Skocz do zawartości
IGNORED

Super przewód zasilający, a kiepskie druciki do gniazda IEC wewnątrz wzmacniacza…


Tajitsu
 Udostępnij

Czy słyszysz zmianę dźwięku, po wymianie fabrycznego przewodu zasilającego?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszysz zmianę dźwięku, po wymianie fabrycznego przewodu zasilającego?

    • Tak
      44
    • Nie
      46
    • Trudno powiedzieć
      10


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
7 minut temu, NRK napisał:

Kto wie może miał taką listwę, że mógł sobie na to pozwolić.

Być może ale on o tym nie wiedział. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Zbi_Rek napisał:

kolego @Elbing kable to są energetyczne

my tu operujemy nazewnictwem prawidłowym na poziomie audio czyli zajmujemy się przewodami 🤗

wracając do pytania, tak to podstawowy przewód zasilający, ładny/żółciutki nawet bez fikuśnej wylinki, znaczy oplotu

sie ma monobloki z apetytem po 1,5kW na kanał to jakoś trzeba dbać o odpowiedni   Ø mm²

Bez 12AWG nawet nie podchodź😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Kostucha napisał:

Najbardziej rozbawił mnie tekst, że po wymianie sieciówki „bas wali jak z subwoofera” 😜

U mnie było podobnie, ponadto średnica wyszła do przodu i się wysterylizowała. Aby częściowo osłabić bas musiałem kabel zasilający owinąć kocem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Tajitsu napisał:

I być w posiadaniu trzech identycznych przedłużaczy.

Dlatego jak jest jakiś interesujący mnie temat czy coś np kable  itp mają wpływ czy nie to  gromadzę kilka różnych egzemplarzy i sprawdzam.Oczywiście w moim skromnym budżecie . Tak było z  listwami , nawet trafiłem na listwę z epoki w bakielicie . Tak też zrobiłem z kablami zasilającymi zacząłem od komputerowych o różnych przekrojach  0,75mm ,1 mm , 1,5mm . Dodałem DIY z kabli dostępnych w  sklepie elektrycznym  i firmowe Enerr, Gigawatt ,Wireworld , Furutech . I dopiero na takiej podstawie czasem coś napiszę na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
45 minut temu, MarkM napisał:

Aby częściowo osłabić bas musiałem kabel zasilający owinąć kocem.

A próbowałeś jakiś innych metod rozwiązania problemu? Z pewnością nie będą one tańsze i prostsze ale na pewno bardziej skuteczne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tajitsu napisał:

Żelazka mają dobre przewody

W środku takie same, tu oplot jest ważny, bo realnie zabezpiecza przed przypadkowym, chwilowym przygrzaniem przewodu przez samo żelazko. 

...w przeciwieństwie do oplotów "for audio", gdzie jego jedynym zadaniem jest - być ładnym oraz wyróżnić się kolorem od konkurencji lub innych "modeli" tego samego konfekcjonera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, iro III napisał:

oplot jest ważny

Lubię np. kable USB w oplocie bo dobry oplot ma mniejsze tarcie niż PCV, więc kable mniej chętnie się plączą. Jak jest gruby to mogą zwiększać wytrzymałość mechaniczną na uszkodzenia. Obie te cechy w żelazku są nie bez znaczenia. Ale w audio wpływają tylko na wygląd i cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, dzeus67 napisał:

Dlatego jak jest jakiś interesujący mnie temat czy coś np kable  itp mają wpływ czy nie to  gromadzę kilka różnych egzemplarzy i sprawdzam.Oczywiście w moim skromnym budżecie . Tak było z  listwami , nawet trafiłem na listwę z epoki w bakielicie . Tak też zrobiłem z kablami zasilającymi zacząłem od komputerowych o różnych przekrojach  0,75mm ,1 mm , 1,5mm . Dodałem DIY z kabli dostępnych w  sklepie elektrycznym  i firmowe Enerr, Gigawatt ,Wireworld , Furutech . I dopiero na takiej podstawie czasem coś napiszę na forum.

