Skocz do zawartości
IGNORED

4 suby w pomieszczeniu, lek na cale basowe zło ? TESTY PRAKTYCZNE W KONCU :-)


T
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny sa z przycieciem
Jedyne narzedzie, ktore potrzebowalem to wiertarka
Onanizowanie sie zejsciem do 16Hz pozostawiam innym, ktorzy jeszcze nie pojeli na czym polega dobry bas i po co sa takie systemy typu SBA, DBA i podobne
Ja nie jestem „symulantem“, pokazuje realne pomiary z realnego pomieszczenia w miejscu odsluchu


W dalszym ciagu potwierdzasz moj obraz Kowalskiego koncentrujacego sie na szukaniu dowodow na to ze to nie jest mozliwe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, xajas napisał:

Ceny sa z przycieciem
Jedyne narzedzie, ktore potrzebowalem to wiertarka
Onanizowanie sie zejsciem do 16Hz pozostawiam innym, ktorzy jeszcze nie pojeli na czym polega dobry bas i po co sa takie systemy typu SBA, DBA i podobne

Sorry, ale jesli nie "czujesz" dla czego niskie zejscie jest potrzebne w kinie to albo go nie slyszales, albo nadajemy na zupelnie innych falach tego co w kinie jest wazne 🙂 Moim zdaniem po prostu jarasz sie tematem i jest to dla Ciebie sztuka dla sztuki i tyle 🙂 I nie ma nic w tym zlego, hobby to hobby, jedyny problem polega na tym ze Twoje rady sa bezsensowne dla 99% populacji 🙂 To co Ty uwazasz za dobre/najlepsze rozwiazanie w kinie, czyli w tym wypadku 16 slabiutkich glosnikow z zejsciem okazuje sie do 30Hz, to nie jest najlepszy mozliwy bas/dzwiek w kinie 🙂 Jest to po prostu temat dla jarania sie dla hobbystow 🙂 Jeszcze raz, nic w tym zlego, ino niewiele ma wspolnego z realiami dla ogromnej wiekszosci 🙂

SBA/DBA jest po to aby zapewnic dobre pokrycie basu na wiekszej powierzchni 🙂 Jak wspomnialem wczesniej, jesli ktos ma duze kino i chce zapewnic kilkunastu osobom dobre pokrycie basem, aby nie bylo poszkodowanych to jest to najlepsze rozwiazanie 🙂 Dla tych co maja 1 czy dwa rzedy siedzen, Welti zapewni wszystko co potrzebne 4 subami 🙂

 

P.S. bo znow dopisales - ja nigdzie nie napisalem ze to jest niemozliwe do zrobienia, co prezentujesz 🙂 Ja mowie ze to jest bezsensowna rada dla wiekszosci ludzi w wiekszosci sytuacji i ogolnie dosc slabe rozwiazanie, z racji na to ze uzywal bys slabych glosnikow 🙂 I tak, ze nie jest mozliwe do zrobienia w tych cenach 🙂 OK, jutro usiade do CADa, narysuje ta skrzynie i wysle do wyceny 🙂 Pomnozymy razy 8 i zobaczymy ile wyjdzie, ok ? 🙂

P.S.2. na Twoim pomiarze nic nie widac, nie ma czestotliwosci zaznaczonych 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


P.S.2. na Twoim pomiarze nic nie widac, nie ma czestotliwosci zaznaczonych


Jak mozna sie brac za takie dyskusje i symulacje, jesli nawet nie potrafisz czytac pomiarow?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podaruj sobie te wyliczanki i symulacje. Dla mnie ten temat jest zalatwiony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xajas napisał:

Jak mozna sie brac za takie dyskusje i symulacje, jesli nawet nie potrafisz czytac pomiarow?
Podaruj sobi3 te wyliczanki i symulacje. Dla mnie ten temat jest zalatwiony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_4909.jpg

 

Widze ze juz brzytwy sie chwytasz 🙂 Napisz ze jestem glupi i sprawa zalatwiona 🙂

Jesli to Twoj pomiar, to masz opcje dokladniejszego pokazania a nie takiego ze nawet w okularach ledwie widac 🙂 Ok, gdzies w okolicach 23-24Hz bedzie -3dB, moim zdaniem to nadal slabo w kinie 🙂

