Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków  ·  Regulamin

Meze Audio Klub
IGNORED

Wygraj słuchawki Meze 109 PRO


Espectro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Wygraj słuchawki Meze 109 PRO

(link do zawartości nie w klubie)

meza_prezentation.gif
 
Wykonana z kompozytu celulozowego wzmocnionego włóknem węglowym, kopułka w kształcie litery W jest w stanie odtworzyć wysokie częstotliwości z niewiarygodną szczegółowością, czystością i definicją. Bardziej trwały niż konwencjonalne alternatywy stosowane w przetwornikach dynamicznych, a jednocześnie lekki, kompozyt ten pomaga zredukować rezonanse, które mogą prowadzić do zniekształceń harmonicznych.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie:

"Jakie znaczenie ma dla Ciebie jakość dźwięku podczas słuchania muzyki, i czy / dlaczego uważasz, że to jest ważne ?
Dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać nagrodę oraz w jaki sposób pomoże Ci to dalej rozwijać swoją pasję i doznania z dziedziny audio?"

 
mezeaudio1.jpg mezeaudio2.jpeg mezeaudio3.jpg mezeaudio4.webp mezeaudio5.webp mezeaudio6.webp

Regulamin

Wymogiem przystąpienia do konkursu:

  • Posiadać konto na forum audiostereo.pl (wystarczy bezpłatnie założyć lub zalogować się - można facebookiem, google itd).
  • Być członkiem klubu (wystarczy za darmo dołączyć do klubu).
  • Wygranego wybiera organizator wraz z administracją. (ilość lików może mieć znaczenie)
  • Jako nagrody pocieszenia dla kolejnych 5 użytkowników rozdajemy Premium Audiostereo (na okres od 6 do 3 miesięcy)
  • Czas na wzięcie udziału w konkursie to ponad 2 tygodnie od 09.10.2023 do 26.10.2023

  • Ogłoszenie wyniku tutaj w klubie w dniach bezpośrednio przed Audio Video Show oraz odbiór nagrody w trakcie AudioShow (wygenerujemy darmową wejściówkę dla zwycięzcy) lub jeśli zwycięzca nie może przyjechać do Warszawy to wtedy po AVS wyślemy nagrodę do niego.


Jeszcze raz pytanie to: 

"Jakie znaczenie ma dla Ciebie jakość dźwięku podczas słuchania muzyki, i czy / dlaczego uważasz, że to jest ważne ?
Dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać nagrodę oraz w jaki sposób pomoże Ci to dalej rozwijać swoją pasję i doznania z dziedziny audio?"

 

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:

https://www.audiostereo.pl/magazyn/

 

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

Zachęcamy do dodawania wpisów. A pytanie jest proste 

"Jakie znaczenie ma dla Ciebie jakość dźwięku podczas słuchania muzyki, i czy / dlaczego uważasz, że to jest ważne ?
Dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać nagrodę oraz w jaki sposób pomoże Ci to dalej rozwijać swoją pasję i doznania z dziedziny audio?"

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza jest muzyka. Ale słaba jakość może skutecznie zabić przyjemność słuchania, a nawet wręcz zniechęcić do muzyki, która dopiero odtwarzana na dobrym sprzęcie brzmi wspaniale i sprawia radość.

Ja akurat nie mam dobrych słuchawek a nie zawsze mogę w spokoju delektować się muzyką z zestawu hi-fi, Słuchawki pozwalają odseparować od otoczenia i skupić na muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ma duże znaczenie jakość dźwięku podczas słuchania muzyki.Dzięki dobrej jakości dźwięku mogę cieszyć się ze słuchania muzyki.

Ja też nie mam dobrych słuchawek i nie zawsze mogę słuchać muzyki z zestawu hi-fi.

Słuchawki to dobra rzecz.

Edytowane przez Neon47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra muzyka daje mi chęć do życia. Jest jak narkotyk, bez którego nie można wyobrazić sobie kolejnego dnia. Towarzyszy mi wszędzie i sprawia, że codzienność nabiera wielu ciekawych barw. Potrafi dać masę energii do działania, która jest paliwem niezbędnym do tego, aby iść dalej przed siebie.

