Skocz do zawartości
IGNORED

Studio 16 Hertz ethos ultimo signature


PiotrA1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam opinii na temat kolumn Studio 16 Hertz Ethos Ultimo Signature. Obecnie mam Arcada 2.5 i zastanawiam czy przejście na Ethos da duża zmianę w dźwięku. 

W grę wchodzi jeszcze Wilson audio sabrina (podobna ma problem z basem) oraz ATC scm 100. 

Kryterium wyboru to rozdzielczość, przestrzeń, potęga i kontrola basu, barwa. 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, PiotrA1 napisał:

kontrola basu

W skali 1 - 10 parametr ustalony stabilnie i ponadczasowo na 0 (zero).

Arcada 2.5 też pewnie miały być bezkonkurencyjne...

36 minut temu, PiotrA1 napisał:

rozdzielczość, przestrzeń, potęga i kontrola basu, barwa

...tego wszystkiego im brakuje? No to gratulacje za wybór. 

Niedługo AUDIO SHOW - poczekaj, wybierz się, spotkasz wiele kolumn wartych większej uwagi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





...tego wszystkiego im brakuje?
 


Nie no.... Cena jest dobra
A poważnie to zauważałem, że sporo ludzi narzeka na te Arkady. To co podobało się na samym początku po czasie zaczyna razić. Każdy posiadcz mówi to samo - przewalony bas - a to oczywiście zabije wszystko czego autor postu oczekuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wuelem napisał:

W skali 1 - 10 parametr ustalony stabilnie i ponadczasowo na 0 (zero).

Arcada 2.5 też pewnie miały być bezkonkurencyjne...

...tego wszystkiego im brakuje? No to gratulacje za wybór. 

Niedługo AUDIO SHOW - poczekaj, wybierz się, spotkasz wiele kolumn wartych większej uwagi.

 

Na Audio Show podoba mi się praktycznie zawsze granie Wilson audio i gryphon plus prawie wszystko co jest zrobione na scan speak. Jakieś propozycje kolumn na które warto zwrócić uwagę? 🙂

53 minuty temu, piorasz napisał:




 

 


Nie no.... Cena jest dobra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
A poważnie to zauważałem, że sporo ludzi narzeka na te Arkady. To co podobało się na samym początku po czasie zaczyna razić. Każdy posiadcz mówi to samo - przewalony bas - a to oczywiście zabije wszystko czego autor postu oczekuje.
 

 

Revelator uwielbia dużo prądu, niestety nie wszyscy mają tego świadomość:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PiotrA1 napisał:

Na Audio Show podoba mi się

1 godzinę temu, PiotrA1 napisał:

wszystko co jest zrobione na scan speak.

To nie pamiętasz, czego słuchałeś? Tak się podobało, że wyszło z głowy zaraz po wyjściu z pokoju / sali...

Dziwne, więc dobra rada - na tej edycji pstryknij sobie fotę telefonem, jeśli coś się spodoba.
Jak bardzo się spodoba, to nawet 2 zdjęcia. Wygrywają kolumny, którym zrobisz najwięcej.

Czy w takim razie temat można uznać za zamknięty? :- )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Wuelem napisał:

To nie pamiętasz, czego słuchałeś? Tak się podobało, że wyszło z głowy zaraz po wyjściu z pokoju / sali...

Dziwne, więc dobra rada - na tej edycji pstryknij sobie fotę telefonem, jeśli coś się spodoba.
Jak bardzo się spodoba, to nawet 2 zdjęcia. Wygrywają kolumny, którym zrobisz najwięcej.

Czy w takim razie temat można uznać za zamknięty? :- )

Jak na razie nie pomagasz:) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ze swojej strony polecę Franco Serblin Accordo Essence.

Jednocześnie popieram poradę Wuelem.

Ja wybrałem Accordo Essence właśnie po zeszłorocznym AudioShow. Tam ich słuchałem po raz pierwszy i to dość długo.

