Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilski Switch?


Artistplant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, sly30 napisał:

Po co miałbym tachać do domu na 2 piętro kolumny które już na dzień dobry nie podobają mi się? Mam na sile wmawiać sobie, że są ok? Może dla kogoś są ok, a dla mnie nie muszą być ok. Stare Tannoy, jbl, electrovoice, to po prostu nie moje granie. Nie lubię też driverów kompresyjnych. Ale gusta są różne i ktoś inny może lubić. 

Czyli jak przypuszczalem zadnych takich kolumn w swoim systemie nie sluchales i nie testowales, a wszystkie twoje wypowiedzi na ten temat to powtarzane OPINIE innych lub wyczytane w necie.

Taki z ciebie znafca panie Sly … jak sie nie podoba to opluwac.

 

 

 

5 godzin temu, Krzysztof_56775 napisał:

To na koniec testów, spróbujcie jeszcze do tego ER podłączyć światłowód

(Tp-link potrzebny).

U znajomego tak zrobiliśmy i już zostało na stałe👍.

Zrobilem taki test, opisalem wczwsniej. U mnie dzwiek ulegl pogorszeniu i nie byl to slepy test. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, pmcomp napisał:

 

Zrobilem taki test, opisalem wczwsniej. U mnie dzwiek ulegl pogorszeniu i nie byl to slepy test. 
 

Rozumiem, nie kwestionuję.

Jednak jak sobie wspomnę, jak kiedyś brzmiał u mnie streaming a dziś,

to jest przepaść i izolacja optyczna ma tu swój udział.

Właśnie słucham i pan Christian McBride jak w dudy zadmie to kapcie spadywują.😀👍🏽

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo! 
Sprawdzałem czujność…. 👍🏽

Roy Hargrove dmie, Krystek szarpie a Stefek Scott plumka.

Dobra płyta „Parker’s Mood”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Krzysztof_56775 napisał:

Rozumiem, nie kwestionuję.

Jednak jak sobie wspomnę, jak kiedyś brzmiał u mnie streaming a dziś,

to jest przepaść i izolacja optyczna ma tu swój udział.

Właśnie słucham i pan Christian McBride jak w dudy zadmie to kapcie spadywują.😀👍🏽

U mnie streaming brzmi wciaz tak samo od lat … nic nie slychać.

Dlaczego? Bo jesli slucham wlasnej plyty CD albo wlasnego pliku to wiem co slucham. W streamingu nie wiem wiec nie slucham. Nie wiem jak plik zostal zmasterowany, jak zrobiony i co  z nim robiono przed wyslaniem. To taki produkt opakowany w zloty papierek, a w srodku co? g…o?

Podobnie jest z materialami video. 15 Mbps z najlepszego Netflixa jest dla mnie nie do zaakceptowania gdy z BD-UHD mam ok. 80 Mbps.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pmcomp napisał:

U mnie streaming brzmi wciaz tak samo od lat … nic nie slychać.

Dlaczego? Bo jesli slucham wlasnej plyty CD albo wlasnego pliku to wiem co slucham. W streamingu nie wiem wiec nie slucham. Nie wiem jak plik zostal zmasterowany, jak zrobiony i co  z nim robiono przed wyslaniem. To taki produkt opakowany w zloty papierek, a w srodku co? g…o?

Podobnie jest z materialami video. 15 Mbps z najlepszego Netflixa jest dla mnie nie do zaakceptowania gdy z BD-UHD mam ok. 80 Mbps.

Dobrze napisałeś "u mnie" i "dla mnie".  Może trochę trzeba się otworzyć na nowe technologie. Tak jak juz ktoś napisał streaming kiedyś, a dziś to przepaść. Potrzebny tylko odpowiedni sprzęt.

A zapytam tylko, czy testował kolega bezpieczniki w swoim sprzęcie, albo w szafce bezpiecznikowej?