Jeżeli miałbym to szczęście i wygrałbym ten cud techniki, mogę stanowczo zapewnić, że będę dbał o nie najlepiej jak tylko potrafię. No i obiecuję, że nikomu ich nie pożyczę. W końcu jest szansa na poprawę stosunków z sąsiadami 🙂

Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawek używam od ponad dwudziestu lat. Przez większość tego okresu toczyłem walkę, żeby słuchać muzyki jak najlepszej jakości. Dlatego przez moje ręce przechodziły różne wzmacniacze, lampy, opampy i przewody. Były też modyfikacje odtwarzacza CD. Bywało lepiej i gorzej 🙂 Zawsze dążyłem do tego, żeby usłyszeć z płyt jak najwięcej, ale nie w sposób krzykliwy, męczący. Lubię słyszeć co tam sobie gra z tyłu sceny (studia nagrań, czasem słychać jak krzyczą do siebie). Niestety nie było nigdy finansów na lepsze słuchawki z wyższej półki i od zawsze towarzyszą mi słuchawki Sennheiser HD600, wciąż w idealnym stanie. Myślę, że słuchawki Meze to już ten poziom, który pozwoli się skupić na muzyce wysokiej jakości, zanurzyć się w niej. Mam ponad dwieście płyt CD. Chciałbym wreszcie wieczorami skupić się na ich treści bez rozterek, a Meze 109 PRO się do tego przyczynią. Jeśli dopisze mi szczęście, będę je traktował kultowo jak dotąd HD600 🙂

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka jest ze mną odkąd pamiętam.

Muzyka jest ze mną teraz.

Muzyka będzie jutro, pojutrze, zawsze.

Tak samo ważne jest dla mnie to, czego słucham, jak i to, jakiej jakości dźwiękami mogę się cieszyć.

Najbliżsi mają dużo wyrozumiałości dla mojego hobby, a ja staram się, by i oni nie mieli dyskomfortu, gdy słucham muzyki późno do nocy lub, gdy dźwięki, które mnie się podobają, niekoniecznie przypadają do gustu żonce, potomstwu czy psiakom.

Do pełnej symbiozy domowej potrzebne są więc słuchawki. Możliwie najlepsze słuchawki. Potrzebne są Meze 109 PRO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchanie muzyki na sprzęcie wysokiej jakości jakim zapewne są słuchawki firmy MEZE , sprawia że nasze ulubione zespoły brzmią cudownie.

Miałem kilka par słuchawek , które jednak nie odpowiadały mi pod względem brzmienia.

Może MEZE sprawią , że zakończę poszukiwania nauszników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham bardzo muzykę i słucham jej od odkąd pamiętam.Na słuchawkach slucham muzyki już  ponad 35 lat . Bardzo lubię  dobry sprzęt, który odtworzy mi ją wiernie i w bardzo dobrej jakości  ..Mam kilka par  słuchawek,ale Mezze jeszcze nie kupiłem.Może pora się z nimi zaprzyjaznić ,a jak związek będzie udany to razem przeżyć piękne i cudowne chwile.Tak , czuję że to będzie miłość od pierwszego uslyszenia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! .

Edytowane przez PASJA-AUDIO
Nie doczytałem wstępu dokladnie, a po drugim przeczytaniu uzupelniłem mój wpis .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Jakość dźwięku obok samego repertuaru dla mnie jest najważniejszym elementem odbioru muzyki. Dlaczego? Mianowicie dzięki odpowiedniej jakości odtwarzania muzyki jestem w stanie zagłębić się w sam utwór oraz wyciągać z niego wszystkie istotne elementy czasem nie słyszalne przy słabej jakości ale skoro one tam są to znaczy że autor chciał abyśmy je słyszeli co pozwala nam cieszyć się w 100% utworem którego słuchamy oraz możemy poczuć namacalnie wrażliwość artysty. 

 

Dlaczego to ja powinienem wygrać? 

Myślę że każdy z Nas zasługuje na tę nagrodę. W końcu każdy tu zarejstrował się po to by rozwijać swoją pasję i udoskonalać swój sprzęt na który ciężko musi pracować.

Jeśli jednak to mnie przypadnie zaszczyt wygranej to tak wysokiej klasy sprzęt na pewno pozwoli mi poznać nowe możliwości własnego toru audio oraz poznać głębiej inny rodzaj przekazu gdyż słuchawek z tego pułapu jakościowego nie posiadam. Co za pewne za tym pójdzie to dalszy rozwój mojego zestawu stanie się faktem. 

Dziękuję za możliwość wzięcia udziału w konkursie i życzę Wszystkim powodzenia i wygranej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2023 o 15:35, audiostereo.pl napisał:

"Jakie znaczenie ma dla Ciebie jakość dźwięku podczas słuchania muzyki, i czy / dlaczego uważasz, że to jest ważne ?
Dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać nagrodę oraz w jaki sposób pomoże Ci to dalej rozwijać swoją pasję i doznania z dziedziny audio?"