Potem kolejne odsłuchy przed zakupem i finalnie zakup.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16hz to zamknięty rozdział. 
Bez przesady. Niektóre Głośniki można odzyskać i zrobić porządne kolumny. Na części można kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piorasz napisał:
W dniu 26.09.2023 o 04:08, quatross napisał:
16hz to zamknięty rozdział. 

Bez przesady. Niektóre Głośniki można odzyskać i zrobić porządne kolumny. Na części można kupić.

noji co z tego? 16hz juz nie ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, piorasz napisał:

Legenda jest legendą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ledwo zaczal sensowna produkcje i juz nie ma "legendy"

Nawet legendy ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio 16Hz nie istniej już ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2023 o 11:13, PiotrA1 napisał:

szukam opinii na temat kolumn

202301_Dagostino_Factory_feature-12.jpg

Dan robi świetne wzmacniacze, zapewne te zestawy, które tu czy tam współpracują z tymi urządzeniami , mogły by Kolegę usatysfakcjonować, - może Dynaudio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 747 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dan robi świetne wzmacniacze, zapewne te zestawy, które tu czy tam współpracują z tymi urządzeniami , mogły by Kolegę usatysfakcjonować, - może Dynaudio?

Lunatykujesz? Czy co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.09.2023 o 13:28, piorasz napisał:




 

 


Nie no.... Cena jest dobra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
A poważnie to zauważałem, że sporo ludzi narzeka na te Arkady. To co podobało się na samym początku po czasie zaczyna razić. Każdy posiadcz mówi to samo - przewalony bas - a to oczywiście zabije wszystko czego autor postu oczekuje.
 

 

Przewalony bas, mogę prosić o więcej szczegółów? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2023 o 16:51, 747 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dan robi świetne wzmacniacze, zapewne te zestawy, które tu czy tam współpracują z tymi urządzeniami , mogły by Kolegę usatysfakcjonować, - może Dynaudio?

A co to ma do kolumn 16Hz? Zgrywa się ? 😉😉😉 

Chłopie, nic się nie zmienisz ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, pmcomp napisał:

Chłopie

Przeczytaj pierwszy wpis, - autor oczekuje informacji, podał swoje preferencyjne kryteria, - odpowiedziałem, - skoro najlepsze wzmacniacze łączone są z kolumnami takimi jak Dynaudio, - to może byłyby odpowiednie.

Co w tym złego?

 

Doceniam że jesteś animatorem wielu rozważań w zakładce hi end, spróbuj jednak nie mieć pretensji do wolnej dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, 747 napisał:

Przeczytaj pierwszy wpis, - autor oczekuje informacji, podał swoje preferencyjne kryteria, - odpowiedziałem, - skoro najlepsze wzmacniacze łączone są z kolumnami takimi jak Dynaudio, - to może byłyby odpowiednie.

Co w tym złego?

 

Doceniam że jesteś animatorem wielu rozważań w zakładce hi end, spróbuj jednak nie mieć pretensji do wolnej dyskusji.

Ani pół słowa o wzmacniaczu, pyta o opinie nt. trzech zestawów głosnikowych.

Zapomniałeś chyba polecić mu jeszcze swoje superduper kable 🙂  . I rozwiń tu jeszcze swoje teorie nt. wpływu metalurgii na jakość dźwięku.

Kończąc za ciebie zapytam ... kiedy te kable trafią na rynek ? 😉 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pmcomp napisał:

Ani pół słowa o wzmacniaczu

Zaproponowałem zainteresowanie się marką Dynaudio, z troski o jakość dźwięku, jaką autor tematu zamierza osiągnąć.

To nie jest na forum pierwsza tego typu sytuacja, gdzie pomimo czytelnych preferencji, ktoś proponuje alternatywę.

 

Nie proponowałem wzmacniacza - proponowałem   k o l u m n y    f i r m y   Dynaudio, gdyż uważam je za docelowe dla środkowego sektora.