Pytam, bo u mnie bezpieczniki to kolejny spory krok do przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Piotr_61036 napisał:

Dobrze napisałeś "u mnie" i "dla mnie".  Może trochę trzeba się otworzyć na nowe technologie. Tak jak juz ktoś napisał streaming kiedyś, a dziś to przepaść. Potrzebny tylko odpowiedni sprzęt.

A zapytam tylko, czy testował kolega bezpieczniki w swoim sprzęcie, albo w szafce bezpiecznikowej?

Pytam, bo u mnie bezpieczniki to kolejny spory krok do przodu.

Nie neguje, ze nastapil progres. Tylko jak napisalem nie korzystam ciut z innych powodow. Odpowiedni sprzet mam.
Do tego dodam, ze kompresja stratna MQA szalenie mi sie nie podoba.

Przechodzac do Twojego pytania … nie zmieniam bezpiecznikow.

A wracajac do streamingu … przypuszczam, ze wiekszosc uzytkownikow wybiera go z powodu … ceny, ktora jest zabojczo niska. Jedno fajne wydanie plyty na CD czy na vinylu potrafi kosztowac tyle co roczny abonament. niesty rzadko kiedy się ta wiekszosc do tego przyznaje. Sa na to odpowiednie badania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sie tu chlopaki bawicie 👏

A nie wystarczy dobry zwykly switch zazilany liniowo? Zamiast wydawac tysiace na switch, mozna wydac 1300zl na switch i zasilacz. Efekt gwarantowany, pisze powaznie. Tylko ze to jest zmiana rzedu 3-4%, wiec czy jest sens tracic tysiace? Moze jednak lepiej zmienic glosniki? Zawsze znajda sie lepsze 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale sie tu chlopaki bawicie
A nie wystarczy dobry zwykly switch zazilany liniowo? Zamiast wydawac tysiace na switch, mozna wydac 1300zl na switch i zasilacz. Efekt gwarantowany, pisze powaznie. Tylko ze to jest zmiana rzedu 3-4%, wiec czy jest sens tracic tysiace? Moze jednak lepiej zmienic glosniki? Zawsze znajda sie lepsze
Zmiana (zwykły switch plus zasilacz) jest większa niż 3%. Jeśli coś co przeszkadzało przestaje przrszkadzać - to nie ma znaczenia, że to był dobiazg. Przestalo przeszkadzać - więc było warto. Wg mnie spokojnie można zmieścić się w kilku stówkach.
Podejrzewam, że z "audiofilskim" switchem może być lepiej. Ne będę sprawdzał - bo w moim zestawie cena jest bez sensu. Ale w zestawie gdzie najtańszy podstawowy komponent kosztuje 20-30 tys. wydanie 3-4 tys. na switch i zasilacz jest ułamkiem całości wydatków. Sprawdzić zawsze można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zrobić nawet ograniczoną adaptację akustyczna? To się nazywa efekt gwarantowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko w tym, że jak wbijasz wyższy level, to potem i tak chcesz więcej = gonisz królika dalej.

Akustyka- oczywiście, ale tu idziesz albo na oślep czyli wg intuicji i własnych wrażeń, albo zatrudniasz super speca

2 godziny temu, dzarro napisał:

Sprawdzić zawsze można.

Czekając na wypożyczenie EtherRegen 

zakupiłem swicza na bazie którego jest zrobiony:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

heheh

(no dobra- kupiłem dwa do szeregu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dzarro napisał:

Zmiana (zwykły switch plus zasilacz) jest większa niż 3%. Jeśli coś co przeszkadzało przestaje przrszkadzać - to nie ma znaczenia, że to był dobiazg. Przestalo przeszkadzać - więc było warto. Wg mnie spokojnie można zmieścić się w kilku stówkach.
Podejrzewam, że z "audiofilskim" switchem może być lepiej. Ne będę sprawdzał - bo w moim zestawie cena jest bez sensu. Ale w zestawie gdzie najtańszy podstawowy komponent kosztuje 20-30 tys. wydanie 3-4 tys. na switch i zasilacz jest ułamkiem całości wydatków. Sprawdzić zawsze można.
 