I jasne ze temat zalatwiony, co mozna wiecej dodac 🙂 Ale nie pogniewasz sie jak zaptam o wycene tych skrzyn z ciekawosci 🙂 Wlicze tez ceny wycinania otworow i wzmocnien, bo piszesz ze ino wiertarka potrzebna, ale to jakos powycinac trzeba a w marketach (przynajmniej u nas) tego nie robia 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)

Do zbudowania skrzynek nie potrzeba niewiadomo czego, 15 latek zrobi je z zamkniętymi oczami. Wystarczy wyżynarka, wiertarka lub wkrętarka, ściski, klej, kołki, śruby. To wszystko co jest potrzebne ale jeżeli ktoś przesiąkł lenistwem mając firmę i ludzi pod sobą to nic innego nie będzie pisał tylko to co powyżej czyli szukanie dziury w całym. 
 

Co do SBA czy DBA to się rządzi innymi prawami niż normalny pojedynczy subwoofer więc tam bas odbiera się inaczej zresztą kolega Xajas już dosyć na ten temat napisał na forum.

Co do tych 14-16 hz rozumiem że T sprawia Ci to przyjemność? Bo dla mnie ważniejsze w kinie domowym jest jakość w okolicach 30hz i czytelność

T zapewniam Cię że mając formatki jeden sub wykonasz w godzinę! Tak że 8 subów w jeden dzień bez problemu machniesz…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Vintageaudiofil napisał:

Do zbudowania skrzynek nie potrzeba niewiadomo czego, 15 latek zrobi je z zamkniętymi oczami. Wystarczy wyżynarka, wiertarka lub wkrętarka

Tymi poobcinanymi rękami?

Wkrętarką długo otwory wycina?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tymi poobcinanymi rękami?
Wkrętarką długo otwory wycina?

Dlugo
Ale do tego trzeba miec dwie prawe a nie dwie lewe rece

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I nawet kolkow nie trzeba (za skomplikowane). Wystarczy klej i srobki

IMG_7233.thumb.jpg.0ffd9b8246e168d5602ecb0da77b2e3a.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
21 minut temu, ASURA napisał:

Wkrętarką długo otwory wycina?

Jakie wycina? Jak już to wywierca! Zależy też jaką się ma? Bo jeżeli tanią i tandetną to możesz zapomnieć i w tedy wiertarka przyjdzie z pomocą. 

5 minut temu, xajas napisał:

a nie dwie lewe

W punkt👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pasowna wycinarka do tego kosztuje mniej niz to, co Kowalski wydaje na „lepsza“ sieciowke i interkonekt so subwoofera, ktorymi „dociska“ bas


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaglądałem tu przez kilka godzin, a tu tak dyskusja się rozkręciła 😄

Panowie @T oraz @xajas w moim odczuciu jeden i drugi macie rację ale patrząc z WŁASNEJ perspektywy. I faktycznie jest tak, ze jakby przeciętnemu Kowalskiemu chciałoby się robić samodzielnie skrzynki do subwooferów, kolumn itd, to większosc z nas siedziałoby teraz w dziale DIY na tym forum, a tak nie jest.

To, ze kogoś pasjonuje tematyka KD albo dobre STEREO, nie musi oznaczac jednoczesnie, ze pasjonowac go będzie samodzielna budowa kolumn, składanie zwrotnic itp. Czytałem niejeden wątek w dziale DIY i zazwyczaj kazdy DIY'owiec potwierdza, ze robi to z PASJI a nie z oszczędnosci. Często jest tak, ze jak się policzy materiały, koszty potrzebne na zlecenie komus tego, czego samemu nie mozna wykonac np z braku narzędzi lub kupienie niezbędnych narzędzi to się okaze, ze wyjdzie drozej niz fabryczne rozwiązania. Jesli kogos to pasjonuje, to czasu nie liczy bo jest to dla niego hobby jak dla innych wędkarstwo itp. W przypadku przeciętnego Kowalskiego ten czas to będzie sporo roboczogodzin, ktore mogłby wykorzystac inaczej. W dodatku Kowalski nie zrobi swojego pierwszego czy nawet 8 subów tak szybko jak doswiadczony hobbysta mający juz kilka konstrukcji na koncie.