Gotowanie zupy na gwoździu. Jakość dźwięku to emocje twórcy i emocje odbiorcy - synergia. Wielu tego nie docenia, uznając swoje smartfony ze słuchawkami za kilka złotych za zupełnie wystarczające. Mieszkając z innymi domownikami nie zawsze można delektować się jakością sali koncertowej z dużymi kolumnami, słuchawki wtedy są moim jedynym sensownym rozwiązaniem unikania domowych konfliktów. Zazwyczaj ta przygoda ze słuchawkami zaczyna się niewinnie. Na rynku pojawiły się kiedyś nowe chwalone słuchawki - Creative Aurvana Live! - i to było wtedy dla mnie odkrycie jakości w połączeniu z moją kartą dźwiękową SB Live. Możecie się śmiać, ale wtedy była to dla mnie brama do świata jakości audio, nagrania dały prawdziwą przyjemność smakowania emocji. Wtedy na Audiostereo ktoś kiedyś polecił mojej uwadze podobno rewelacyjne słuchawki  Sennheiser HD600. Zachodnia cena powalała na kolana, ale udało się mi odłożyć przez kilka miesięcy ciche zaskórniaki i kupić stare i mocno używane. I to była pierwsza poprzeczka jakości, już bardzo wysoko umieszczona, której nie udało się już przebić żadnym innym testowanym kolejnym słuchawkom. Ale pojawił się nowy problem - one były wspaniałe i wysokoomowe, więc grały za cicho i moja karta dźwiękowa nie pozwalała już na ulubione głośne koncerty. Kolejne rozwiązania pokazywane tu na forum Audiostereo, to wzmacniacze słuchawkowe, które rozwiązywały ten problem. I był to chwalony preamp słuchawkowy - Lehmann Black Cube - którego cena sklepowa ok. 1200 euro była wtedy nieosiągalna dla mnie, albo alternatywa - jego chiński klon BCL. Pozostało wrócić do dawno temu porzuconej elektroniki, a w Internecie znalazłem chiński schemat.  I tak zacząło się moje "gotowanie audio zupy", na tym przysłowiowym gwoździu. By wykonać własny klon tego wzmacniacza, nauczyłem się sam projektować PCB. Nauczyłem się wykonywać płytki metodą termotransferu, przy użyciu zwykłej drukarki laserowej. I tak powstał pierwszy prototyp wzmacniacza słuchawkowego, klon BCL'a. Przy pierwszym uruchomieniu przyszło wielkie rozczarowanie i pierwsze doświadczenie - wzmacniacz ruszył, ale było to tak, jakby ktoś garnek na słuchawkach położył. Zostawiłem więc, trochę tym załamany, uruchomiony wzmacniacz - zapomniałem wyłączyć, zmartwiony tym nieudanym jak wtedy myślałem eksperymentem, który przecież kosztował mnie sporo wysiłku by go samodzielnie wykonać, a on sobie na boku tak cichutko sam grał ze słuchawkami, lecz po kilku godzinach gdy wróciłem do komputera i ponownie założyłem słuchawki, oniemiałem i byłem w lekkim szoku - to była jakość, jakość sama w sobie, aż żal było zdejmować słuchawki i iść spać. I tak zaczęło się moje nowe hobby - zacząłem budować kolejne wzmacniacze słuchawkowe i testowałem je - ale jeszcze wtedy żaden nie dorównał temu pierwszemu, prosty układ bufora diamentowego grał wtedy najlepiej, ale miał spore szkodliwe dla słuchawek napięcie na gnieździe słuchawkowym DC Ofset, co bardzo mnie martwiło. Poszukiwałem odpowiedzi - dlaczego ten wzmacniacz słuchawkowy był taki wspaniały, a kolejne już nie potrafiły mu dorównać, choć grały jak je zaprojektowano. Z kolejnymi konstrukcjami przychodziło nowe doświadczenie wynikające z eksperymentów, postanowiłem zaprojektować zupełnie nowy wzmacniacz łącząc zdobyte doświadczenie - ale by ograniczyć wydatki i móc zmieniać ewentualne przyszłe konfiguracje, postanowiłem nie ograniczać wielkości wzmacniacza, lecz wykonać go w postaci osobnych wymiennych funkcjonalnych modułów. Na pierwszej płytce PCB powstał więc moduł z gniazdami słuchawkowymi i potencjometrem, za konieczne uznałem dodać tam osobny moduł zabezpieczający moje ukochane HD600 przed spaleniem - a więc moduł ma 17 sekundowe opóźnienie startu, a jego pomiar pilnuje, by czasem jakieś niebezpieczne napięcie DC ofsetu lub na skutek awarii nie uszkodziło przez przypadek drogich przetworników. Kolejny moduł na tej samej PCB to przedwzmacniacz - na wzmacniaczu operacyjnym, a modułowość pozwala na zabawę z wymianą takich różnych modułów i testy różnych OPA - albo bez, albo z lampą tworząc hybrydę. Następny moduł to PCB z modułami na tranzystorach BD - klasyczny bufor diamentowy, który sprawdzał się najlepiej w pierwszym prototypie, ale na "sterydach": 12 tranzystorów,  dobre zasilanie plus źródła prądowe. Kolejne PCB to sam  zasilacz. I na końcu PCB z mocnym transformatorem. Źródłem jest zbudowany mój DAC na chwalonym rewelacyjnym AD1865. Gdy to już zmontowałem, uruchomiłem, mogłem usiąść w końcu wygodnie w fotelu - wspaniała scena, instrumenty, przestrzeń. Na gnieździe słuchawkowym przysłowiowe zero DC ofsetu po wyregulowaniu, gra przepięknie i gdyby nie ciekawość na kolejne eksperymenty, to ten prototyp mógłby zakończyć kolejne poszukiwania innych realizacji wyjątkowego wzmacniacza słuchawkowego. Wspaniale grają teraz zarówno 32 ohm słuchawki Aurvana Live!, jak i moje stare Sennheiser HD600, których jakość do tej pory jest nie do pobicia. Dlatego, gdybym miał inne audiofilskie słuchawki, może takie jak np. Meze 109 Pro, dopiero wtedy miałbym dobre porównanie, czy mogą zdetronizować starego leciwego króla tych zawodów.

