Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilski Switch?


Artistplant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.05.2022 o 23:24, absinth3 napisał:

To spowodowało, że zacząłem drążyć temat i w końcu z wi-fi przeszedłem definitywnie na LAN. Co mnie zdziwiło, zaskoczyło:

Ile czasu Ci tłukłem że czas pożegnać się z WiFi o dobrych zasilaczach nie tylko do pudełeczek LAN także

7 minut temu, GRADO__Fan napisał:

Nadal nie przestaje mine zadziwiać jak duże różnice w dźwięku potrafią być różnych kablach LAN. 

Bo to jest taki standard, no bit perfect 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, ASURA napisał:

Ile czasu Ci tłukłem że czas pożegnać się z WiFi o dobrych zasilaczach nie tylko do pudełeczek LAN także

Bo to jest taki standard, no bit perfect 🙂

Bitowo musi się zgadzać. Inaczej sieci by nie działały. To musi chodzić o coś innego. Mam swoją jedynie hipotezę.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, GRADO__Fan napisał:

Bitowo musi się zgadzać. Inaczej sieci by nie działały. To musi chodzić o coś innego. Mam swoją jedynie hipotezę.
 

Jaką?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, GRADO__Fan said:

Bitowo musi się zgadzać. Inaczej sieci by nie działały. To musi chodzić o coś innego. Mam swoją jedynie hipotezę.
 

W sygnale cyfrowym ważny jest power supply i timing. Zasilacze i kable ac, dc są ważniejsze od kabla LAN. Switch jest ważny, jednak zewnętrzny 10 mhz OXCO wpięty do switcha byl największym odkryciem. Zegar tez, jest bardzo wrazliwy na zasilanie. Cały system lepiej brzmi, gdy użyje najlepszy kabel zasilający do zasilacza zegara i gorszy do streamera niż na odwrót. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając anglojęzyczne fora uświadomiłem sobie jak wiele można poprawić w streamingu. Tam poziom wiedzy i świadomości zagadnienia jest na wyższym poziomie niż u nas. Być może dlatego, że ludzie chętniej dzielą sie doświadczeniami bez złośliwości i nachalnego narzucania swoich racji. Są opinie że streaming może być równie dobry lub nawet lepszy niż granie z CD. Jest to jednak o wiele trudniejsze bo aby zbudować dobrze grający system trzeba dopieścić wiele więcej elementów układanki.Tam też trafiłem na Uptone Etherregen. Opinie zbierał tak dobre, że nabyłem w ciemno. W połączeniu z kablem LAN Tiglon TPL-2000L (z wspomnianymi wtykami Telegartner) zrobił potężny skok jakościowy we wszystkich aspektach dźwięku. Dla mnie jest to bezdyskusyjne, a uwagi że to voodoo mogą wynikać ze słabości systemu w którym były testowane tzw. braku przejrzystości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minutes ago, guinness_bis said:

Są opinie że streaming może być równie dobry lub nawet lepszy niż granie z CD.

Dawno przeskoczyłem przez jakość CD. Prawdopodobnie to kwestia słabości mojego topowego niegdyś DAC. Brzmi nędznie w porównaniu ze stosunkowo słabym, dzisiejszym streamer/dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, GRADO__Fan napisał:

Nadal nie przestaje mine zadziwiać jak duże różnice w dźwięku potrafią być różnych kablach LAN.

Nigdy nie przypuszczalem ze tak pomysle, powiem czy napisze, ale ja tak wyraznie slysze roznice gdy zmieniam "ostatni w kolejce" kabel lan miedzy switchem cisco a streamerem ze trzeba by byc gluchym zeby tego nie uslyszec, albo miec tak nijaki sprzet albo beznadziejna akustyke. Nie mam nawet pojecia czy ktorys z przytoczonych powodow moze tak ograniczac słyszalność. Ale tak jest. 