Dochodzi do tego wszystkiego tez wazna sprawa, którą jest WARTOSC takich skrzynek na rynku wtórnym w przypadku ewentualnej odsprzedazy. Juz samo sprzedanie własnoręcznie robionych skrzynek jest nie lada wyzwaniem, bo mało kto jest gotowy kupić takie. Pasjonat zrobi samodzielnie, a Kowalski kupi fabryczny subwoofer albo kolumny i koło się zamyka.. Widuję często rózne kolumny DIY na OLX i one zazwyczaj wiszą tam miesiącami mimo iz jak zapewniają ich konstruktorzy, cena jest nizsza od ceny samych przetwornikow..

Dlatego nie dziwię się, ze komus po prostu moze się nie chciec iść w DIY nawet jesli miałoby wyjsc taniej od rozwiązań fabrycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
2 minuty temu, xajas napisał:

A pasowna wycinarka do tego kosztuje mniej niz to co Kowalski wydaje na „lepsza“ sieciowke i interkonekt so subwoofera, by docisnac bas emoji3.png

IMG_4912.jpg

Zapomniałeś że ona jest bez akku🤪

2 minuty temu, brewka87 napisał:

Dlatego nie dziwię się, ze komus po prostu moze się nie chciec iść w DIY nawet jesli miałoby wyjsc taniej od rozwiązań fabrycznych.

Ehe… to kup teraz panie kolego 8 subwooferów i ustaw/zainstaluj w systemie DBA… kolumny do stereo a subwoofery to dwa różne światy. W stereo musisz się lepiej i więcej znać natomiast w subwooferze co musisz wiedzieć? Masz jeden głośnik bez zwrotnicy i kabel który podłączasz do koncówki z DSP. I to wszystko nie musisz sprawdzać czy częstotliwości sie pokrywają danych głośników, brak spadków db, nachyleń itd. ile dz na oktawę ble ble ble…  Ludzie wolą gotowce bo jest łatwiej i tylko tyle, nie wiedzą co tracą kupując gotowca. Liczy się tylko to by postawić i ładnie wyglądało w salonie a praktyka z pożytecznym idą w las

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedno sprawy jest zawarte w jednym zdaniu


faktycznie jest tak, ze jakby przeciętnemu Kowalskiemu chciałoby się


Jak mu sie nie chce, to znajdzie 1000 powodow, dlaczego tego nie mozna zrobic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, xajas said:

Sedno sprawy jest zawarte w jednym zdaniu

 

 


Jak mu sie nie chce, to znajdzie 1000 powodow, dlaczego tego nie mozna zrobic

 

A końcówki mocy do swoich subwooferów robisz sam, czy kupujesz gotowca?

Jesli kupujesz, to dlaczego? Nie chce Ci się samodzielnie polutować paru tranzystorów? Nie umiesz? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
zapomniales ze ona jest bez akku



Zgadza sie.

Ale na te kilka dziur, ktore taki Kowalski raz w roku wycina wystarczy tez kablowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To mniej niz to co wydaje na kolce pod subwoofer

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panuje niestety wszechobecne rozleniwienie i postępujące odmóżdżanie. Nawet na przysłowiowego Wieś Maka ludziom nie chce się iść bo koleś z wielkim pudłem na plecach rowerkiem im przywiezie do domu. Niestety taki trend. Zepsuła mi się pralka, silnik przestał się obracać. Według trendu powinienem kupić nową pralkę ale poszedłem pod prąd i kupiłem za 15zl kondensator rozruchowy silnika, wymieniłem sam i pralka znów działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, przmor said:

Panuje niestety wszechobecne rozleniwienie i postępujące odmóżdżanie. Nawet na przysłowiowego Wieś Maka ludziom nie chce się iść bo koleś z wielkim pudłem na plecach rowerkiem im przywiezie do domu. Niestety taki trend. Zepsuła mi się pralka, silnik przestał się obracać. Według trendu powinienem kupić nową pralkę ale poszedłem pod prąd i kupiłem za 15zl kondensator rozruchowy silnika, wymieniłem sam i pralka znów działa.

Zgodzę się z pierwszą częścią wypowiedzi, ze panuje powszechne lenistwo ale nie porównujmy samodzielnej wymiany kondensatora w pralce, do robienia sobie w mieszkaniu/garazu warsztatu stolarskiego ☺

Nie kazdy ma do tego predyspozycje, umiejętności, zapał i tyle. Nie musi od razu to być lenistwo. Ja np jestem typem majsterkowicza, swój zapał do konstruowania spełniam między innymi w pracy budując różne urządzenia testujące produkowaną w naszym zakładze elektronikę. Po pracy juz mi sie mniej chce. Wolę po prostu odpręzyc się i posłuchac muzyki 😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A końcówki mocy do swoich subwooferów robisz sam, czy kupujesz gotowca?
Jesli kupujesz, to dlaczego? Nie chce Ci się samodzielnie polutować paru tranzystorów? Nie umiesz?