Ale po co ? Dokładnie ten sam efekt zapewnia transmisja WiFi lub izolator galwaniczny ethernet 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, absinth3 napisał:

Problem tylko w tym, że jak wbijasz wyższy level, to potem i tak chcesz więcej = gonisz królika dalej.

 

W pewnym momencie umysł trzeźwieje, pewnie sam do tego dojdziesz.

Ja złapałem króliczka jakies 3 lata temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dzarro napisał:

wydanie 3-4 tys. na switch i zasilacz jest ułamkiem

No nie wiem czy to jest ulamek i czy to sie konczy na 3-4 tysiacach. Dwa ether regeny i do nich kable zasilajace to juz sie robi cos pod dyche co? 

7 godzin temu, pmcomp napisał:

A nie lepiej zrobić nawet ograniczoną adaptację akustyczna? To się nazywa efekt gwarantowany

tez tak mysle, choc uwazam ze sam zakup zasilacza liniowego do switcha to tez dobry pomysl. 

 

4 godziny temu, pmcomp napisał:

Ja złapałem króliczka jakies 3 lata temu.

Jakos nie wierze, w tej zabawie nigdy sie nie zlapie tego futrzaka 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, pmcomp napisał:

.. w streamingu nie wiem wiec nie slucham. Nie wiem jak plik zostal zmasterowany, jak zrobiony i co  z nim robiono przed wyslaniem. To taki produkt opakowany w zloty papierek, a w srodku co? 

Święte słowa. CD Miles Davis "Ascenseur pour l'Échafaud" i teoretycznie to samo z Deezer HiFi, to zupełnie inna muzyka. Ze streamingu mam wrażenie podbicia niskich i wysokich tonów. Nie wiem czy to kwestia masteringu czy zwykłe filtry żeby na komórce "lepiej się słuchało" .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam …. coś musicie mieć źle podłączone, sprawdźcie,

może switche i router z zasilaczami liniowymi żle są podłączone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2022 o 14:08, Krzysztof_56775 napisał:

To na koniec testów, spróbujcie jeszcze do tego ER podłączyć światłowód

Panie! Jak podłączyłem światłowód, to tak szybko te bity szły, że w godzinę przesłuchałem całą dyskografię Zenka. 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 15.10.2021 o 15:46, Piotr_61036 napisał:

Też mam UpTone ER z dobrym zasilaczem liniowym i zewnetrznym zegarem. Tidal gra o niebo lepiej.

UpTone ER sam daje  fajną poprawę, ale dopieszczony jak wyżej jest niesamowity. Polecam.

Proszę, wytłumacz jakie to urządzenie i jak je stosować, jestem bardzo zielony. Kupiłem właśnie streamer innous zen mini mk3. Qobuz gra dobrze, z tidal zrezygnowałem. Widziałem na stronie, że zaprzestali produkcji, bo brakuje chipów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodziłem do tematu "switchów audiofilskich" oraz kabli Ethernet z pewną dozą zaufania, bez uprzedzeń. Robiłem z nimi eksperymenty w swoim systemie. I szczerze mówiąc nie zauważyłem by wnosiły istotną poprawę, większą niż sugestia. Ostatecznie trochę mnie wyleczył z tych prób prosty eksperyment.

