Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD w cenie do 15 tys. zł, który przywróci wiarę w płyty CD


Jarosław Kaźmierczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tedi02 napisał:

Wszystko ok. Tylko pozostaje jeszcze kwestia przesyłu plików .

O to mi dokładnie chodziło, nie czepiam się plików tylko ich przesyłu!!! Wielokrotnie będąc na odsłuchach porównawczych  w różnych miejscach dźwięk z odtwarzacza cd wygrywał mimo że przesył plików jak mnie zapewniano był niby wysokiej jakości

3 godziny temu, Audroc napisał:

Ja traktuje pliki jako źródło poznawania muzyki, podobnie jak to było kiedyś z radiowa Trójką. Słuchało się tam nowych płyt, a te które się spodobały kupowało. 

Tera jak zlikwidowało Trójkę słucham Tidala, Amazona i innych a potem kupuje na winylu, SACD albo SHMCD/BSCD2 itp. Ewentualnie na CD w ładnych deluxe wydaniach kolekcjonerskich. 

Podsumowując, pliki do zapoznania się z muzyką, a fizyczne płyty do obcowania z nimi i słuchania w całości.

napisałem dokładnie to samo tylko w skrócie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Audroc napisał:

Pliki to oryginały, tak się nagrywa w studiach nagraniowych. Natomiast płyta CD to stratna kopia tego oryginalnego, gęstego zapisu że studia. Dlatego kupując pliki w necie masz do wyboru albo te słabszej jakości CD 16 bitowe, albo droższe gęste 24 bitowe lub DSD

Tylko gdzie kupić te gęste pliki. 🙂 Z tego co się orientowałem to z tym gęstym w studiach to tez nie jest za bogato. Z tą wyższością DSD to kolejna legenda. Takie powielanie kocopał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, essewissa napisał:

Tylko gdzie kupić te gęste pliki.

Na przykład tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, essewissa napisał:

Tylko gdzie kupić te gęste pliki. 🙂 Z tego co się orientowałem to z tym gęstym w studiach to tez nie jest za bogato. Z tą wyższością DSD to kolejna legenda. Takie powielanie kocopał.

Nie zrozumiales.

Jak wykonawca wchodzi do studia to nagrywa gęste pliki, tylko I wyłącznie i od zawsze. Jeśli kiedyś ktoś coś w studio nagrał w 16 bitach to do dzisiaj tego się nie da słuchać i tyle.

Płyta CD to tylko stratna kopia tego gęstego oryginału i tyle każdy użytkownik audiofilskiego forum powinien wiedzieć, przecież już o tym pisałem, czytajcie że zrozumieniem.

Co do plików DSD to również nie jest tak różowo. W oryginale w studiach nagraniowych są to pliki DSD128, NATO.iast na płyty SACD i do sprzedaży trafiają stratne kopie DSD64.

Niestety takie są realia.

58 minut temu, radark napisał:

O to mi dokładnie chodziło, nie czepiam się plików tylko ich przesyłu!!! Wielokrotnie będąc na odsłuchach porównawczych  w różnych miejscach dźwięk z odtwarzacza cd wygrywał mimo że przesył plików jak mnie zapewniano był niby wysokiej jakości

napisałem dokładnie to samo tylko w skrócie 🙂

Ok, jednak warto to zaakcentować. Fizyczne nośniki mają coś w sobie. Ja z racji wieku zostanę że swoją 1000-czną kolekcja już do końca życia i się z tego cieszę. Ostatnio mam wręcz hopla na punkcie pięknych kartonikowych wydań BSCD2/SHMCD/SHMSACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co komu więcej niż 16 bit😁  słychać to ?  Jakie są straty przesyłu ,ile trzeba kasy wydać by w końcowym etapie zagrało jak z CD ? Bo o winylu to nawet nie wspomnę.

Słuchałem na b.drogich klockach ,nie jest lepiej ,tylko inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, NRK napisał:

Na przykład tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przejrzałem, tam nie ma muzyki dla mnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, essewissa napisał:

Tylko gdzie kupić te gęste pliki. 🙂 Z tego co się orientowałem to z tym gęstym w studiach to tez nie jest za bogato. Z tą wyższością DSD to kolejna legenda. Takie powielanie kocopał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo mój dac niby ma natywne dsd, ale i tak konwertuje do pcm, co nie jest dobre dla sygnału. Wg. konstruktora optymalne jest 96k pcm.

Ludzie powielają z czapy te bzdury o dsd,  bez żadnej refleksji. 
 

