Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 20kzł z potężną podstawą basową do 40m/kw


bumbum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.11.2023 o 09:45, pmcomp napisał:

Przecież nie na piechote

No raczej na piechotę. Pociągiem, później chyba tramwajem i dalej pieszo. nie wyobrazam sobie tyle tachania. Niestety nie jestem dobrym kierowcą zeby 300km jechać i to jeszcze do tak duzego miasta jak Wrocław. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pech. To poproś jakiegos znajomego. Bez odsluchu w ciemno to slabe kupowanie.

Chyba, ze wiesz jak to gra albo cena bardzo atrakcyjna.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwujesz weekend w Holandii i masz za dobre pieniądze (€1400) solidne JBLe na całe życie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dyskutujecie o B&W 702/703 to może macie doświadczenie jak grają z Naimem. Warto to łączyć? Zmieniłbym kolumny do Supernaita2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KotD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam fińskiego Gradienta 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gram na takich (z pierwszego wypustu) od 25 lat. Wiele razy próbowałem i nie mogę znaleźć alternatywy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2023 o 23:11, rejbis napisał:

Ja parę miesięcy temu słuchałem w Top Hifi bowersów 703s3 podłączonych do mojego Denona pma 2020ae. Napiszę tylko, że jeszcze nie słyszałem tak dobrze grających kolumn z moim wzmakiem. Było wszystko co lubię - ekspresja, dynamika, bas w punkt, czysty, piękny przekaz. Słucham głównie rocka i ten duet zagrał bardzo dobrze. Radzę ci, weź pod pachę swojego Atolla i sprawdź połączenie z bowersami. To może być to.

Popieram Bowersy, ale że ja lubię ich dźwięk to wiadomo, mogę być nieobiektywny 😉 Jak się człowiek zagłębi w ten dźwięk to później każde inne brzmią jakby koc na nie polozyc. Są jednak i tacy co uważają ten dzwiek  za mega męczący i tez jestem ich wstanie zrozumieć. Tu jest bardzo krótka piłka albo Ci się podoba albo absolutnie nie podoba. 

W dniu 1.12.2023 o 12:22, Marek.S napisał:
W dniu 1.12.2023 o 15:28, Tomek 1685 napisał:

Polecam fińskiego Gradienta 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gram na takich (z pierwszego wypustu) od 25 lat. Wiele razy próbowałem i nie mogę znaleźć alternatywy.

Słyszałem raz w zyciu i zrobiły na mnie ogromne wrażenie - naprawdę wciągający dzwiek !

Przy takim budżecie tak czy inaczej wybierz najbliższy salon audio (jakikolwiek) i po prostu posłuchaj co tam będą mieli żeby sobie wyrobić jakieś zdanie i rozeznanie. Bez odsłuchów się nie obejdzie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze do tego są Triangle. Bas i muzyka rockowa.

A dokłądniej Genese Lyrr https://sklep.htaudio.pl/triangle-genese-lyrr-kolumny-glosnikowe-wolnostojace-czarne-salon-poznan.html kosztujące poniżej 16 tys. zł za parę.

W czasopiśmie Audio tak podsumowano ich bas: Bas LYRRa to broń masowego rażenia - konturowe, jednoznacznie twarde ciosy wyprowadzane szerokim zamachem wymagają dużego ringu, pomieszczenia grubo ponad 20 metrów kwadratowych, ale podejrzewam, że'dadzą radę' nawet w pięćdziesięciu.

Całość tego testu: https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/181-triangle-lyrr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, HTaudio napisał:

A dokłądniej Genese Lyrr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  kosztujące poniżej 16 tys. zł za parę.

To jeśli już Triangle to zdecydowanie model Alpha. Ta sama obudowa i układ przetworników ale wszystko to w o wiele lepszej specyfikacji. Na olx używane są za 15500 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, HTaudio napisał:

Najlepsze do tego są Triangle. Bas i muzyka rockowa.

A dokłądniej Genese Lyrr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  kosztujące poniżej 16 tys. zł za parę.

W czasopiśmie Audio tak podsumowano ich bas: Bas LYRRa to broń masowego rażenia - konturowe, jednoznacznie twarde ciosy wyprowadzane szerokim zamachem wymagają dużego ringu, pomieszczenia grubo ponad 20 metrów kwadratowych, ale podejrzewam, że'dadzą radę' nawet w pięćdziesięciu.