Ktoś może mieć inne zdanie, ktoś może pominąć całkowicie taką sugestię, ale do jakiego celu potrzebna jest obecnie Koledze awantura, - tego nie wiem.

 

 

 

 

26 minut temu, pmcomp napisał:

kiedy te kable trafią na rynek

Będzie można posłuchać, będą bardzo ładnie grały, - nie trafią na rynek, gdyż co to za działanie rynkowe, kiedy przewód potrzebuje kilku miesięcy na wykonanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przewalony bas, mogę prosić o więcej szczegółów? 
To znaczy tyle, że trzęsie chałupą jak pokój nie jest bardzo dobrze zaadaptowany od odbić w dolnych rejestrach bo wtedy bas zabija całą resztę. W pokojach niezaadaptowanych konstruktor robił u klienta tanie sztuczki wymieniając rezystory na wysokich aby coś było słychać w wyższych rejestrach w efekcie kupując używane każda para gra inaczej i trza by było je stroić ponownie w nowym pomieszczeniu. Zupełnie nieprofesjonalne podejście choć fan club mówił odwrotnie i się podniecał. Słuchałem innych kolum na tych samych głośnikach innego producenta, które grały o niebo bardziej "przyjaźnie". W Arcadach ewidentne jest coś skopane.
Ja bym brał pod uwagę tylko ATC SCM 100 z tych co wymieniłeś.



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Arcady i żadnego przewalonego basu nie było. Inny user u którego słuchałem Arcad przed zakupem swoich również nie miał żadnych problemów z basem. Aktualnie z kolegą nie mamy Arcad nie dlatego, że źle grały tylko dlatego, iż poszliśmy wyżej w Ethosy Ultimo Signature Plus. Masz @piorasz ewidentnie jakiś problem, uraz, niechęć, uprzedzenie* do S16 Hz i sukcesywnie co jakiś czas dzielisz się nim z nami.

*niepotrzebne skreślić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cortes

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Masz [mention=57250]piorasz[/mention] ewidentnie jakiś problem, uraz, niechęć, uprzedzenie* do S16 Hz


Przewaliłem trochę tych kolumn więc piszę od serca co myślę.. Rozumiem, że masz inne zdanie a ja nie zamierzam z tym walczyć już. Ot wpadłem na temat to swoje zdanie napisałem.



i sukcesywnie co jakiś czas dzielisz się nim z nami.
*niepotrzebne skreślić.


No bo nie zmieniłem opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
11 godzin temu, cortes napisał:

Miałem Arcady i żadnego przewalonego basu nie było. Inny user u którego słuchałem Arcad przed zakupem swoich również nie miał żadnych problemów z basem. Aktualnie z kolegą nie mamy Arcad nie dlatego, że źle grały tylko dlatego, iż poszliśmy wyżej w Ethosy Ultimo Signature Plus. Masz @piorasz ewidentnie jakiś problem, uraz, niechęć, uprzedzenie* do S16 Hz i sukcesywnie co jakiś czas dzielisz się nim z nami.

*niepotrzebne skreślić.

Może Piorasz ma ten "problem, uraz, niechęć, uprzedzenie* do S16" z dokładnie odwrotnego powodu, co Ty masz parcie na zachwalanie, promowanie i podniecanie się tymi kolumnami? Ty je zachwalasz, bo każda transakcja, wymienia starej kolumny czy wzmacniacza na inny w s16, ustalana jest indywidualnie w oparciu o to jak wielkim "przyjacielem" marki się jest. Mówiąc wprost, jak nie zachwalasz na forach, to dostajesz gorsze ceny, a jak napiszesz coś co " my Studio16" odbierze jako cień krytyki, to zostajesz tzw "c***** w d****" jak to lubi określać swych krnąbrnych klientów/ex-kolegów Pan Rogala. Będąc w tej kategorii trzeba liczyć się z większymi cenami.

