Skocz do zawartości
IGNORED

Kablowa masoneria-spisek przeciwko audio


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

witam panow jestem nowy yak sie przygladam waszej konwersacji i do konca nie wiem o co wam chodzi przecierz sprawa jest prosta jedni nabywaja znaczki za 10000zl inni przepija w ciagu roku 5000 a jeszcze inni kupuja kabelki za 35000 i to jest wlasnie piekne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak nie ma się wyrobionego zdania (wysłuchanego-nie na wystawach) to po co drażnić tych co mają wyrobione zdanie?

Każdy trzyma się swego doświadczenia i niech na tyle wyraża swoje opinie.

Less :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam nic przeciwko kabelkom z 30 tys. ,ale jak ktoś zaczyna segregować ludzi wedle "siły nabywczej", to chyba przegina w drugą stronę. Sukces w wielu dziedzinach życia nie zawsze przekłada się na finanse(zwłaszcza w Polsce), nie wspominając o wartości danej osoby. System autora tego wątku świadczy zresztą , iż z tą nieszczęsną "siłą nabywczą" jest nienajgorzej.

 

Inna sprawa, że dyrdymały, jakie posiadacze mini-wież wypisują o kablach mogą irytować. Ale to jest kwestia świadomośći i doświadczenia - a nie dochodów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S>

Z wpisu audiofreaka wynika, iż ludzie pracujący po 12 godz. na dobę za niegodziwe pieniądze są godni pogardy i by zasłużyć na jego szacunek powinni pogodzić się ze swoim losem.

 

Czy to jest ironia? A może pisze to jeden z bossów Biedronki? A może jedno i drugie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"siłą nabywczą" - cholera wie kogo tak naprawdę nazywać - tych co kupują g... po 400 zł i dają badziewiu przeżyć czy osobnik który kupi coś za 4000 zł od firmy która i tak wyżej jakiegoś pułapu nie podskoczy, nie będzie miała dobrych recenzji i całej otoczki z tym związanej. Samą siłę nabywczą musimy umiejscowić w horyzoncie czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzarro

 

Przeczytaj jeszcze raz to zdanie Audiofreaka:

 

"Szanuję wszystkich ludzi, którzy potrafia się pogodzić ze swoim losem, wiedzą że raz jest się na fali a raz pod. Ale kiedy są po falą, to starają się to zmienić, a nie pluja na wszystkich..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzarro - to z tymi 12 godzinami to chyba takie przejaskrawienie troszke i nie można tak dzielić ludzi, moim zdaniem wszyscy w tej dziedzinie mają równe prawa i majętność nikogo nie powinna interesować a kwestia posiadanego sprzętu faktycznie może nie raz bierze górę nad kulturę osobistą posiadacza i jeśli właściciel bardzo dobrego systemu uważa, że jest lepszym audiofilem od posiadacza gorszego sprzętu to można go nazwać tylko

jeb.... snobem a nie audiofilem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable za 30 000 zł, 40 000zł, 50 000 zł,...

Cenami, nie ma się co podnicać :-)

Za Wielką Wodą, jeśli ktoś jest cierpliwy, po pewnym czasie, można kupić drogie kable za znacznie, znacznie mniejsze pieniądze.

Drogi kabel nie zawsze " zagra" w takim, a takim systemie.

Żeby "zagrał", trzeba mieć też sporo szczęścia.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R.u.s.t

>Nie słucham rur wydechowych :-)

to fakt inaczej nie mógłbyś powiedzieć

>Drogi kabel nie zawsze " zagra" w takim, a takim systemie.

Żeby "zagrał", trzeba mieć też sporo szczęścia.

 

Fakt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie widze ze jestescie prawdziwymi polakami bo tam gdzie trzech polakow tam cztery racje ja tez jestem audiofilem wedlug mnie trzeba dobrze dobrac caly system a kabelki powiem tak gdybym mial na kable 35000 polowe oddalbym glodujacym dziecia w slamsach mojego miasta a za reszte kupil kabelki sumienie czyste a i kable extra zreszta popatrzcie co za kable macie w swoich klockach moze warto zaczac od tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

