Skocz do zawartości
IGNORED

Kablowa masoneria-spisek przeciwko audio


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Rzuć coś o polityce na bocznicy - setki wpisów gwarantowane. Co by ci audiofile bez bocznicy robili - chyba musielibyśmy o hi-fi pisać, a to nudne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyki 3.5 EUR sznurek mikrofonowy 2 EUR wczesniej mialem " zwykle " kabelki ,teraz wlasnie testuje roznice (chyba nie zostane powaznie traktowany przez innych ze wzgledu na koszt mojego zestawu chociaz przed nim slyszalem kilka innych i moje mozliwosci finansowe pozwolilyby na nie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panewka - to nie jestes taki "budżetowy" :))) Podzespoły nie są uczciwie skalkulowane ;)

 

14,2zł. za wtyczke??? (za jedna?) Ja płaciłem za takie wtyczki 7,5zł. Cena kabla to się zgadza. od 4 do 8zł. za metr, Schellera, Cordiala, Klotza czy Gothama... Nie napisałes tylko co to za kabel.

 

Jozwa - nie jestem pewien czy ten cytat nie był też "z drugiej ręki"... Może ktoś pamięta w którym nr Audio był opis Audioquesta lub Kimbera? Chyba dość dawno to było raczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel powinien byc Gotham (nie wiem czemu jest czerwony ale nie widzieliscie orginalnych Levisow made in Napoli ) .dla mnie szersza srednica i wiecej(szczegolowa) niskie schodza nizej i ogolnie jakby rozszerzona przestrzen . Co miales na mysli nieuczciwie skalkulowane? Co moglbym zmienic czyt. dolozyc . Glosnikowe to podstawowe 2x2.5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gutekbull

A co powiesz na taką trecenzję:

"Kupiłem je po tym jak miałem w domu na próbę przez 2 tygodnie Everesty, a potem przez kolejne 2 tygodnie Kilimanjaro. Powiem tyle - doskonale wydane pieniadze (sound wise). Gdyby mnie bylo stac i mial lepszy system - bez wahania kupił bym Everesty (38.000zł)."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, Panowie, ale bicie piany ;-)))) Dorzucę swoje 3 grosze:

1) nikomu nie zazdroszczę tego, że ma kable za 40 czy więcej kzł, Lamborgini czy inne drogie ustrojstwa, źle mi sie nie powodzi, mam co włożyć do garnka, a i na przyjemnosci starcza, więc i nie zwracam uwagi na to ze sąsiad ma lepszy samochód - w sprincie spod świateł i tak pozbawię go złudzeń ;-))

2) nadal uważam, ze w/w osoba (posiadacz nieprzyzwoicie drogich kabli) bez urazy, ale jest moim zdaniem bardzo, ale to bardzo chorym audiofilem, bo nawet jak bym miał fortunę to nie dałbym 20 kzł na kabel, gdyż jeszcze resztki świadomosci zachowuję i nie dam rządzić sobą chorobą zwaną audiofilizmem ;-) Są granice zabawy ;-)

i po 3) wszyscy macie rację i nie bijcie juz piany, bo 300 stuknie ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> gutekbull

wcześniej zadałeś pytanie kto słuchał tych interconektów stereovoxa, ja słuchałem podczas odsłuchów kolumn i piecyka Usher. Brzmiało perliście... Może nie mam jeszcze tak wyrobionego ucha jak co niektórzy, ale był ze mną lepiej wyrobiony kolega i jemu też się podobało. Stereovox był interconekt i głośnikowe (te nieszczęsne 35kzł)

Kupiłem i głośniki, i piecyk. Teraz mam Gothamy interconekt i głośnikowe:-)( i nie jest tak perliście... Może akustyka... może kable... może źródło... Szukania czas się już zaczął!!! Ale zastanawiam się nad wypożyczeniem tego inteconektu i tańszej wersji głośnikowego

 

>>zyzio gdybyś miał naprawdę DUŻE pieniędzo to się mogę założyć o swoje klocki, że za te kable nie było by to zbyt drogo!!! PUNKT WIDZENIA OD MIEJSCA SIEDZENIA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emesze2 => kupiłeś jeden z najlepszych piecyków na rynku w rozsądnej cenie.

Porównywalem go z kolega do M.F. 308, Krella 400, 300il, Audio Analoga Maestro, Coplanda 402, pobił wszystkie i to bardzo konkretnie. Do 20 000zł nie ma kompleksów. Tylko dobrze go połącz. Najlepsze zestawienie jakie słyszałem to z BC Acustic araxeA(chyba trochę inaczej się to pisze :-) grało to bajecznie - synergia.

Interesuje mnie interkonekt - ale ty miałeś wszystko nowe, także opinia nie będzie miarodajna :-)

Nie martw się po powrocie ze studia odsłuchowego do domu zawsze jest mały szok :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szoku nie ma, razem Ushery grają rewelacyjnie (jak dla mnie), jest tylko pewien niedosyt... BYŁO LEPIEJ...;-( TO I BĘDZIE;-)))Słuchałem sprzęt wygrzany, a nie nowy. Co to jest "BC Acustic araxeA"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepozorne kolumny francuskie ,był opis w Magazynie HI FI.

