Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD w cenie do 15 tys. zł, który przywróci wiarę w płyty CD


Jarosław Kaźmierczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, BobW napisał:

A korzystałeś kiedyś ze sprzętu tej firmy?

Oczywiście mam na myśli egzemplarze w dobrym stanie a nie z niemieckiej wystawki.

Jeśli nie korzystałeś osobiście to daruj sobie takie komentarze. Kolejny wszystkowiedzący na tym forum. Dzięki takim użytkownikom odechciewa się jakichkolwiek wpisów. Tylko bezsensowna krytyka.

Moja propozycja dotyczyła CD tej firmy a nie tego konkretnego egzemplarza. To tak na marginesie.

No i pochwal się na jakim Cd słuchasz. Bardzo jestem ciekaw.

Oczywiście że słuchałem, ale moja krytyka nie odnosi się do samego dźwięku, tylko do oferty używanej rzeczy, której cena znacznie przekracza wskazany przez autora wątku budżet. Jeśli po moim wpisie odechciewa się składania takich propozycji, to naprawdę dobrze.

A na czym ja słucham? Marantz SA17s1 i Accuphase DP-450. Ten drugi jeszcze na gwarancji, a ten pierwszy to jeden z czterech odtwarzaczy Marantza w historii z co najmniej trzema dac-mi. Kolumny to Spendor A6R, Audio Physic Scorpio 2 i monitory Linn Tukan. Wzmacniacze to dzielony Creek i Leema Tucana 2 Aniversary. Coś jeszcze chciałbyś wiedzieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Audroc napisał:

Nie wspomnajcie więcej Mcgivera, szkoda naszego czasu. Było minęło...

Mam jeszcze jedną uwagę, mam nad,ieję że docenisz...

Mianowicie z chwilą kiedy zacząłem słuchać na bardzo do rym sprzęcie to zacząłem czerpać przyjemność że słuchania mniej znanych utworów na płytach.

Wiecie jak to jest, słuchasz całej płyty i te 2 czy 3 przeboje "wchodzą", natomiast pr,y pozostałych kawałkach zwyczajnie się nudzisz. Jak masz Tidala itp. to klikasz na coś innego, jak słuchasz z CD to w sumie też nieźle bomożes, przeskoczyć na następny, natomiast.iast pr,y winylu to już musisz Ruszyć 4 litery.

Mając bardzo dobry sprzęt zaczyna się dostrzegać piękno tych pozostałych utworów i to jest fajne

 

 

nie chodzi o to, że były nudne/nijakie

po prostu część utworów po prostu nie podoba mi się, więc dlaczego i w imię czego mam się zmuszać aby je odtwarzać ?

jestem po prostu asertywny, Ty dorabiasz sobie jakąś teorię i w nią wierzysz. Twój wybór, mój jest o 180 stopni odmienny.

I wobec powyższego proponuję nie zanudzać naszymi wpisami pozostałych forumowiczów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się może powtarzam, ale napiszę raz jeszcze: u mnie radość słuchania CD przywrócił transport Moon 260dt wraz z DAC Denafrips Pontus II. Jest szczegółowo, naturalnie, z barwą, atakiem, wypełnieniem i werwą, kapitalną przestrzenią a przede wszystkim bardzo analogowo. Dźwięk porównałbym do gramofonu wysokiej klasy. Lekko ponad wątkowy budżet, ale też bez szaleństw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, Moon 260D to ciekawy napęd i mam go u siebie. Wyboru nie było zbyt wielkiego ale niedawno odkryłem, że jako napęd streamer M1T gra lepiej od Moona, ciekawe dlaczego?

Moon zgrał jak dla mnie lepiej niż np. napęd CD PS Audio Perfect Wave Disc Transport, który w tej grupie był najlepiej wizualnie wykonany, z napędów CD które miałem u siebie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Berbeć napisał:

Oczywiście że słuchałem, ale moja krytyka nie odnosi się do samego dźwięku, tylko do oferty używanej rzeczy, której cena znacznie przekracza wskazany przez autora wątku budżet. Jeśli po moim wpisie odechciewa się składania takich propozycji, to naprawdę dobrze.