wzm_0001.jpg

wzm_0002.jpg

wzm_0003.jpg

Edytowane przez dekRe
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku ma kolosalne znaczenie. Dla mnie na tyle duże ,że nie jestem w stanie słuchać muzyki wykastrowanej przez wszechobecny Loudnes war na swoim podstawowym sprzęcie, a i w sypialni, gdzie sprzęt jest gorszy, mam z tym duży problem. Jedynie w samochodzie odtwarzam "te" płyty. Martwi mnie to bo z przyjemnością posłuchałbym tych utworów zalegając na fotelu i pijąc herbatę, ale ... po prostu nie daję rady.

O słuchaniu przez słuchawki kiepskiej jakości muzyki w ogóle nie ma mowy. Słuchawki zakładam głównie do muzyki elektronicznej, gdy chcę się szczególnie mocno zrelaksować i odpłynąć. Wsłuchuję się wtedy w smaczki i detale, frajdę sprawia swoboda dźwięku. Tego pozbawione są kiepskie realizacje i mówię to jako posiadacz starych, niezbyt wyszukanych słuchawek Sennheiser HD 555 👍

Pamiętam, że kiedyś poznawałem i słuchałem swoich ulubionych wykonawców na kiepskim sprzęcie, zachwycałem się muzyką słuchaną ze słabego odbiornika radiowego, którą nagrywałem na zajechane kasety. Pamiętam radochę, gdy starszy brat włożył w słuchawki robocze wkładki słuchawkowe z telefonu publicznego i podłączył do Kasprzaka - i to wystarczało do szczęścia.

Przez forum (i nie tylko) bardzo często przewijają się opinie, że " muzyka jest najważniejsza, a sprzęt ma drugorzędne znaczenie". Jest to oczywiście prawda, aleee nie do końca, bo czy będziemy tak naprawdę szczęśliwi słuchając ulubionych utworów w gorszej jakości, ale wiedząc jaką jakość te nagrania mogły by mieć? To jak z nartami, na początku radochę sprawia zjazd z oślej łączki, ale ktoś kto poznał euforię szusowania po stromych stokach na oślą łączkę już nie wraca.

A co drugiego pytania w konkursie: "Dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać nagrodę"

Jest ono obiektywnie trudniejsze, bo jest tutaj sporo osób, którym te słuchawki bardzo by się przydały, i którym poprawiłyby komfort słuchania. Każdy będzie miał twarde argumenty i myślę, że często będą one podobne, ponieważ wielu z nas uwielbia dobrą jakość dźwięku.