Na jakim przekroju ostatecznie skończyłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marek666 napisał:

Lubię np. kable USB w oplocie

Ja też lubię w oplocie i wiele oryginalnych, głównie od ładowarek telefonów, tabletów wymieniłem ze względu na wytrzymałość, głównie przy wtyczkach. Często się wpina i odpina, i w tym miejscu często pękają. For audio jak to napisał iro III to głównie wabik jak dla sroki błyskotki 😉 

Nawiasem, sroki złodziejki to mit, ale audiofile i błyskotki mitem już raczej nie jest 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, yayacek napisał:

Psychologicznie patrząc to oczywistym jest, że każdy po wydaniu 1000 zł na kabel musi słyszeć jego działanie, gdyż jest to typowe usprawiedliwienie poniesionego wydatku. Słyszenie tego czy owego nie jest dowodem w naszej sprawie - to jest raczej samosugestia.

Bardzo częste uproszczenie, które stosują osoby negujące wpływ przewodu na brzmienie całości to takie, że jak ktoś wydał tysiaka na "kabel" to musi mu się ten "kabel" od razu podobać, bo inaczej będzie żałował wydanych pieniędzy, więc wmawia sobie polepszenie brzmienia.

Kłopot z takim uproszczeniem jest wtedy, kiedy zakupiony przewód nie daje poprawy, a słyszalny efekt całości po zmianie jest gorszy niż przed - jakby się nie starać sobie wmówić że jest lepiej to uszy mówią - nieprawda. Można więc tę tezę o samosugestii między bajki włożyć. 

Nie trzeba wydawać tysiaka żeby potem godzić się z nieodpowiednim "kablem" i wmawiać sobie że jak już wydałem tyle kasy to musi być fajnie. Można "kabel", tak jak każdy inny element zestawu wypożyczyć, porównać i ocenić bez wmawiania sobie czegokolwiek.

Po drugie żyjemy w czasach, w których zwrot zakupu nie stanowi problemu i tylko osoby wyjątkowo naiwne uważają, że jak już coś kupiłem to musi zostać. Nawet jak wydałem tysiaka, to jeśli się nie podoba nie musi zostać, zazwyczaj można zwrócić, o ile kupuje się od uczciwie działającej firmy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, spokojnie napisał:

Można "kabel", tak jak każdy inny element zestawu wypożyczyć, porównać i ocenić bez wmawiania sobie czegokolwiek.

Idąc krok dalej, można wypożyczając dziesiątki takich kabli i opisując je potem barwnie na forach zostać forumowym guru nie wydając ani złotówki.😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Tajitsu napisał:

Zachęcony wpisem Kolegi @yayacek chciałbym poznać odpowiedź

Raczej uzyskasz rozrzut gustów (co do pytania w ankiecie) u publiki.

Pierwsza kwestia metodologiczna badania:

[Brak uściślenia, czy otwarcie obudowy ma znaczenie przy tym].

- Zamknięta obudowa ogranicza indukowanie.

Spójrz na zasilanie przewodowe jak na zamkniętą rurę między budynkiem a sprzętem (to metafora plebiscytowego pytania: "Czy słyszysz zmianę dźwięku, po wymianie fabrycznego przewodu zasilającego"

αDawno porzuciłem logikę zerojedynkową, zasadę wyłączonego środka, dowodzenie a contrario. Aksjomaty i hipotezy są takie, jakimi je uznajemy.

(Dygresja historycznologiczna:

.formalizm[bazowanie na ścisłych formach , np. geometrycznych],

.intuicjonizm[budowanie spójnych obiektów matematycznych], nawet: .logicyzm w metamatematyce [inaczej: w podstawach matematyki] okazały się prowadzące donikąd,  skoro .dowody komputerowe są akceptowane przez matematyków).

