Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko fajnie ale 10tys Euro czyli 43 tys zł za Electe Amator- naprawdę producenci oszaleli z cenami. Brzydkie i tandetne wyglądające Guarneri Tradition kosztuje 65 tyś zł na 15cm głośniczku

 

Babatular ale cena NIE GRA a to ważne. Miałem kiedyś Electy Amator i to nie był trafiony zakup z powodu braku basu. Jednak co poniektórzy są

zachwyceni brzmieniem EA w pierwszej wersji ( dziwię się bardzo ). Dopiero EA 2 przyniosła zdecydowaną poprawę brzmienia ale już bez Esotara

na górze. Nowe EA mogą zagrać duzo lepiej od protoplasty więc nie ma co gdybać tylko trzeba będzie posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie powiedział, że GT to brzydkie kolumny, kwestia gustu mi się podobają, zresztą nie tylko mi, wykonanie też jest świetne .. a tak jak napisałem to na pewno nie są kolumny dla wszystkich, a tym którym te kolumienki się podobają i ich stać na zakup na pewno będą mieć dużo radości. Tak samo jak z podłogówek ST , AT. I to co Magnepan napisał przede wszystkim trzeba posłuchać.. a potem oceniać.. chociaż w Polsce bardzo często na odwrót się robi.. a szczególnie przy droższych rzeczach..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny sprzętu audio są z czapki. I tyle.

 

Przecież zawsze możesz zakupic kolumny z seri Principia, czy zaszalec z którąś Venerą - ceny calkowicie rozsądne. Bedziesz mial Sonusa w domu.

Nikt nie każe Ci spoglądać na najwyższą półkę. Stąd właśnie się bierze narzekania - chcesz coś na co Ciebie niestać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ceny sprzętu audio są z czapki. I tyle.
Można powiedzieć, że cena każdego sprzętu powyżej 10 kzł jest od czapy i jest mnóstwo bogatych ludzie, melomanów nawet, którzy tyle na sprzęt nie wydają. Hi end, w każdej dziedzinie, zaczyna się wtedy kiedy nie pytasz o cenę.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale kolega wsponiał, że posiada topowy poseł SF, a to chyba jedynie w formie komentarza i własnej oceny pisze :)

 

Ze swoją wypowiedzią jakby wszedłem głębiej w temat. Naoglądamy się na AVS topowych klocków, przeglądamy prasę, śledzimy intenet itp. I na końcu jest tak, że sobie wyobrażamy jakby to było gdyby. W motoryzacji tak nie ma, nie wzdychamy do topowych produktów krzywiąc sie, że ceny zwariowały, a tu w Audio właśnie tak jest. Stąd takie czy inne opinie, że ceny odjechały. Tyle, że przy ustalaniu tych cen żaden z producentów nie bierze pod uwagę polskiego rynku audio. Tak jak wspomniałem (oczywiście trochę na wyrost), chcesz Pan Sonusa, kup se Pan Principie czy Venere i będziesz miał Pan Sonusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W motoryzacji tak nie ma, nie wzdychamy do topowych produktów krzywiąc sie, że ceny zwariowały, a tu w Audio właśnie tak jest. Stąd takie czy inne opinie, że ceny odjechały.

 

W sumie, to jakiekolwiek narzekanie większego sensu nie ma. Z tym, że samochody bardzo się zmieniły przez ostatnie dziesięciolecia. Są dużo lepiej wyposażone i mają wiele luksusowych rozwiązań. Natomiast w kolumnach za wiele często się nie zmieniło, a ceny wzrosły kilkukrotnie :) Dotyczy to również średniej klasy produktów, a nie tylko topowych. Z tym, że oczywiście średniej krajowej zarobków daleko jeszcze do europejskiej o czym nie można zapominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przecież zawsze możesz zakupic kolumny z seri Principia, czy zaszalec z którąś Venerą - ceny calkowicie rozsądne. Bedziesz mial Sonusa w domu.

Nikt nie każe Ci spoglądać na najwyższą półkę. Stąd właśnie się bierze narzekania - chcesz coś na co Ciebie niestać.