Dostarczałem muzykę do wzmacniacza Arcam SA30 poprzez taki "lepszy" switch i kable Wireworld cat8, albo przez WiFi. W trakcie odtwarzania wypiąłem kabel ethernet z odtwarzacza. W drugim przypadku po prostu wyłączyłem z prądu router który strumieniował muzykę z sieci. W obu przypadkach muzyka grała jeszcze przez równe 15 sekund. A więc nie była odtwarzana wprost z sieci tak, że każdy bit który przeleciał przez drogi kabel natychmiast wprawiał w ruch membranę. Te dane były po prostu buforowane. Więc w tym przypadku ta tak wyśmiewana opowieść "przecież to tylko zera i jedynki" jest absolutnie uzasadniona. Pakiety, czyli te śmieszne zera i jedynki, które z serwerów np. Tidala pokonują tysiące km poprzez światłowody na dnie oceanu, niezliczone węzły sieci i całe systemy switchy o których nie wiemy nic (mogą być na przykład stare, złej jakości, fatalnie zasilane), kolejne kilometry kabli w krajach docelowych, lokalny węzeł w moim domu itp. są składane pakiet do pakietu w buforze mojego wzmacniacza. Czy dowolnego innego streamera. Każdy utracony pakiet jest dosyłany i sprawdzany poprzez sumy kontrolne itp. to czy na ostatnim metrze przeszedł przez audiofilski switch i drogi kabel czy przez 3 metry powietrza w moim pokoju doprawdy nie może mieć najmniejszego znaczenia 🙂 to co dostaje DAC i co ostatecznie zamieniana na analogową muzykę pochodzi z bufora i tylko z bufora, z kostki pamięci. Pakiety które do tego bufora trafiają nie są w żaden sposób "ulepszone" w audiofilskim switchu. Jeśli nawet doznały w tej długiej trasie straszliwego "rozedrgania" pod wpływem szatańskich jitterów itp. to w buforze zamieniają się w strumień identyczny z tym który leżał sobie na dyskach serwera. Tak jak fotografia TIF którą możemy przesłać 10.000 razy między Warszawą a Sydney w tę i z powrotem, i ona sobie będzie pokonywała tę trasę różnymi drogami, poszczególne pakiety mogą się rozbiegać w różnych kablach przez różne kraje po drodze, ale jeśli  potem obejrzymy fotkę piksel po pikselu, to każdy z nich będzie identyczny nawet po tych 10.000 kopii, musiałoby nastąpić naprawdę poważne zakłócenie transmisji by plik nie był co do bajta identyczny i by zmienił się wygląd fotografii. Jakoś nikt się nie upiera, że przesłanie wysokorozdzielczej fotografii przez lepszy switch jakoś "poprawi kolory" prawda?

Jeśli w moim rozumowaniu jest błąd proszę o jego spokojnie wykazanie, bez hejtu. Chętnie dowiem się w jaki sposób switch może "ulepszyć", "wymyć", "dopieścić" pakiety które trafiają do bufora a taki bufor ma w zasadzie każde urządzenie stramujące.

Może się mylę, może są scenariusze w którym stream muzyczny trafia do przetwornika dac bez żadnego bufora, w czasie rzeczywistym? Każdy może zrobić eksperyment taki jak ja: odłączyć kabel i liczyć sekundy. W przypadku sprzętów w takich jak choćby Raspberry działające na systemie Moode można zdefiniować bufor tak, by był nawet bardzo duży i by wchłonął nawet cały wysokorozdzielczy track odgrywając go potem właśnie z pamięci, nawet bez żadnego kontaktu z siecią gdyby został przerwany. 

Natomiast połączenie kablem Ethernet rzeczywiście może przenosić jakieś sieciowo-zasilaczowe, czysto "elektryczne" szumy i inne zakłócenia. Od biedy mogę więc zrozumieć że połączenie z użyciem lepiej pod tym względem wykonanego switcha może dawać słyszalne zmianę w stosunku do jakiegoś bardzo złego switcha ze złym zasilaniem. Ale eksperymenty Amira z Audiosciencereview podważają nawet ten scenariusz.