Całość tego testu: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Branza powoluje sie na lobbystyczne media … jak zyc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pmcomp napisał:

Branza powoluje sie na lobbystyczne media … jak zyc?

"Trzeba zmienić pracę,wziąć kredyt"
[luźny cytat z klasyka]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2023 o 15:14, bumbum napisał:

Planuje zmianę moich Tannoy XT8F na cos lepszego. Za nowe planuje dać nie więcej niż 20tyś (raty) lub używki do 15tyś. Pokój około 40m/kw, wzmacniacz Atoll IN200, muzyka rock głównie , jazz, blues. Lubię brzmienie z mocną podstawą basową, bas powinien być tez szybki, dobrze kontrolowany ale i ma schodzić dość nisko. Góra po jaśniejszej stronie z racji tego ze in200 gra dość ciepło ale szczegółowo.

Ostatnio byłem ze swoim Atollem u kolegi który ma Bowersy 702s3 i takie brzmienie mi odpowiada. Niestety cena dla mnie zaporowa.

Chciałbym po prostu wiedzieć jakie modele brać pod uwagę kiedy będę umawiał się na odsłuchy w salonie, względnie do jakich warto jechać i targać swój wzmacniacz.

Zakup dopiero po nowym roku więc mam sporo czasu.

Rozejrzyj się po prostu za Klipsch RF7 I,II lub III

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę 3 słowa w temacie, bo mam akurat podobnej wielkości salonik i podobne gusta muzyczne. Trochę przerzuciłem sprzętów i zatrzymałem się na głośnikach audio physic avanti III, zobacz zdjęcia w necie jak atrakcyjnie wyglądają, a najważniejsze jest to jak zupełnie odmiennie grają. Te wąskie, seksowne /jak to opisała stara jednego forumowicza/ słupki dają to, czego oczekujesz, bas jest obecny, ale jednocześnie nie generuje rozmaitych problemów rezonansowych. Jak włączam holly diver dio, to kredens trzęsie kieliszkami, ale po ułamku sekundy kielony milkną, to jest niesamowite, bas trzymany w ryzach i pulsujący, cała reszta to najwyższe loty, gwizdek i midy to wysokie modele firm skandynawskich, a stolarka to niedościgniony majstersztyk, słuchałem rzeczonych b&w i powiem grzecznie, że nie nadawały się do mojego repertuaru. Nie mam żadnego interesu, by ci zachwalać ww głośniki, bo sam wcześniej kupię na zapas, niż sprzedam, obawiam się jedynie o twój rachityczny wzmacniacz, może da rady na krótką metę, ale docelowo, widząc możliwości AP będziesz szukał jakichś konkretnych monosów 

Ci, co doradzają klipche za mocno sobie wzięli do serca tytuł tematu, mocna podstawa basowa... dziwki, koks i lasery🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
50 minut temu, baksiu napisał:

Ci, co doradzają klipche za mocno sobie wzięli do serca tytuł tematu, mocna podstawa basowa... dziwki, koks i lasery🤣

Raczej nie wiesz, co piszesz, dlaczego wg ciebie forte IV to nawalanka?

image.thumb.png.343df569718b0f9c2644d40bb9c4ede6.png

Wg twojego słownictwa, te to pewnie bimber, k**wy i organki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, pantagruel napisał:

Raczej nie wiesz, co piszesz, dlaczego wg ciebie forte IV to nawalanka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wg twojego słownictwa, te to pewnie bimber, k**wy i organki...

Widzę że podniosłeś rękawicę, faktycznie wyobrażenie o klipsch mam inne, może i te szafki mają dźwięk, pomijając że Look mają żaden, nie postawiłbym ich  w tak małym pomieszczeniu, to tylko 40m2, tu się liczy każdy metr i raczej nie jest to osobny pokój odsłuchowy, ot zwykły salon w niewielkim domku do życia dla całej familii i do coraz rzadszych spotkać z nielicznymi znajomymi... znaki czasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2023 o 18:11, piotrek7 napisał:

Można co najwyżej mówić o szukaniu połączenia, gdzie nie nałożą się cechy dźwięku elektroniki i głośników

 

