Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilski Switch?


Artistplant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Piopio napisał:

Albo zastosować transmisję WiFi jak się da. 

A jeszcze lepiej wyłączyć WiFi jak przypadkiem włączone w urządzeniu 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, marcinmarcin napisał:

A jeszcze lepiej wyłączyć WiFi jak przypadkiem włączone w urządzeniu 😁

A jakie jest techniczne uzasadnienie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Piopio napisał:

A jakie jest techniczne uzasadnienie ?

Dodatkowe zakłócenia

Jak widzisz ja mam uzasadnienie techniczne na wszystko co pisze 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, marcinmarcin napisał:

Dodatkowe zakłócenia

Jak widzisz ja mam uzasadnienie techniczne na wszystko co pisze 😁

Dasz linka do jakiś pomiarów ? Artykułu ? Bo bez tego to tylko Twoje imaginacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, Piopio said:

Dasz linka do jakiś pomiarów ? Artykułu ? Bo bez tego to tylko Twoje imaginacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We don’t mean to come down too hard on Wi-Fi. It’s pretty speedy, super convenient, and perfectly serviceable for most of what we do on our networks. For one thing, Wi-Fi is essential if you’ve got mobile devices. Also, there are times you just can’t use Ethernet. Maybe it’s too difficult to run a permanent, out-of-the-way cable to the location you want. Or maybe your landlord won’t allow you to run cables the way you want to.

And that’s the real reason to use Wi-Fi: convenience. If a device needs to move around or you just don’t want to run a cable to it, Wi-Fi is the right choice.

On the other hand, if you have a desktop PC or server that sits in a single place, Ethernet may be a good option. If you want best quality streaming (especially if you’re doing it from a media server on your network) or if you’re a gamer, Ethernet will be the way to go. Assuming it’s easy enough to plug the devices in with an Ethernet cable, you’ll get a more consistently solid connection.

In the end, Ethernet offers the advantages of better speed, lower latency, and more reliable connections. Wi-Fi offers the advantage of convenience and being good enough for most uses. So, you’ll just have to see if any of your devices fit into the categories where Ethernet will make a difference, and then decide whether it will make a big enough difference to run some cable.

Czytając angielskojęzyczne teksty, trzeba brać pod uwagę mentalność autora.

Jeśli usłyszysz „komplement”, ze coś, co ubrałes jest interesujące, to znaczy, ze to zupełnie nie pasuje.
Good enough to komentarz równoznaczny z polskim, coś ty k…a na siebie założył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Seth_A_Rider napisał:

being good enough

Mam G2 i przez ponad 2 lata używałem wi-fi bez żadnego problemu z łącznością, szybkością itp jakieś 7-8m od routera Orange, przez 2 ściany. Granie OK nawet NAS nieodróżnialny od streamingu qobuz.

Fajnie do momentu, gdy kolega zaprezentował mi silent angel bonn8 & forester 1 - dramatu nie było, ale ten zestaw zostawił wi-fi wyraźnie w tyle. Potem już 2 szeregowo połączone,  stokowe d-linki dały zdecydowaną przewagę nad wi-fi. I wyraźnie słychać, że NAS jest lepszym źródłem, niż qobuz.

Wada ethernetu jest taka, że jest drogi i to bardzo. Wi-fi w zasadzie darmowe, oferuje dobrą jakość, ale nie tak dobrą jak kabel i przyległości (switche, zasilacze, kable, biżuteria).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piopio napisał:

Dasz linka do jakiś pomiarów ? Artykułu ? Bo bez tego to tylko Twoje imaginacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jak będzie się zachowywało wifi zależy od implementacji w danym urządzeniu. Zen stream gra lepiej po kablu, a właściwie rzecz ujmując gra lepiej jak się wyłączy wifi. Potwierdzał że jest to zgodne z logika @iFi Audio jakiś czas temu w wątku. Wifi to rozwiązanie dodatkowe, dobrze że jest. Może są urządzenia grające lepiej po Wi-Fi. 