Więc pewnie nie będę oryginalny "mówiąc", że i ja ją uwielbiam, a Meze 109 PRO to z pewnością skok milowy przy moich Senkach i jest szansa, że słuchając w nich muzyki stopień mojego relaksu doprowadzi do faktu, że się rozpłynę na fotelu. 😄

 

 

Edytowane przez matoole

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo najwyższa (według moich możliwości) jakość, albo cisza. Jakość muzyki istotniejsza niż jej rodzaj. 

A słuchawki poproszę dla wrażliwego na dźwięki syna. Bardzo mnie cieszą jego poszukiwania lepszego sprzętu. Umożliwi mi to bezkolizyjne odsłuchy moich głośników.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jakie znaczenie ma dla Ciebie jakość dźwięku podczas słuchania muzyki, i czy / dlaczego uważasz, że to jest ważne ?
Dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać nagrodę oraz w jaki sposób pomoże Ci to dalej rozwijać swoją pasję i doznania z dziedziny audio?"

Ma to dla mnie ogromne znaczenie ponieważ jakość to nie tylko wierne odtwarzanie. Jakość dźwięku  pozwala wyraźniej poczuć, oraz rzetelniej ukazać wiele b.ważnych niuansów i aspektów muzyki. Jak choćby dynamika, barwa, artykulacja, faktury, ambienty. To są informacje o emocjach grającego i jego sposobie traktowania dźwięku, oraz charakterze samego instrumentu jak i przestrzeni w jakiej się znajdują. Oczywiście to muzyka jest najważniejsza, a dobra jakość pozwala jeszcze lepiej ją poczuć, zrozumieć, i się jej "przyjrzeć"

Dlaczego właśnie ja powinienem wygrać?  Najprościej ujmując - bo są fajne i chciałbym je wygrać : ) . No i nie mam tak dobrych słuchawek. 

w jaki sposób pomoże mi to dalej rozwijać swoją pasję i doznania z dziedziny audio?" 

mam nadzieję że w sposób ciągły i wielogodzinny :)). 

Edytowane przez absolem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2023 o 14:35, audiostereo.pl napisał:

"Jakie znaczenie ma dla Ciebie jakość dźwięku podczas słuchania muzyki, i czy / dlaczego uważasz, że to jest ważne ?

Z pozoru nie zabrzmi to dobrze, ale jakość dźwięku ma drugorzędne znaczenie - to jakość muzyki sprawia, że noga sama tupie w rytm, podśpiewujemy słowa, pomrukujemy melodię, albo cmokając naśladujemy perkusję. Do tego wystarczy BT speaker kupiony na targu, czy fabryczne głośniki w roboczym dostawczaku. Ale lepszy system audio wierniej przekaże dzieło artysty i muzyka głębiej trafi do naszego serca.

W dniu 5.10.2023 o 14:35, audiostereo.pl napisał:

Dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać nagrodę oraz w jaki sposób pomoże Ci to dalej rozwijać swoją pasję i doznania z dziedziny audio?"

Patrzę sobie na nie, czytam o nich i myślę, że pozwolą mi i synowi zakosztować jakości dźwięku, która na co dzień nie jest dla nas dostępna. Mi nada kierunek poszukiwań, a przed synem otworzy wspaniały świat audio, u progu którego właśnie stoi.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sprzęt pozwala osiągnąć Nirvanę tak poszukiwaną przez większość osób, które rozumieją oraz cenią świat audio.

Licze na to, ze własnie słuchawki firmy Meze pozwolą cieszyć się pięknym , czystym dźwiękiem podczas chwili relaksu.

A dlaczego ważne jest aby dźwięk był dobry? To proste . Pozwala poczuć pełen relaks i odwzorować miejsce (jakbyśmy tam byli).podczas odsłuchu.

 

Dlaczego powinienem wygrać ten zacny sprzęt?

Ponieważ jeszcze nic nie wygrałem a bardzo chętnie zbliżę się do Nirvany opisywanej wyżej, a może i to będzie koniec moich poszukiwań 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znaczenie ma dla Ciebie jakość dźwięku podczas słuchania muzyki, i czy / dlaczego uważasz, że to jest ważne ?

Jakość dźwięku? Ogromne! Co za pytanie? Referendalne takie...

Dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać nagrodę oraz w jaki sposób pomoże Ci to dalej rozwijać swoją pasję i doznania z dziedziny audio?

W filharmonii nie można słuchać muzyki przy ulubionej single malt, a w słuchawkach nawet kruszejący lód nie przeszkadza...

Jednak mam pewne obawy o stan zasobów mojego barku.

Sam nie wiem, da się połączyć te obie pasje?

Spróbuję!

P.S.

Jakby ktoś pytał, to tak, mam taką "dziurkę" we wzmacniaczu.