Stąd Ty, by nie stać się w oczach swego mocodawcy, pewną częścią ciała w pewnej jamie ciała, robisz wszystko by wiedział, że jesteś "przyjacielem marki" - bo liczysz na dalsze rabaty i możliwość wymiany na korzystnych warunkach. Najwidoczniej @piorasz ma do tego awersję, zwłaszcza, że sam doskonale orientuje się w tym mechanizmie, bo był mu on wprost proponowany, gdy starano mu wcisnąć kolumny s16 - tyle, że On z niego nie skorzystał. 

To jak Twoje wynaturzenia na temat s16 są pozbawione jakiejkolwiek uczciwości czy rzetelności, niech stanowi fakt tego, jak przez ostanie 2-3 lata odnosiłeś się do moich uwag, że wzmacniacz który miałeś, a który ja słuchałem, tj. Cayin 845 nie ma nawet minimum zapasu mocy, by wysterować Arkade2,5. Ty słuchałeś na większym modelu, jeśli dobrze pamiętam 3,5 i opowiadałeś banialuki jak to super dopasowany wzmacniacz do tej kolumny.

Za każdym razem jak wytykałem Ci, że nie ma absolutnie żadnych szans, by te chucherko napędziło te kolumny, odpowiadałeś dokładnie w tym samym tonie, co teraz Pioraszowi, czyli, że mam jakąś awersję i niechęć do marki... A ostatnio jakby nigdy nic chwalisz się w klubie chińskiego szajsu, że zamieniłeś swojego cudnego cayin845 na inny, na lampach KT, bo tamten nie dawał rady napędzić kolumny... I kolejne peany wylewane na cześć nowego wzmacniacza. Oczywiście dorobiona ideologia, zaklinanie rzeczywistości itd.

Podobnie z kolumna Arkada - ona ma upośledzoną średnicę, zestrojona jest tak by słychać dzwonki, piski, brzdęki i by móc podniecać się detalicznością dcs, którymi Szymon wtedy handlował z tą kolumną w parze. Ale efekt uboczny był taki, że środek był suchy i wycofany, trzeba było to kompensować lampą 845, ale ta z kolei nie miała mocy i koło się zamykało.Ciągłe zmienianie sprzętów i lamp bo efekt mizerny, a na forum tylko wylewanie zachwytów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, plastik1989 napisał:

Może Piorasz ma ten "problem, uraz, niechęć, uprzedzenie* do S16" z dokładnie odwrotnego powodu, co Ty masz parcie na zachwalanie, promowanie i podniecanie się tymi kolumnami?

Oprócz bycia moderatorem robisz za adwokata? 🙂 Od kiedy? Z tego co jest mi wiadomo forum  oprócz sztandarowej sprawy zarabiania kasy przez właścicieli służy do wymiany doświadczeń, spostrzeżeń, dzielenia się wiedzą, wymianą poglądów etc... przez zwykłych wciągaczy watów i nutek uszami... Jeżeli masz podniety z takich rzeczy jak piszesz to wcale nie musi oznaczać, że ja mam takie same. 😉Kiedy tak strasznie promowałem jakieś kolumny? Chyba coś Ci się pomyrdało... Pisałem ostatnio o swoim nowym wzmacniaczu.

32 minuty temu, plastik1989 napisał:

Cayin 845 nie ma nawet minimum zapasu mocy, by wysterować Arkade2,5. Ty słuchałeś na większym modelu, jeśli dobrze pamiętam 3,5 i opowiadałeś banialuki jak to super dopasowany wzmacniacz do tej kolumny. Za każdym razem jak wytykałem Ci, że nie ma absolutnie żadnych szans, by te chucherko napędziło te kolumny,

Nigdy i nigdzie nie pisałem  o Arcadach 3,5 z prostego powodu, gdyż zwyczajnie ich nie słyszałem. Bzdury wypisujesz bo Arcady 2,5 Cayin 845 u mnie i w mojej  akustyce wysterowywał bardzo dobrze, ba nawet radził sobie z Ethosami. Nawet szczerze mówiąc Cs-a 845 bym nie zmieniał po zmianie paczek gdyby nie to, że czasami słucham cięższej muzyki i tu było troszkę słabiej (dorzucenie drugiego revelatora zrobiło swoje), choć przyznaję całkiem poprawnie.

