Skocz do zawartości
IGNORED

4 suby w pomieszczeniu, lek na cale basowe zło ? TESTY PRAKTYCZNE W KONCU :-)


T
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można pójść w droższe wtedy i efekt inny...


Gdybym jeszcze raz zaczynal od zera, wybral bym takie (2 x 4 jako DBA)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_4916.thumb.png.6c65d11be7e2209ee5dc7cb6830f4a9f.png
I do tego 2xHypex

Wiecej do szczecia nie trzeba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xajas napisał:

 


Gdybym jeszcze raz zaczynal od zera, wybral bym takie (2 x 4 jako DBA)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_4916.thumb.png.6c65d11be7e2209ee5dc7cb6830f4a9f.png
I do tego 2xHypex

Wiecej do szczecia nie trzeba emoji6.png

 

No właśnie  już się kiedyś na nie ostrzyłem....mam zamiar za jakiś czas wymienić te moje tanie JBLe na te od  Scan speak....   Tylko nie chce mi się nowych skrzyń budować te mam  58l brutto....tak sie biję z myślami,że trochę mało....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, brewka87 napisał:

Nie zaglądałem tu przez kilka godzin, a tu tak dyskusja się rozkręciła 😄

Panowie @T oraz @xajas w moim odczuciu jeden i drugi macie rację ale patrząc z WŁASNEJ perspektywy. I faktycznie jest tak, ze jakby przeciętnemu Kowalskiemu chciałoby się robić samodzielnie skrzynki do subwooferów, kolumn itd, to większosc z nas siedziałoby teraz w dziale DIY na tym forum, a tak nie jest.

To, ze kogoś pasjonuje tematyka KD albo dobre STEREO, nie musi oznaczac jednoczesnie, ze pasjonowac go będzie samodzielna budowa kolumn, składanie zwrotnic itp. Czytałem niejeden wątek w dziale DIY i zazwyczaj kazdy DIY'owiec potwierdza, ze robi to z PASJI a nie z oszczędnosci. Często jest tak, ze jak się policzy materiały, koszty potrzebne na zlecenie komus tego, czego samemu nie mozna wykonac np z braku narzędzi lub kupienie niezbędnych narzędzi to się okaze, ze wyjdzie drozej niz fabryczne rozwiązania. Jesli kogos to pasjonuje, to czasu nie liczy bo jest to dla niego hobby jak dla innych wędkarstwo itp. W przypadku przeciętnego Kowalskiego ten czas to będzie sporo roboczogodzin, ktore mogłby wykorzystac inaczej. W dodatku Kowalski nie zrobi swojego pierwszego czy nawet 8 subów tak szybko jak doswiadczony hobbysta mający juz kilka konstrukcji na koncie.

Dochodzi do tego wszystkiego tez wazna sprawa, którą jest WARTOSC takich skrzynek na rynku wtórnym w przypadku ewentualnej odsprzedazy. Juz samo sprzedanie własnoręcznie robionych skrzynek jest nie lada wyzwaniem, bo mało kto jest gotowy kupić takie. Pasjonat zrobi samodzielnie, a Kowalski kupi fabryczny subwoofer albo kolumny i koło się zamyka.. Widuję często rózne kolumny DIY na OLX i one zazwyczaj wiszą tam miesiącami mimo iz jak zapewniają ich konstruktorzy, cena jest nizsza od ceny samych przetwornikow..

Dlatego nie dziwię się, ze komus po prostu moze się nie chciec iść w DIY nawet jesli miałoby wyjsc taniej od rozwiązań fabrycznych.

Bardzo dobrze ujete, zgadzam sie w calej rozciaglosci 🙂 Dodam tylko ze ja rozumiem ze moja perspektywa jest inna niz 99% Kowalskich, bo wiem ze prawie nikt nie jest w stanie kupic 4 dobrych subow za tak male pieniadze jak ja 🙂 Cala w sumie dyskusja jest wlasnie o to ze @xajas sie spiera ze 16 slabych subow w obudowach zrobionych samemu to najlepsze rozwiazanie a kazdy kto tego nie widzi to albo len albo ignorant 🙂 Jak sie ma diametralnie inna perspektywe niz ogol, to dobrze jest tez rozumiec ze sie takowa ma 🙂 Inaczej bym napisal "ja mam idealny bas w kinie za 1000 EUR, jak Ty nie masz to albo nie umiesz albo Ci sie nie chce" 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem swój pierwszy PROJEKTOR. Tak zaczęła się moja pozniejsza przygoda z kinem domowym. I co? Mam pisac, ze kupno projektora to łatwizna, bo sztuką jest zrobić własny? 😉

Nie napiszę tak oczywiście bo w tym konkretnym przypadku projektor DIY odbiegał mocno parametrami od nawet najprostszych prezentacyjnych fabrycznych ale nie ukrywam, miałem frajdę ze zrobiłem go sam. Był ogromny, miał słabą rozdzielczość, niską jasność ale ile było przy tym dłubania, eksperymentowania 😊 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No właśnie  już się kiedyś na nie ostrzyłem....mam zamiar za jakiś czas wymienić te moje tanie JBLe na te od  Scan speak....   Tylko nie chce mi się nowych skrzyń budować te mam  58l brutto....tak sie biję z myślami,że trochę mało....