Ostatecznie więc korzystam ze streamingu po prostu przez WiFi. Mam bardzo dobry, stabilny sygnał i błogą pewność że mój wzmacniacz jest całkowicie odizolowany elektrycznie od wszystkiego co może przenosić szumy elektryczne z zewnątrz. Jedyny kabel który łączy go ze światem to zasilający kabel sieciowy (zresztą dość markowy 🙂). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MacP napisał:

Jeśli w moim rozumowaniu jest błąd proszę o jego spokojnie wykazanie, bez hejtu

Enooo tak bez hejtu? Spróbuję:

Od paru tygodni opadły mnie wątpliwości, czy przypadkiem w tej switchowej zabawie nie chodzi o wszystko inne poza transmisją danych. 

Doświadczenie własne: audiofiski switch z dedykowanym zasilaczem. Zmiana tylko kabli zasilających do zasilacza spowodowała znaczną zmianę dźwięku, sceny itp. Nic innego nie było zmienione.

Też gram po wi-fi (zresztą pisałem wyżej)- raz zmieniłem to na kabel prosto od routera (13-14m, najzywczajniejsze Cat5) i po kablu było gorzej. Zostałem więc na wifi. NIESTETY układ z Silent Angel + zasilacz zagrał z kolei lepiej, niż wi-fi.

kabla  ethernetowego nie wyciągałem to nie wiem, ale się to niedługo sprawdzi.

I wcześniej, parę lat temu- grałem z laptopika z foobarem ustawionym na zgranie albumu do RAM i granie z RAM- nie mogę powiedzieć, żeby była jakaś zauważalna różnica. 

Natomiast różnica wi-fi vs switch była zauważalna podobnie jak zmiana kabli w zasilaczu.

 

3 godziny temu, MacP napisał:

eksperymenty Amira z Audiosciencerevie

mogę prosić o link?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MacP napisał:

Jeśli w moim rozumowaniu jest błąd proszę o jego spokojnie wykazanie, bez hejtu. Chętnie dowiem się w jaki sposób switch może "ulepszyć", "wymyć", "dopieścić" pakiety które trafiają do bufora a taki bufor ma w zasadzie każde urządzenie stramujące.

Brawo za racjonalne podejście ! Nic dodać nic ująć. 

12 minut temu, absinth3 napisał:

NIESTETY układ z Silent Angel + zasilacz zagrał z kolei lepiej, niż wi-fi.

Technicznie jest to niemożliwe. Sorry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piopio napisał:

Sorry

NP: ale było jak było. Jakby kablem biegły tylko bezpostaciowe  zera i jedynki to istotnie- byłaby to zbiorowa halucynacja. A tu leci prąd. Ale nie rozwijajmy tematu zakłóceń, śmieci, jakości złączy.

Na razie przyjmujemy, że transmisja danych jest identyczna.

Aha- ślepy test jest nieprzydatny do oceny sprzętu- słuchającego tak, ale nie sprzętu. Z wyrównaniem poziomu głośności się absolutnie zgadzam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, absinth3 napisał:

mogę prosić o link?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy powstały już jakieś prace psychologów analizujących zjawisko audiofili i percepcji tych wszystkich "zmian na lepsze". Nie szydzę z tego, sam dość często dokonuję trochę irracjonalnych zakupów, bo bardzo chcę uwierzyć że w czymś pomogą. Nie przeceniam też "podejścia inżynierskiego" które wszystko chce wyłącznie mierzyć, a jeśli coś nie da się zmierzyć, to nie istnieje. Na przykład potrafię zauważyć różnice w brzmieniu kabli, zwłaszcza głośnikowych (znacznie mniej interkonektów). Ale analogowy kabel ma bardzo wiele parametrów, które mogą mieć realny wpływ na końcowy efekt. Mogę też uwierzyć że cyfrowa transmisja synchroniczna przez USB, czy SPDIF rzeczywiście może być podatna na jakość kabla. Gdy tam się coś utraci to się już nie odzyska (chociaż kable o minimalnie poprawnej konstrukcji nie powinny dopuszczać utraty, mają sporą "redundancję" swoich elektrycznych parametrów w stosunku do zadań). Ale też staram się kierować pewną racjonalnością. Ten wspomniany eksperyment, który opisałem wyżej dowodzi, że dane które przetwarza dac są danymi, które relatywnie dawno przepłynęły przez te wspomniane kable i switche. Są więc całkowicie "odizolowane" od swojego nośnika, w którym były wcześniej. Nie mogę więc sobie wyobrazić w czym zwłaszcza kabel ethernet może je "poprawić"?