och panie Tomku776 ja tez znam kilka takich swietnych slow np kwant hipohondria, hipopotam ,kwazary i wiele innych ale nie nazwe pana np plazma poniewaz sadze ze szkoda czasu na tego typu "pogaduszki"nic z tego nie wynika tylko literki na klawiaturze sie wycieraja to tyle ach jezeli chodzi o wiazadla za 2 zl to te brazowe bardziej kontroluja bas ja preferuje zakonczenia bez plastikowych zakonczen na tym koncze moje wystapienie w tym temacie pozdrawiam tych co maja kabelki za 35433,2zl tych co zaplacili 34552,9zl i tych po2,99 zl/m ale bez koncowek bawcie sie panowie dalej w pie... kotka za pomoca typowego mlotka ja nieraz poczytam dobrego humoru nigdy nie jest dosc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Poczytałem Wasze posty ... poczytałem kilka innych tematów dotyczących przeważnie systemów audio z tzw. górnej półki i wiem jedno ... to ile potrafimy wydać na sprzet audio (czy zresztą inny przedmiot domowego użytku właczając w to samochody) zależy tylko i wyłącznie od naszego charakteru i nie zawsze od zasobności potrfela. I nie pisze tego tylko dlatego że nie stac mnie na sprzęt o wartości powyżej 3 tys. zł za całość. Otóż osobiscie uważam (choć pewnie wielu z Was jest innego zdania), że np. zestaw kolumn za kwotę np. 5 tys. zagra bardzo podobnie do zestawu za 50 tys. Mam tu na myśli proporcje. Może moje ucho nie jest na tyle wrażliwe, ale dziesięciokrotny wzrost ceny nie odzwierciedli takiej różnicy w dźwieku aby uzasadniać tą cenę. Podobne wątpliwości mam do wzmacniaczy z takiego samego przedziału cenowego ... odtwarzaczy CD czy pozostałego osprzętu. Odnieść również można to do pozostałych urządzeń tego typu, Czy plazma 42 calowa Loewe za 50 tys. będzie na tyle lepsza od plazmy 42 calowej Philipsa za 20 tys.?? Dlaczego więc są dostępne na rynku takie rzeczy jak kabelek za 35 tys.?? Ano dla prestiżu. Dla podniesienia własnego "ja". Dla cudownego uczucia że mam coś lepszego od mojego sąsiada... Jestem przekonany, że większość audiofili ... może inaczej znawców dobrego dźwięku .. bo nawet nie wiem co mieści się pod pojęciem audiofil ... gdyby nie wiedzieli poprzez jakie kabelki płynie dźwięk, nie odróżniliby tych za 35 tys. od tych za 500 zł.

 

Nie wiem czy moje spostrzeżenia znajdą zwolenników, ale konkluzja jest taka: wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)))

 

idąc tym tropem można stwierdzić , że posiadacze maluchów nie powinni przepłacać i kupować samochodów klasy Passata, Laguny, Avensisa i td. co tam w tym segmencie jest , ponieważ jedno i drugie przecież jeździ i do celu dojedzie. To w zasadzie to samo 4 koła, kierownica lewarek zmiany biegów, zbiornik na paliwo, itd.

 

Jeździmy tym na co nas stać, dla wielu i ten maluch jest nieosiągalnym obiektem pożądania, pozostaje im komunikacja publiczna, albo autostop. Tak to już jest i nie ma co dorabiać do tego jakiejśideologi, rodem z minionej epoki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te porownania automobilistyczne na forum sa juz tak wyswiechtane, moze wymyslicie jakies bardziej atrakcyjne ?

Dodatkowo sa takie sobie. Roznice pomiedzy maluchem a mercedesem widzi, odczuwa kazdy. Chlop co ma 190 cm wzrostu, tega kobieta. Dalej roznice wskazuje predkosciomierz tego malucha lub nawet policjant z radarem kiedy mamy szczescie i nas zlapie. Nikt nie jest w stanie udowodnic, ze maluch jesdt samochodem lepszym od Mercedesa.

W audio nie jest tak latwo. Jest to dziedzina w szczegolnym stopniu opanowana przez chlopcow z marketingu, szczegolnie bezczelnie wykorzystywanego i czasem przez hohsztaplerow-konstruktorow. Wiedza techniczna w zakrersie motoryzacji jest w miare rozpowszechniona, byle domowy majsterklepka, uzytkownik ba, rolnik w stodole nie ma oporow przed otworzeniem maski i samodzielna naprawa. A ile osob ma pojecie o elektronice ? Zrozumienie dzialania, samodzielna mnprawa urzadzniea elektronicznego sa nieco bardziej skomplikowane niz ujecie klucza i mlotka w dlon i postukanie tu i owdzie.