Podobnie jest z tym dsd prosto od krowy, ze studia 🙂 Z surowego mięsa to tatar jest ok, resztę wolę po obróbce 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Audroc napisał:

Nie zrozumiales.

Jak wykonawca wchodzi do studia to nagrywa gęste pliki, tylko I wyłącznie i od zawsze. Jeśli kiedyś ktoś coś w studio nagrał w 16 bitach to do dzisiaj tego się nie da słuchać i tyle.

Płyta CD to tylko stratna kopia tego gęstego oryginału i tyle każdy użytkownik audiofilskiego forum powinien wiedzieć, przecież już o tym pisałem, czytajcie że zrozumieniem.

Co do plików DSD to również nie jest tak różowo. W oryginale w studiach nagraniowych są to pliki DSD128, NATO.iast na płyty SACD i do sprzedaży trafiają stratne kopie DSD64.

Niestety takie są realia.

Ok, jednak warto to zaakcentować. Fizyczne nośniki mają coś w sobie. Ja z racji wieku zostanę że swoją 1000-czną kolekcja już do końca życia i się z tego cieszę. Ostatnio mam wręcz hopla na punkcie pięknych kartonikowych wydań BSCD2/SHMCD/SHMSACD.

Kiedyś mądrzejsi od nas ludzie wymyślili, że 16 bit 44kHz wystarczy do muzyki i przez parędziesiąt lat nic się nie zmieniło. Cała reszta to lekkie naciąganie. Jak jest dobra realizacja to 16bit wystarczy. Nie, że czepiam się plików miałem Bluesounda na testach brzmiało to bardzo dobrze, ale płyta brzmiała lepiej - być może dlatego, że mam dobrego cedesa. Ale ogólnie byłem miło zaskoczony jakością tego streamingu, ale i tak tylko kupuje CD. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, gimza napisał:

Kiedyś mądrzejsi od nas ludzie wymyślili, że 16 bit 44kHz wystarczy do muzyki i przez parędziesiąt lat nic się nie zmieniło. Cała reszta to lekkie naciąganie. Jak jest dobra realizacja to 16bit wystarczy. Nie, że czepiam się plików miałem Bluesounda na testach brzmiało to bardzo dobrze, ale płyta brzmiała lepiej - być może dlatego, że mam dobrego cedesa. Ale ogólnie byłem miło zaskoczony jakością tego streamingu, ale i tak tylko kupuje CD. Pozdrawiam

Nigdy nikomu 16 bitów nie wystarczyło.

Pisałem już kiedyś o głównym projektancie Philipsa odpowiedzialnym za projekt CD. Format miał być przeznaczony do samochodów i jamników do kuchni, kiedy dowiedział się że producenci nalegają i poganiają chcąc zastąpić nim gramofon, zgód,il się czego do dziś żałuję. Już wtedy były zaawansowane pracę nad lepszymi parametrami. Sprawa była podobna do tej z VHSem V BETA. 

Od tego momentu przez kilkadziesiąt kat producenci odtwarzaczy i płyt robią co mogą żeby poprawić ten ułomnym format wprowadzając przetworniki podbijające rozdzielczość w locie do 24 bitów, potem HDCD, potem SACD, potem MQACD itd.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Audroc napisał:

Nigdy nikomu 16 bitów nie wystarczyło.

Z wyjątkiem paru dużych dzieł muzyki rozrywkowej, Brothers In Arms na przykład. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wiara także powróciła po podłączeniu starego Grundiga Fine Arts na kości TDA 1541. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, przemak napisał:

Z wyjątkiem paru dużych dzieł muzyki rozrywkowej, Brothers In Arms na przykład. 

ale tylko dlatego, że podczas nagrywania nad studiami pojawiały obiekty ufo 🤭 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Audroc napisał:

Nigdy nikomu 16 bitów nie wystarczyło.

Pisałem już kiedyś o głównym projektancie Philipsa odpowiedzialnym za projekt CD. Format miał być przeznaczony do samochodów i jamników do kuchni, kiedy dowiedział się że producenci nalegają i poganiają chcąc zastąpić nim gramofon, zgód,il się czego do dziś żałuję. Już wtedy były zaawansowane pracę nad lepszymi parametrami. Sprawa była podobna do tej z VHSem V BETA. 

Od tego momentu przez kilkadziesiąt kat producenci odtwarzaczy i płyt robią co mogą żeby poprawić ten ułomnym format wprowadzając przetworniki podbijające rozdzielczość w locie do 24 bitów, potem HDCD, potem SACD, potem MQACD itd.