Wracając do zdania o psychologii, prawdopodobnie naprawdę słyszymy "poprawę", której bardzo oczekujemy po dość dużej inwestycji. Nasz mózg przestawia się na tryb nagrody i tą nagrodą jest, rzekomo lepsze to czy tamto. Sam tego też doświadczałem. 🙂 Jednak po pierwszych zachwytach nad jakimś nowym rozwiązaniem zdarzało mi się je weryfikować przez wielokrotnie powtarzane testy i przeważnie ten efekt zachwytu i "poprawy" się już nie powtarzał, jeśli nie było ku temu wyraźnych powodów... Wydaje mi się że wymiana np. kabla ethernet, zwłaszcza relatywnie bardzo krótkiego po prostu nie może mieć wpływu na jakość dźwięku, chyba że nasz poprzedni kabel miał jakąś ewidentną wadę, która ułatwiała transmisję zakłóceń. Choćbyśmy bardzo chcieli żeby miała wpływ i bardzo w to wierzyli, to raczej nie ma. Ale może

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) dla tego subiektywnego poczucia że jest lepiej. Zwłaszcza wydanie na przykład 10.000 $ na kabel patchcord na pewno, ale to na pewno gwarantuję poczucie subiektywnej poprawy brzmienia. 😁 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzę jutro.

24 minuty temu, MacP napisał:

po pierwszych zachwytach nad jakimś nowym rozwiązaniem zdarzało mi się je weryfikować przez wielokrotnie powtarzane testy

Typowy anty-kablarz mówi: nie ma różnic. Gdyby mi tak powiedział po 2 tyg odsłuchów, zajmowałbym stanowisko kompromisowe bo

u mnie po ok 2-3 tyg grania różnice między np. kablami zasilającymi zmniejszają się, wyrównują w porównaniu z pierwszymi minutami czy godzinami pracy. Mówię o kablach które grały już długo.

Mam pytanie- przepraszam za nie:

czy jest możliwe, żeby zmiana switcha powodowała zwiększenie głośności?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, absinth3 napisał:

czy jest możliwe, żeby zmiana switcha powodowała zwiększenie głośności?

Absolutnie nie. To tak jakby zdjęcia były bardziej kolorowe po zmianie switcha. Przez switch idą DANE. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, absinth3 napisał:

 

Mam pytanie- przepraszam za nie:

czy jest możliwe, żeby zmiana switcha powodowała zwiększenie głośności?

Ty na poważnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Piopio napisał:

Absolutnie nie

Tak myślałem- naprawdę nie chcę awantur ale:

kolega przywiózł na test Silent Angel używany u siebie. Nie czytałem kompletnie nic o SA. Pierwsze wrażenie było, że gra to wszystko głośniej (broniłem mojego wi-fi) i pewnie stąd różnice. Potem poczytałem i w jednej recenzji (nie pamiętam której) znalazłem, że "subiektywnie" gra głośniej. Taka obserwacja

a dokładnie w tej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

opis brzmienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, absinth3 napisał:

Tak myślałem- naprawdę nie chcę awantur ale:

kolega przywiózł na test Silent Angel używany u siebie. Nie czytałem kompletnie nic o SA. Pierwsze wrażenie było, że gra to wszystko głośniej (broniłem mojego wi-fi) i pewnie stąd różnice. Potem poczytałem i w jednej recenzji (nie pamiętam której) znalazłem, że "subiektywnie" gra głośniej. Taka obserwacja

a dokładnie w tej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

opis brzmienia

Surowe dane nie mogą grać głośniej 😉 Switch musiałby mieć DSP żeby było głośniej 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.