Gdy wymieniam ostatni lan z wireworlda starlight 8 na belden na wtykach telegartnera to po prostu slychac od razu. WW jest precyzyjny, czysty w odbiorze, najlepiej do ciemnych systemow, belden zas daje muzykalnosci i dociazenia.

Cholera sam nie wiem ktory zostawic na koncu, gdyby miec to w jednym kablu za normalne pieniadze... 

Godzinę temu, Seth_A_Rider napisał:
Godzinę temu, Seth_A_Rider napisał:

W sygnale cyfrowym ważny jest power supply i timing. Zasilacze i kable ac, dc są ważniejsze od kabla LAN. Switch jest ważny, jednak zewnętrzny 10 mhz OXCO wpięty do switcha byl największym odkryciem. Zegar tez, jest bardzo wrazliwy na zasilanie. Cały system lepiej brzmi, gdy użyje najlepszy kabel zasilający do zasilacza zegara i gorszy do streamera niż na odwrót

 

Mysle ze kabel lan jest rownie wazny, tak przynajmniej ja sadze na podstawie wlasnych obserwacji. A zasilacz liniowy rownie wazny. Choc dwa zasilacze (na router i na switch) mocno dociazyly dzwiek i jeden wypialem. Jutro znowu podchodze do dwoch liniowych, tgm razem dluzej pogra. A na koniec linii bedzie lan WW starlight. Moze sie to fajnie zbilansuje, dociazenie zasilaczy i precyzja WW. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Mysle ze kabel lan jest rownie wazny, tak przynajmniej ja sadze na podstawie wlasnych obserwacji. A zasilacz liniowy rownie wazny. Choc dwa zasilacze (na router i na switch) mocno dociazyly dzwiek i jeden wypialem. Jutro znowu podchodze do dwoch liniowych, tgm razem dluzej pogra. A na koniec linii bedzie lan WW starlight. Moze sie to fajnie zbilansuje, dociazenie zasilaczy i precyzja WW. 

Jakich zasilaczy używasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, guinness_bis napisał:

Jakich zasilaczy używasz?

nostromo 12v 4a do routera (2a) i byl na testach MUZG 12v 3a do switch cisco (0,5a). Wszystko przewymiarowane jak widac. Po dolozeniu muzga stalo sie zbyt gesto. Jeden z kolegow po roszadach stwierdzil ze zdziwieniem ze jednak najbardziej mu sie podoba gdy na routerze jest nostromo a na switchu impulsowka (myslalem tak samo). Jednak gralismy tak krotko bo zaledwie 3h, kolega bral switcha z powrotem. Dzis bede mial zasilacz od Pawla PD. Zobaczymy, bo bedzie to gralo dluzej i sie okaze co z tego wyjdzie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, GRADO__Fan napisał:

Bitowo musi się zgadzać. Inaczej sieci by nie działały. To musi chodzić o coś innego. Mam swoją jedynie hipotezę.
 

Czekamy na to odkrycie niecierpliwie. Nobel z fizyki gwarantowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie to o czym piszę od lat. Hejterzy, którzy i tak nic nie testują i nie sprawdzają, niszczą wszystkie zakładki i dlatego audiofile nie chcą później dzielić się swoimi doświadczeniami. Co do streamingu to można wiele poprawić i np z Tidala uzyskać całkiem dobry dźwięk. Nie ma możliwości żeby on był lepszy niż z CD, no chyba że tor streamingu mamy super hiper, a odtwarzacz CD to jakiś trup. Ale jest na tyle blisko że przyjemnie się słucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Zobaczymy, bo bedzie to gralo dluzej i sie okaze co z tego wyjdzie

Nie, żebym się czepiał, ale ja mam obserwację własną, że potrzeba kilku dni, żeby dźwięk się ustabilizował (przy urządzeniach wygrzanych). Mowa o routerze, NA i pierwszy switch. Głównego sprzętu nawet nie dotykam- póki co.