Nie ja jestem miszczem imaginacji i naciągania faktów  tutaj 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze chcę w poście z wkrętakiem dynamometrycznym (do kabli); to jaki moment rekomendujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Potwierdzał że jest to zgodne z logika @iFi Audio jakiś czas temu w wątku

To nieprawda. Kłamiesz po prostu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Piopio napisał:

To nieprawda. Kłamiesz po prostu. 

Zarzucasz mi bezczelnie kłamstwo, a była taka dyskusja i faktycznie padło ze jest to rozwiązanie kompromisowe które dobrze mieć, ale najwyższej jakości można się spodziewać po kablu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, marcinmarcin napisał:

Zarzucasz mi bezczelnie kłamstwo, a była taka dyskusja i faktycznie padło ze jest to rozwiązanie kompromisowe które dobrze mieć, ale najwyższej jakości można się spodziewać po kablu. 

Transmisja WiFi nie jest kompromisowa. To takie same połączenie jak kabel. Jeśli sygnał WiFi jest bez zakłóceń to działa idealnie. 

Wszystko interpretujesz po swojemu, wybiórczo, ignorujesz wyjaśnienia techniczne. 

Cały czas kłamiesz i manipulujesz. Uczepiłeś się mnie jak rzep psiego ogona. Cały czas prowokujesz. Jesteś hejterem. Niestety moderacja nic z tym nie robi. 

ODCZEP SIĘ ODE MNIE RAZ NA ZAWSZE !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Piopio napisał:

Cały czas kłamiesz i manipulujesz. Uczepiłeś się mnie jak rzep psiego ogona. Cały czas prowokujesz. Jesteś hejterem. Niestety moderacja nic z tym nie robi. 

Człowieku, nie ma drugiej tak niewiarygodnej osoby na forum jak Ty, nic z tego co napisałeś się chyba nikomu nie sprawdziło. Nie czepiam się Ciebie, tylko tego co tu wypisujesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Piopio napisał:

Cały czas kłamiesz i manipulujesz. Uczepiłeś się mnie jak rzep psiego ogona. Cały czas prowokujesz. Jesteś hejterem. Niestety moderacja nic z tym nie robi. 

Wez ty gosciu znajdz sobie inny temat a moze i inne forum bo to TY, wlasnie TY powodujesz w wielu z nas stan nerwowy wypisywanymi teoriami, mieleniem tego samego tematu na CALUTKIM forum. Gdzie sie nie wejdzie wyskakujesz ze swoja prawda tylko tobie objawiona. 

Nie dostrzegasz tego ze juz nikt nie chce czytac o izolatorze toppinga, o wyzszosci wifi itd. Na prawde nie widzisz tego???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Mikelas76 napisał:

Wez ty gosciu znajdz sobie inny temat a moze i inne forum bo to TY, wlasnie TY powodujesz w wielu z nas stan nerwowy wypisywanymi teoriami, mieleniem tego samego tematu na CALUTKIM forum. Gdzie sie nie wejdzie wyskakujesz ze swoja prawda tylko tobie objawiona. 

Nie dostrzegasz tego ze juz nikt nie chce czytac o izolatorze toppinga, o wyzszosci wifi itd. Na prawde nie widzisz tego???

Rozumiem. Chcesz tkwić w swojej technicznej ignorancji. A ja Ci w tym przeszkadzam. Psuję zabawę.

44 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Nie czepiam się Ciebie, tylko tego co tu wypisujesz. 

Serio ? Zobaczymy. Trzymam za słowo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
14 godzin temu, absinth3 napisał:

Mam G2 i przez ponad 2 lata używałem wi-fi bez żadnego problemu z łącznością, szybkością itp jakieś 7-8m od routera Orange, przez 2 ściany. Granie OK nawet NAS nieodróżnialny od streamingu qobuz.

