na próbę przez 2 tygodnie Everesty, a potem przez kolejne 2 tygodnie Kilimanjaro. Powiem tyle - doskonale wydane pieniadze (sound wise). Gdyby mnie bylo stac i mial lepszy system - bez wahania kupił bym Everesty (38.000zł).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth... powiadasz Audioquest???

Jak rzekł jego właściciel „kable, które dosięgają do kolumny grają znacznie lepiej niż te, które do niej nie dosięgają”. Jego stać na takie teksty pomiędzy jednym sprzedanym kabelkiem za 38tys.zł. a drugim. A Ty p......lisz głupoty za darmo.

 

Zawsze myślałem, że kabel ma być „niewidoczny” w systemie – to ponoć jego zaleta. Nie ważne czym wywołana, czy samym kablem czy sprzętem, który jest nań niewrażliwy. Jeżeli kabel za 8zł. spełnia ten warunek w systemie to jest wystarczająco dobry. A teraz się dowiaduję że trzeba wydać aż 38tys. zł żeby kupić korektor graficzny :))) Rewelacja!!! Masz takich więcej? Kilimanjaro to jest to co wam w głowach wyrosło od tego „słuchania” kabelków.

 

PS. Pitdog oczywiście nie byłby sobą gdyby nie szczeknął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Less - podałem Ci przykłady "oligopol". "stocznia gdańska" na dowód ze pierniczysz. Jeżeli nie wiesz o co chodzi, a chyba nie wiesz bo nie zauważyłeś tych argumentów, a one tam własnie są zawarte, to sorry. Mamy tak różną wiedzę podreczną że się nie dogadamy. Pożyjesz jeszcze, poczytasz cos więcej niż bajania libertariańskich korwinistów na Interii i wtedy dostrzeżesz merytoryczne argumenty, którę Ci podstawiam pod nos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric - przepraszam, ale podziekuje za dalszą dyskusję na tym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth - Bez urazy , ale należy ( tylko i wyłącznie ) przyjąć tok myślenia Pana " Qubric-a " , a dowiesz się , hm , że pewne osoby w każdym wątku mają ( tylko i wyłącznie oni ) rację !!!!!!!!!!!!!!!

No cóż taki naród , ale nalezy wysłuchać innych , czy mają rację , czy nie :)

MARSZ, MARSZ POLONIA NASZ WIERNY NARODZIE :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brencik - Ty dupo kochana , co ty takiego wypisujesz ?

Myślałem że jesteś kumplem , a Ty tu szerzysz co ?

Wobec całego forum powiem tak " Brencik przestał być ( niestety ) moim kumplem :(

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozładowania napiętej nieco sytacji informuję uprzejmie, że zagadkę przewodów przedstawionych na zdjęciach rozwiązałem w sposób nie budzący wątpliwości w wątku 15155 (na Bocznicy). Dlaczego tam, dowie się, kto zajrzy...

 

i kilka szybkich odpowiedzi:

Broda: ("Podeślij do przetestowania") - test nie będzie chyba potrzebny;

pitdog: ("ten po prawej wyglada na drozszy") - pudło, drugi to ten tańszy ;)

profundo: ("ten gorny to audionova galatea, tak?") - prawie, Audionova Moonwalk bi-wire;

Less: gratuluję przenikliwości ;)

dht: ("Uwazaj zeby ci nie zostaly orzechy") - spokojna głowa, moje brylanty były bezpieczne ;)

 

A tak w ogóle, to nie przeczę że wpływ kabli istnieje, ale... bliżej mi do kablosceptyków, niż kabloentuzjastów ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

Witam,

Narobiłeś mi smaku na wysłychanie tych Everestów,gdzie tego można posłuchać?

Chętnie wezmę z sobą komplet XLO Limited.

Mogła by być ciekawa sesja.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo - ale w jednym troche za mocna ściemniłeś. Róznice brzmienia między tymi dwoma kablami usłyszałby nawet głuchy i zobaczył by ślepy :)))

 

A mimo to na zdjęciu ładnie oszukiwały. Czemu ludzie nie chcą uwierzyć że tak jak wzrok tak i słuch mozna oszukać??? Boją się posądzenia że ich zmysły nie sa takie doskonałe jak twierdzom?

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak prawdziwy top hiend w kablach jest powyżej 1 000 000 $. Te za 35 kPLN to zwykłe druciki..dla ubogich. Erzac, nic więcej.

Jedno jest pewne, zawsze znajdzie się 'lepszy' i droższy kabel....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth – ja z Tobą nie dyskutuję. Twoja logika mnie po prostu tak poraziła, że nie mam siły zamknąć ust z wrażenia.

 

38.000,00zł. słownie trzydzieści osiem tysięcy !!! Żeby uzyskać jakąś tam niezauważalną zmianę brzmienia! Zmianę! Strojenie kablami, zniekształcanie???

 

Kabel miał zawsze przewodzić i nie wpływać na brzmienie komponentów. Odkąd pamiętam to były najbardziej pożądane przez audiofilów cechy kabla, do których dążyli, a dyskutowali jedynie nad tym co jest bardziej naturalne i który kabel nie narusza naturalności przekazu w porównaniu z innymi kablami.

 

Do zmiany brzmienia służą inne urządzenia niż kabel.

Za 25.000tys. zł. kupisz sobie korektor akustyki pomieszczenia TaCT. Czyli to samo, lepiej wyraźniej i taniej niż twoim kiczowatym kabelkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogl watek i na "obczyznie" oto moj pierwszy kabelek

[obrazekLUKASZ-253256_1.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.