Zauważyliście jakie jest napięcie w gniazdkach?

U mnie jest ok 240V i waha się 236-241 (rozdzielacz od majfrendów i miernik).

1 godzinę temu, sly30 napisał:

Hejterzy, którzy i tak nic nie testują i nie sprawdzają, niszczą wszystkie zakładki

I to trzeba zmienić w końcu!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry tor streamu z dysku czy Qobuz hi-res pokaże większą rozdzielczość (więcej i lepiej) niż z CD,
CD jest okay ale ten nośnik jest już zepchnięty na niższy poziom odtwarzania muzyki i żadne do-powieści tego faktu nie zmienią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, absinth3 napisał:

U mnie jest ok 240V i waha się 236-241 (rozdzielacz od majfrendów i miernik).

 

 

Normalne ze skacze

ja sobie takie coś wystrugałem, nawet kolory mogę sobie zmieniać 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Drugi miernik mam w listwie i pokazuje 5V -6V mniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, absinth3 napisał:

U mnie jest ok 240V i waha się 236-241 (rozdzielacz od majfrendów i miernik).

Czyli jak najbardziej w normie (+/-10% nominału)

do której zobowiązany jest dostawca. 

Audiofile powinni wystosować petycję do odpowiednich organów, o oddzielną dla własnych potrzeb opcję, w której odchyłka od normy nie powinna być większa od...hmm 0,1 % ...nie za duża?

Taka spec. taryfa oczywiście powinna być droższa odpowiednio n- razy, co akurat takim osobom nie przeszkadza, wrecz zachęca do "spróbowania", wszak "zawsze można lepiej", co nie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, absinth3 napisał:

Nie, żebym się czepiał, ale ja mam obserwację własną, że potrzeba kilku dni, żeby dźwięk się ustabilizował (przy urządzeniach wygrzanych). Mowa o routerze, NA i pierwszy switch. Głównego sprzętu nawet nie dotykam- póki co.

Pamietam ze pisales o tym, no ale kolega ktory byl u mnie z zazilaczem muzga nie chcial zostawic go na dluzej. Zasilacz uzywany juz dluzszy czas. Moze po kilku dniach cos by sie zmienilo, ale i tak uwazam ze nawet te 3h pozwolily juz na wnioski. 

 

3 godziny temu, sly30 napisał:

Nie ma możliwości żeby on był lepszy niż z CD, no chyba że tor streamingu mamy super hiper, a odtwarzacz CD to jakiś trup. Ale jest na tyle blisko że przyjemnie się słucha.

Ja mam o tyle ciekawa sytuacje ze moj malutki kombajn ma jakis podstawowy dac ale chyba te wszystkie dodatki tj. switch zasilacze i kable sa juz nie najgorsze i nawet nawet to gra. W porownaniu do tego moj CD pioneer pd30ae gra tak sobie, napewno nie lepiej, no i nie ma sensu podlaczac go pod ten streamerek bo nic to nie wnosi, sprawdzalem.

Jestem pewien ze dobry DAC by tu pomogl zarowno streamerowi jak i Cedekowi, no ale przeciez wszystko musialo sie popierdzielic przez ostani rok i wszystkie plany poszly w z pi...... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sly30 napisał:

Co do streamingu to można wiele poprawić i np z Tidala uzyskać całkiem dobry dźwięk. Nie ma możliwości żeby on był lepszy niż z CD, no chyba że tor streamingu mamy super hiper, a odtwarzacz CD to jakiś trup. Ale jest na tyle blisko że przyjemnie się słucha

Qobuz jest jeszcze lepszy, choć fakt że czym lepiej dopracowana całość to tym lepiej się Tidala słucha, a twój codzienny mix z tego serwisu to pierwsze co odpalam i jak dla mnie skarbnica nowej muzyki 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sly30 napisał:

Hejterzy, którzy i tak nic nie testują i nie sprawdzają, niszczą wszystkie zakładki

Kilka tygodni temu pierwszy raz w zyciu zaczalem uzywac funkcji ignoruj. Cos pieknego i bardzo polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, marcinmarcin napisał:

Qobuz jest jeszcze lepszy, choć fakt że czym lepiej dopracowana całość to tym lepiej się Tidala słucha, a twój codzienny mix z tego serwisu to pierwsze co odpalam i jak dla mnie skarbnica nowej muzyki 🙂

Ja dopieściłem Spotify u mnie jest jakość niewiele gorsza niż z mojego CD

Do tego doszły ustroje elektroakustyczne i jest zajebioza co do kreowania obiektów w przestrzeni 3D mimo jeszcze nie grzebniętej mocniej sprawy z prototypowymi kolumnami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2022 o 22:18, jodel napisał:

Znajomy montował sterowanie fregat w Norwegii i cały LAN na okręcie właśnie jest spinany telegartnerami.

Złączy typu RJ45 w ogóle się nie stosuje w LANach na okrętach. Jedyne Norweskie fregaty budowane w XXI były robione w Hiszpanii, a jeżeli Twój znajomy jest Polakiem po wcieleniu ich do służby na pewno nic na nich nie montował. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.07.2022 o 16:24, pmcomp napisał:

Jaki tupet? Ałdjofilskich jeleni nie sieją. Wiecej takich watkow jak ten zakladajcie 🙂 .

A nie pomyślałeś, że komuś się zero wetknęło, albo jedynka dopisała przez nieuwagę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.07.2022 o 15:09, Mikelas76 napisał:

no ale kolega ktory byl u mnie z zazilaczem muzga nie chcial zostawic go na dluzej

Bo kolega nie pytał, czy może zostać 😛.  Poza tym nie ma powrotu do implusówki i Muzga nie da się zostawić, bo bez zasilacza nie da się odpalić routerów i innych takich LAN urządzeń 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, kaviter napisał:

Złączy typu RJ45 w ogóle się nie stosuje w LANach na okrętach. Jedyne Norweskie fregaty budowane w XXI były robione w Hiszpanii, a jeżeli Twój znajomy jest Polakiem po wcieleniu ich do służby na pewno nic na nich nie montował. 

Nie wiem. Tylko cytowałem znajomego. A kadłuby tzn. tylko skorupy były robione w Rumunii. To też cytuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.07.2022 o 00:06, Seth_A_Rider napisał:

Dawno przeskoczyłem przez jakość CD. Prawdopodobnie to kwestia słabości mojego topowego niegdyś DAC. Brzmi nędznie w porównaniu ze stosunkowo słabym, dzisiejszym streamer/dac.

 

W dniu 18.07.2022 o 23:21, Seth_A_Rider napisał:

W sygnale cyfrowym ważny jest power supply i timing. Zasilacze i kable ac, dc są ważniejsze od kabla LAN. Switch jest ważny, jednak zewnętrzny 10 mhz OXCO wpięty do switcha byl największym odkryciem. Zegar tez, jest bardzo wrazliwy na zasilanie. Cały system lepiej brzmi, gdy użyje najlepszy kabel zasilający do zasilacza zegara i gorszy do streamera niż na odwrót. 

Tak,o tym też słyszę bardzo często, że CD idzie w odstawkę, ale to dopiero po dopieszczeniu toru pod streaming.
Bazą jest bardzo dobry switch, bardzo dobre zasilanie, kable.

Zegar moim zdaniem to nie jest remedium na wszystko. Akurat w etherRegen tak, ale nie wszędzie.
Zwykle najpierw musi być porządne zasilanie i dopiero potem poprawa precyzji przez zegar. Inaczej dostaniemy niby bardziej rozdzielczy, ale kliniczny i cyfrowo brzmiący dźwięk. To znika po dopracowaniu zasilania. 
Nie ma jednej zasady. Trzeba zgrać cały tor. Dlatego wolę zestawy. Gdzie wszystkie elementy są ze sobą zgrane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2022 o 22:52, ASURA napisał:

Jaką?