A na czym ja słucham? Marantz SA17s1 i Accuphase DP-450. Ten drugi jeszcze na gwarancji, a ten pierwszy to jeden z czterech odtwarzaczy Marantza w historii z co najmniej trzema dac-mi. Kolumny to Spendor A6R, Audio Physic Scorpio 2 i monitory Linn Tukan. Wzmacniacze to dzielony Creek i Leema Tucana 2 Aniversary. Coś jeszcze chciałbyś wiedzieć?

Skoro nie krytykujesz dźwięku to powinieneś też wiedzieć, że są rzeczy używane i "używane". Akurat sprzęt AR co do zasady nie jest starym struclem. I zazwyczaj bezawaryjnie działa przez wiele lat. Nie ma uzasadnienia by wszystko co używane wrzucać do jednego worka i podsumowywać w ten sposób.

Takie podejście jest dla mnie dziwne szczególnie w świetle sprzętu, który wskazałeś jako używany przez Ciebie. To tak jak by tego Marantz-a lub Creek-a nazwać śmieciem tylko dlatego, że jest używany i nie ma już gwarancji.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BobW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, EmilioE napisał:

u mnie radość słuchania CD przywrócił transport Moon 260dt

Czyli maszyna oparta na tanim czytniku DVD.
I bardzo dobrze - tani, nowoczesny czytnik DVD zamiast super, duper odlewanych, amortyzowanych, antygrawitacyjnych czy cholera wie jakich magnetycznych wynalazków sprzed pół wieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2023 o 08:40, Zbi_Rek napisał:

i właśnie z płytami problem jest ze "słuchaniem w całości" 🤭

Żeby nauczyć się słuchania płyt w całości, wystarczy kupić dobrego audiofilskiego  winyla 45RPM czy piękne deluxe wydanie SACD czy książeczkowe XRCD za 200-500zł. Daję głowę że jak włączysz takie cacko to nie będzie Ci się chciało wstawać z wygodnego fotela. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Audroc napisał:

Żeby nauczyć się słuchania płyt w całości, wystarczy kupić dobrego audiofilskiego  winyla 45RPM czy piękne deluxe wydanie SACD czy książeczkowe XRCD za 200-500zł. Daję głowę że jak włączysz takie cacko to nie będzie Ci się chciało wstawać z wygodnego fotela. 

zadzwoniłem na 112 po zapoznaniu się z Twoją argumentacją 🤣

odpowiem krótki, nie takie rzeczy ze szwagrem obczajaliśmy 😎

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Audroc napisał:

kupić dobrego audiofilskiego  winyla 45RPM

Do takiego winyla to trzeba wstawać co chwilę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winyle są super! Jednakże problem z nimi jest taki, że budżet 15 koła to tak ledwie dla jakiegokolwiek grania. W cyfrze tu już można coś upichcić. Abstrahuję już od cen nośników, bo kwoty, jakie trzeba zapłacić za winyle są nierozsądne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, BobW napisał:

Skoro nie krytykujesz dźwięku to powinieneś też wiedzieć, że są rzeczy używane i "używane". Akurat sprzęt AR co do zasady nie jest starym struclem. I zazwyczaj bezawaryjnie działa przez wiele lat. Nie ma uzasadnienia by wszystko co używane wrzucać do jednego worka i podsumowywać w ten sposób.

Takie podejście jest dla mnie dziwne szczególnie w świetle sprzętu, który wskazałeś jako używany przez Ciebie. To tak jak by tego Marantz-a lub Creek-a nazwać śmieciem tylko dlatego, że jest używany i nie ma już gwarancji.  

Trudno o logiczną odpowiedź na takie dyrdymały. „Zazwyczaj” nie znaczy, że zawsze. To po pierwsze. Po drugie, i tu się powtarzam - znacznie przekracza budżet. Jeśli tego nie rozumiesz, to trudno.