 

Ja się zastanawiam czy ty to tak na poważnie piszesz. 
Gdyby faktycznie przyrost jakości w przypadku formatu zapisu audio dawał taki przyrost jakości, odczuwalny przez użytkownika to taka zmiana, zastąpienie cd by nastąpiło. Tak było w przypadku obrazu , vhs, DVD, blu-ray, 4K, później przy 4K, 8k zaczyna to trochę przypominać audio.
 No chyba, ze uważasz , źe przedsiębiorcy, raczej wolą nie zarobić niż zarobić. 
Możesz też być zwolennikiem teorii spiskowych, cykliści np blokują te gęste pliki. Ty oczywiście jesteś oświeconym iluminatem, który to wszystko rozkminił i chce nieść kaganek oświaty maluczkim. 
 

Cd było postępem w stosunku do gramofonu. Sacd to skok na kasę. Mqa to też skok na kasę, ale pazerny. W sacd dawali tyle samo co w cd tylko drożej, w Mqa dają mniej niż w cd za więcej kasy. 
Tak w skrócie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja to masówka więc każdy przyrost jakosci przynosił kasę,  nawet kosmetyczne bajery dobrze zareklamowane 

Audio hifi to nisza i tu mało byłoby chętnych na sacd czy dvd-audio, choć zauwazalnie lepsze to jednak bez przepasci dla średnio gluchego ucha

Ktoś widocznie prognozował że nie opłaci się w to inwestować uwzględniając przewidywany popyt

I tak juz zostało 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2023 o 00:39, limono napisał:

Dlatego u mnie nie ma internetu ,telewizji I innego hip hop owego inwazyjnego smiecia rodem z Macdonalda ktory wam wszytstkim wyzarl mozgi . 

A ten komentarz wyryłeś na glinianej tabliczce... 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zgredek napisał:

A ten komentarz wyryłeś na glinianej tabliczce... 🙂

treści wpisów wysyła gołębiem do dziadka na wsi z prośbą o zamianę wersji analogowej na cydrow@ 🤗

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, essewissa napisał:

Tak było w przypadku obrazu , vhs, DVD, blu-ray, 4K, później przy 4K, 8k zaczyna to trochę przypominać audio.

Z obrazem jest nieco inaczej. Kiedyś kineskopowy TV 29 cali był szczytem marzeń, prawdziwy olbrzym. Vhs czy Dvd w zupełności wystarczyło. Teraz co drugi kowalski ma w domu TV wielkości 60 czy 70 cali. Do takiej przekątnej matrycy potrzeba trochę większej rozdzielczości niż Dvd. W omawianym przypadku audio taka zależność nie występuje. 

Trzeba się raczej zastanowić ilu audiofilów ma sprzęt który potrafi w pełni wykorzystać potencjał 16 bitów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szpakowski napisał:

Z obrazem jest nieco inaczej. Kiedyś kineskopowy TV 29 cali był szczytem marzeń, prawdziwy olbrzym. Vhs czy Dvd w zupełności wystarczyło. Teraz co drugi kowalski ma w domu TV wielkości 60 czy 70 cali. Do takiej przekątnej matrycy potrzeba trochę większej rozdzielczości niż Dvd. W omawianym przypadku audio taka zależność nie występuje. 

Trzeba się raczej zastanowić ilu audiofilów ma sprzęt który potrafi w pełni wykorzystać potencjał 16 bitów.

Co ty porównujesz ewolucje obrazu do dźwięku? Twierdzisz ze na starym telewizorze 20 calowym nie ma roznicy w jakosci obrazu miedzy wspolczesnym powiedzmy 4k? To fajnie masz. 

Nie wiem ale z kilkoma ludzmi porownywalismy zgrana plyte CD 16 bit do jakosci Max w tidalu (24 bity) ten sam utwór z ORYGINALNEJ plyty i werdykt byl jasny. 24 bit gralo duzo lepiej a CD jak w zamknietej puszcze malutka waska scena płytka przygaszone. Mowa tu oczywiscie o nagraniach dobrze zrealizowanych w 24 bit oryginalnie w studio nie o jakichs badziewiach zupsamplowanych z 16 na 24. BTW w Tidalu jest o tyle dobrze, ze jezeli dana plyta nie zostala zrealizowana w 24 bit to wtedy najwyzsza dostepna jakosc to 16 bit i wtedy rzeczywiscie gra to podobnie jak z CD. Tylko do takiego porownania trzeba miec dobry sprzet i transport a nie jakies maliny czy inne paździerze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, klapek39 napisał:

Twierdzisz ze na starym telewizorze 20 calowym nie ma roznicy w jakosci obrazu miedzy wspolczesnym powiedzmy 4k? To fajnie masz. 

Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Jeżeli chodzi o obraz zwiększanie rozdzielczości odtwarzanego materiału ma sens ponieważ zwiększyła się znacznie wielkość ekranów telewizorów. Jeżeli chodzi o dźwięk nie było takiej potrzeby. 

28 minut temu, klapek39 napisał:

Nie wiem ale z kilkoma ludzmi porownywalismy zgrana plyte CD 16 bit do jakosci Max w tidalu (24 bity) ten sam utwór z ORYGINALNEJ plyty i werdykt byl jasny.

Nie mam pojęcia co porównywałeś, bo kompletnie nie zrozumiałem co Ty z tymi plikami wyrabiałeś ale domyślam się, że raczej to sensu nie miało. Jak robisz takie porównania to rób to sensownie.

Jeżeli masz jakiś dobrze nagrany oryginalny plik 24 bity "zdegraduj" go do jakości płyty cd i wtedy porównaj. Będziesz miał pewność, że porównujesz ten sam materiał, to samo wydanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szpakowski napisał:

Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Jeżeli chodzi o obraz zwiększanie rozdzielczości odtwarzanego materiału ma sens ponieważ zwiększyła się znacznie wielkość ekranów telewizorów. Jeżeli chodzi o dźwięk nie było takiej potrzeby. 

Nie mam pojęcia co porównywałeś, bo kompletnie nie zrozumiałem co Ty z tymi plikami wyrabiałeś ale domyślam się, że raczej to sensu nie miało. Jak robisz takie porównania to rób to sensownie.

Jeżeli masz jakiś dobrze nagrany oryginalny plik 24 bity "zdegraduj" go do jakości płyty cd i wtedy porównaj. Będziesz miał pewność, że porównujesz ten sam materiał, to samo wydanie.

Tak wlasnie porownywalem oryginal ze "zedgradowanym" do plyty CD. Plyta CD kupiona oryginalna ze sklepu tłoczona zagrala gorzej niz oryginal 24 bit. Czego jeszcze tu nie rozumiesz? I nie byly to roznice takie jak na kablach zasilajacych czy wtyczkach X vs Y tylko roznice takie ze kazdy niegluchy by uslyszal. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, klapek39 napisał:

Plyta CD kupiona oryginalna ze sklepu tłoczona zagrala gorzej niz oryginal 24 bit.

To Ty nie rozumiesz. Sam nie wiesz co z czym porównywałeś. Nikt tak naprawdę nie wie co jest na Tidalu, jakie wydanie, jakiej obróbce był ten materiał poddawany. Dlatego takie porównanie nie jest miarodajne.

Masz na dysku plik 24 bity? Nie? w sieci jest sporo próbek. Przerób hiresa na 16/44,1 i dopiero wtedy porównaj z oryginałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD-Audio jest dobre.

Polecam Hotel California 192kHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2023 o 01:00, radark napisał:

Dźwięk z cd jest po prostu lepszy niż plików i wcale nie trzeba do tego odtwarzacza za 15 tys. To widać słychać i czuć:) Pliki są ok na imprezę albo poznawczo ale do delektowania się pełnią muzyki tylko cd i winyl.

I kaseta jeszcze. I patefon na korbę. 

W dniu 19.08.2023 o 11:12, radark napisał:

O to mi dokładnie chodziło, nie czepiam się plików tylko ich przesyłu!!! Wielokrotnie będąc na odsłuchach porównawczych  w różnych miejscach dźwięk z odtwarzacza cd wygrywał mimo że przesył plików jak mnie zapewniano był niby wysokiej jakości

 🙂

To kompletnie nie miarodajne porównania. Wy tam porownywaliscie dwa całkowicie inne urządzenia, a nie plik vs CD. Jeżeli ma to mieć jakiś sens trzeba by dwa źródła w postaci transportu CD i plików wpiętych w ten sam DAC, najlepiej takim samym połączeniem. To chyba najbardziej miarodajna metoda, a i tak  obarczona różnicą transportu. Ale niestety bardziej miarodajne chyba się nie da. 

W dniu 20.08.2023 o 22:29, klapek39 napisał:

Tak wlasnie porownywalem oryginal ze "zedgradowanym" do plyty CD. Plyta CD kupiona oryginalna ze sklepu tłoczona zagrala gorzej niz oryginal 24 bit. Czego jeszcze tu nie rozumiesz? I nie byly to roznice takie jak na kablach zasilajacych czy wtyczkach X vs Y tylko roznice takie ze kazdy niegluchy by uslyszal. 

