Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel głośnikowy z tzw. twardym basem


WHITESNAKE39
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Nie możemy kłamstwu i manipulacji pozwalać, nieważne ile ich jest,
pamiętam jak pojechał jeden, ubrali krawaty nie poznając nas osobiście, jak dali się zmanipulować jednemu człowiekowi który ma jakąś fobie, zresztą którego gościłem we własnym domu

Pamiętam to dobrze. Jedni mają cohones, inni nie. Nic nie poradzisz. Świat to taki tygiel, gdzie miesza się dobro ze złem, gówno z frykasami, piękno z ohydą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

@McGyver, zadaj mi proszę pytanie

To daremne, nie znasz odpowiedzi.

 

1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

stawiasz debilne emotki

Jakie posty, takie i emotki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Nie możemy kłamstwu i manipulacji pozwalać, nieważne ile ich jest,
pamiętam jak pojechał jeden, ubrali krawaty nie poznając nas osobiście, jak dali się zmanipulować jednemu człowiekowi który ma jakąś fobie, zresztą którego gościłem we własnym domu

A kto to zacz był ???

Godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

 

Takie hi-fi+się u sąsiada rozgrzałem i na tym zakończę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 To jest lepsze niż wszelkiej maści ... kable ? . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.12.2020 o 19:34, pmcomp napisał:

 

 

Porównywałem go do top-topów czyli A&K z 2018 roku. Był ciut gorszy ale ... ma większą moc i jest osiem razy tańszy.

 

 

Niestety ta zakładka ma to do siebie, że to "ciut" zazwyczaj jest clou tematu.  Tym bardziej, że owe ciut jest bardzo "gumowym", zazwyczaj tłumaczonym różnicą w cenie,  a przez to mocno determinującym ocenę prawdziwego, dla wielu miłośników muzyki bardzo istotnego stanu rzeczy, określeniem. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo proponujecie koledze, ale nie podziała. Na moją wiedzę te kolumny nie są zdolne do zagrania prawidłowym basem. Proszę zwrócić uwagę na ilość przetworników i wielkość kolumny oraz jej masę. Kolumna waży 28 kg. Jak się wyjmie przetworniki i zwrotnice to zostanie 20 kg. Żeby kolumny przy tej wielkość zagrały basem musiałyby ważyć z 60 kg. Nie, nie wskazuję stricte samej masy jako parametr odpowiedzialny. Ich masa świadczy o wykonaniu obudowy wiotkiej, rezonansowej. Na zdjęciach widać że to cienki mdf, dla jednych dobrze, dla mnie lipa, bo od mdf gorszy jest tylko wiór.  Przy tej wielkość pudełko o masie 20 kg z mdf jest jak karton dla basu. Nie pomoże tu dociążenie z góry granitem, bo ścianki nadal pozostają wiotkie i wytracają bas zamieniając go w bułę. Przyłóż ucho do obudowy gdy grają, na pewno się drą przewodząc materiałowo we wszelkich kierunkach połowę zakresu energii tylnych stron membrany.

Co zrobić żeby poprawić bas?

1. w ramach budżetu zejść z wielkością kolumn i to znacznie, ale kupić coś co ma sztywną dobrze wzmocnioną obudowę.

2. od środka wzmocnić płaskownikami aluminiowymi, do każdej około 15-20 kg i sporo żywicy epoksydowej, tkaniny węglowej (chociaż szklanej). Będzie bas strzelał jak z armaty, ale też będzie rytmika i 0 buły. Tylko że to oznacza masakrycznie ciężką, kosztowną przeprawę bez możliwość odsprzedania tych kolumn. Zatem odradzam.

Podsumowując kolumny - producent wziął dobre przetworniki i wsadził do pudełek podróbek obudów, basu porządnego  nie będzie, z żadnym wzmacniaczem, kablami, nigdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2020 o 23:29, WHITESNAKE39 napisał:

Zatkałem już tylne. Myślę że kolce trochę zmienią. Teraz kolumna całym spodem stoi na podłożu i wali w podłogę. Przy kolcach będzie prześwit między spodem kolumny a granitem. Spróbuję także porad innych ktorzy mi odpisali. Po kolcach spróbuję podłożyć coś pod a raczej między podłogę a granit.

 

Tylko najtańszy Kimber - 4PR (czy tam 8PR). Ten kabeł służy właśnie do przytępiania luźnego bezkształtnego basiorka. Tak go ztępi i ujednolici że w końcu poczujesz  jakiś kontur ? , przy okazji wyostrzy przekaz t.zn że lepiej usłyszysz ?

 

Jak byś zmienił jednak kolumny na jakieś fajne i muzykalne 2-3 drogi to polecam chiński

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , nie jeden pisał co te kable potrafią w swojej cenie ?

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pierote

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2020 o 21:19, pierote napisał:

 

Tylko najtańszy Kimber - 4PR (czy tam 8PR). Ten kabeł służy właśnie do przytępiania luźnego bezkształtnego basiorka. Tak go ztępi i ujednolici że w końcu poczujesz  jakiś kontur ? , przy okazji wyostrzy przekaz t.zn że lepiej usłyszysz ?

