Skocz do zawartości
IGNORED

Przewód zasilający DIY wypełnienie śrutem


rawracer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, tedi02 napisał:

Boże widzisz a nie grzmisz ,po moim wpisie to JA ZOSTAŁEM  ZAATAKOWANY 🙂Problem ze wzrokiem? Koledze przypominam o testach tej słynnej platformy ,do tej pory jest kłamcą, trollem w tym wątku.

Jeśli poddanie czegoś w wątpliwość nazywasz atakiem to przepraszam.

Gdybym miał dwa takie same TV to dla samego siebie zrobiłbym taki prawidłowy test porównawczy.

Jednak nie jest to łatwe. Osobiście nie potrafię wykonać prawidłowo prostego porównania dwóch połączeń i kabli RCA vs. XLR, a powinno być łatwo bo wzmacniacz i CD to umożliwiają. Tylko pozostają dwa warunki do spełnienia: trzeba mieć dwa takie same przewody w wersji RCA i XLR (względnie łatwe do zrobienia) oraz trzeba zapewnić idealne wyrównanie głośności w momencie przełączenia we wzmacniaczu wejść, ponieważ mają inne czułości (dość trudne jak się nie ma dodatkowego sprzętu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja już dawno zrobiłem, nie czytasz uważnie, tak samo jak pisałem że ja  NIC nie muszę nikomu udowadniać. Celowo pisze z dużej litery ,bo widzę że niektórzy mają większy problem ze wzrokiem niż ja .Nie potrafisz dokonać porównania dwóch kabli ,i oczywiście inni też nie mogą, tu tkwi sedno.Szkoda mi czasu ,ja na swoją wypłatę muszę sam zapracować  .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tedi02 napisał:

Mam zrobiony kabel do tv , drutu solid core BELDEN .Po jednym 0,7mm  ,miedz ocynowana ,koszt ?  Niewielki ,nasycenie kolorów, kontrast ,dużo lepsze.Trzeba być daltonistą ,czy ślepcem by nie zauważyć zmian. Sedno tkwi gdzie indziej,ten który zauważy różnice, zaraz się będzie spierał czy aby to odpowiednie oddanie kolorów ,na poprzednim lepiej 😄i dalej dym .

Czytam uważnie i nic nie znajduję na temat w jaki sposób i w jakich warunkach wykonałeś porównanie ale OK Ty nic nie musisz i ja również więc EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Tedi to by jednak musiał bo ludziom wodę leje do głowy rzucając fruwolne opinie udające twierdzenia. Później znajomi pytają skąd ta audio religia się wzięła... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie potęgi jak LG, Samsung, Sony, nie pokusiły by się o jakąś firmową wypasioną sieciówkę, gdyby faktycznie poprawiała obraz. Nawet jako opcja za dopłatą, bo pewnie niejedna by była droższa od telewizora.

Skoro kabel poprawia obraz i dźwięk, to pewnie odkurzacz lepiej ciągnie, gry na laptopie płynniej chodzą, a nawet termomix dokładniej kapustę mieli, wiertarka zaczęła szybciej wiercić itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kghm napisał:

Czy takie potęgi jak LG, Samsung, Sony, nie pokusiły by się o jakąś firmową wypasioną sieciówkę, gdyby faktycznie poprawiała obraz. Nawet jako opcja za dopłatą, bo pewnie niejedna by była droższa od telewizora.

Skoro kabel poprawia obraz i dźwięk, to pewnie odkurzacz lepiej ciągnie, gry na laptopie płynniej chodzą, a nawet termomix dokładniej kapustę mieli, wiertarka zaczęła szybciej wiercić itp.