Hm...no to troszkę spudłowałeś. Tak się składa że na codzień słucham SF Guarneri Evolution, które w detalu kosztowały 60 tyś - wg mnie o 30 tyś za dużo. Jest dokładnie tak jak pisze Roxy. W moich kolumnach są zastosowane głośniki Scan Speaka, które miały premierę ponad 20 lat temu, a mamy przecież taki postęp technologiczny...

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak w uzupełnieniu - mam wielu znajomych których stać kupić nawet droższe kolumny - ale twierdzą że jeszcze nie oszaleli i nie wydadzą 100tys na kilka głośników w obudowie. Stać ich a mimo to narzekają na absurdalnie wysokie ceny.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dla odmiany napiszę, że znam kilku z kasą i z fanem słuchania muzyki i kupili dużo droższe kolumny jak za 100 tyś i są zadowoleni i nie marudzą .. kwestia charakteru.. jak ktoś, chce SF, B&W, Dynaudio, Focale itp. to takie są ceny jakie widzimy.. albo to przyjmujemy, albo nie zaglądamy na strony tych Producentów - taniej nie będzie.. i nie marudzimy, pomimo, że marudzenie to sport narodowy Polaków.. Milika po ostatnim meczu pobili i ukradli mu zegarek za 27 tys Euro.. to dziwić się ,że kolumny są po 100 tyś. złoty.. Jedna noc w apartamencie w hotelu Europejskim w Warszawie to koszt 16 tyś. zł ze śniadaniem, a t o nie najdroższy apartament w Stolicy RP.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna noc w apartamencie w hotelu Europejskim w Warszawie to koszt 16 tyś. zł  ze śniadaniem, a t o nie najdroższy apartament w Stolicy RP.

 

Standardowo Lolek widzisz świat oczami handlowca. Takie bajki można opowiadać klientom, a nie nam tutaj, bo ja dalej mam wrażenie, że Ty jednak powinieneś być niebieski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo Lolek widzisz świat oczami handlowca. Takie bajki można opowiadać klientom, a nie nam tutaj, bo ja dalej mam wrażenie, że Ty jednak powinieneś być niebieski :)

 

Patrzę oczyma swoimi i tak jak napisałem mogę być nawet brązowy aby nie czerwony.. a jak na coś mnie nie stać to tam nie wchodzę, bo chciałbym w garażu mieć Astona Martina, ale nie mam.. tylko nie wchodzę na forum tego Producenta i nie pisze ludziom , że oszaleliście bo cena tych aut to kosmos.. i nie marudzę im ciągle , że te auta są za drogie na coś mnie stać, a na coś mnie nie stać i umiem się do tego przyznać. NIe mam z tym problemu. Tak jak Kolega wcześniej pisał można zaszaleć i kupić sobie SF Venery.. A jeśli człowieka nie stać na na odpowiednie kolumny od tego Producenta to zdrowiej jest nie wchodzić w takie tematy..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek

nie rozśmieszaj mnie. porownujesz mały monitorek firmy której na świecie nikt nie zna oprócz szeroko rozumianych audiofilów do Astona Martina !!!

Ja narzekam na ceny sprzętu audio więc w myśl twojej tezy nie powinno mnie stać na topowe monitory jednego z najbardziej kultowych producentów kolumienek dla audiofilów. Jednak skoro to kupiłem to chyba mnie było stać. Więc jak to jest ?

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko przykład.. możesz tam wstawić każdą inną Firmę\... mnie te konkretne monitory nie interesują i nie mam zamiaru ich kupować, ale to nie oznacza, że mam pisać dla zasady o nich źle.. tak jak napisałem można kupić venery i się cieszyć.. "kolumnami" od SF.

 

Ps. tutaj wszystko co jest drogie, albo droższe to jest nie warte swoich cen.. bez względu na Producenta.. i bez względu czy chodzi o kolumny , elektronikę , kable.. Mnie stać kupić takie monitory i nie narzekam, ale również może być w drugą stronę mogę nie narzekać na coś , ale nie będzie mnie na to stać.. bo z założenia wychodzę , że życie jest takie jakie jest i nie wszystkich na wszystko stać.. i tyle mam do powiedzenia w tym temacie..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj wszystko co jest drogie, albo droższe to jest nie warte swoich cen..