Fajnie do momentu, gdy kolega zaprezentował mi silent angel bonn8 & forester 1 - dramatu nie było, ale ten zestaw zostawił wi-fi wyraźnie w tyle. Potem już 2 szeregowo połączone,  stokowe d-linki dały zdecydowaną przewagę nad wi-fi. I wyraźnie słychać, że NAS jest lepszym źródłem, niż qobuz.

Wada ethernetu jest taka, że jest drogi i to bardzo. Wi-fi w zasadzie darmowe, oferuje dobrą jakość, ale nie tak dobrą jak kabel i przyległości (switche, zasilacze, kable, biżuteria).

Czy zastosowanie samego bonn8 bez zasilacza liniowego ma sens? Wnosi pozytywne cechy dla streamera? (To jednak o połowę niższa cena niż z dedykowanym zasilaczem, tym bardziej, że mam streamer innej firmy ale też z dedykowanym zasilaczem.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pantagruel napisał:

Czy zastosowanie samego bonn8 bez zasilacza liniowego ma sens? Wnosi pozytywne cechy dla streamera? (To jednak o połowę niższa cena niż z dedykowanym zasilaczem, tym bardziej, że mam streamer innej firmy ale też z dedykowanym zasilaczem.)

Z tego co czytalaem na zachodnich forach, ponoc wieksza a moze rowna zmiane wnosi jednak zasilanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, Mikelas76 said:

Z tego co czytalaem na zachodnich forach, ponoc wieksza a moze rowna zmiane wnosi jednak zasilanie.

Każdy element, od bezpiecznika na skrzynce, przez gniazdka, listwy sieciówki do kabla dc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Seth_A_Rider napisał:

Każdy element, od bezpiecznika na skrzynce, przez gniazdka, listwy sieciówki do kabla dc

No wlasnie, dlatego korzystajac z przeprowadzki z mieszkanka do domu zrobilem odrebna linie audio na odrebnym bezpieczniku, na dobrych kablach i gniazdku i konczac na listwie lectora. Tez uwazam ze zasilanie to bardzo istotny element. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAN tez jest dobrze odseparować od innych urządzeń domowych i wifi.

Router przez fiber do dedykowanego wyłącznie dla audio switcha, to minimum co warto zrobić.

13 minutes ago, Mikelas76 said:

No wlasnie, dlatego korzystajac z przeprowadzki z mieszkanka do domu zrobilem odrebna linie audio na odrebnym bezpieczniku, na dobrych kablach i gniazdku i konczac na listwie lectora. Tez uwazam ze zasilanie to bardzo istotny element. 

Sprowadzając audio do najniższego mianownika, to słuchamy modyfikacji prądu.

8-bit signal can resolve 256 different voltage levels (or bits), a 12-bit can resolve 4096 voltage levels and a 24-bit can resolve about 16.7 million voltage levels

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Seth_A_Rider napisał:

 

Sprowadzając audio do najniższego mianownika, to słuchamy modyfikacji prądu.

8-bit signal can resolve 256 different voltage levels (or bits), a 12-bit can resolve 4096 voltage levels and a 24-bit can resolve about 16.7 million voltage levels

 

Chyba jednak napięcia 😉 .

Bardzo ciekawi mnie czy Twoje ucho jest w stanie rozróżnić dwa poziomy różniące się o 1/167000000-ową wartości napięcia.

Zmiana napięcia sygnału o 5% z 1V na 0.95V powoduje zmianę o 0.45dBV. Żeby usłyszeć taką zmianę głośności naprawdę trzeba mieć dobre ucho. A zmiana była o 5% czyli 5/100 a nie 1/167000000-ową !!!

 

Pisałem kiedyś o własnych ślepych testach materiału cyfrowego zrobionego z analogowej taśmy matki aby byłą pewność, że próbki cyfrowe są z tego samego źródła. Nie odróżniono próbek od 16/44 do 24/192 czy DSD128.