Podobną do Seth_A_Rider , że to nie tyle kwestia poprawności bitowej co jeszcze zgodności czasowej czyli zjawisko podobne do jittera. Tylko w streamingu mam wrażenie, że różnica jest jeszcze większa. 
Oczywiście z istotnością zasilania podpisuje się obiema rękami. 

A dobry kabel LAN zmienia bardzo dużo. Nawet obraz się poprawia na serwisach VOD :) Bardziej płynny ruch, bardziej nasycone barwy :) To dopiero 😄  Tak jakby zwiększyć bitrate
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez GRADO__Fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, GRADO__Fan napisał:

Podobną do Seth_A_Rider , że to nie tyle kwestia poprawności bitowej co jeszcze zgodności czasowej czyli zjawisko jittera. Tylko w streamingu mam wrażenie, że różnica jest jeszcze większa. 
Oczywiście z istotnością zasilania podpisuje się obiema rękami. 

Jitter jedno a "gratisowe" modulacje sygnału po drodze to drugie; temat koszmarnie rozległy i w sumie można z tym w drodze audio walczyć likwidując słabe punkty aż do grobowej deski

Jedno jest istotne, jakieś 6-8 lat temu streamingu nie dało się w dobrym systemie słuchać obecnie tymi wszystkimi zabiegami w dobrym systemie jest to już zadowalające

W dalszym ciągu zasilanie urządzeń w torze zmienia dużo w torze na plus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garsc tematów ważnych w streamingu.

Network bridging

quality of power supplies

quality of clocks - both data (related to the data sample rate) and system (USB, ethernet, and motherboard) clocks

reference clocks

mods - mobos, NICs, USB cards

DDCs

cables

 DACs

NUCs

Ten temat jest wałkowany na angielskojęzycznych forach od przynajmniej dziesięciu lat. Thready maja często dziesiątki tysiecy postów i miliony wyświetleń.
Tutaj wciąż szokują, sprawy w digital audio powszechnie znane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ASURA napisał:

Jitter jedno a "gratisowe" modulacje sygnału po drodze to drugie; temat koszmarnie rozległy i w sumie można z tym w drodze audio walczyć likwidując słabe punkty aż do grobowej deski

Jedno jest istotne, jakieś 6-8 lat temu streamingu nie dało się w dobrym systemie słuchać obecnie tymi wszystkimi zabiegami w dobrym systemie jest to już zadowalające

W dalszym ciągu zasilanie urządzeń w torze zmienia dużo w torze na plus

Dlatego piszę, że to coś podobnego do jitter.
Tak, kiedyś streaming nikt poważnie nie traktował (ja z resztą też nie ). Bardziej jako przesłuchanie płyty przed zakupem 😉  Pierwszy switch PPA wyszedł w 2016 roku i sam się pukałem w czoło jak to u niego zobaczyłem. Aż w końcu zamówiłem i się zdziwiłem :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Seth_A_Rider napisał:

Garsc tematów ważnych w streamingu.

Network bridging

quality of power supplies

quality of clocks - both data (related to the data sample rate) and system (USB, ethernet, and motherboard) clocks

reference clocks

mods - mobos, NICs, USB cards

DDCs

cables

 DACs

NUCs

Ten temat jest wałkowany na angielskojęzycznych forach od przynajmniej dziesięciu lat. Thready maja często dziesiątki tysiecy postów i miliony wyświetleń.
Tutaj wciąż szokują, sprawy w digital audio powszechnie znane.

Proszę wstaw obok ceny dobrych sprawdzonych rozwiązań i komponentów i zobaczymy jak dużo od nas to słuchanie dobrze odtworzonej muzyki wymaga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.