 

Skrajne podejście to jednak zawsze manipulacja. Z jednej strony normalne, że są rzeczy drogie i kto z nas będąc producentem i mając możliwość sprzedania czegoś na co są klienci zrezygnowałby z takiej okazji. Z drugiej strony nie można dawać się strzyc jak stado baranów tylko dlatego, że w hotelu Europejskim są takie ceny za nocleg. Domaganie się bezwarunkowej akceptacji i wielokrotnie jeszcze wyśmiewania innych że mają odwagę się temu sprzeciwić, to chyba może ucieszyć jedynie branżystę lub jego przyjaciela a nie audiofila, który ma za to zapłacić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dzisiaj podejście do audio jest takie , a nie inne i każdy z nas chciałby aby ceny były niższe ale jest inaczej i nie zmieni się to poprzez narzekanie.. Kiedyś zadzwoniłem do jednego ze sklepów i zacząłem się żalić ile wzrosły ceny na integry pewnego Producenta przez 10 ostatnich lat... odpowiedział mi bardzo grzecznie ale dosłownie.. są inni Producenci , którzy oferują integry w niższych cenach.. Mam psioczyć na tego Gościa, bo powiedział prawdę, nikt nie każe mi się interesować integrami od tego typu Producentów... a jeśli się interesuje to albo godzę się na to, albo idę i kupuję Denona , marntza, Onkyo itp i zbieram szczękę z podłogi , bo tak świetnie grają zabawki tych Producentów.. bo jak sie czyta wrażenia to takie ludzie mają odczucia.. i mają do tego prawo ja im nie wróg.. ale osobiście wolę co innego.. jeśli chodzi o integry

Można założyć wątek typu ... wyjechane ceny w kosmos w audio.. i tam będziemy się dzielić przemyśleniami w tej kwestii.. a wchodząc na tematy w klubach SF, B&W, Dynaudio.. chcemy aby ceny były niższe niż to jest obecnie.. nie będą, nie ma na to szans patrząc na to co się dzieje.. bo tego typu rzeczy są robione dla tych co nie tylko lubią muzykę i chcą jej słuchać na odpowiednich zabawkach, ale również dla tych co przy okazji mają odpowiedni portfel.. taka jest prawda bez względu kto co sobie myśli.. To tak samo jak wchodzi się do salonów motoryzacyjnych pewnych Producentów.. to jest dokładnie to samo.. wchodząc do nich godzimy się na ceny..albo nie wchodzimy i nie zawracamy sobie głowy..

Ale wchodząc w wątek np SF człowiek chciałby poczytać o nowościach, o wrażeniach ludzi , którzy coś posłuchali od tego Producenta , a nie ciągłe narzekanie jak coś nowego się pojawi, pomimo że w tym wypadku jeszcze nikt nawet na oczy ich nie widział i nie miał możliwości posłuchania. I tak jest w każdym klubie pewnych Producentów.. nic się nie da poczytać ....nic.... ewentualnie są jeszcze inne, gdzie człowiek się zastanawia czy faktycznie ta osoba pyta się poważnie czy źle się czuje.. Bo jeśli się jest w pewnym klubie Producenta kabli i kabel kosztuje wyjściowo powiedzmy 10 tys zł.. a Gość kupuje taki kabel - zaznaczam nowiutki za 1500-2000 zł i pyta się oficjalnie jak inni myślą... Czy to jest kabel oryginalny ??? To coś takiego jest pytaniem roku...

 

Jestem za tym aby powstał odpowiedni wątek związany z cenami w branży audio, a w klubach dajmy sobie i innym poczytać o konkretnych rzeczach związanych z danym klubem.. bo w przeciwnym wypadku nie ma rozmowy, chyba , że mowa jest o używanych rzeczach to wtedy jeszcze dla wielu jest sens.. ale wszystko co nowe to tutaj na tym forum jest be i nic nie warte.. bez względu jakiego Producenta ta rzecz dotyczy.. a to chyba nie o to chodzi..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tym aby powstał odpowiedni wątek związany z cenami w branży audio, a w klubach dajmy sobie i innym poczytać o konkretnych rzeczach związanych z danym klubem.. bo w przeciwnym wypadku nie ma rozmowy, chyba , że mowa jest o używanych rzeczach to wtedy jeszcze dla wielu jest sens.. ale wszystko co nowe to tutaj na tym forum jest be i nic nie warte.. bez względu jakiego Producenta ta rzecz dotyczy.. a to chyba nie o to chodzi..