Ja to dopiero mam u siebie potencjał do zmian. Mój TV Samsung ma osobną skrzynkę z całą elekroniką, we/wy, która jest zasilana zwykłym kablem i w dodatku na "ósemkę", o zgrozo! Z tego pudełka do ekranu idzie ledwo widoczny na ścianie przewód-nitka grubości 2-3 mm, aż strach pomyśleć jaka tam musi być degradacja obrazu. Gdybym to wszystko powymieniał na jakieś wypasione kabelki to miałbym chyba 8K😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zawodowcy zajmujący się realizacją wideo są ślepi bo używają zwykłych spełniających normy przewodów HDMI, zasilaczy impulsowych do wszelkiej maści urządzeń typu kamery, rekordery, splittery i o zgrozo z zasilaczy tych (impulsowych!) wychodzą cieniutkie, najzwyklejsze w świecie kabelki ze zwykłymi wtyczkami. Tyle że to są zawodowcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, audiofan01 napisał:

Ja to dopiero mam u siebie potencjał do zmian. Mój TV Samsung ma osobną skrzynkę z całą elekroniką, we/wy, która jest zasilana zwykłym kablem i w dodatku na "ósemkę", o zgrozo! Z tego pudełka do ekranu idzie ledwo widoczny na ścianie przewód-nitka grubości 2-3 mm, aż strach pomyśleć jaka tam musi być degradacja obrazu. Gdybym to wszystko powymieniał na jakieś wypasione kabelki to miałbym chyba 8K😉

O, to jeszcze masz dużo do poprawy, a szczególnie jak wisi na ścianie, to spróbuj postawić na jakiejś audiofilskiej podstawce, dopiero zobaczysz prawdziwe kolory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tedi02 napisał:

Boże widzisz a nie grzmisz ,po moim wpisie to JA ZOSTAŁEM  ZAATAKOWANY

Jeszcze się dziwisz?

Po zmianie sieciówki lepszy obraz...

Jakbyś ten wpis dał do watku z dowcipami na bocznicy, to co innego, ale tu? 🙄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kghm napisał:

Chłopie bądź mężczyzną, nie wykręcaj się trawnikiem. Możemy poczekać do jesieni jak koszenie się skończy. To Ty zaproponowałeś ten test z telewizorami, tylko szukasz jelenia żeby ci zapłacił. Ok, jestem w stanie pokryć koszty paliwa do najbliższego salonu, w czym problem.

Nie wiem o jaką etykę ci chodzi, mnie interesują konkrety a nie bajkopisarstwo. 

Ale o co chodzi, przede wszystkim skąd ta zapłata? przy salonie Sony jestem co 1,5-2 tygodnie

Jedyny problem techniczny to czy w full wypas topowym Sony jest gniazdo pod wtyk FI-50 NCF Furutecha 

 

Najfajniej było by sieciówkę wpiąć bezpośrednio do telewizora a nie jakimś przypadkowym kablem z listwy którą pewnie też musiał bym dostarczyć (to ostatnie to nie problem)

Jak byś ogarnął jakie jest gniazdo w Sony byłbym wdzięczny

58 minut temu, przmor napisał:

No cóż, zawodowcy zajmujący się realizacją wideo są ślepi bo używają zwykłych spełniających normy przewodów HDMI, zasilaczy impulsowych do wszelkiej maści urządzeń typu kamery, rekordery, splittery i o zgrozo z zasilaczy tych (impulsowych!) wychodzą cieniutkie, najzwyklejsze w świecie kabelki ze zwykłymi wtyczkami. Tyle że to są zawodowcy.

No i masz problem bo od jednego zawodowca masz piękne palety barw, gradacje szarości świetną perspektywę a od innych xujnię a nawet skopany HDR krojący oczy samym obrazem i dodatkowo dźwięk skopany…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale problem nie leży w kabelkach tylko w tym co do tych kabelków jest podłączone oraz czynnika ludzkiego, że o dalszej postprodukcji nie wspomnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bardzo przepraszam- czy ktoś widział kiedykolwiek, by dwa tv tego samego typu wyświetlały w ustawieniach fabrycznych IDENTYCZNY obraz???

A po co robi się w takim razie fachową kalibrację?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, przmor napisał:

Ale problem nie leży w kabelkach tylko w tym co do tych kabelków jest podłączone oraz czynnika ludzkiego, że o dalszej postprodukcji nie wspomnę.

