Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilski Switch?


Artistplant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, plastik1989 napisał:

Opis wyniku testu, każe szukać przyczyn takich fluktuacji w czynnikach zewnętrznych. Zakłócenia sieci elektrycznej, ciśnienie powietrza, wilgotność powietrza, poziom substancji psychoaktywnych we krwi, itd.

Z własnego doświadczenia wiem, że po długim weekendzie, wpływ tego ostatniego czynnika, nie powinen być bagatelizowany. 

Przykro mi, że cię rozczarowałem ale ten test wykonałem dokładnie tak samo jak moje wszystkie inne "w jasno". 

Wynik wskazuje, że w ślepym teście wyniki byłyby także przypadkowe.

Wniosek: podobnej klasy element zastosowano u mnie na wejściu ethernetowym w dCS-e.

Czy działa: każdy w swoim systemie powinien sprawdzić, koszt zerowy, amazon.pl bez problemu przyjmuje zwroty.

Sprawdzę jeszcze w systemie kinowym na wejściu OPPO 203.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Przykro mi, że cię rozczarowałem ale ten test wykonałem dokładnie tak samo jak moje wszystkie inne "w jasno". 

Wynik wskazuje, że w ślepym teście wyniki byłyby także przypadkowe.

Wniosek: podobnej klasy element zastosowano u mnie na wejściu ethernetowym w dCS-e.

Czy działa: każdy w swoim systemie powinien sprawdzić, koszt zerowy, amazon.pl bez problemu przyjmuje zwroty.

Sprawdzę jeszcze w systemie kinowym na wejściu OPPO 203.

 

Pozdro

Ok, po prostu zdziwiło mnie, że raz dźwięk odbierasz jako lepszy, chwilę późnej jako gorszy, a zaraz bez zmiany… To raczej sugeruje, że albo urządzenie chimeryczne, albo, czynniki zewnętrzne, jak chociażby samopoczucie czy zmęczenie, miały większy wpływ niż rzeczony sprzęt. 
 

Ja zawsze wychodzę z założenia, że jak mam się różnic doszukiwać na granicy percepcji, to wolę odpuścić taki element w swoim systemie, niż późnej nabawić się nerwicy natręctw, zastanawiając się czy to coś zmienia w dźwięku czy nie…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, plastik1989 napisał:

Ok, po prostu zdziwiło mnie, że raz dźwięk odbierasz jako lepszy, chwilę późnej jako gorszy, a zaraz bez zmiany… To raczej sugeruje, że albo urządzenie chimeryczne, albo, czynniki zewnętrzne, jak chociażby samopoczucie czy zmęczenie, miały większy wpływ niż rzeczony sprzęt. 
 

Ja zawsze wychodzę z założenia, że jak mam się różnic doszukiwać na granicy percepcji, to wolę odpuścić taki element w swoim systemie, niż późnej nabawić się nerwicy natręctw, zastanawiając się czy to coś zmienia w dźwięku czy nie…

Hmmm, raczej pokazuje jak mózg potrafi interpretować dochodzące bodźce. Do tego dochodzi nasze chciejstwo czyli często " z góry założony wynik". Dlatego uważam, że jedynie ślepe testy sa miarodajne. Tylko nikt na tym portalu nie chce ich wykonywać.

A potem czytam peany o wpływie jakiegoś sprzetu czy kabli, których moim zdaniem wartość jest żadna bo nie było metodologii testowej. Więc wiarygodność rzeczonych testów jest żadna. 

Niektóre róznice słychać gołym uchem i nie potrzeba ślepych testów. Ale to dotyczy zazwyczaj albo klocków bardzo róznych marek oferujących różne szkoły brzmienia albo klocków zupełnie z innych półek cenowych. Najgorzej jest w kablach i właśnie w elementach sieciowych. Najgorsze jest jednak to, że nikt nie chce zrozumieć dlaczego np. kable zasilające i pośrednio inerconnecty czy kable LAN mogą mieć wpływ na dźwięk. Proponowałem gdzieś kiedyś prosty test na kable zasilające bez ingerencji mechanicznej. Nikt nie skorzystał i nie opisałe efektów, a ja zostałem zbanowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, pmcomp napisał:

jedynie ślepe testy sa miarodajne

Jedyny ślepy test jaki znam to :

moduł foobar i sobie przełączasz a system notuje wyniki.