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2023 o 15:35, audiostereo.pl napisał:

"Jakie znaczenie ma dla Ciebie jakość dźwięku podczas słuchania muzyki, i czy / dlaczego uważasz, że to jest ważne ?

Jakość dźwięku jest istotnym elementem dla każdego audiofila.

Dla mnie jest na tyle ważna, że omijam szerokim łukiem słabe realizacje muzyczne. Muzyka ma mi sprawiać przyjemność i dać poczucie relaksu podczas jej słuchania. Jeżeli artysta chcialby przekazać nam emocje w swoim dziele muzycznym, a realizator zadbał by tego nie zepsuć, tym bardziej warto kłaść nacisk na jakość dźwięku w naszych systemach, również tych słuchawkowych. Dla mnie to priorytet.

W dniu 5.10.2023 o 15:35, audiostereo.pl napisał:

Dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać nagrodę oraz w jaki sposób pomoże Ci to dalej rozwijać swoją pasję i doznania z dziedziny audio?"

Dlaczego to ja chciałbym wygrać konkursowe sluchawki?

Może dlatego, że od kilku lat słucham na słuchawkach planarnych na rzecz których poświęciłem kiedyś słuchawki dynamiczne Sennheizer HD600. 

Konkursowe Meze 109 Pro to konstrukcja otwarta, a w takich właśnie gustuję, byłoby fajnie wygrać dynamiczne i piękne wizualnie słuchawki taka miła odskocznia od planarów.

Dziękuję z góry 😉

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to osobiste pytanie, bo w tych odsłuchach zawsze zostawiamy cząstkę siebie. Powiedz jaki masz sprzęt hi-fi, a powiem Ci kim jesteś - można sparafrazować :).

Ogólnie rzecz ujmując muzyka to nie tylko zbiór dźwięków, ale również emocje i atmosfera, które potrafi kreować artysta. Zatem dobra jakość dźwięku ma kluczowe znaczenie, bo pozwala w pełni doświadczyć muzyki tak, jak tego chciał artysta i zanurzyć się w obrazach, jakie kreuje dla nas dobrze dobrany sprzęt.
Szczegóły, takie jak subtelne niuanse instrumentów, przestrzeń dźwiękowa czy czystość dźwięków wpływają na nasze odczucia i wyobraźnię, a nawet kształtują je i rozwijają. 
Ponadto dobra jakość dźwięku i dobra muzyka przekładają się na na nasze samopoczucie, a nawet zdrowie. Nic tak nie relaksuje jak ciepłe brzmienie lampy!

Podsumowując: dobry dźwięk to bogata wyobraźnia, dobre samopoczucie i zdrowie! Ponieważ bardzo zależy mi na wyżej wymienionych, to słuchawki będą znakomitym prezentem dla osiągania tych celów (w szczególności słuchawki na poziomie Meze 109 Pro).


Pozdrawiam w jakości hi-fi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku podczas słuchania muzyki ma ogromny potencjał do manipulowania naszymi doznaniami. Jednak nie zawsze dobre słuchawki idą w parze z dobrą muzyką. Najważniejszy jest sam materiał muzyczny , potem dopiero sprzęt do jego odtworzenia. Tu najważniejszym aspektem jest wg mnie scena dźwiękowa po której rozpoznajemy oblicze każdej z nut. Podczas słuchania muzyki każdy z nas pragnie dla siebie czegoś innego. Korygując nasze upodobania w stosunku co do sprzętu audio jesteśmy w stanie  stworzyć dla siebie w tym przypadku idealną podstawę dla własnego towarzystwa.

To ja powinieniem wygrać tę nagrodę ze względu na moją niezmienną przez lata miłość do muzyki, która ma teraz szansę na nowy jej odbiór z wyjątkową parą słuchawek.