A raczej dopasują tak że in200 wymiata basem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj PMCtwenty5.24. Można je ustrzelić w zakladanym budżecie. To nie są kolumny podbijające bas i grające basem na ilość, tylko na jakość. Jeśli w nagraniu nie ma basu, nie podbiją go, nie napompują. Jeśli zaś bas jest pokażą go rzetelnie, w takiej ilości i barwie, jak zakładał producent nagrania. Z dobrą elektroniką bas jest mięsisty i konturowy. Pojawiają się czasem na rynku wtórnym głównie z tytułu wymiany na wyższy model PMC. Porównywałem je z Velami 407, ale Elaki zakłamują obraz rzeczywistości: grają za słodko i wycofują wokale. Sam zdecydowałem się na twenty5.23 z uwagi na wielkość pomieszczenia-około 25 m2. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2023 o 15:14, bumbum napisał:

Planuje zmianę moich Tannoy XT8F na cos lepszego. Za nowe planuje dać nie więcej niż 20tyś (raty) lub używki do 15tyś. Pokój około 40m/kw, wzmacniacz Atoll IN200, muzyka rock głównie , jazz, blues. Lubię brzmienie z mocną podstawą basową, bas powinien być tez szybki, dobrze kontrolowany ale i ma schodzić dość nisko. Góra po jaśniejszej stronie z racji tego ze in200 gra dość ciepło ale szczegółowo.

Ostatnio byłem ze swoim Atollem u kolegi który ma Bowersy 702s3 i takie brzmienie mi odpowiada. Niestety cena dla mnie zaporowa.

Chciałbym po prostu wiedzieć jakie modele brać pod uwagę kiedy będę umawiał się na odsłuchy w salonie, względnie do jakich warto jechać i targać swój wzmacniacz.

Zakup dopiero po nowym roku więc mam sporo czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale warto poczekać dozbierać i kupić te

polecam

original_16702768411717.thumb.jpg.b3b0ca5045f55fb3612da57fa84a6fdd.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

opis Andrzeja Kisiela

"

Referencyjny układ dwuipółdrożny na Ellipticorach. Prace nad nim trwały długo, bowiem starannie badaliśmy różne układy – z dwoma 18-cm, dwoma 21-cm, a także kombinację 18-cm i 21 cm; ta ostatnia była najciekawsza, miała kilka wariantów (w tym rozwiązanie zbliżające się do trójdrożnego, obudowa zamknięta lub bas-refleks, 4 lub 8 omowa), zostały one już nawet dopracowane, wraz z materiałami informacyjnymi… Jednak wielowariantowość tego projektu, mająca być jego atutem, mogła wprowadzić za duże zamieszanie. Dlatego odłożyliśmy go na półkę, może do niego kiedyś wrócimy, a teraz do oferty postanowiliśmy włączyć konstrukcję prostszą i nie budzącą wątpliwości - na dwóch przetwornikach nisko-średniotonowych takiej samej wielkości. Ale 18 cm czy 21 cm? Współczesne układy dwudrożne i dwuipółdrożne najczęściej oparte są na 15-tkach i 18-tkach, bowiem większe głośniki są zwykle innymi cechami ostatecznie wyspecjalizowane jako niskotonowe, więc do szerszej roli nisko-średniotonowych nie nadają się (np. 21-22 cm z serii Classic i Revelator). Nie oznacza to, że sama średnica ok. 20 cm, a nawet większa, przekreśla szanse na dobre przetwarzanie średnich tonów, tylko że niewiele jest przetworników przygotowanych pod tym kątem. Tym większą atrakcją są 8-calowe Ellipticory, przetworniki nisko-średniotonowe absolutnie najwyższej klasy. 21WE/8542T00 zastosowaliśmy już w dwudrożnych EL12, a 18WE/8542T00 w dwudrożnych ELM. Na tej podstawie mogliśmy stwierdzić, że większy model nie ustępuje mniejszemu w jakości przetwarzania średnich tonów, mając oczekiwane, większe możliwości w zakresie niskich częstotliwości, a także wyższą efektywność. Nie zamierzając wprowadzać dwóch projektów dwuipółdrożnych, jak moglibyśmy nie wykorzystać tak specjalnej okazji, jaką stwarza 21WE? Konstrukcja jest znacznie większa niż typowych kolumn dwuipółdrożnych na 18-tkach, przede wszystkim z powodu potrzebnej objętości, jednak całe przedsięwzięcie jest kosztowne i bezkompromisowe i w takim kontekście wielkość obudowy staje się problemem drugorzędnym.