Jakich transportow używaliście i jakiego DACa do porównania? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, rafal735r napisał:

 

To kompletnie nie miarodajne porównania. Wy tam porownywaliscie dwa całkowicie inne urządzenia, a nie plik vs CD. Jeżeli ma to mieć jakiś sens trzeba by dwa źródła w postaci transportu CD i plików wpiętych w ten sam DAC, najlepiej takim samym połączeniem. To chyba najbardziej miarodajna metoda, a i tak  obarczona różnicą transportu. Ale niestety bardziej miarodajne chyba się nie da. 

Jakich transportow używaliście i jakiego DACa do porównania? 

Zamiast pierdzielić się z jakimś strumieniowym bajzlem i zastanawiać się nad jakością plików w sieci, jakością przesyłu sygnału itp, zwyczajnie włączam cd z mojej bogatej kolekcji i cieszę się muzyką a jak mam ochotę na coś starego to zapodaję winyl. I tyle w temacie. Pozdrawiam i Dobranoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie obchodzi na co masz ochotę. Też mam mnóstwo płyt, dużo plików i Tidala. Vinyle mnie nie kręcą. Jak ktoś ma taką fanaberie to kto komu zabroni. Dla mnie mają słaba dynamikę w porównaniu nawet do zwykłych CD, a niwelować techniczne niedociagniecia czarnuchow patefonem za 100 tys zl nie zamierzam. 

Ale jeśli coś się porównuje to trzeba to zrobić jakoś przynajmniej z sensem. I nie trzeba sprzętu jakiegoś ultra drogiego. Wystarczy zachować jakieś podstawy i będzie można wychwycić różnice jeśli jakieś występują. Ja porownywalem Tidala z CD. Te same wydanie płyty. Ten sam DAC. Transport Tidala, strimer Onkyo przez coax, transport CD, odtwarzacz Onkyo przez Coax. W obu urządzeniach bardzo podobna sekcja cyfrowa. Chyba nawet i ta sama kość. Transporty może żadne gornolotne, ale bardzo zbliżone więc można było ewentualnie wychwycić jakieś różnice jeśli były. Ja tam praktycznie nic nie słyszałem, a jeśli coś było to raczej nie wiele do rozróżnienia. Dla mnie zmiany pomijanie biorąc pod uwagę ceregiele z krążkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, rafal735r napisał:

ceregiele z krążkami.

Na czym one polegają?

Czy wzięcie płyty z półki, włożenie jej do odtwarzacza i naciśnięcie play jest takie trudne?

Mam bardzo dobry odtwarzacz CD/SACD i też całkiem niezły streamer, któremu jednak często zdarza się przerywać odtwarzanie bez wyraźnego powodu (stabilny internet światłowodowy, z routera LAN, Apple Music i airplay). Nigdy nie miałem problemu z CD, chyba, że płyta uszkodzona.

Dźwięk ze streamera gorszy bo on ma gorszy DAC, więc żeby uzyskać tę samą jakość co z CD to powinienem go  puszczać przez DAC w CD playerze.

Czyli reasumując:

1/ streamer  (czasem się wieszający) plus CD player (jego DAC) plus smartfon lub tablet do obsługi Apple music plus - trzy urządzenia plus dwa piloty

vs.

2/ stabilne odtwarzanie z CD playera z jednym pilotem.

Więc jeśli słucham muzyki na serio to tylko płyta CD, a streamer tylko do poszukiwań przed zakupem płyty i do radia internetowego.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, audiofan01 napisał:

Apple Music i airplay

jak w ten sposób słuchasz muzyki ze streamu to zamyka temat. Zawsze to zagra gorzej od cd, natywny Tidal  czy Qubuz będzie lepszy, ale nadal gorszy niż cd.

Jeszcze co do zwolenników grania z plików.

Logicznie wywodząc:

1 kupowanie plików w sieci bez sensu, nie wiadomo co kupujesz , drogo, brak fizycznego nośnika

2. Dobra, można kupić cd, dokupić cd do kompa, zripować, umieścić na hdd, postawić nas, streamer.

Tylko logicznie wywodząc, na ch... to robić jak się ma fizyczny nośnik. Lepiej plik nie zagra, całe mecyje żeby zagrał tak samo jak cd. Naprawdę taki problem z ruszeniem dupy z kanapy?

Sporo w audio jest branzlowania się sprzętem, kebelki, podstaweczki, zgrywanie, programy do zgrywania, routery, nasy,  switche, lany,  ja p... k.... m... !

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.