Może nie zauważyłeś, ale ja tego Marantza czy Creeka nikomu nie proponuję, chociaż Creek jest jeszcze na gwarancji, a Marantz zbudowany jak czołg, nie odstaje brzmieniowo od Accuphase. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Berbeć napisał:

Trudno o logiczną odpowiedź na takie dyrdymały. „Zazwyczaj” nie znaczy, że zawsze. To po pierwsze. Po drugie, i tu się powtarzam - znacznie przekracza budżet. Jeśli tego nie rozumiesz, to trudno.

Może nie zauważyłeś, ale ja tego Marantza czy Creeka nikomu nie proponuję, chociaż Creek jest jeszcze na gwarancji, a Marantz zbudowany jak czołg, nie odstaje brzmieniowo od Accuphase. 

Nie wiem skąd wynika Twoje nastawienie, ale współczuję takiego podejścia do ludzi i ich poglądów.

Ja też nie proponuję tego egzemplarza bo go nie znam. Nie proponuję też swojego AR CD 8, bo nie planuję się z nim rozstawać, mimo, że nie jest na gwarancji ;-).

Oczywiście, że zazwyczaj nie znaczy zawsze. Nic nie jest wieczne. I wierz mi, że Twój sprzęt na gwarancji też nie jest wieczny i może odmówić posłuszeństwa w każdej chwili.

A co do przekroczenia budżetu. Nie wiem co dla Ciebie znaczy "znacznie". Skoro budżet jest 15tyś - a ten, tylko przykładowy, egzemplarz jest wystawiony za 16,5tyś to przekroczenie w mojej ocenie nie jest znaczne i raczej w granicach "do negocjacji".

Co więcej można znaleźć Cd AR w granicach budżetu i będzie cieszył nabywcę dźwiękiem i stanem technicznym jeszcze przez długie lata.

Życzę więcej spokoju i tolerancji. Miłego dnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, BobW napisał:

Nie wiem skąd wynika Twoje nastawienie, ale współczuję takiego podejścia do ludzi i ich poglądów.

Ja też nie proponuję tego egzemplarza bo go nie znam. Nie proponuję też swojego AR CD 8, bo nie planuję się z nim rozstawać, mimo, że nie jest na gwarancji ;-).

Oczywiście, że zazwyczaj nie znaczy zawsze. Nic nie jest wieczne. I wierz mi, że Twój sprzęt na gwarancji też nie jest wieczny i może odmówić posłuszeństwa w każdej chwili.

A co do przekroczenia budżetu. Nie wiem co dla Ciebie znaczy "znacznie". Skoro budżet jest 15tyś - a ten, tylko przykładowy, egzemplarz jest wystawiony za 16,5tyś to przekroczenie w mojej ocenie nie jest znaczne i raczej w granicach "do negocjacji".

Co więcej można znaleźć Cd AR w granicach budżetu i będzie cieszył nabywcę dźwiękiem i stanem technicznym jeszcze przez długie lata.

Życzę więcej spokoju i tolerancji. Miłego dnia.

Piszesz, że nie proponujesz tego egzemplarza, ale link z ofertą z OLX zapodałeś. Tak od niechcenia i przypadkiem. Pozdrawiam serdecznie 😜

Sylwia, jak chcesz mieć naprawdę dobre źródło CD i Dac na lata, to szczerze polecam tego nowego Marantza SA12.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Berbeć napisał:

Piszesz, że nie proponujesz tego egzemplarza, ale link z ofertą z OLX zapodałeś. Tak od niechcenia i przypadkiem. Pozdrawiam serdecznie 😜

Sylwia, jak chcesz mieć naprawdę dobre źródło CD i Dac na lata, to szczerze polecam tego nowego Marantza SA12.