Jesli wyciecie pasuje, to najpierw wsadzi i sprawdz, co sie stanie. Zmienic zawsze mozna.
Jesli wyciecie za male, to mozna powieszyc, a jesli za duze, to naklej druga plyte nawierzch

Cala w sumie dyskusja jest wlasnie o to ze [mention=1239]xajas[/mention] sie spiera ze 16 slabych subow w obudowach zrobionych samemu to najlepsze rozwiazanie a kazdy kto tego nie widzi to albo len albo ignorant

G prawda

xajas pokazal ile kosztuje zmajstrowane 16 subwooferow w porownaniu z jednym albo dwoma gotowcami.

A kazdy kto tego nie widzi to albo zaparty albo ignoranti

A o tym co jest dla kogo najlepsze nie bylo ani slowa.

A to ze zmyslasz bezsensowne, widzielismy juz powyzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, brewka87 napisał:

Ja zrobiłem swój pierwszy PROJEKTOR. Tak zaczęła się moja pozniejsza przygoda z kinem domowym. I co? Mam pisac, ze kupno projektora to łatwizna, bo sztuką jest zrobić własny? 😉

Nie napiszę tak oczywiście bo w tym konkretnym przypadku projektor DIY odbiegał mocno parametrami od nawet najprostszych prezentacyjnych fabrycznych ale nie ukrywam, miałem frajdę ze zrobiłem go sam. Był ogromny, miał słabą rozdzielczość, niską jasność ale ile było przy tym dłubania, eksperymentowania 😊 

Zgadzam sie 🙂 W sensie jak ktos nie ma kompletnie dwoch lewych rak to wiekszosc mozna zrobic samemamu jak sie poswieci nieco czasu i energii 🙂 I raz jeszcze podkresle ze ja rozumiem ze jak ktos ma takie HOBBY i robi cos dla samej przyjemnosci robienia owego to jest to jak najbardziej fajna rzecz 🙂 Ino nie mozna tez tracic z oczu realiow otaczajacego swiata i wpierac innym ze to najlepsza opcja, bo kazdy ma przeciez tony wolnego i darmowego czasu, narzedzia, umiejetnosci i checi 🙂 Jak by tak bylo to kazdy by sobie wszystko zrobil sam 🙂

A najzabawniejsze jest to ze ja zawodowo zajmuje sie DIY od lat 🙂 Adaptuje stare i w wiekszosci bezuzyteczne obiektywy do nowoczesnych aparatow 🙂 Daleki jednak jestem od pisania na forum jak ktos zapyta jak uzywac Kodaka Aero Ektara z II wojny swiatowej, zeby sobie zrobil adapter taki jak ja zrobilem na wideo ponizej, a jak nie zrobi to znaczy ze jest leniwy i ze nie chce mu sie za to wziasc 🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, T said:

Adaptuje stare i w wiekszosci bezuzyteczne obiektywy do nowoczesnych aparatow

To zapytam tak przy okazji. Miales styczność z obiektywami anamorficznymi albo adaprerami o kompresji 1.33x? Zastanawiałem się nad takim adapterem do projektora ale ceny na zachodzie to kosmos. Nie miałem nawet w rękach czegos takiego ale zastanawiam się jakby wyglądała projekcja panoramiczna z wykorzystaniem soczewki anamorficznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, xajas napisał:

G prawda

xajas pokazal ile kosztuje zmajstrowane 16 subwooferow w porownaniu z jednym albo dwoma gotowcami.

A kazdy kto tego nie widzi to albo zaparty albo ignoranti

A o tym co jest dla kogo najlepsze nie bylo ani slowa.

A to ze zmyslasz bezsensowne, widzielismy juz powyzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jedyne co pokazales, to to ze Twoja PASJA przycmila Ci spojrzenie na realia otaczajacego swiata 🙂 Na forum DIY by byl pelny poklask, ale poza takim forum Twoja teoria ma duzo dziur dla kazdego majacego jakies pojecie o basie i nie bedacego pasjonatem DIY 🙂 Tak na prawde w wiekszosci przypadkow to co proponujesz nie ma wiekszego sensu i jest po prostu przerostem formy nad trescia 🙂 Z punktu widzenia pasji do DIY absolutnie rozumiem, ale to jedyny punkt widzenia w ktorym to co proponujesz ma sens 🙂 Wspomne po raz kolejny ze nie mial bym zadnego problemu zrobienia takiego zestawu jesli chodzi o mozliwosci technicznie, ale w zyciu bym takowego nie zrobil bo oferuje slabszy dziwiek i marnotrawstwo przestrzeni za do tego wieksze koszta, jesli REALNIE policzymy material i robocizne, a nie zyczeniowo 🙂