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może tak od siebie 🙂

Z jakością odtwarzanej muzyki tak naprawdę spotkałem się i obcowałem od 2005r rejestrując się pierwszy raz na tym forum i czytając namiętnie zakładkę DIY . Mając doświadczenie podstawowe w lutowaniu i trochę wiedzy ( Szkoła łączności ) zaczynałem pochłaniać „ Wiedzę Tajemną " popartą doświadczeniem kolegów/bywalców forum udzielających się także w tej zakładce 🙂 . To dało mi na tyle podstawy merytorycznej aby stworzyć na podstawie projektów mój własny system odsłuchowy 🙂 tak krótko bo może nie wszystkim nazwy coś powiedzą > system składał się z  Transportu CD ( Shigaraki clon ) , DAC ( no-oversampling dac według projektu kolegi Peter Daniel ) i wzmacniacz słuchawkowy HA2013 . To właśnie przy tych projektach dowiedziałem się jak można samemu tworzyć swoją własną sygnaturę dźwiękową poprzez umiejętne dopasowywanie poszczególnych elementów elektronicznych w poprawnie zaprojektowanych amplifikacjach układowych . I także później się dowiedziałem że moje słuchawki Senki HD600 które zakupiłem w 97 r jako element nie DIY przeszły po latach użytkowania swój „mod” który poprawiał ich walory brzmieniowe . I to właśnie zabawa w DIY dała mi przekonanie że jakość dźwięku , i  sygnaturę można stroić pod swoje preferencję 🙂

Bo każdy słyszy inaczej i każdy wymaga od płynącej muzyki czegoś innego 🙂 a to basu który trzęsie wnętrznościami a to cudownego wokalu itp. 😉

Dlaczego Meze 109 Pro ?

Bo oprócz moich ulubionych właśnie poznanych dzięki temu Forum - Ollo s5x 🙂

To waśnie Meze 109 Pro zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie co opisałem w recenzji s5x 🙂 i obcowanie z nimi pozwoliłyby mi na poznanie gatunku muzyki który jest dla mnie jeszcze nie odkryty a mowa o muzyce klasycznej 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku ma dla mnie decydujące znaczenie jeśli chodzi o odbiór muzyki. Każdy kto obcował z nią na żywo lub bywa na koncertach doskonale wie, że dźwięk z nagrań i nawet najlepszego sprzętu to zawsze innego rodzaju doświadczenie. To co fascynuje mnie w wysokiej klasy sprzęcie, to umiejętność wykreowania wirtualnej rzeczywistości w warunkach domowych. Im lepszy sprzęt, tym doświadczenie odsłuchu jest bliższe wrażeniom ze słuchania muzyki na żywo.


Testowałem Meze 109 pro już kilka razy i zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Subiektywnie, to numer jeden w swojej klasie cenowej. Myślę, że gdybym je miał, to z pewnością mniej słuchałbym moich głośników, co szczególnie doceniliby sąsiedzi 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2023 o 15:35, audiostereo.pl napisał:

"Jakie znaczenie ma dla Ciebie jakość dźwięku podczas słuchania muzyki, i czy / dlaczego uważasz, że to jest ważne ?
Dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać nagrodę oraz w jaki sposób pomoże Ci to dalej rozwijać swoją pasję i doznania z dziedziny audio?"

Kiedyś mi się wydawało, że ma znaczenie. Jestem w obozie umiarkowanej jakości (320 kbps / spotify itd), słuchania muzyki tak jak lubie a nie jak sie ode mnie tego oczekuje. Pare lat temu będąc na różnych forach czułem presję posiadania gramofonu, dobrego sprzętu audio. Dzisiaj, mając prawie 40-tke na karku, stwierdzam, że nie jest to tak istotne. Słucham na plastikowych słuchawkach podcastów jadąc na rowerze, na JBLach biegając, a w domu przy komputerze używam moich ulubionych ISK MDH9000 przepuszczony przez Audiotrak Prodigy Cube. Przesłuchuje wtedy muzykę do mojej audycji radiowej radiokapital.pl. Każda z tych możliwości sprawia mi radochę na miarę potrzeb. Nie chcę być więźniem sprzętu. Gdy chcę posłuchać dźwięku który wyrwie mnie z kapci , idę na koncert - nic tego nie zastąpi - żaden odsłuch.

 

Dlaczego ja ? Bo jestem za normalizacją słuchania muzyki a nie robienia z tego religii. A do czego mi są potrzebnę ? Z racji tego że obecne słuchawki już się starzeją czas na zmianę. Myslę , że kolejna generacja słuchawek pozwoli mi na jeszcze lepszy mastering moich audycji radiowych. PS - polecam niszową internetową, bez reklam, bazę audycji radiokapital. Praktycznie nie są znani szerszemu gronu odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Po raz pierwszy na koncercie byłem w 1983 roku, miałem wtedy 8 lat. Spodek, Klaus Schulze, siedziałem jak oczarowany. Od tamtego czasu muzyka towarzyszy mi bez przerwy. Jakość odtwarzanej muzyki ma dla mnie ogromne znaczenie, bez względu na to czy jest to rock, jazz, pop czy muzyka klasyczna. Staram się w miarę moich możliwości dbać o optymalne warunki odsłuchu z szacunku do twórców jak i samego siebie. Chcę nie tylko słyszeć muzykę, chcę jej dotykać, być w tej przestrzeni pomiędzy instrumentami.