Pozdro

13 godzin temu, Mikelas76 napisał:

No wlasnie, dlatego korzystajac z przeprowadzki z mieszkanka do domu zrobilem odrebna linie audio na odrebnym bezpieczniku, na dobrych kablach i gniazdku i konczac na listwie lectora. Tez uwazam ze zasilanie to bardzo istotny element. 

To zrób teraz ślepy test:

posłuchaj ulubionej muzyki, znanego Ci od deski doi deski nagrania na:

1. twojej dedykowanej linii zasilającej

2. z innej linii w domu czy mieszkaniu na której wiszą inne odbiorniki energii, z wyłączonymi tymi odbiornikami

3. z innej linii w domu czy mieszkaniu na której wiszą inne odbiorniki energii, z włączonymi tymi odbiornikami.

Niech zasilanie przepina ci Twoja żona, dziewczyna, brat czy siostra.

A ty siedzisz w ulubionym fotelu nie wiedząc która linia gra ... i słuchasz. Na początku słuchasz każdej linii, powiedzmy A, B i C. Poniewaz mamy 3 linie to 10 próbek odsłuchu nie wystarczy, zrób 20. Słuchasz wg. nieznanego tobie schematu przygotowanego przez zonę np. ACAABCBA... i tak dwadzieścia odsłuchów. Twoim zadaniem jest rozpoznać, która linia zasilająca gra.

 

I napisz nam co usłyszałeś. Wtedy i ty i my dowiemy sie czy rzeczywiście jest to bardzo istotny element. Bo wszystko inne to wyobrażenia naszego mózgu po czytaniu internetu, a w szczególności tego forum 🙂 .

 

Miłej zabawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, pmcomp napisał:

 

Chyba jednak napięcia 😉 .

Bardzo ciekawi mnie czy Twoje ucho jest w stanie rozróżnić dwa poziomy różniące się o 1/167000000-ową wartości napięcia.

Zmiana napięcia sygnału o 5% z 1V na 0.95V powoduje zmianę o 0.45dBV. Żeby usłyszeć taką zmianę głośności naprawdę trzeba mieć dobre ucho. A zmiana była o 5% czyli 5/100 a nie 1/167000000-ową !!!

 

Przepraszam, dwa zera za duzo mi sie wkradły 🙂 , winno być 1/1670000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stek bzdur świadczący o zupełnym braku doświadczenia ze sprzętem high end. Takie przełączanie kabli, czy linii zasilających na szybko, to strata czasu i błędne wnioski, z banalnej przyczyny. Każdy kto ma dobry system lub miał z takowymi dłuższą styczność, wie o tym, że każdorazowe wyłączenie sprzętów z prądu, powoduje że po ponownym włączeniu do prądu, sprzęt dochodzi do siebie dłuższą chwile np 2-4h i dopiero po takim czasie, zaczyna w pełni grać i to zakładając, że wszystkie kable i sprzęty są dobrze wygrzane.

Czyli wypinanie kabli, wyłącznie zasilania itd, a następnie ponowne wpinanie do prądu, powoduje, że sprzęt w tym czasie w ogóle nie gra nawet na 70% swoich możliwości brzmieniowych, a ludzie w tym czasie wyciągają wnioski, zupełnie błędne. I nazywają to miarodajnymi testami abx. 

Opcje na realne porównanie są tylko dwie. Albo ktoś ma wyrobioną pamięć dźwięku i zna dobrze swój system i wtedy wpina nową konfigurację np kabli, daje systemowi kilka godzin i dopiero po takim czasie słucha i ocenia. 
Albo trzeba mieć podwójne sprzęty np 2 identyczne DAC-i lub playery CD, podłączone różnymi kablami, oba wpięte cały czas do prądu i włączone minimum dobę. I wtedy można przełączać wejścia na preampie lub integrze i oceniać poszczególne opcje. 
Ale wzmacniaczy już tak porównać nie można. Pozostaje nasza pamięć brzmienia lub trzeba by mieć w pokoju 2 identyczne systemy, 2 pary takich samych kolumn, kabli itd, cały czas wszystko podłączone i nie ruszane, a jedynie różne podpięte wzmacniacze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

 

A ty siedzisz w ulubionym fotelu nie wiedząc która linia gra ... i słuchasz. Na początku słuchasz każdej linii, powiedzmy A, B i C.