Innymi slowy i w skrocie, Twoje proponowane rozwiazanie po prostu zagra gorzej i zajmie o wiele wiecej miejsca w typowym pomieszczeniu kina domowego (czyli 20-30m2 i jeden rzad siedzen) niz system Weltigo z 4 "gotowcami" subami za porownywalne koszta jak jeszcze raz napisze, REALNIE podejdziemy do tego ile kosztuje czas i robocizna, a nie "poswiece dwa tygodnie gratis bo to moja pasja" 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Wspomne po raz kolejny ze nie mial bym zadnego problemu zrobienia takiego zestawu jesli chodzi o mozliwosci technicznie,

ale w zyciu bym takowego nie zrobil bo oferuje slabszy dziwiek i
….
marnotrawstwo przestrzeni za do tego wieksze koszta, jesli REALNIE policzymy material i robocizne, a nie zyczeniowo

Innymi slowy i w skrocie, Twoje proponowane rozwiazanie po prostu zagra gorzej i zajmie o wiele wiecej miejsca w typowym pomieszczeniu kina domowego (czyli 20-30m2


Ty nie masz problemow zrobienia takiego systemu, jesli chodzi o mozliwosci techniczne. Ty masz problemy pojecia sensu i dzialania takiego systemu

Relne koszta ci policzylem. Dalej ich nie pokapowales i je ignorujesz, bo ci nie pasuja do twojej koncepcji

O tym czy, to proponowane rozwiazanie zagra gorzej, nie masz zielonego pojecia, bo go nigdy nie slyszales

Moje pomieszczenie ma 5,75x4,55=26qm i sie miesci

Innymi slowy i w skrocie: to dyskusja z slepym o kolorach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, xajas napisał:

 


Ty nie masz problemow zrobienia takiego systemu. Ty masz problemy pojecia sensu i dzialania takiego systemu

Relne koszta ci policzylem. Dalej nie pokapowales i ignorujesz, bo ci nie pasuja do twojej koncepcji

O tym czy to proponowane rozwiazanie zagra gorzej nie masz Zielonego pojecia, bo go nigdy nie slyszales

Moje pomieszczenie ma 5,75x4,55=26qm i sie miesci

 

Nie mam problemu ani ze zrobieniem, ani ze zrozumieniem sensu 🙂 Nie policzyles realnie, policzyles zyczeniowo piszac do tego ze potrzebna tylko wiertarka, a otwory na glosniki i w we wzmocnieniach same sie wyciely 🙂 Tak jak wspominalem, zrobie z ciekawosci rysunek w CAD skrzyni o ktorej wspomniales i wysle do sklepu ktory sprzetaje plyty wiorowe i wycina na wymiar z prosba o wycene 🙂 Bo wstawiane ceny za m2 plyty z OBI jako podliczenie kosztow jest nieco dziecinne 🙂

A co do pojecia czy zagra gorzej czy lepiej, to tez jest nader proste 🙂 Raz ze pokazales pomiary Twojego systemu, wiec moge porownac z moimi i wedle tego jedyna roznica do tego na minus Twojego rozwiazania jest to ze Twoj system schodzi do 24Hz a u mnie do 17Hz -3dB 🙂 Widzialem ze napisales ze tylko "onany" czy jakos tam dbaja o niskie zejscie, ale to jest znow ino dziecinna linia obrony, bo KAZDY wie ze niskie zejscie jest lepsze niz owego brak, w kinie 🙂 DWA, jak juz wspominalem u mnie bas jest niemalze idealny - schodzi do 17Hz, bez zadnego problemu osiaga 120dB w miejscu odsluchu i wachania w pasmie nie przekraczaja 5dB od 17Hz az do odciecia przy 80Hz (i nieco wyzej) 🙂 Tak wiec co takiego Twoje rozwiazanie mialo by do zaoferowania, poza duzo slabszym zejsciem ? 🙂 Pomijajac juz ze realizacja mojego systemu zajela mi cale pol dnia, razem z pomiarami roznych konfiguracji zanim wybralem najlepsza 🙂

Bo to ze moj zestaw wyszedl o wiele taniej niz Twoj, nawet po Twoich zyczeniowych wycenach to juz tylko moja osobliwa perspektywa 🙂 Ale nawet u przecietnego Kowalskiego, Twoj sposob nie ma nic do zaoferowania poza mnostwem frajdy dla tych co chca zrobic wszystko SAMI, nawet jak koncowy efekt (dzwiek) jest gorszy 🙂 

I na tym zakoncze, bo nie ma wiecej sensu pisac 🙂 Jak dostane REALNA wycene za skrzynie to wkleje, porownamy z Twoja wycena 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, brewka87 napisał:

To zapytam tak przy okazji. Miales styczność z obiektywami anamorficznymi albo adaprerami o kompresji 1.33x? Zastanawiałem się nad takim adapterem do projektora ale ceny na zachodzie to kosmos. Nie miałem nawet w rękach czegos takiego ale zastanawiam się jakby wyglądała projekcja panoramiczna z wykorzystaniem soczewki anamorficznej.