Byłem mocno zdziwiony, że te bardzo skuteczne kolumny tak genialnie zagrały z silną 150W końcówką mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś pokręciłem z nazwą, ale jak ktoś może to niech końcówkę Ushera 1.5 zestawi z tymi kolumnami ja użyłem do sterowania końcówki CD Accuphase - ma dobrze zrobione regulowane wyjście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak CD Accuphase napedzałeś to różnie może być z czymś innym... Wracając do kabli to spróbować warto, może się spodobają a może nie... Tańsza wersja głośnikowego kosztuje ok 3kzł za 2,5m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnikowy raczej mnie nie interesuje ,mam RED DAWNA na górę i średnicę i chyba zostanie bo musiałbym bardzo dużo wydać ,aby było lepiej, a po za tym bardzo go lubię :-)

A na bas chcę Kimbera 8TC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutekbull - nie jestes prawdziwym audiofilem i nawet ich nie rozumiesz... cyt. "niepozorne kolumny". No wiesz! To jakies tam niepozorne kolumny mogą zrobic więcej dżwięku niż całkiem nie-niepozorny, a wręcz wypasiony kabel, rzekłbym nawet kablisko - za 38tys.zł.?! ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric patrząc co piszesz:

>A taki CAL, Hafler, Adcom czy Magneplanar to w sumie przy obecnym kursie dolara przestał być juz uważany za dobry w Polsce.

to na twój słuch ma jak najbardziej wpływ kursu walut

GRATULACJE

 

A kable miały, Mają i BEDA MIAŁY wpływ na brzmienie systemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w zbawienny wpływ kabli na dźwięk nie do końca wierzę, ale...

Robiłem kiedyś odsłuch kolumn na tanim kablu z metra. W jednej z piosenek, na których testowałem był taki moment kiedy wokalistka dość mocno artykuuje pewną sylabę i pojawia się bardzo mocna zmiana w dynamice. Na tanich kablach w tym momencie pojawiało się przesterowanie głośnika - takie krótkotrwałe harczenie. Na początku myślałem że to kolumny - nie dokręcony głośnik, może jakiaś wada głośnika itp. Po kilkunastokrotnym przesłuchaniu tego momentu i kombinacjach na końcu wpiąłem droższe (kilkaset zł) kable. Przester zniknął.

Czyli wniosek - kable mają wpływ na dźwięk - przynajmniej w tym wypadku miały. Ale jestem najbardziej przekonany do teorii dopasowania kabla do systemu a nie wierzę że im droższy kabel tym piękniejsze brzmienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat kabla za 20k zł (nie wspominając tego za 38k zł) rozgrzewa niektórych do czerwoności :-)

 

Śpieszę wyjaśnić, że:

 

1. Nigdy nie twierdziłem, że kabel powinien byc używany w roli korektora graficznego. Kabel powinien być jak najbardziej przeźroczysty, powinien jak najmniej z dźwieku zabierać. Tak na prawdę nie ma więc kabli dobrych - są tylko złe i jeszcze gorsze (jak i wszystkie pozostałe elementy toru). Z kabli które miałem do tej pory okazję słuchać, AQ Everest i Kilimanjaro zabierają najmniej.

 

2. Nigdy nikogo nie namawiałem, aby kupił sobie kabel za 20k zł do Cambridga za 1500zł. W takim wypadku znacznie lepsze efekty przyniesie wydanie tej kasy na upgrade wzmacniacza. To chyba oczywiste (choć czytając ten wątek mam watpliwości czy dla wszystkich). Jak w każdym przypadku trzeba do sprawy podchodzić zdroworozsądkowo. Jak dla mnie rozsądnym jest wydanie na kable 10-20% ceny systemu. Jak łatwo policzyć, AQ Kilimanjaro zaczyna więc mieć sens w systemach powyżej 100k zł.

 

3. Nie widzę nic nierozsądnego w kupnie kabla za 20k zł ... w moim systemie wniesiona poprawa była większa niż te same pieniadze wpakowane w droższy przedwzmacniacz. Nierozsądnym było by więc dopiero kupno rzeczonego przedwzmacniacza, chyba że ktoś kupuje "na wagę", a nie "na ucho". W tym wypadku nie jest jednak audiofilem.

 

gutekbull - > FAST postanowił wycofać się z dystrybucji kabli NBS. Stąd też wyprzedaż po kosztach zakupu - 50% retail. Nic nadzwyczajnego, tak samo można by wyprzedawać np. kolumny. IMO zrobili bardzo dobrze, bo NBS to "snake oil" IMO.

 

Na koniec pozostaje mi chyba tylko życzyć wszystkim "kablosceptykom" więcej osłuchania, a w szczególności otwartości umysłu i niezamykania się na nowe, nieznane. Pamiętajcie, że ziemia uważana była kiedyś za płaską, a CD obiecywał "perfect sound forever".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namelessclub - masz coś wspólnego z dystrybutorem Audionova ze strony miesięcznika Audio??? Do tak cos po tym wpisie mi pachnie że masz.

 

I z czytaniem tez u Ciebie nietęgo - więc może równie kiepsko słyszysz???

 

Napisałem "przestał być juz uważany za dobry w Polsce", a nie że ja przestałem go uważać za dobry. To raczej tacy pe... audiofile którym kabel zagra jak kosztyje odpowiednio dużo przestali ten sprzęt uważac za dobry, bo dla nich za tani.

 

To czy jaki kable maja wpływ zalezy od systemu. Wogóle do d.... z taką przyszłością nadal bedą produkowane takie kiepskie systemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.