 

Jak byś zmienił jednak kolumny na jakieś fajne i muzykalne 2-3 drogi to polecam chiński

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , nie jeden pisał co te kable potrafią w swojej cenie ?

 

 

 

 

 

 

Można prosić o więcej informacji o tym kablu? Z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.12.2020 o 06:06, WHITESNAKE39 napisał:

Napisałem że wzmak to Roksan k3.

Z moich skromnych doświadczeń wynika, że ten Roksan ma problem z dobrym wysterowaniem basu. Sam w sobie bas ma rozlazły a górę rzeczywiście wyraźną. Nie ma raczej możliwości by wysterował bas w tych kolumnach w tym sensie, że będzie on utwardzony i bardziej konturowy. Kolce pod kolumny mogą minimalnie pomóc ale tu jest zasadnicze niedopasowanie sprzętowe moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 23.12.2020 o 07:00, barni napisał:

Vdh Revelation, kabel z kapitalnym basem i świetną kontrola. Tylko lubi mocne wzmacniacze i końcówki mocy. Poza tym to nie jest kabel który cokolwiek zamaskuje w pozostałych zakresach.

Aczkolwiek zgadzam sie ze wymiana kolumn da lepszy efekt. Te Dynavoice to tanie kolumny na dużej liczbie glośników co zawsze ma przełożenie ma ich marną jakość. Wiec problem moim zdaniem rozwiążesz ich wymiana, a nie kablem w prawie ich cenie. . To ślepa uliczka i przysłowiowe „pudrowanie trupa”

Ja mam model z mniejszymi wooferami df6 i pomimo biednie wykonanych zwrotnic grają i wyglądają poważnie, potrzebują do tego wzmacniacza grającego energicznie i z dobrą kontrolą basu właśnie jak rotel czy nuprime wtedy nie znając ich ceny każdy słuchający dał by za nie znacznie więcej niż w rzeczywistości kosztują czy słuchałeś ich? czy tylko wnioskujesz po dużej liczbie głośników że trzeba je wymienić? wiadomo można wymienić ale nie kolumny tylko wzmacniacz takie jest moje zdanie.

Edytowane przez MarcinStereo
Dodatkowy szczegół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, MarcinStereo napisał:

Ja mam model z mniejszymi wooferami df6 i pomimo biednie wykonanych zwrotnic grają i wyglądają poważnie, potrzebują do tego wzmacniacza grającego energicznie i z dobrą kontrolą basu właśnie jak rotel czy nuprime wtedy nie znając ich ceny każdy słuchający dał by za nie znacznie więcej niż w rzeczywistości kosztują czy słuchałeś ich? czy tylko wnioskujesz po dużej liczbie głośników że trzeba je wymienić? wiadomo można wymienić ale nie kolumny tylko wzmacniacz takie jest moje zdanie.

Nie da się uzyskać dobrego brzmienia biedną zwrotnicą i dużą ilością tanich przetworników, bo to oznacza zniekształcenia fazowe i słabą jakość reprodukcji.  Aby uzyskać dobrą jakość kolumny jej elementy składowe też muszą być dobrej jakości. Czym więcej dajesz przetworników i elementów zwrotnicy tym gorsze je musisz zamówić. Finalnie przecież na tym producent musi zarobić - poklaskiem zachwyconych audiofilów dzieci nie wykarmisz ?  

W tanich zestawach przysłowiowa pozłotka (czyli kabel) niewiele da bo zestaw limitują jego komponenty. Stąd wkładanie w dodatki dużych pieniędzy nie ma sensu, bo to działa analogicznie jak dokładanie do taniego auta sportowego filtra i ładnej końcówki wydechu. Wygląda świetnie, ryczy niczym Ferrari ale jedzie jak jechało  ?      

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez barni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Dynavoice i licząc prowizorycznie litraż  wychodzi pod 70 l co jest moim zdaniem

za dużo na dwie 20. Kolejny przykład kiedy producent dąży do jak najniższej częstotliwości

kosztem ataku czy melodii. Jak jeszcze do tego dołożyć same głośniki, które nie są pewnie

najwyższych lotów, to efekt będzie właśnie taki. Pewnie dużo lepszą jakość basu można było

osiągnąć przy 40 - 50 litrach, ale jego zasięg byłby gorszy. Są na to sposoby, ale zapewne

albo się kolega przyzwyczai, albo wymieni kolumny i tyle. Kable niewiele tu pomogą ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Niestety ale sprzęt przed kupnem najlepiej testować w domu ja tak zrobiłem i z rb03 moje df6 zagrały bardzo dobrze teraz testuje z rb1582mk2 i jest Mega rzecz jasna na korzyść większego wzmacniacza,te głośniki potrzebują żwawego wzmacniacza stojącego bardziej po jasnej stronie mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.