 

Tak na marginesie to nie byłoby większości tych dyskusji gdybyś nie pisał za każdym razem tych elaboratów na temat wad Polaków i na co kogo nie stać pod każdym komentarzem dotyczącym ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładem tego, że można zrobić coś pięknego wizualnie w kwestii monitora i w dobrej jakości brzmienia w sensownej cenie jest Accordo od Serblina, które jak się nim interesowałem kosztowało jako NOWE dobrze poniżej 30 000 zł.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to nie byłoby większości tych dyskusji gdybyś nie pisał za każdym razem tych elaboratów na temat wad Polaków i na co kogo nie stać pod każdym komentarzem dotyczącym ceny.

 

Nie pisałbym tego gdybyś nie negował każdej nowe rzeczy, którą wprowadzi np SF.. nie widząc i nie słuchając takich czy innych nowości chyba, że coś wprowadzi ala SF to wtedy nic nie napiszesz, bo cena będzie inna.. i zapewne będzie się opłacało kupić, gdzie ja i wielu innych np na pewne produkty od SF nawet nie chce spoglądać, bo dla mnie nie ma to nic wspólnego z tym Producentem zarówno pod względem wykonania jak i pod względem brzmienia, a przepraszam jest jedna cecha wspólna takich kolumn - logo na kolumnie.

 

Przykładem tego, że można zrobić coś pięknego wizualnie w kwestii monitora i w dobrej jakości brzmienia w sensownej cenie jest Accordo od Serblina, które jak się nim interesowałem kosztowało jako NOWE dobrze poniżej 30 000 zł.

 

Oczywiście, że tak i kto wie czy ten monitor nie jest lepszy od nowości SF.. ale przecież dla wielu i ten monitor tutaj to nie jest wart swojej ceny.. pomimo, że Ci co maja są mega zadowoleni.. zresztą jeden z Naszych wspólnych Kolegów z innego forum ma już od jakiegoś czasu te monitory i jest mega zadowolony.. monitorki grają mu z Accu 650 - mówi zestawik na lata. Oczywiście to kosztuje , ale nikt nie mówił , że będzie lekko.. Zresztą nikt nie każe nikomu kupować tych konkretnych monitorów z tą konkretną integrą . Ale wiesz co jest najlepsze, że kiedyś, kiedyś w którymś tutaj tematów ktoś pisał własnie o cenie Accordo i jak to można dać tyle kasy za takie monitorki.. na zadane przez kogoś pytanie czy widział te monitory na oczy - oczywiście odpowiedź padła nie , a o odsłuchu to już nawet nie wspominam.. i tak właśnie tutaj w wielu przypadkach działa to forum.. bo w jakiś sposób trzeba sobie humor poprawić.