Robilem kiedys dla kolegi filmowca i adaptacje anamorfikow i dodanie adapterow, ale wedle Jego wytycznych, bo ja robie szkla dla fotografow i na anamorfikach sie nie znam 🙂 Tak wiec nie doradze w temacie owych 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sypus napisał:

Jak robisz meble kuchenne na wymiar, to też się zastanawiasz czy będą problemy z odsprzedażą ?

Weź się ogarnij i zauważ różnicę między uniwersalnością produktu gotowego, a indywidualnością produktu na wymiar typu DBA, SBA.

Uwielbiam takie argumenty... porównujesz meble kuchenne do sprzętu audio? Świetne. Ja lubię co jakiś czas coś wymienić w sprzęcie, a idąc w DIY musiałbym to potem odsprzedawać za grosze albo wręcz wyrzucać na śmietnik, bo taka prawda, że nikt takiego sprzętu nie chce. Kupując "firmówkę" odsprzedaję to często za 50-70% ceny i kupuję coś innego, więc nie tracę tak wiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, qbakos said:

Ja lubię co jakiś czas coś wymienić w sprzęcie, a idąc w DIY musiałbym to potem odsprzedawać za grosze albo wręcz wyrzucać na śmietnik, bo taka prawda, że nikt takiego sprzętu nie chce. Kupując "firmówkę" odsprzedaję to często za 50-70% ceny i kupuję coś innego, więc nie tracę tak wiele.

Dokładnie tak jest. Idąc w DIY to albo skazujemy się na dany sprzęt na lata albo musimy się liczyc z bardzo duzymi stratami gdy np zmieni się koncepcja lub po prostu mamy kaprys na cos nowego.

Sprzęt DIY cieszy się małą popularnością na rynku wtórnym (bliską zeru) i to tez własnie chciałem podkreślić.

Tak jak napisałeś, kupując "firmówkę" mozna liczyć na odzyskanie sporej części włożonego kapitału. Jesli kupiło się uzywkę, to czasem mozna sprzedac bez straty po kilku latach uzytkowania za identyczną kwotę. Dla niektórych kwestie finansowe są nieistotne ale myslę, ze dla zdecydowanej większości są jednak ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, T napisał:

policzyles zyczeniowo

Według mnie jest jeszcze jeden aspekt "życzeniowego policzenia". Czysto techniczny.

Żeby osiągnąć zejście do ok. 20 Hz trzeba użyć bas-refleksu - żeby zachować efektywną głośność w tych rejonach. Przy obudowie zamkniętej trzeba by wesprzeć się korekcją DSP i najpewniej głośnik (szczególnie słaby, tani, nie wyspecjalizowany do subwoofera) podziękuje za uwagę zanim się oglądniemy (określenie pasujące do działu "kino domowe").

A jeśli bas-refleks, to strojenie. Zmieszczenie odpowiedniej długości tuby w środku.

Jakoś nie dostrzegam w ogóle miejsca poświęconego prawidłowemu zestrojeniu subwoofera. A to najważniejsza część udanego projektu. Cienka (bo tania...) i drgająca płyta utworzy dodatkowe źródło dźwięku, co może cieszyć właściciela, bo w końcu KINO DOMOWE polega na ciekawych EFEKTACH dźwiękowych. Ale chyba nie o to chodzi...

Subwoofer DIY nie dlatego będzie gorszy od kupionego gotowca, że nie narodził się w ramach hobby, tylko dlatego, że hobbysta nie ma wiedzy, aby przygotować subwoofer poprawnie, czyli zgodnie z techniką głośnikową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, T napisał:

(czyli 20-30m2 i jeden rzad siedzen)

Czyli moja sytuacja. Właśnie przez ten jeden rząd siedzeń się nad tym zastanawiałem i pytałem też na innych forach.

Nie wiem, jak u Ciebie, ale u mnie priorytetem będzie głównie środkowy fotel. Jasne, chciałbym równy, wysokiej jakości bas w całym pomieszczeniu, ale przede wszystkim moje miejsce odsłuchowe.

Co do Waszej dyskusji, to bardziej podzielam Twoje zdanie. Szanuję Cię @xajas za wiedzę, i że się nią dzielisz na forum, ale jak pisał @T, trzeba po prostu mieć chęci do zabaw DIY. Ja takich chęci nie mam, przyznaję bez bicia. Jest jeszcze czas, a on też kosztuje. W moim przypadku jest niemożliwe, że wyszedłbym lepiej i taniej budując samodzielnie SBA/DBA. Nie ma takiej opcji.

SBA/DBA? Jeśli będzie sens, zapewne po stosownych pomiarach, to jak najbardziej, ale nie zrobione przeze mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wuelem napisał:

Według mnie jest jeszcze jeden aspekt "życzeniowego policzenia". Czysto techniczny.