Zacząłeś specjalnie od kabelków szkoda z Tobą w chodzić w dyskusję

 

Sprawa jest niby prosta i banalna a tylko jednym z wielu problemów w torze audio są kable a Ty z tego zrobiłeś kablocentryzm…

2 minuty temu, porlick napisał:

A bardzo przepraszam- czy ktoś widział kiedykolwiek, by dwa tv tego samego typu wyświetlały w ustawieniach fabrycznych IDENTYCZNY obraz???

A po co robi się w takim razie fachową kalibrację?

Po to że jak kupisz jeden to mieć inny obraz lepszy? niż na dwóch skalibrowanych fabrycznie ale na świeżej nie wygrzanej elektronice za tym nie do końca w dłuższym odbiorze czasowym poprawnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze wytłumacz na czym polega "wygrzewanie elektroniki", bo jeszcze nikt, kto tym hasłem rzuca na lewo i prawo nie był w stanie tego "zjawiska" wyczerpująco wytłumaczyć. Ale z konkretami- CO się zmienia, dla JAKICH ELEMENTÓW i w JAkim czasie. Oraz oczywiście, CO FIZYCZNIE ZA TYM STOI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
7 minut temu, porlick napisał:

To jeszcze wytłumacz na czym polega "wygrzewanie elektroniki", bo jeszcze nikt, kto tym hasłem rzuca na lewo i prawo nie był w stanie tego "zjawiska" wyczerpująco wytłumaczyć.

Jest piec za 4700zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

00043991_3.thumb.jpg.6ddb8a6793e8457f3c0d6bec2ee36005.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2022 o 19:26, ASURA napisał:


Pójdę po łatwiźnie, udam się do firmowego salonu Sony zrobię zdjęcie obrazu ich najlepszego telewizora z najlepszym obrazem, później wepnę swój kabel zasilający i zrobię kolejne zdjęcie tego samego super obrazu. Pójdę nawet dalej poproszę o opinię pracowników salonu który ich zdaniem obraz jest lepszy zbiorę pieczątkę i podpisy z opiniami i opublikuję ale za całą tą wycieczkę zapłacisz najpierw Ty

 

2 godziny temu, ASURA napisał:

Ale o co chodzi, przede wszystkim skąd ta zapłata? przy salonie Sony jestem co 1,5-2 tygodnie

Jedyny problem techniczny to czy w full wypas topowym Sony jest gniazdo pod wtyk FI-50 NCF Furutecha 

 

Najfajniej było by sieciówkę wpiąć bezpośrednio do telewizora a nie jakimś przypadkowym kablem z listwy którą pewnie też musiał bym dostarczyć (to ostatnie to nie problem)

Jak byś ogarnął jakie jest gniazdo w Sony byłbym wdzięczny

 

W salonie Sony jesteś co 2-tygodnie a ja mam ogarnąć jakie gniazdo ma  tv sony?

Zapłata nie wiem za co, za paliwo, obiad, może za fatygę. Mam cię cytować piąty raz. Rozmowa jak z fanatykiem religijnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Daniel_68412 napisał:

Kolega Tedi to by jednak musiał bo ludziom wodę leje do głowy rzucając fruwolne opinie udające twierdzenia. Później znajomi pytają skąd ta audio religia się wzięła... 

Dopóki nie napiszesz swojej recenzji z platformy antywibracyjnej ,której notabene na oczy nie widziałeś  jesteś kłamcą, trollem w tym wątku  .Będę Ci systematycznie  przypominał.Masz coś konstruktywnego w temacie do dodania ? Czy tylko atakować ukryta ironia ,szyderstwem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jest piec za 4700zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
00043991_3.thumb.jpg.6ddb8a6793e8457f3c0d6bec2ee36005.jpg
Co ma ten piec do wygrzewania elektroniki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, iro III napisał:

Jeszcze się dziwisz?