 

A ja nową Yamaha CD-S2100. Na pokładzie DAC, na którym nawet koncerty z płyt BluRay świetnie śmigają w jakości DSD128, opisywałem już wcześniej na forum. Serwis w Audio Klanie doskonały, sprzęt japoński nie żaden Chinol, prawie nie traci na wartości.

5 godzin temu, sylwia.sjk napisał:

Panowie się sobą zajęli...

To modne od jakichś 8 lat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej kasie nie ma co patrzeć kto co lubi tylko samemu słuchać. Fajnie, że ostatnio jakby coś się ruszyło w temacie odtwarzaczy CD i chociaż nikt już nie wierzy, że...  to jednak miło, że taki TEAC czy Hegel wypuszczają jeszcze nowe urządzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minutes ago, sylwia.sjk said:

Czyli tego Canora nie polecacie?

Lepszy Marantz i Teac?

Jaki jest Twój punkt odniesienia? Na czym obecnie słuchasz muzyki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, sylwia.sjk napisał:

A co sądzicie o Canor 1.10 ?

Niestety marka bardzo mało popularna w Polsce. Tak więc ciężko liczyć na jakieś konkrety. Niedawno ktoś na tym (?) forum wspominał o niej ale grającej w pełnym secie. Jako całość było bardzo dobrze. Ale jaki w ogólną całość był wkład poszczególnych elementów?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Airmike napisał:

Jaki jest Twój punkt odniesienia? Na czym obecnie słuchasz muzyki?

Obecnie padł mi laser. Stąd poszukiwanie.

Do tej pory miałam angielską szkołę:

- Linn Ikemi

- Meridian 506.20

- Naim CDX2

- Meridian 508.20/24

- Quad 77

- Meridian 588 (krótko)

- Audiomeca Mephisto II (transport) plus Ambrosia

Najbardziej podobał mi się Meridian 508.24. Swojego czasu nr 1 

Trochę się tego przewinęło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sylwia.sjk napisał:

Obecnie padł mi laser. Stąd poszukiwanie.

Do tej pory miałam angielską szkołę:

- Linn Ikemi

- Meridian 506.20

- Naim CDX2

- Meridian 508.20/24

- Quad 77

- Meridian 588 (krótko)

- Audiomeca Mephisto II (transport) plus Ambrosia

Najbardziej podobał mi się Meridian 508.24. Swojego czasu nr 1 

Trochę się tego przewinęło

No to piękny zestaw. Swego czasu też miałem Audiomecę, tylko Talisman. Wyśmienity dźwięk. Niestety, od lat nie mogę nigdzie trafić na dobry egzemplarz.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie.ale MephistoII mialem.i sprzedalem osobie ktory mial Talismana ....duża roznica na korzysc Mephisto II.tak usłyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meridian 508.24 jest dobrym przykładem ( bardzo wielu podobającym się przez te wszystkie lata) wyciagnięcia maxa z nie topowego przetwornika.

Canora nie znam, nowych Teac'ów też nie.

Mogę polecić z "gotowych" projektów Resolution Audio Opus 21 koniecznie z najwyższym modem GNSC ( nieistniejącej już Great Northern Sound Company) I nie, nie znajdziesz tam topowego mechanizmu kręcenia srebrnym krążkiem. Jeśli Ci na tym bardzo zależy można dostawić zewnętrzny transport a RA Opus 21 traktować jako dac. Transporty Sonic Frontiers są bardzo fajne. Transporty EAD też ale tylko po modyfikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Zbi_Rek napisał:

...hmmmm, korzysztasz z Pegasus'a ?

I od razu drugie pytanie, masz jakieś wspólne geny z żoliborskim, stetryczałym megalomanem (i jemu podobnym)?

No tak. Jak już brakuje jak komuś dowalić - to czas do boju włączyć politykę.
Nie wiem, o co poszło - ale jeśli sprzęt na którym grasz powoduje takie frustracje, że wtłaczasz politykę na forum audiostereo to chyba czas na zmiany! 😛

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.