Doprecyzuję,

na początku słuchasz każdej linii, powiedzmy A, B i C, po to aby zapamiętać jak każda linia gra. Możesz każdej posłuchać raz, możesz każdej posłuchać 10 razy, możesz posłuchać ile razy chcesz.

A potem robisz slepy test słuchając linie w załozonej przypadkowo kolejności. Jesli gra linia A a ty wskażesz że to B lub C odpowiedź jest błędna. Jeśli gra B, a Ty wskażesz B to odpowiedź jest prawidłowa. Test jest poprawny jeśli wynik wyjdzie 100% czyli 20 prawidłowych odpowiedzi. W audio zazwyczaj przyjmuje się wskaźnik 80% czyli musisz uzyskać 16 prawidłowych odpowiedzi.

Pozodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

To zrób teraz ślepy test:

test zrobiony po 8-9 miesiacach mieszkania. Wiem do czego zmierzasz i zgadzam sie z tym iz przy wylaczonych urzadzeniach a mam na mysli wszystko odprocz audio, dzwiek ulega zmianie, mozna powiedziec ze jest lepiej. I to bez znaczenia czy jest czy nie ma odrebnej linii. Jednakze to lepiej na odrebnej linii jest ciut lepsze. Poza tym w normalnym gospodarstwie domowym nie ma mozliwosci tak sluchac muzyki. Przez tydzień meczyłem w domu ten temat i moja konkluzja jest taka: jak masz mozliwosc zrobienia odrebnej linii audio, zrob to. Na pewno to jest mala zmiana i gdybym przeryl salon i korytarz w gotowej chacie to nie bylbym zadowolony z uzyskanej poprawy gdyz jest on powtarzam nie za duza. Gdyby to byl koszt kilku tysiecy wolalbym wymienic CEDEK lub dolozyc do DACa. Ja robiac chate od zera pozwolilem sobie na taki zabieg.

4 minuty temu, sly30 napisał:

każdorazowe wyłączenie sprzętów z prądu, powoduje że po ponownym włączeniu do prądu, sprzęt dochodzi do siebie dłuższą chwile np 2-4h i dopiero po takim czasie, zaczyna w pełni grać i to zakładając, że wszystkie kable i sprzęty są dobrze wygrzane.

zgadzam sie, tym bardziej ze mam preampa lampowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, sly30 napisał:

Stek bzdur świadczący o zupełnym braku doświadczenia ze sprzętem high end. Takie przełączanie kabli, czy linii zasilających na szybko, to strata czasu i błędne wnioski, z banalnej przyczyny. Każdy kto ma dobry system lub miał z takowymi dłuższą styczność, wie o tym, że każdorazowe wyłączenie sprzętów z prądu, powoduje że po ponownym włączeniu do prądu, sprzęt dochodzi do siebie dłuższą chwile np 2-4h i dopiero po takim czasie, zaczyna w pełni grać i to zakładając, że wszystkie kable i sprzęty są dobrze wygrzane.

Czyli wypinanie kabli, wyłącznie zasilania itd, a następnie ponowne wpinanie do prądu, powoduje, że sprzęt w tym czasie w ogóle nie gra nawet na 70% swoich możliwości brzmieniowych, a ludzie w tym czasie wyciągają wnioski, zupełnie błędne. I nazywają to miarodajnymi testami abx. 

 

Widać, że z elektroniką nie masz nic wspólnego.

Włączenie sprzętu opartego na krzemie powoduje, że jest on gotowy do pracy "od zaraz". Jednak w audio/video przyjmuje się, że osiąga swoje optymalne właściwości wtedy gdy temperatura struktury krzemowej osiągnie ok. 100 st.C. W lampach proces ten trwa od kilku do ok. 30-u minut.