Rip 1 ścieżki z CD do wave, flac, ape

i jazda na słuchawkach.

To było sporo lat temu, ale pamiętam, że po 10 min byłem wyrąbany jak koń po westernie.

Miałem chyba 75%, ale synal 90 czy jakoś tak.

Wszystkie inne- przepinania, zmiana kabli i 10s czy 10 min- diabła warte bo POMIJAJĄC sprzęt (włączanie, wyłączanie, wyrównanie głośności itd) zmienia się układ przestrzenny, rozmieszczenie brył itp zjawiska akustyczne. I dlatego uważam, że ślepy test bada słuchacza a nie sprzęt.

Zresztą- jak wyrównać poziom głośności? Do zakresu najlepszej słyszalności ucha? Czy do decybeli  przy 1kHz czy ilu? Do całkowitego ciśnienia akustycznego? W takim razie co z fonami, izofonami, sonami itd.

No takie mam wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ciekawe, że podobnych watpliwości nie ma w przypadku klasycznych audiofilskich testów w niekontrolowanych warunkach, z których powstają wnioski i argumenty  a la "ja słyszę i basta".

Przecież tam też jest przełączanie, zmiana rozkładu przestrzennego, ba nawet zmiana pomieszczenia (!).

I taki test jest bardziej wiarygodny?

Wolne żarty .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty żartami (co zawsze mile widziane).

A teraz pytanie:

Jaki kabel router --> switch  byście polecili, albo odradzili? Długość ok 13m. Jest jeden kąt 90 st. Taki kąt na kancie. 

Chodzi mi o rzeczy, które znacie. Cena - nie większa, niż Supra 15m. Czyli ok 750-800 złotych

Bardzo proszę o odpowiedź Kolegów, którzy próbowali. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja wykorzystuję te kable (Suprę też mam). Jako alternatywę w rozsądnej cenie można wziąć przy tej długości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miałem w planach go zamówić ale pozostałem przy Linkup. Bardzo solidnie wykonany. Co prawda nie znajdziesz w internecie  kwiecistych recenzji jak pięknie gra ten kabel ale sprzedawca dołącza do kabla kartę z wynikami pomiarów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, absinth3 said:

Żarty żartami (co zawsze mile widziane).

A teraz pytanie:

Jaki kabel router --> switch  byście polecili, albo odradzili? Długość ok 13m. Jest jeden kąt 90 st. Taki kąt na kancie. 

Chodzi mi o rzeczy, które znacie. Cena - nie większa, niż Supra 15m. Czyli ok 750-800 złotych

Bardzo proszę o odpowiedź Kolegów, którzy próbowali. 

Szkoda kasy. Lepiej sobie kupić kilka płyt,. a kabelek za 15zł spełni swoje zadanie identycznie jak ten za 750. To zwykłe oszustwo żerujące na ludzkiej naiwności i niewiedzy. Poważnie i bez żartów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotrek7 napisał:

Co prawda nie znajdziesz w internecie  kwiecistych recenzji jak pięknie gra ten kabel ale sprzedawca dołącza do kabla kartę z wynikami pomiarów 

I co jest w tej karcie? Możesz zrobić i zamieścić zdjęcie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bum1234 napisał:

kabelek za 15zł

Zaszalałem i kupiłem za 18,5 zł, za to 15 cm. Miało być 25, ale to jest tak, jak się zamawia coś z pracy na szychcie <== pomyłka. Jednak stykło i gra (NAS-->router  najtańszy możliwy, drugie Orange)

3 godziny temu, piotrek7 napisał:

Ja wykorzystuję te kable

Dzięki za namiary

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, absinth3 napisał:

Jaki kabel router --> switch  byście polecili

Ja całą sieć w domu mam zrobioną tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

testowałem kilka instalacyjnych i ten mi się najbardziej podobał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, absinth3 said:

Zaszalałem i kupiłem za 18,5 zł, za to 15 cm. Miało być 25, ale to jest tak, jak się zamawia coś z pracy na szychcie <== pomyłka. Jednak stykło i gra (NAS-->router  najtańszy możliwy, drugie Orange)

 

Słuszny wybór 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kaviter napisał:

Ja całą sieć w domu mam zrobioną tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

testowałem kilka instalacyjnych i ten mi się najbardziej podobał.

ekranowany ...

U nie na nieekranowanym UTP cat.5 prędkości 1 Gbps śmigają że hej. A do audio ... lepszy. Dlaczego? Było wcześniej. Chyba, że czytasz marketingowców 😉 .

Aż chyba jutro sprawdzę, jak śmiga UTP przy 10 Gbe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm… a np. czerwony Wireworld nie wniesie

czegoś in plus względem UTP cat. 5.

Tak tylko pytam, może ktoś w swoim systemie sprawdzał ? 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Krzysztof_56775 napisał:

Hmmm… a np. czerwony Wireworld nie wniesie

czegoś in plus względem UTP cat. 5.

Tak tylko pytam, może ktoś w swoim systemie sprawdzał ? 😜

zapewne wniesie ekran, który może, zwierając sobą masy, wpływać na dźwiek. In + albo in -. Ale nie musi. Bo jeśli uwierzyłeś we wplyw na dźwiek tych ośmiu drucików przenoszących dane to ... gratuluję 🙂 .

Jeśli tak, to zmieć dwie żyły dla 230V AC w swojej, pralce, lodówce czy co tam jeszcze masz ... może spowodują mniejsze zużycie prądu? A czemu nie ??? 🙂 

Lepiej dać kasę na pomoc dla Ukrainy.

1 godzinę temu, pmcomp napisał:

 

U nie

U mnie ... ofkors.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Krzysztof_56775 napisał:

Hmmm… a np. czerwony Wireworld nie wniesie

czegoś in plus względem UTP cat. 5

wniesie, choc cena wysoka, ale kto ci zabroni sprobowac.

ja z ciekawosci sprobowalem i zostal. 

Ale wieksza zmiane odczulem zmieniajac w zwyklym routerze cisco zasilacz na przewymiarowany liniowy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyszukałem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

druty AWG 22 jak Koledzy polecają

a za rekomendacje bardzo dziękuję. Czy kupię- w tej chwili nie wiem, bo dalej nie jestem pewny wyniku wi-fi  vs  LAN (u mnie).

Wczoraj założyłem 15cm kabelek między NAS a router. Wcześniej był tam 1m Supra Cat8, który powędrował między 2-gi switch a streamer. 

Po kilku godzinach- bez wdawania się w szczegóły powiem tak

fiu fiu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Od 2-05 do dziś grałem na dwóch ustawionych szeregowo D-Link DGS-108 (czyli takich jak w GFMode i in), zasilanych 2 x ifi-audio ipower

Przez 3 dni z użyciem Cat6a z Media między switchami. Pierwszy dostawał sygnał po Cat 5 z routera Orange; ten switch zaopatrywał:

- dekoder

- BD 

- drugi switch z którego sygnał szedł do streamera. 

Po tych 3 dniach doszła Supra Cat 8 i połączyła switche (zamiana z Media Markt). Z 2-go do streamera szedł taki czerwony WW. Zanim to to zaczęło grać, minęło kilka godzin wypełnionych restartami. 

 

Zarówno 1 jak i 2 konfiguracja znacząco różni się od wi-fi

To, co mają wspólnego to "charakter" zmian w kolejnych dniach: pierwsze godziny nisko, na drugi dzień jazgotliwie wysoko (nieprzyjemne i dyskwalifikująco) a potem już niżej, coraz niżej. 