Dlatego duza jest w tym przypadku okazja do manipulacji. Jesli producent podaje, ze samochod spala 8l/100 km to kazdy to rozumie i wie, ze jest to oszczedniejszy samochod od spalajacego 15l/100km. A co jezeli wzmacniacz ma sprzezenie zwrotne powiedzmy 26 dB ? To dobrze, czy zle ? Lepiej niz taki, ktory ma 35 dB ?

Dalej - wrazenia odsluchowe. Niewielka tylko ilosc uzytkownikow audio ma pojecie o dzwieku naturalnym. Nie chadza na koncerty nieamplifikowane i niezelektronizowane. Jaki oni maja miec wzorzec bedacy wiarygodnym punktem odniesienia ? Tu latwo o iluzje, sugestie, pobladzenie. Z tego rodza sie niezbyt merytoryczne dyskusje o walorach dzwiekowych urzadzen przeradzajace sie w sposob naturalny w roztrzasanie watpliwosci co do mozliwosci jakiejkolwiek obiektywnej oceny jakosci urzadzen, czego koncowym rezultatem w przypadku co wiekszych frustratow jest stwierdzenie, ze nie ma rzetelnych urzadzen i dobre jest to, co sie komu podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robgaj napisal: "przecierz sprawa jest prosta jedni nabywaja znaczki za 10000zl inni przepija w ciagu roku 5000 a jeszcze inni kupuja kabelki za 35000 i to jest wlasnie piekne"

 

Wszstko pieknie, ze jedni kupuja z 35000 zl a inni nie ale sedk w tym, ze wmawia sie tym ludziom, ze za ted cene dostaja produkt wyjatkowy (taniej nie mozna), obiecuje sie im ze za 35000 zl osiagna nirwane dzwiekowa a to bluff. Znaczedk Mauritius w roku 1847 czy Gujana z 1856 r. jest unikalny i nie bedzie juz wiecej egzemplarzy a cudowny kabelek moze zrobic jakis Chinczyk za 20c. Co tam moze, on go robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście cieszy mnie, fakt, ze ludzi (co niektótych) - "stać".

Także na drogie urządzenia audio.

Gdyby nie to, byłbym zdany na odsłuchy w sklepach/salonach,...:-(

A, ze nie zawsze to co drogie zagra, jest także okazja do obśmiania kupującego (w jego obecnośći) :-)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudivan,

 

Twoje analizy sa interesujace i wydaja sie w pierwszym momencia majace rece i nogi.

 

Dodam jednak jeszcze pewne wywody, ktore mam nadzieje dotycza tematu.

 

Produkcja kilku egzemplarzy jest zawsze rekodzielem (np. kabelek Valhalla).

Poinformowanie o takim produkcie calego swiata audio w wielu pisemkach audio jest okrotnie drogie - reklama.

Rozeslanie takiego kabla do oceny audio-guru kosztuje.

Potem powiedzmy w ciagu roku sprzedaje sie 100 sztuk. Te 100 sztuk musza zwrocic koszty projektu, reklamy, produkcji, rozeslania do oceny, itd. Ostatecznie nawet jezeli taki kabelek jest tylko minimalnie lepszy od tanszych i popularniejszych to jednak musi sporo kosztowac by prawidlowo odzwierciedlal zasady zdrowego businessu.

 

Firma Dali w roku 2004 sprzedala 19 par swego sztandarowgo produktu: megaline. Cena zdaje sie okolo 60 tys zl. Ile maja kosztowac takie produkty by zwrocic koszty produkcji, projektu, reklamy, transportu? Ile, jezeli ten zwrot to skala 19 sztuk rocznie?

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso, tylko kogo te wsszystkie koszty obchodza. Ze producent ma do warsztatu pod gorke, ze zanim chwyci w rece obcegi musi odprawic skomplikowane oczyszczajace obrzedy religijne, ze arcydzielo... Jaki to ma wplywa na dzwiek ? Czy dlatego, ze musial zaplacic za reklame ciezkie tysiace dolarow kabel "gra lepiej" ? A gdyby wlasciciel mediow audiofilskich byl kolega i wyswiadczyl gratis kolezenska przysluge, dzieki ktorej cena bylaby o 50 % to i dzwiek o polowe gorszy. I do cholery jaka technologia i jakie materialy tkwia w kablu za 35 tys zl. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Megaline kosztują 40tys ... ale DOLARÓW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.