Jak wpadles na to?

Czy widziales moja pierwsza koncowke?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_2039.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taki 6 ścienny cube jest na basie za mało finezyjny, nie macie czegoś bardziej skomplikowanego i lepiej działającego akustycznie-jakieś docelowe full wypas wzorce

 

No nie samym litrażem na basie się żyje…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mozna prosciej

Kupujesz starego Technicsa za 20€ i wywalasz bebechy.

Zachowujesz tylko radiator i wylacznik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A potem wsadzasz dwa Hypexy i masz Technica 2x400W. To wystarczy

IMG_8191.thumb.jpg.faf35c49eac89db3962a964b83b055fc.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, xajas said:


Jak wpadles na to?

Czy widziales moja pierwsza koncowke?

Nie widziałem dlatego zapytałem aczkolwiek widzę tam po prostu kilka gotowych modułów upchanych we własnoręcznie zrobione  obudowy niz typowe DIY o ktore mi chodziło. Jesli robiłes je samodzielnie to szacun 😉

BTW, ładnie wyszło ☺

3 minutes ago, xajas said:

wsadzasz dwa Hypexy

No własnie o to mi chodziło..

Są tacy co konstruują samodzielnie elektronikę, stopnie koncowe itp

Ty wstawiasz GOTOWE Hypexy do obudowy, inni wstawiają GOTOWE subwoofery do pokoju 😊😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Vintageaudiofil napisał:

Zależy też jaką się ma? Bo jeżeli tanią i tandetną to możesz zapomnieć i w tedy wiertarka przyjdzie z pomocą. 

Mam różne wiertarki nawet dużą stołową ale żadna nie chodzi

 

Gdzie tyto wszystko znajdujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy co konstruują samodzielnie elektronikę, stopnie koncowe itp

Nie, ja jestem gornikiem nie elektronikiem, wiec sie za to nie zabieram.
I uwazam za zbedne i bez sensu. Dostaniesz gotowe dobre moduly (IC, Hypex).
Przetwornikow tez nie musze samemu majstrowac, by sie nazywalo DIY

Sztuka jest sensowna mieszanka -> best of two worlds

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, xajas said:

Nie, ja jestem gornikiem nie elektronikiem, wiec sie za to nie zabieram.

Wiele osób pomysli

"jestem kucharzem (lub murarzem, tynkarzem itp..), a nie stolarzem, wiec sie za to nie zabieram"

Są ludzie co lubią jesc w restauracjach i są ludzie którzy uwielbiają gotowac. Jednych i drugich rozumiem.

Po prostu nie zgadzam się z retoryką @xajas, ze wszyscy ci, ktorym nie chce się zbudowac własnych obudów do subwooferów to muszą byc leniami patentowanymi i szukają wymówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wstawiasz GOTOWE Hypexy do obudowy, inni wstawiają GOTOWE subwoofery do pokoju

Tak, ale za ta sama kase, te POLGOTOWE sa lepsze NIZ GOTOWE

I do tego dochodzi jeszcze jeden bardzo wazny aspekt, ktorego dotychczas nie wspominalismy -> customized!

1. Takie zmajstrowane systemy sa idealnie dopasowane do twoich warunkow/wymagan

2. A jesli cos jeszcze nie pasuje, to jestes w stanie samemu to skorygowac/zmienic

Przy uzyciu gotowcow powyzsze mozliwosci raczej odpadaja.

OK, mozesz zmieniac sieciowki i listwy w nadziei, ze to pomoze

Po prostu nie zgadzam się z retoryką [mention=1239]xajas[/mention], ze wszyscy ci, ktorym nie chce się zbudowac własnych obudów do subwooferów to muszą byc leniami patentowanymi i szukają wymówek.

Nigdzie nie pisalem, ze sa leniami. Pisalem ze im sie nie chce. A to nie jest to samo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, brewka87 napisał:

Dochodzi do tego wszystkiego tez wazna sprawa, którą jest WARTOSC takich skrzynek na rynku wtórnym w przypadku ewentualnej odsprzedazy.