Teraz liczona jest jedynie statystyka (czy aby?), a sieć jest rozmyta z wzajemnym chaosowaniem oraz atraktorami i fraktalami (czyli obiektami niepełnowymiarowymi). Jest dziwnie i korzennie, buszmeńsko (?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ωNie odpowiem na to, w czym gustuję - czy w słyszeniu czy w niesłyszeniu. Jestem syntetykiem a nie antagonistą. 

Dlatego nie odpowiem, bo nie dałeś wyboru czyli trzeciej opcji. Słaba ankieta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
Poprawka

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, NRK napisał:

Idąc krok dalej, można wypożyczając dziesiątki takich kabli i opisując je potem barwnie na forach zostać forumowym guru nie wydając ani złotówki.😀

Trzeba tylko mieć słuch i wyrobienie oraz pamięć muzyczną, no banał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xetras napisał:

(…)

Dlatego nie odpowiem, bo nie dałeś wyboru czyli trzeciej opcji. Słaba ankieta.

Trudno. Jakoś będę musiał z tym żyć…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie praktycznie każde urządzenie po wymianie czegoś tam gra inaczej, czasami tego nie słyszymy albo jest wręcz na granicy percepcji albo po prostu sobie wmawiamy, że jest inaczej. Ale podstawowe pytanie, jakie trzeba zadać, czy inaczej oznacza zawsze lepiej? A może ktoś lubi dźwięk wzmacniacza z tanią sieciówką, a nie z drogą, to co wtedy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, paww napisał:

A może ktoś lubi dźwięk wzmacniacza z tanią sieciówką, a nie z drogą, to co wtedy?

A co powiesz o tych, co mają droższą siecówkę niż wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, NRK napisał:

A co powiesz o tych, co mają droższą siecówkę niż wzmacniacz.

Chciałbym mieć też taki nadmiar środków finansowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś posiadał ten nadmiar, to kupiłbyś siecówkę droższą od wzmacniacza?

Parę dni temu czytałem tu gdzieś wypowiedź jednego z bywalców forum, że posiada kabelek droższy od kolumn.😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

wewnętrzne kable w kolumnie 

Nie ma czegoś takiego co opisujesz. To sztywne mocowanie.

Przewody poza obudowami z natury rzeczy mają łatwo niszczone izolacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotychczas dyskusja całkiem przyzwoita bez wyzwisk i osobistych wycieczek - się chwali.
Lecz nadal nie ma odpowiedzi bądź sugerowania wyjasnienia dlaczego metr przewodu wetknietego w obwód ma zmienić to lub owo.
Przecież taką zmiane dźwięku jak w opisach kablowych guru można byłoby łatwo zmierzyć np. na wyjściu pre-out wzmacniacza. Skoro daje się uchwycić nausznie zmiany to dla urządzenia mierzącego jest to wówczas pikuś jako, że każde urządzenie miernicze jest doskonalsze niż uszy.
Co się zmienia w parametrach? Wzmacniacz się mniej grzeje? S/N się poprawia? 
Nie zapominajmy, że to jest ciągle metr czy więcej super sieciówki wpięte pomiędzy zwykłe przewody elektro.
ten wzmacniacz na foto nie kosztuje kilku groszy. Proszę zobaczyć co jest za gniazdem. Jak metr super sieciówki może wpłynąć na lepsze osiągi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, wlodek71 napisał:

co z tymi kilometrami idącymi do gniazda w ścianie, czy ten fragment od gniazdka do wzmacniacza cokolwiek zmienia? Da się to jakoś, technicznie wyjaśnić?

Są sztywne.

16 godzin temu, yayacek napisał:

Słyszenie tego czy owego nie jest dowodem w naszej sprawie - to jest raczej samosugestia. 