Żeby osiągnąć zejście do ok. 20 Hz trzeba użyć bas-refleksu - żeby zachować efektywną głośność w tych rejonach. Przy obudowie zamkniętej trzeba by wesprzeć się korekcją DSP i najpewniej głośnik (szczególnie słaby, tani, nie wyspecjalizowany do subwoofera) podziękuje za uwagę zanim się oglądniemy (określenie pasujące do działu "kino domowe").

A jeśli bas-refleks, to strojenie. Zmieszczenie odpowiedniej długości tuby w środku.

Jakoś nie dostrzegam w ogóle miejsca poświęconego prawidłowemu zestrojeniu subwoofera. A to najważniejsza część udanego projektu. Cienka (bo tania...) i drgająca płyta utworzy dodatkowe źródło dźwięku, co może cieszyć właściciela, bo w końcu KINO DOMOWE polega na ciekawych EFEKTACH dźwiękowych. Ale chyba nie o to chodzi...

Subwoofer DIY nie dlatego będzie gorszy od kupionego gotowca, że nie narodził się w ramach hobby, tylko dlatego, że hobbysta nie ma wiedzy, aby przygotować subwoofer poprawnie, czyli zgodnie z techniką głośnikową.

Zgadzam sie. Znaczy da sie to zrobic dobrze i tak zeby schodzilo i ponizej 20Hz, ale nie wspomniane 10 000zl 🙂 Dobry sub z duzym skokiem w solidniej zamknietej obudowie zasilony mocnym wzmacniaczem zejdzie nisko, ale to sie robia juz konkretne sumy 🙂 Stad i moje oponowanie, ze za 10k to mozna zrobic namiastke a nie porzadne DBA ktore da potezny bas w kinie 🙂 Jedno z czym sie zgodze z @xajas to to ze nawet taki ultra budzetowy DBA da lepszy bas niz przecietny Kowalski ma w swoim kinie, bo przecietny Kowalski ma jeden czy dwa suby stojace na przedniej scianie bo zona tylko tam pozwolila, i u przecietnego Kowalskiego krzywa wyglada jak ta ponizej (dwa SVS SB3000 na 1/4+3/4 przedniej sciany). Czyli slyszy te 30Hz i nie za wiele wiecej, od tego wszystko co ma w miare plaska krzywa zagra lepiej, oczywiscie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

50 minut temu, Adi777 napisał:

Czyli moja sytuacja. Właśnie przez ten jeden rząd siedzeń się nad tym zastanawiałem i pytałem też na innych forach.

Nie wiem, jak u Ciebie, ale u mnie priorytetem będzie głównie środkowy fotel. Jasne, chciałbym równy, wysokiej jakości bas w całym pomieszczeniu, ale przede wszystkim moje miejsce odsłuchowe.

Co do Waszej dyskusji, to bardziej podzielam Twoje zdanie. Szanuję Cię @xajas za wiedzę, i że się nią dzielisz na forum, ale jak pisał @T, trzeba po prostu mieć chęci do zabaw DIY. Ja takich chęci nie mam, przyznaję bez bicia. Jest jeszcze czas, a on też kosztuje. W moim przypadku jest niemożliwe, że wyszedłbym lepiej i taniej budując samodzielnie SBA/DBA. Nie ma takiej opcji.

SBA/DBA? Jeśli będzie sens, zapewne po stosownych pomiarach, to jak najbardziej, ale nie zrobione przeze mnie.

Znaczy dla pelnego zrozumienia, ja uwazam ze DBA to swietne rozwiazanie w kazdym pomiesczeniu (jak dlugo mozna zabrac te kilkadziesiat cm), w sumie to i najlepsze wlasciwie 🙂 Z tym z czym sie nie zgadzam w tym watku to to ze to jest rozwiazanie najbardziej BUDZETOWE 🙂 Ja sam myslalem o DBA na poczatku, ale niestety odpadlo ze wzgledu wlasnie na ograniczony budzet i brak czasu na to aby to wykonac samemu 🙂 Dla tego szukalem innych rozwiazan i tak wpadlem na Wetiego, i jestem mega zadowolony ze tak sie stalo 🙂 Jesli masz nie za duza powierzchnie do pokrycia basem jak u mnie (jeden rzad, trzy siedzenia) to system Weltiego z czterema subami po rogach to jest najbardziej budzetowe rozwiazanie jakie mozna zrobic, do tego nie ustepujace praktycznie w niczym rozwiazaniom takim jak SBA/DBA 🙂 Dwa mocniejsze i nizej schodzace suby na przod (w moim przypadku SVS PB2000PRO) i dwa suby na tyl do niwelowania fal stojacych ktore wystarczy ze daja rade od 30Hz w gore (w moim przypadku Onkyo SKW940) i to wszystko co trzeba 🙂 Bez kalibracji czy uzywania DSP daja natywnie to co na wykresie ponizej 🙂 Z tego co czytalem to przy zabawie z opoznieniami, mozna to dopiescic do idealu 🙂 Ja nie wydawalem juz kasy na DSP, Dirac Live bez problemu wyrownal ta gorke i mam idealna krzywa Harmana i bez problemu wyciagam 120dB w kinie 🙂 Tak wiec za ludzkie pieniadze z w miare budzetowymi subami da sie uzyskac rewelacyjny bas, jak dlugo powierzchnia to nie 16 foteli o roznej wysokosci 🙂

image.thumb.png.296df80a95c2c4262d906c32ceaf0124.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, T napisał:

Ja sam myslalem o DBA na poczatku, ale niestety odpadlo ze wzgledu wlasnie na ograniczony budzet

Ile może kosztować taki system? Wiem, że trudne pytanie, bo zależy od przetworników, i kilku innych rzeczy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Adi777 napisał:

Ile może kosztować taki system? Wiem, że trudne pytanie, bo zależy od przetworników, i kilku innych rzeczy.

 

Mnie przerosla ilosc czasu wymagana na taka instalacje, gdybym to mial sam robic to zajelo by mi to nie wiem ile miesiecy, jako ze mam czas praktycznie tylko w niedziele 🙂 A najzabawniejszym w tym wszystkim jest to, ze moj ojciec mial warsztat stolarski przez 30 lat i po tym jak odszedl na emeryture, mam w spadku i heblarke i frezarke i krajzegi, plus multum narzedzi recznych 🙂 Moje obecne kino to jest wlasnie polowa starego warsztatu ojca 😄 Ale zrobienie porzadnego pudla aby zrobic nisko schodzacy sub to nie jest takie hop siup jak sklejenie razem paru kawalkow plyty wiorowej w domowych warunkach 🙂 Tak jak wspominal powyzej @Wuelem, obudowa musi byc bardzo sztywna, szczegolnie jak chcesz dac suby o duzym skoku i mocne wzmocnienie 🙂

Co do kosztow, system Weltiego tez mozesz przeciez zrobic DIY jesli masz checi i umiejetnosci aby sie bawic 🙂 Cztery suby, jeden mocny wzmak stabilny przy 2 omach i tez mozna jak sie chce 🙂 Ja tak jak wspominalem, mam mocno specyficzna sytuacje, z racji na to ze mam suby i rozny sprzet z pierwszej reki, wiec moje koszta sa znacznie nizsze 🙂 Ale generalnie liczac czas potrzbny, DBA na 8 subach 15" i dwoch wzmakach Crowna wychodzil ponad dwa razy wiecej niz system Weltiego na 4 subach ,w tym dwoch budzetowych 🙂 Tak wiec nie podam Ci moich cen, bo to nie mialo by zadnego odniesienia, ALE jak chcesz to napisz do mnie prywatnie i powiem Ci za ile moge Ci zalatwic taki zestaw, jak bys chcial 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, T napisał:

Co do kosztow, system Weltiego tez mozesz przeciez zrobic DIY jesli masz checi i umiejetnosci aby sie bawic 🙂

Heh, tak się akurat składa, że mi tych dwóch rzeczy brakuje 😁 Rozmawiałem z jednym z konstruktorów subwooferów. Może będzie współpraca.

6 minut temu, T napisał:

DBA na 8 subach 15" i dwoch wzmakach Crowna wychodzil ponad dwa razy wiecej niz system Weltiego na 4 subach ,w tym dwoch budzetowych 🙂

Okej, a o jakich przetwornikach do DBA tutaj piszesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Adi777 napisał:

Heh, tak się akurat składa, że mi tych dwóch rzeczy brakuje 😁 Rozmawiałem z jednym z konstruktorów subwooferów. Może będzie współpraca.

Okej, a o jakich przetwornikach do DBA tutaj piszesz?

Jesli masz komus placic za to, to watpie aby Cie wyszlo taniej, a juz na pewno nie wyjdzie Ci lepiej 🙂 Co by nie mowic o cenach "gotowcow", to firma taka jak SVS o wiele wiecej ma wiedzy i doswiadczenia w temacie subow niz Janusz z forum DIY, bez urazy 🙂 Pamietaj tez o tym co pisal powyzej @brewka87, ze jak zrobisz/kupisz DIY, to zostaniesz juz ostatnim wlascicielem albo stracisz kupe kasy, jak kiedys stwierdzisz ze chcesz cos zmienic 🙂

Ja myslalem o 8 glosnikach 15" Klipscha i dwoch wzmakach Crowna (nie pamietam modeli), z racji na to ze mam do owych "dojscie" wiec mial bym je znacznie taniej 🙂

P.S. nowa seria subow Klipscha ma na prawde konkretne glosniki, wiec jak bys sie jednak decydowal na DIY to byc moze beda niebawem dostepne same glosniki za ludzkie pieniazki 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, T napisał:

Janusz z forum DIY

"Trochę" przesadziłeś. To nie jest Janusz klepiący subwoofery po godzinach w piwnicy. Jak to mówią - it's not rocket science, jeśli chodzi o budowanie subwooferów. Na pewno będzie taniej, i prawdopodobnie także lepiej.