42 minuty temu, plastik1989 napisał:

A ostatnio jakby nigdy nic chwalisz się w klubie chińskiego szajsu, że zamieniłeś swojego cudnego cayin845 na inny, na lampach KT, bo tamten nie dawał rady napędzić kolumny...

No co Ty. Miałem dać na zapowiedzi do kościoła? Czy wcześniej napisać w klubie, że będę chciał się podzielić wrażeniami związanymi z nowym piecem?

Godzinę temu, plastik1989 napisał:

I kolejne peany wylewane na cześć nowego wzmacniacza.

Nikt nigdy nie będzie mi mówić co mi się ma podobać a co nie.

46 minut temu, plastik1989 napisał:

Podobnie z kolumna Arkada - ona ma upośledzoną średnicę, zestrojona jest tak by słychać dzwonki, piski, brzdęki i by móc podniecać się detalicznością dcs, którymi Szymon wtedy handlował z tą kolumną w parze. Ale efekt uczony był taki, że środek był suchy i wycofany

Nie uważam, że Arcady miały upośledzoną i suchą średnicę. I nie mam Dcs-a.

 

49 minut temu, plastik1989 napisał:

Oczywiście dorobiona ideologia, zaklinanie rzeczywistości itd.

To jest Twoje zdanie. Moje wraz z opinią wyraziłem w klubie Cayina. Temat dla mnie jest zamknięty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 minut temu, cortes napisał:

Bzdury wypisujesz bo Arcady 2,5 Cayin 845 u mnie i w mojej  akustyce wysterowywał bardzo dobrze, ba nawet radził sobie z Ethosami.

No to faktycznie w Twojej akustyce "wysterował" dobrze, a w tej innej akustyce gdzie ja słyszałem to nie wysterował w ogóle. Jak zawsze winna akustyka, mistyka, wszystko tylko nie kolumna czy wzmacniacz. Te twoje Ethosy czy arkada 3.5 to na pewno wysterował jak dziki, w końcu co to za problem z kilkunastu Watt i lichego zasilacza napędzić 6 szt 18cm głośników ze sporymi magnesami... Sorry za pomyłkę Ethos/Arcada 3.5 te kolumny nie są powtarzalne, dla mnie ta z dwoma bsowacami to arkada3.5 a te z jednym 2.5. Wiem, że niektórzy ekscytują się tymi "signature" i "plusami" jakie sobie dopisuje konstruktor wedle własnego samopoczucia, ale ja za tym nie nadążam. 

 

10 minut temu, cortes napisał:

Oprócz bycia moderatorem robisz za adwokata? 🙂 Od kiedy?

Najpierw o coś pytasz, a chwilę później nim dostaniesz odpowiedź od razu pytasz "od kiedy" czyli już zakładasz że ma sz rację? To po co pytasz? Co to za policyjne metody stosujesz, typu: "czy ukradł Pan rower i kiedy". Zostaw takie zagrywki jakimś krawężnikom przesłuchujących małolatów. Sam piszesz, że forum służy do wymiany doświadczeń, więc potraktuj mój wpis jako wymianę doświadczenia. 

 

35 minut temu, cortes napisał:

Nie uważam, że Arcady miały upośledzoną i suchą średnicę. I nie mam Dcs-a.