Skoro słyszysz (po upłynięciu okresu adaptacyjnego) wtedy kiedy zepniesz tor po wypięciu badanego to wtedy już nie jest autosugestia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, yayacek napisał:

Proszę zobaczyć co jest za gniazdem. Jak metr super sieciówki może wpłynąć na lepsze osiągi.

Jest coś takiego przyjęte w wielu kulturach jak cuda. Może jakaś komisja ds. cudów mogłaby to potwierdzić bądź zaprzeczyć? 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez paww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, wlodek71 napisał:

To może tak:

Wzmacniacz pobiera np. 300 W, a to jest suma poboru wszystkich jego obwodów, które są połączone wspomnianymi przez Ciebie ścieżkami - to wszystko razem zasila jeden IEC i dlatego on powinien mieć większy przekrój niż te poszczególne ścieżki.

W obudowie zamkniętej (jak było na fotce) pole wirowe energetyczne ma większy rozmach.W przewodzie jest ściśnięte izolacją.

Tylko umownie i niejednoznacznie piszesz o przekroju a nie o polu przekroju poprzecznego (pole jest selektywnie normowane).

W slangu czasem mówi się: <φ[]>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, paww napisał:

Chciałbym mieć też taki nadmiar środków finansowych.

Ooo właśnie! 🙂

13 minut temu, yayacek napisał:

Jak dotychczas dyskusja całkiem przyzwoita bez wyzwisk i osobistych wycieczek - się chwali.

To porządny wątek i Userzy pod krawatem. Nie żadna „melina audio” proszę Pana Jacka! 🙂

14 minut temu, yayacek napisał:


Lecz nadal nie ma odpowiedzi bądź sugerowania wyjasnienia dlaczego metr przewodu wetknietego w obwód ma zmienić to lub owo.

Spokojnie. Odpowiedź „przyjdzie” z czasem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, yayacek napisał:

Proszę zobaczyć co jest za gniazdem

Ładnie poprowadzone kable z daleka od sekcji niskoprądowej, dławiki i to osobno na zasilaniu i uziemieniu, blacha jako ekran - moim zdaniem nie ma się do czego przyczepić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, paww napisał:

Jest coś takiego przyjęte w wielu kulturach jak cuda. Może jakaś komisja ds. cudów mogłaby to potwierdzić bądź zaprzeczyć?

Tylko kto będzie zasiadać w tej komisji? Z jakiego klucza i kto będzie wybierał jej członków?

Więcej pytań jak odpowiedzi 🙂

22 minuty temu, NRK napisał:

Jakbyś posiadał ten nadmiar, to kupiłbyś siecówkę droższą od wzmacniacza?

Parę dni temu czytałem tu gdzieś wypowiedź jednego z bywalców forum, że posiada kabelek droższy od kolumn.😀

Szkoda, że nie masz cytatu. Można by dociec jak się żyje z takim przewodem, a może i z Pytonem Pana Edmunda 🤭

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Tajitsu napisał:

Trudno. Jakoś będę musiał z tym żyć…

Trzecia opcja tzn. "trudno powiedzieć" to dokładnie tak jakby nic nie odpowiedzieć i chyba mi odpowiada, ale jeszcze to przemyslę, czy wbić ją jako swój wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tajitsu napisał:

Szkoda, że nie masz cytatu. Można by dociec jak się żyje z takim przewodem, a może i z Pytonem Pana Edmunda

Idź do zakładki hi-end i tematu o kablach usb, szybko znajdziesz.🤪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, xetras napisał:

Trzecia opcja tzn. "trudno powiedzieć" to dokładnie tak jakby nic nie odpowiedzieć i chyba mi odpowiada, ale jeszcze to przemyslę, czy wbić ją jako swój wybór.

Koniecznie daj znać, jeśli zdecydujesz się zagłosować!😉

10 minut temu, NRK napisał:

Idź do zakładki hi-end i tematu o kablach usb, szybko znajdziesz.🤪

Jeszcze się tam zgubię i na co mi to? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.