Po zmianie sieciówki lepszy obraz...

Jakbyś ten wpis dał do watku z dowcipami na bocznicy, to co innego, ale tu? 🙄

Masz dobry wzrok ,zauważysz, ze  słuchem jest różnie.Wieczny sceptyku ,gdybym twój wpis dał do działu high end ,temat kable zasilające   ,ubaw mieli by pachy.🙂 Ciebie już znają, wypraszaja a ty ,cytuje kogoś  ,,jak sezonowa grypa ciągle powracasz ,, więc nie ma sensu na Twoje wpisy w ogóle zwracać uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pataus napisał:

Co ma ten piec do wygrzewania elektroniki?

No jak? Służy do wygrzewania cyfrowych układów scalonych. Również lamp elektronowych a nawet suszenia owoców...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Daniel_68412 napisał:

Wszystko jest we felietonie Reduktora Szumu.

Dziś trochę dłużej,kilka materiałów obejrzałem i stwierdził chłop,że mierzył oscyloskopem przeróżne kable,sieciowe i głośnikowe i różnic nie ma w granicach słyszalnych dla ludzkiego ucha.

Dopiero gdzieś poza skala naszej słyszalności jakieś tam minimalne różnice (picki) na oscyloskopie się pojawiają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, tedi02 said:

Dopóki nie napiszesz swojej recenzji z platformy antywibracyjnej ,której notabene na oczy nie widziałeś  jesteś kłamcą, trollem w tym wątku  .Będę Ci systematycznie  przypominał.Masz coś konstruktywnego w temacie do dodania ? Czy tylko atakować ukryta ironia ,szyderstwem .

No znowu kolega tylko atakuje. Przecież już odpowiedziałem ze dajmy na to że ja widziałem i sluchalem. Mój werdykt brzmi: nie działa. Zrobiłem test odsłuchowy i strzelałem bo co mam więcej począć? Nie ja twierdzę że mam omamy słuchowe.

Nie ma ani naukowej zasady działania, ani eksperymentu do powtórzenia oraz brak ślepych testów ludzi którzy coś twierdzą że słyszą. 

W obliczu powyższego kłamcą może być tylko twórca tego gadżetu - taka smutna prawda 😞

Już to wiele razy było pisane - ten kto twierdzi że coś słyszy może coś udowodnić. Jak twierdzę że czegoś nie ma to wystarczy że będę strzelał ale co to warte? Może tym razem kolega zrozumie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Daniel_68412
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A na czym polega wygrzewanie elektroniki?
 
Nie wiem. Niektórzy wygrzewają kable, kondensatory, wzmacniacze, DAC-e bo to ponoć polepsza brzmienie. (Ciekawe że jakoś nie pamiętam żeby komuś po "wygrzaniu" dźwięk się pogorszył;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daniel_68412 napisał:

Już to wiele razy było pisane - ten kto twierdzi że coś słyszy może coś udowodnić.

Ja to myślę,że wszelkie zmiany ,takie detaliczne i dziwne ,to może i faktycznie ktoś słyszy,ale to przez chwilę.

Bo albo jest podniecony z nowego nabytku,albo zes..rany ,że wydał w ciul kasy i czy to zadziała - i wtedy dlatego słyszy ,do pierwszego wyłączenia . Bo przy następnym włączeniu gra znów jak gralo,ale żyje się w świadomości że gra lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minutes ago, rawracer said:

Bo albo jest podniecony z nowego nabytku,albo zes..rany ,że wydał w ciul kasy i czy to zadziała - i wtedy dlatego słyszy ,do pierwszego wyłączenia . Bo przy następnym włączeniu gra znów jak gralo,ale żyje się w świadomości że gra lepiej.

To właśnie wychwyci ślepy test. Prosta statystyka. Tylko to musi być "słyszący" a oni albo się boją przed sobą przyznać albo przed innymi stracić twarz... No bo oczywiście zmiany są tak olbrzymie ze po co ślepy test. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.