Wszystko inne to albo własne doświadczenia użytkowników albo powielane przez nich bzdury zasłyszane czy wyczytane w necie.

Przyjmijmy, że przełączenie wzmacniacza i CD-ka trwa ok. 30 sekund. Dwa naciśnięcia włączników i przepięcie dwóch wtyczek zasilających. Ręczę, że przez 30 sekund temperatura struktur krzemowych nie zmieni sie o więcej niż kilka procent i nie będzie to miało żadnego wpływu na dźwięk. Testy możecie sobie wykonać sami, także slepe, gdy ktoś raz dokona tej procedury zmiany zasilania albo uda że dokonuje.

A jesli już baaardzo chcesz możesz sobie oba urządzenia włożyć do laboratoryjnych, doświadczalnych termosów utrzymujących stałą temperaturę wewnątrz np. 50 st.C aby utrzymać ich stałą temperaturę pracy. Wtedy twoja teoria nie ma żadnego zastosowania. Tak się testuje na świecie wszystkie urządzenia w stałej temperaturze pracy. Wtedy też w takich warunkach możesz testować sprzęt oparty na lampach.

I tyle w temacie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Mikelas76 napisał:

jak masz mozliwosc zrobienia odrebnej linii audio, zrob to. Na pewno to jest mala zmiana i gdybym przeryl salon i korytarz w gotowej chacie to nie bylbym zadowolony z uzyskanej poprawy gdyz jest on powtarzam nie za duza.

 

U mnie osobna linia zrobiła bardzo dużą różnicę, uważam wręcz że w stosunku do kosztu (zrobiłem to przy okazji dużego remontu w chacie) to jedna z najlepszych inwestycji w audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pmcomp napisał:

W lampach proces ten trwa od kilku do ok. 30-u minut.

moj preamp lampowy WBA Blazebird najlepiej brzmi tak po godzinie chyba albo dluzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Mikelas76 napisał:

test zrobiony po 8-9 miesiacach mieszkania. Wiem do czego zmierzasz i zgadzam sie z tym iz przy wylaczonych urzadzeniach a mam na mysli wszystko odprocz audio, dzwiek ulega zmianie, mozna powiedziec ze jest lepiej. I to bez znaczenia czy jest czy nie ma odrebnej linii. Jednakze to lepiej na odrebnej linii jest ciut lepsze. Poza tym w normalnym gospodarstwie domowym nie ma mozliwosci tak sluchac muzyki. Przez tydzień meczyłem w domu ten temat i moja konkluzja jest taka: jak masz mozliwosc zrobienia odrebnej linii audio, zrob to.

jeśli to co napisałeś potwierdzisz własnym ślepym testem jak napisałem to przyznam ci rację. Na tą chwilę nie mogę, a sam nie prowadziłem takich testów pomimo tego, że od zawsze do audio/video mam oddzielny obwód i oddzielną linię z tablicy bezpieczników.

Na tą chwilę waszym mózgom wydaje się że jest lepiej i nie jest to potwierdzone żadnym wiarygodnym badaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kaviter napisał:

U mnie osobna linia zrobiła bardzo dużą różnicę, uważam wręcz że w stosunku do kosztu (zrobiłem to przy okazji dużego remontu w chacie) to jedna z najlepszych inwestycji w audio.

ja mam 12mb kabla gigawatta, od nich tez bezpiecznik, calosc do gniazdek furu ncf. Jest poprawa, ale spodziewalem sie wiecej. Moze kwestia czego oczekujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pmcomp napisał:

Widać, że z elektroniką nie masz nic wspólnego.

Zmień hobby, bo nie masz o nim pojęcia, albo jesteś już kompletnie głuchy. Wzmacniacze Passa grają dopiero po 2h, Vitusy potrzebują minimum 1h. A cyfrowe sprzęty jak DAC-i nawet wiele godzin. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.