Zobacz sobie na Data-Bass. 

 

1 godzinę temu, T napisał:

Pamietaj tez o tym co pisal powyzej @brewka87, ze jak zrobisz/kupisz DIY, to zostaniesz juz ostatnim wlascicielem albo stracisz kupe kasy, jak kiedys stwierdzisz ze chcesz cos zmienic 🙂

To akurat nie byłby dla mnie problem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Adi777 napisał:

"Trochę" przesadziłeś. To nie jest Janusz klepiący subwoofery po godzinach w piwnicy. Jak to mówią - it's not rocket science, jeśli chodzi o budowanie subwooferów. Na pewno będzie taniej, i prawdopodobnie także lepiej.

Nie no pewnie ze to nie rocket science, wiekszosc rzeczy nie jest, no moze poza rocket science 🙂 ALE nadal potrzebujesz jakiegos w miare fachowca aby to zrobic PORZADNIE 🙂 A jesli ktos jest fachowcem, to bedzie swoj czas cenil, chyba ze masz wujka/szwagra/brata ktory sie na tym zna 🙂 Problem polega na tym ze u nas w polszy kazdy sie zna kogo bys nie zapytal, wiec jak masz goscia co Ci to zrobi po taniosci, to raczej nie bedzie fachowiec 🙂 A jak chcesz zeby Ci zamkniety sub schodzil ponizej 20Hz, to musi byc fest glosnik i mocny wzmak, co za tym idzie bardzo solidna obudowa bedzie potrzebna 🙂

Powiem Ci tak - jak bym robil system Weltiego po maksymalnej taniosci, to poszedl bym w Klipsche z serii SPL 🙂 SPL150 to solidny sub jak na to ile kosztuje, dwa takie na przod i dwa SPL120 na tyl 🙂 Calkowity koszt za nowe do wytargowania za 10k 🙂 18Hz zejscie i wystaczajaco mocy aby naglosnic 30m2 bezproblemowo 🙂 A jak Ci lekko uzywane nie przeszkadza, to to samo idzie ogarnac za 7k lub okolice 🙂

Z reszta nie wiem czy sam nie pojde w nowe Klipsche, bo 12" schodzi do 16,5Hz, 10" do 18Hz 🙂 Jak wyjda to przetestuje, jak rzeczywiscie beda dawac to co dane obiecuja to dwa RP1200SW na przod i dwa RP1000SW na tyl i wiecej nie trzeba 🙂 Zejscie do 16,5Hz i 1400W wzmocnienia, zobaczymy jakie ceny beda 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sedno sprawy jest zawarte w jednym zdaniu





Jak mu sie nie chce, to znajdzie 1000 powodow, dlaczego tego nie mozna zrobic
Otóż to.
Szanuję, to że kolega sam robi takie suby ale mi się poprostu nie chce.
Chociaż mam mnóstwo narzędzi i garaż .

Zresztą, nie mam salki, tylko pokój dzienny i jakoś nie widzę w nim, takich DIY subwooferów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, T napisał:

po taniosci,

Ja nie zamierzam robić po taniości. Fakt, napisałem, że powinno być taniej, ale chodziło mi o porównanie subwoofera wykonanego na zlecenie, z bardzo wydajnym przetwornikiem i odpowiednią obudową vs metkowiec w zbliżonej do niego cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)

@T ja tylko odniosę się do kosztów! Ty liczysz siebie bo se odliczyłeś od podatku itd bo masz firmę! Postaw się na miejscu Kowalskiego który jest zielony i zaplaci za 4 suby w cenie takiej jak proponuje sprzedawca! SB2000Pro kosztuje 6300 zł a w tej cenie mógłbyś mieć 4 głośniki Scean-Speak 30 cm, obudowy i wzmacniacz z DSP. Teraz cztery suby SB2000Pro to koszt 25 tys. Za polowe możesz mieć 8 subwooferów Peerlees/Scean Speak 30 cm plus wzmacniacze dwa z DSP i jeszcze 10 -12 tys zł w kieszeni! Więc co ty tutaj pitolisz? Gdybyś miał robić tak jak @xajas to za 8 subów byś wydał 10 tys zł gdzie oszczędziłbyś 15 tys zł i szczerze miałbym w nosie w tedy czy mi się uda sprzedać głośniki czy nie! 

1 minutę temu, Adi777 napisał:

Ja nie zamierzam robić po taniości. Fakt, napisałem, że powinno być taniej, ale chodziło mi o porównanie subwoofera wykonanego na zlecenie, z bardzo wydajnym przetwornikiem i odpowiednią obudową vs metkowiec w zbliżonej do niego cenie.