Te kolumny pod DCS były strojone, a nie pod Ciebie, to że masz inne żródło tego nie zmienia. BTW czy kiedykolwiek od Grzegorza czy jakiegoś jego wspólnika nie był Ci przypadkiem propnpwany dcs NB? Zamiast twojego Moona? 

40 minut temu, cortes napisał:

Kiedy tak strasznie promowałem jakieś kolumny? Chyba coś Ci się pomyrdało...

Tak, pewnie coś mi się "pomyrdało" (cokolwiek to znaczy). I to, że gdyby wyciąć posty o płytach jakie słuchasz i bocznicy, to 90% Twoich wpisów dotyczy S16 i Cayina, a 100% z nich jest zachwalaniem. Pomyrdanie jakieś.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, plastik1989 napisał:

Może Piorasz ma ten "problem, uraz, niechęć, uprzedzenie* do S16" z dokładnie odwrotnego powodu, co Ty masz parcie na zachwalanie, promowanie i podniecanie się tymi kolumnami? Ty je zachwalasz, bo każda transakcja, wymienia starej kolumny czy wzmacniacza na inny w s16, ustalana jest indywidualnie w oparciu o to jak wielkim "przyjacielem" marki się jest. Mówiąc wprost, jak nie zachwalasz na forach, to dostajesz gorsze ceny, a jak napiszesz coś co " my Studio16" odbierze jako cień krytyki, to zostajesz tzw "c***** w d****" jak to lubi określać swych krnąbrnych klientów/ex-kolegów Pan Rogala. Będąc w tej kategorii trzeba liczyć się z większymi cenami.

Stąd Ty, by nie stać się w oczach swego mocodawcy, pewną częścią ciała w pewnej jamie ciała, robisz wszystko by wiedział, że jesteś "przyjacielem marki" - bo liczysz na dalsze rabaty i możliwość wymiany na korzystnych warunkach. Najwidoczniej @piorasz ma do tego awersję, zwłaszcza, że sam doskonale orientuje się w tym mechanizmie, bo był mu on wprost proponowany, gdy starano mu wcisnąć kolumny s16 - tyle, że On z niego nie skorzystał. 

To jak Twoje wynaturzenia na temat s16 są pozbawione jakiejkolwiek uczciwości czy rzetelności, niech stanowi fakt tego, jak przez ostanie 2-3 lata odnosiłeś się do moich uwag, że wzmacniacz który miałeś, a który ja słuchałem, tj. Cayin 845 nie ma nawet minimum zapasu mocy, by wysterować Arkade2,5. Ty słuchałeś na większym modelu, jeśli dobrze pamiętam 3,5 i opowiadałeś banialuki jak to super dopasowany wzmacniacz do tej kolumny.

Za każdym razem jak wytykałem Ci, że nie ma absolutnie żadnych szans, by te chucherko napędziło te kolumny, odpowiadałeś dokładnie w tym samym tonie, co teraz Pioraszowi, czyli, że mam jakąś awersję i niechęć do marki... A ostatnio jakby nigdy nic chwalisz się w klubie chińskiego szajsu, że zamieniłeś swojego cudnego cayin845 na inny, na lampach KT, bo tamten nie dawał rady napędzić kolumny... I kolejne peany wylewane na cześć nowego wzmacniacza. Oczywiście dorobiona ideologia, zaklinanie rzeczywistości itd.

Podobnie z kolumna Arkada - ona ma upośledzoną średnicę, zestrojona jest tak by słychać dzwonki, piski, brzdęki i by móc podniecać się detalicznością dcs, którymi Szymon wtedy handlował z tą kolumną w parze. Ale efekt uboczny był taki, że środek był suchy i wycofany, trzeba było to kompensować lampą 845, ale ta z kolei nie miała mocy i koło się zamykało.Ciągłe zmienianie sprzętów i lamp bo efekt mizerny, a na forum tylko wylewanie zachwytów. 

Jakim cudem ty jesteś na tym forum moderatorem to jest dla mnie zagadka 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.