A sam dobrze wiesz jak wyglądają i jak brzmią te monitorki.. - dzieło sztuki jak dla mnie.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na kilku innych forach np. motocyklowych, samochodowych itd. i rzeczą normalną jest dyskusja o wszystkich parametrach danej oferty, a cena jest jednym z nich. Pomijając indywidualny rabat jaki ktoś otrzymał, to cała reszta zawsze jest przedmiotem publicznej dyskusji. Natomiast tylko tutaj widzę taką histeryczną i manipulacyjną reakcję w celu obrony ceny. A co gdzie słuchałem, posiadam i zamierzam kupić jest moją prywatną sprawą. Nie jest to zresztą forum turystyczne, aby za każdym razem wypisywać ceny apartamentów :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu nie chodzi o bronienie cen, bo każdy w tym i ja chciałbym aby ceny były niższe na kolumny, którymi jestem zainteresowany i jeśli przyjdzie taki czas to być może coś kupię, a jeśli uznam, że jednak nie stać mnie, albo będę zmuszony wydać pieniądze na inne ważniejsze życiowe sprawy to nie kupię. Ale nikt nie każe mi tych konkretnych kolumn kupować mogę sobie kupić inne tańsze od innych Producentów.. Przecież nikt nie cieszy się z tego że zamiast wydać powiedzmy 40 tyś to muszę wydać np 60 tys na kolumny.. ale zaznaczam nie muszę ich kupować, tylko po pierwsze chciałbym poczytać o nich , bo być może są ludzie , którzy mieli do czynienia z tymi modelami, a po drugie jak ja oceniam to wyłącznie wtedy kiedy je odsłucham.. bo wtedy jest to uczciwe wobec innych.... bo o samym wyglądzie można powiedzieć i to jest rzecz gustu , że jednemu podpasuje , a innemu nie, ale już wykonanie to trzeba taka kolumnę zobaczyć na oczy i ocenić, a o brzmieniu to już nie wspomnę, a przecież to jest główny czynnik przy wyborze kolumny. A tutaj nie można porozmawiać o żadnych nowych produktach bez względu jakiego dotyczy to Producenta i bez względu czy to jest elektronika, kolumny, czy też kable.. bo wszystko zaczyna się od ceny.. A przecież jak się wchodzi do klubów SF, B&W, Dynaudio, Focal itp to ceny będą zupełnie inne niż to ma miejsce np w MA, Dali, Klipsch itp.. każdy ma wybór.. Podobnie jest w innych branżach; Wchodząc do salonu np. BMW, Mercedes chyba nie oczekujemy, że ceny będą np. z KIA czy Renault... bo jest wybór i to my decydujemy na co warto wydać pieniądze..

Reasumując chce porozmawiać o kolumnach, a nie o ich cenach... które dla mnie są za wysokie , ale nie mam żadnego wpływu na to aby były niższe..i jak na coś mnie stać i uważam, ze jest to warte to tym się interesuje, a jeśli nie to żegnam takiego Producenta i płakać po nim nie mam zamiaru.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do cen, to to co się dzieje jest znane pod pojęciem premiumizacji marki. Czyli odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na luksu na wskutek bogacenia się klienteli i poszukiwania nowych nisz. Inna sprawa, to że część dotychczasowych klientów zostało na drabince oferty ulubionej marki przesuniętych w dół i jest to trochę powód do "płaczu". Jak się czyta, jaka topowa technologia jest zaawansowana, a te tańsze modele grają już standardowo wybitnie ale w swoje cenie to człowiekowi robi się trochę smutno :)

 

A tutaj nie można porozmawiać o żadnych nowych produktach bez względu jakiego dotyczy to Producenta i bez względu czy to jest elektronika, kolumny, czy też kable..

 

A kto zabrania pisania merytorycznego Lolek, czujesz się prześladowany może, ktoś Ciebie obserwuje ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyłeś, że gdzie coś się pojawi z nowości od pewnych Producentów z rożnej Dystrybucji to "rozmowa merytoryczna" zaczyna się właśnie od ceny.. nie widząc nigdy danej rzeczy jak i nie słysząc jej.. Jak np. jest temat Topowe kable zasilające to chyba wiadomo o czym ludzie chcą tam rozmawiać.. raczej nie o kablach po 5,50 i 15,50... ale można założyć wątek odpowiedni i tam dyskutować i porównywać drogie kable do tanich... pełny luz... ale pewne są tematy dedykowane do konkretnych rzeczy jak i Producentów i trzeba tez to w jakiś sposób uszanować.. a nie ciągle w takich tematach tutaj rozmawia się o cenach..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyłeś, że gdzie coś się pojawi z nowości od pewnych Producentów z rożnej Dystrybucji to "rozmowa merytoryczna" zaczyna się właśnie od ceny..

 

Myślę, że nie ma to większego znaczenia. Ktoś tam pochwali, inny pomarudzi. Realni odbiorcy mają podwójną satysfakcję, że mają coś na co innych nie stać :)

 

O milionionerówu nie musimy się martwić. Nie mam wątpliwości, że firmy wiedzą, co robią. Sprzęt hi-end można z całą pewnością do tego segmentu zaliczyć:

 

http://inwestycje.pl/gospodarka/W-2017-roku-srednia-wartosc-transakcji-MA-na-swiatowym-rynku-dobr-luksusowych-wynosila-230-mln-dolarow;323813;0.html

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.