Jak robisz meble kuchenne na wymiar, to też się zastanawiasz czy będą problemy z odsprzedażą ?

Weź się ogarnij i zauważ różnicę między uniwersalnością produktu gotowego, a indywidualnością produktu na wymiar typu DBA, SBA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, sypus said:

Jak robisz meble kuchenne na wymiar, to też się zastanawiasz czy będą problemy z odsprzedażą ?

Weź się ogarnij i zauważ różnicę między uniwersalnością produktu gotowego, a indywidualnością produktu na wymiar typu DBA, SBA.

To ty się ogarnij i nie pisz do mnie w taki sposób. Przedstawiłem swój punkt widzenia. Jak ci nie pasuje to nie czytaj ale nie pisz mi co mam robic 😂

8 minutes ago, sypus said:

zauważ różnicę między uniwersalnością produktu gotowego, a indywidualnością produktu na wymiar typu DBA, SBA.

Ja to doskonale zauważam ale kazdy wybiera te zalety, które mają dla niego priorytet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, brewka87 napisał:

Po prostu nie zgadzam się z retoryką @xajas, ze wszyscy ci, ktorym nie chce się zbudowac własnych obudów do subwooferów to muszą byc leniami patentowanymi i szukają wymówek

Nie muszą sami zbudować wystarczy samemu złożyć...są gotowe obudowy w necie pod typowe przetworniki  TYLKO złożyć do kupy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Koszt 200 Euro sztuka. Dla jednego tanio dla innego drogo.Kwestia własnych preferencji.

SBA /DBA to inna filozofia Basu

Ja swoje  4 skrzynie sam zbudowałem w jeden "roboczy"dzień.

20220203_230418.thumb.jpg.b4b75bc2e3213a4dc835486efdc38e35.jpg20220203_230334.thumb.jpg.06842bb96817d9a8ddfc88f08bef4c25.jpg20220203_230145.thumb.jpg.08ce38123057ad8015edba093c25dbeb.jpg

oczywiście potrzebne narzędzia posiadałem ...I to nie tylko ,wiertarka i wyrzynarka.Na pewno takiego systemu nie buduje co drugi Kowalski.W Polsce SBA /DBA  to raczej "egzotyczny " temat.Na "zachodnich "forach  to standart.

Dlatego nie dziwię się temu oporowi.Wstawić 2 czy 4 paki do pomieszczenia to łatfizna...Budowa takiego systemu potem jego pomiar i ustawienie to już grubsza sprawa.Trzeba też wziąść pod uwagę względy estetyczne.Nie każdy lubi "zagracone " pomieszczenie.Ja lubię minimalizm .Taka zabudowa za ekranem Praktycznie znika w pomieszczeniu A BAS  zostaje😅

  Mi nie zależało na niskim zejściu. Nie jestem  Basofobem.Mi zależało na jakości basu.Szybkim zwartym ,dobrze rozłożonym w pomieszczeniu bez dudnienia.Jak trzeba żeby miał jeb.... cie. Oczywiście koszt na tanich przetwornikach ... znikomy w porównaniu do gotowych markowych  subów  .Można pójść w droższe wtedy i efekt inny... i masz te 16 hz

ale i koszty wzrastają....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xajas napisał:

I do tego dochodzi jeszcze jeden bardzo wazny aspekt, ktorego dotychczas nie wspominalismy -> customized

O to, to,to! ostatnie słowo bezcenne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Gmow1977 napisał:

Oczywiście koszt na tanich przetwornikach ... znikomy w porównaniu do gotowych markowych  subów  .Można pójść w droższe wtedy i efekt inny... i masz te 16 hz

ale i koszty wzrastają....

Trzeba mieć duże nowe pomieszczenie co by ten niski swobodnie wybrzmiewający bas poprawnie usłyszeć tak że zapomnij że 99,99% to szybko zrealizuje

 

Z pocieszających to tak od 4.7 metra od głośnika jest już bardzo OK No ale za głośnikiem i słuchającym trochę przestrzeni powinno być. w kwadracie na 40m2 miałem całkiem fajne słuchanie, przestrzeń za mną dodatkowo powiększała otwarte drzwi od sypialni. obecnie jest m2 więcej ale od kolumn odległość mniejsza i tyle frajdy na samym dole pasma nie usłyszysz mimo że 15" dają rady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.