Różnica między kablami z MM a Suprą - bardzo znaczna na korzyść Supry.

Dzisiaj miałem dźwięk niski, rozdzielczy, przyjemny z wełenką na dole. Żyć nie umierać!

 

Czy był to dźwięk lepszy niż z Silent Angel + Forester 1 nie jestem pewien. 

I wszystko byłoby super, gdyby nie to, że dziś przywlokłem na test 

EtherREGEN z zasilaczem @Muzg od kolegi. ER dostaje sygnał z routera po Cat 5; ze strony A karmi dekoder i BD a ze strony B --> streamer. Połączenie kablem własnej roboty kolegi (wtyki infralan). Do zasilacza WW Stratus II, co się przeleżał w szafie wiele lat. Wystarczył 1 restart. 

Opiszę co się tu wydarzyło za ok tydzień. 

Pozdrawiam 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wpis kandyduje do rankingu dowcip miesiąca.

Ludzie, kiedy wreszcie nauczycie się, że doszukiwanie się zmian tam, gdzie ich nie było, nie ma i nie będzie to strata czasu, który można poświęcić np.: na słuchanie nie znanej sobie dotąd muzyki albo na dokształcenie się, by nie pisać tych bzdur i nie prowokować innych do marnowania czasu?

To naprawdę nie jest trudne.

Ziemia nie jest płaska prawda?

A może sądzicie inaczej? Wtedy to już tylko jedno rozwiązanie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, bum1234 napisał:

Ziemia nie jest płaska prawda?

Niektórzy w to uwierzyli. Jakie są skutki naiwnej wiary pokazuje dowodnie Monty Ptython

"Sens życia" ok 14:30

7 godzin temu, bum1234 napisał:

Wtedy to już tylko jedno rozwiązanie ...

Rozumiem Inkwizycja odżywa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, absinth3 napisał:

Niektórzy w to uwierzyli. Jakie są skutki naiwnej wiary pokazuje dowodnie Monty Ptython

"Sens życia" ok 14:30

Rozumiem Inkwizycja odżywa...

Raczej nie"Sens życia" tylko "Witajcie w życiu". Nie na darmo ten film miał wieloletnią sądową blokadę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, absinth3 napisał:

Od 2-05 do dziś grałem na dwóch ustawionych szeregowo D-Link DGS-108 (czyli takich jak w GFMode i in), zasilanych 2 x ifi-audio ipower

Przez 3 dni z użyciem Cat6a z Media między switchami. Pierwszy dostawał sygnał po Cat 5 z routera Orange; ten switch zaopatrywał:

- dekoder

- BD 

- drugi switch z którego sygnał szedł do streamera. 

Po tych 3 dniach doszła Supra Cat 8 i połączyła switche (zamiana z Media Markt). Z 2-go do streamera szedł taki czerwony WW. Zanim to to zaczęło grać, minęło kilka godzin wypełnionych restartami. 

 

Zarówno 1 jak i 2 konfiguracja znacząco różni się od wi-fi

To, co mają wspólnego to "charakter" zmian w kolejnych dniach: pierwsze godziny nisko, na drugi dzień jazgotliwie wysoko (nieprzyjemne i dyskwalifikująco) a potem już niżej, coraz niżej. 

Różnica między kablami z MM a Suprą - bardzo znaczna na korzyść Supry.

Dzisiaj miałem dźwięk niski, rozdzielczy, przyjemny z wełenką na dole. Żyć nie umierać!

 

Czy był to dźwięk lepszy niż z Silent Angel + Forester 1 nie jestem pewien. 

I wszystko byłoby super, gdyby nie to, że dziś przywlokłem na test 

EtherREGEN z zasilaczem @Muzg od kolegi. ER dostaje sygnał z routera po Cat 5; ze strony A karmi dekoder i BD a ze strony B --> streamer. Połączenie kablem własnej roboty kolegi (wtyki infralan). Do zasilacza WW Stratus II, co się przeleżał w szafie wiele lat. Wystarczył 1 restart. 