Pamiętam, kiedy wydawało mi się kiedy dotknąłem „absolutu” muzyki rockowej, pamiętam jak dziś kiedy to „absolut” muzyki jazzowej dotknął mnie i tak rozpoczęła się moja miłość do tego gatunku.

Jestem na początku mojej drogi do muzyki klasycznej, wiem  która kompozycja i jakie wykonanie może sprawić, że pozostanę na tej drodze w pełni świadomy na długie lata. 

Meze 109 PRO pomogły by mi osiągnąć swój cel i cieszyć się doznaniami przez kolejne lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jakie znaczenie ma dla Ciebie jakość dźwięku podczas słuchania muzyki, i czy / dlaczego uważasz, że to jest ważne ?

 

Jakość dźwięku podczas słuchania muzyki ma dla mnie ogromne znaczenie. Słuchając muzyki zamykam oczy i wyobrażam sobie, że jestem na koncercie lub w studiu nagraniowym. Mogę poczuć obecność swoich idoli na wyciągnięcie ręki i przeżyć emocje, którymi się ze mną dzielą.
Im lepsza jakość dźwięku tym łatwiej uwierzyć, że gdy otworzę oczy oni nadal tam będą.

 

Dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać nagrodę oraz w jaki sposób pomoże Ci to dalej rozwijać swoją pasję i doznania z dziedziny audio?"

 

Słyszałem wiele zachwytów na temat Meze 109. Podobno brzmią tak dobrze jak wyglądają i są bardzo wygodne.
Bardzo chciałbym się o tym przekonać.Uwielbiam kiedy mogę od nowa przesłuchać całą swoją kolekcję płyt na nowych słuchawkach wychwytując nowe dźwięki i cieszyć się jak gdybym wszystkiego słuchał po raz pierwszy.

Nie mam obecnie otwartych słuchawek dynamicznych. Mam nadzieję, że Meze 109 zapełni tę lukę i będę mógł w końcu powiedzieć, że niczego więcej do szczęście mi nie potrzeba.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzień dobry.

Dziękuję za ciekawy konkurs i możliwość udziału.

Odnosząc się do pierwszego pytania, bardzo potrzebuję dźwięku, który jest bliski, naturalny, ciepły i kojący dla ucha. Wprawdzie sprzęt, którym obecnie dysponuję, można nazwać budżetowym, jednak postarałem się o coś ciekawego w ramach obecnych możliwości. Lubię dźwięk z okrągłą i ciepłą średnicą, z podbudową basową, niosący sporo energii. Od początku byłem nastawiony na Stereo, najlepsze wg mnei dla celów słuchanai muzyki, minimalizujący zniekształcenia (niedawne porównywanie z odsłuchem amplitunera Sony utwierdziło mnie w tym kierunku...)

 

Dobry dźwięk jest wg mnie ważny, ponieważ odkrywamy wiele dźwięków i brzmień, zupełnie nie znanych ludziom puszczającym muzykę na czymś zwyczajny, komórce... bardzo chcę tez wychować esteycznei woje dzieci i kstałcić ich ucho, wrażliwość na sztuję i estetykę.

 

Chciałbym inwestować w przyszłiści w coraz doskonalszy sprzęt, przystosować pomieszczenie... 

 

W tym wszystkim zawiera sie również potrzeba inwestycji w odbre słuchawki. To co wiem - muzyka jest tym, co pobudza moje zmysły, jest tą sztuką, która gra mi w duszy.  Sprzęt audio uważałem zawsze za coś konieczniego, nieodzownego dla mnie. Wiedziałem to już od dawna, gdy chodzięm na pierwsze odsłuchy. Marzenie o dobrym dźwięku musiało poczekać, ale w końcu, w zeszłym roku, zrobiłem to !

 

Pozdrawiam

 

Wojciech Flakiewicz

 

Edytowane przez wojtek.flakiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przyjemność od kilku lat pracować w branży audio.

Cube Audio produkuje głośniki szerokopasmowe i mam ogromne szczęście móc z nich słuchać muzyki w domu.

Kolor, przestrzeń, znakomita barwa to wszytsko by móc się zatracić i przenieść w inny wymiar codzienności.

Chciałabym zaznać tych uczuć również poza domem i wiedzieć, że takich emicji dostarczą mi Meze 109 Pro

Moje motto:

Życie jest zbyt krótkie, żeby słuchać na smutno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.