Niektórzy niewiedzą że za metkę płacą 30-50% ceny wartości ceny suba!!! Ale co tam, niektórzy wolą dać tyle a tak naprawdę gdyby patrzeć o suba w cenie 1:1 to w cenie np te 6500 za SB2000 Pro mogli by mieć suba za 15 tys zł tylko że DiY! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Vintageaudiofil napisał:

@T ja tylko odniosę się do kosztów! Ty liczysz siebie bo se odliczyłeś od podatku itd bo masz firmę! Postaw się na miejscu Kowalskiego który jest zielony i zaplaci za 4 suby w cenie takiej jak proponuje sprzedawca! SB2000Pro kosztuje 6300 zł a w tej cenie mógłbyś mieć 4 głośniki Scean-Speak 30 cm, obudowy i wzmacniacz z DSP. Teraz cztery suby SB2000Pro to koszt 25 tys. Za polowe możesz mieć 8 subwooferów Peerlees/Scean Speak 30 cm plus wzmacniacze dwa z DSP i jeszcze 10 -12 tys zł w kieszeni! Więc co ty tutaj pitolisz? Gdybyś miał robić tak jak @xajas to za 8 subów byś wydał 10 tys zł gdzie oszczędziłbyś 15 tys zł i szczerze miałbym w nosie w tedy czy mi się uda sprzedać głośniki czy nie! 

Wiem ze masz duze problemy emocjonalne i zapewne one powoduja Twoje problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu, wiec dla Ciebie specjalnie napisze powoli i zwiezle 🙂

Moj system obecny, ktory zapewnia mi niemalze idealny bas w moich warunkach jest wart dokladnie 11 600zl 🙂 W sensie TYLE MUSI ZAPLACIC PRZECIETNY KOWALSKI jak tylko ma chociaz ciutke oleju w glowie 🙂 Panimaju ? 🙂


Nie wspominajac nawet ze uw "zielony Kowalski" nie ma zielonego pojecia co to jest Scan Speak i wzmacniacz z DSP, wiec niby jak mialo by mu na mysl przyjsc zakup owych ? 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Adi777 napisał:

Ja nie zamierzam robić po taniości. Fakt, napisałem, że powinno być taniej, ale chodziło mi o porównanie subwoofera wykonanego na zlecenie, z bardzo wydajnym przetwornikiem i odpowiednią obudową vs metkowiec w zbliżonej do niego cenie.

No to bieri sie do roboty, zmierz i pokaz jak wyszlo 🙂 Zdziwie sie bardzo jak dasz rade zrobic zestaw schodzacy chociaz do 18Hz za mniej niz 10k 🙂

Zwroce Ci uwage jeszcze na jedna rzecz - ludzie kupuja potezne suby do malych i srednich pomieszczen aby jakos gralo dla tego ze wiekszosc energii ktora produkuja jest nie slyszana przez uzytkownika, dzieki falom stojacym 🙂 Jak sie pozbedzie czlek wplywu pomieszczenia na bas, czy metoda Weltiego czy SBA/DBA czy ustrojami akustycznymi, to nagle okazuje sie ze tej energi jest o wiele za wiele nawet ze srednich subow 🙂 W sensie nie potrzebujesz poteznych subow, jak masz ogarnieta niwelacje modow wlasnych 🙂 Gdyby nie to ze niskie zejscie daje mase frajdy w kinie, to pewnie 4 x 10" z rozsadnym wzmocnieniem by styknelo 🙂 I tu wlasnie rodzi sie problem, jesli chcesz miec niskie zejscie to zamkniete nie zejda Ci zbytnio nisko, a otwarte juz nie tak prosto zrobic DIY 🙂 I tu wygrywaja "gotowce" wlasnie, bo nie za drogi otwarty zejdzie nizej i da wiecej frajdy w kinie niz sporo drozszy zamkniety 🙂 Dla tego wlasnie bede zdziwiony jak uzyskasz 18Hz czy nizej ponizej 10k, robiac DIY 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Vintageaudiofil napisał:

Niektórzy niewiedzą że za metkę płacą 30-50% ceny wartości ceny suba!!!

To niech ten Janusz z garażu wyśle swoje CV do jednej z poważnych firm robiących subwoofery, oni się przyjrzą jego kwalifikacjom i sukcesom i... zobaczymy czy złożą propozycję zatrudnienia.

Tym się różnią "metkowce", że tam pracują NAJLEPSI. Oczywiście, że jest presja na niskie koszty produkcji. Ale wysoka wiedza nadrabia tę presję i w efekcie dostajesz coś znacznie lepszego, niż DIY. Chyba że ktoś jest geniuszem-konstruktorem i miał już kołyskę w warsztacie stolarskim. Ale wtedy nie marnuje życia na dłubanie. W innym wypadku to ściema, że spod jego rąk wyjdzie coś naprawdę wartościowego. Konkurencyjnego w stosunku do uznanych producentów.

Ale ogólnie wiara to dobra rzecz. Szczególnie w Polsce ma się dobrze... Rób sam i... słuchaj potem sam : -)

 

PS. Do każdego poważnego projektu należy doliczyć koszt prototypu (a nawet kilku). Nawet genialnym twórcom nic najlepszego nie wyjdzie od razu. Tego trzeba się dopracować. Liczenie kosztu dla jednej finalnej sztuki oznacza WIELKI kompromis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.