Opiszę co się tu wydarzyło za ok tydzień. 

Pozdrawiam 

 

 

 

Fajne to będzie porównanie. Ja od razu postawiłem na ER i się nie zawiodłem. Streaming wymaga switcha, dobrych kabli  lan, zasilania itd. Podkreślę streaming. Z tymi dodatkami wchodzi na poziom dobrego CD. Sprawdzone i potwierdzone nie tylko przeze mnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Piotr_61036 napisał:

od razu postawiłem na ER

a ja się spóźniłem i czekam na nową wersję- czy ta będzie lepsza/taka sama czy tylko droższa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr_61036 napisał:

 

Fajne to będzie porównanie. Ja od razu postawiłem na ER i się nie zawiodłem. Streaming wymaga switcha, dobrych kabli  lan, zasilania itd. Podkreślę streaming. Z tymi dodatkami wchodzi na poziom dobrego CD. Sprawdzone i potwierdzone nie tylko przeze mnie. 

Co o za brednie. Streaming sam w sobie to kicha i nic go nie uratuje. Nawet super hiper kolumny kolegi sly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, NRK napisał:

Co o za brednie. Streaming sam w sobie to kicha i nic go nie uratuje. Nawet super hiper kolumny kolegi sly.

A to kolega mnie zaskoczył 😉 Jakie techniczne aspekty przemawiają za tym, że streaming to kicha ?

Godzinę temu, Piotr_61036 napisał:

 

Fajne to będzie porównanie. Ja od razu postawiłem na ER i się nie zawiodłem. Streaming wymaga switcha, dobrych kabli  lan, zasilania itd. Podkreślę streaming. Z tymi dodatkami wchodzi na poziom dobrego CD. Sprawdzone i potwierdzone nie tylko przeze mnie. 

Serio ? A nie wystarczy WiFi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Piopio napisał:

A to kolega mnie zaskoczył 😉 Jakie techniczne aspekty przemawiają za tym, że streaming to kicha ?

Nie muszę się że wszystkim z tobą zgadzać 😀. Nie jestem techniczny, ale w tym przypadku wyraźnie na plus wypadają czy to zgrane moje płyty na dysk czy też te zakupione w sieci. Aczkolwiek tym drugim raczej bym się nie sugerował bo kupuje tylko hires. 

Oczywiście ucho szybko się przyzwyczaja, ale moment przejścia w jedną stronę lub drugą słychać wyraźnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, NRK napisał:

Nie muszę się że wszystkim z tobą zgadzać 😀. Nie jestem techniczny, ale w tym przypadku wyraźnie na plus wypadają czy to zgrane moje płyty na dysk czy też te zakupione w sieci. Aczkolwiek tym drugim raczej bym się nie sugerował bo kupuje tylko hires. 

Oczywiście ucho szybko się przyzwyczaja, ale moment przejścia w jedną stronę lub drugą słychać wyraźnie. 

A może zależy to od wydania i realizacji ? Ja swego czasu dużo testowałem i żadnych różnic nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, absinth3 napisał:

a ja się spóźniłem i czekam na nową wersję- czy ta będzie lepsza/taka sama czy tylko droższa?

Pamiętam jak mówiłeś że nie słyszysz różnicy po między wifi a Lan do G2, a ja uparcie twierdziłem że są ogromne różnice na korzyść dobrego Lan, nie wspominając o ER bez którego ciężko słuchać 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Piopio napisał:

A może zależy to od wydania i realizacji ? Ja swego czasu dużo testowałem i żadnych różnic nie słyszałem.

Może i tak, piszę tylko co słyszę. Słyszę każde przejście w Roon z pliku na streaming. 

Nie dzielę włosa na dwa, może faktycznie Roon trafia faktycznie na kijowe wersje.

Ale spokojnie, śpię spokojnie po nocach.😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, NRK napisał:

Słyszę każde przejście w Roon z pliku na streaming. 

Spróbuję i dam znać. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.