Pod względem zastosowanych przetworników, EL22 to konstrukcja wyjątkowa; pod względem ich konfiguracji – klasyczna; podział z wysokotonowym D3404/552000 zachodzi przy 2,5 kHz (podobnie jak w dwudrożnych EL12), dolna 21-ka jest tłumiona (łagodnie) powyżej 500 Hz, wszystkie głośniki są ustawione blisko siebie; pochylenie frontu jest skorelowane z charakterystykami fazowymi poszczególnych sekcji, aby najlepszą charakterystykę przetwarzania całego zespołu uzyskać na osi głównej, ustalonej na wysokości 90 cm. Wysokość obudowy przekraczająca 1 metr nie wiąże się z ustawieniem głośników wyżej niż to optymalne, stąd ponad głośnikiem wysokotonowym pozostaje dużo „wolnego miejsca”, co korzystnie odsuwa od niego górną krawędź obudowy.

Charakterystyka przetwarzania jest zrównoważona, „ozdobiona” tylko wąskopasmowymi nierównomiernościami; niemal nie zmienia się w badanym zakresie kątów, również w okolicach częstotliwości podziału, co potwierdza zarówno predyspozycje 21WE do przetwarzania średnich tonów, jak też niezawodne działanie zwrotnicy.

Czułość jest nadzwyczajna – 95 dB, najwyższa wśród wszystkich naszych konstrukcji. To zasługa Ellipticorów, których wyjątkowość polega na połączeniu niskich zniekształceń z wysoką efektywnością. Aż 5-decybelowa przewaga nad EL12 może wydawać się dziwna, jednak tłumaczy ją w największym stopniu fakt, że porównujemy czułości konstrukcji o impedancjach 8 omów (EL12) i 4 omów (EC22), a więc poziomy przy dwukrotnie większej mocy podanej do EL22. Przy wyrównaniu mocy różnica ta (a więc różnica między „czystymi” efektywnościami) zmniejszyłaby się do 2 dB. Obydwa modele można z dobrym skutkiem podłączać do wzmacniaczy tranzystorowych i lampowych, przy czym do lampowych lepsze będą EL12, a do tranzystorowych o mocy ok. 200 W (przy 4 omach) – EL22.

EL22 mają jeszcze jednego asa w rękawie - rozciągnięcie niskich częstotliwości jest fenomenalne, ze spadkiem -6 dB przy 25 Hz i znowu jest to najlepszy wynik wśród wszystkich naszych projektów. Dwa tunele bas-refleks wyprowadzone są z tyłu. Kolumny powinny być odsunięte od ściany za nimi na odległość min. 0,5 m, od bocznych min. 1 m, w pomieszczeniu min. 20 m. kw.

Zwrotnica zamknięta jest we własnej komorze, w dolnej części obudowy (dostęp po odkręceniu cokołu).

Wszystkie projekty serii EL wykonywane są w standardzie SE bez żadnej dopłaty. W tym przypadku oznacza to: Cewki powietrzne filtrów dolnoprzepustowych nawinięte taśmą 12 AWG, dla utrzymania jednocześnie najniższych rezystancji i zniekształceń; kondensatory Clarity Cap (w filtrze wysokotonowego CSA), zaciski przyłączeniowe WBT (Nextgen 0703). Do układów dwudrożnych i dwuipółdrożnych nie rekomendujemy podwójnego okablowania, dlatego gniazdo jest pojedyncze.

Brzmienie podporządkowane dynamice, różnicowaniu, neutralności i dokładności. EL22 nie służą do korygowania, tuszowania ani wyostrzania. Fenomenalne jest połączenie precyzji i przejrzystości z tonalnym zrównoważeniem i spokojną barwą. Bez rozjaśnienia, ale i bez podgrzewania, EL22 pokazują wszystko w idealnych proporcjach. To profesjonalne monitorowanie bez przejaskrawień. Razem z dobrym sprzętem współpracującym dostarczą mnóstwo emocji czysto muzycznych jak i związanych z obserwowaniem techniki nagraniowej."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teza w temacie jest błędnie postawiona... "z POTĘŻNĄ podstawą basową".

To jakby napisać: kolumny z PRZERYSOWANYM wokalem.

Albo: kolumny z PRZEJASKRAWIONĄ górą.

- - - - - - - -

Kolumny są poprawne, ze skalą dynamiczną wynikającą np. z wielkości albo błędnie wybrane do postawionego zadania.
W celu uzyskania "potężnej" podstawy basowej kiedyś używało się korektora. Dziś łańcuch audio i nagrania są w ogólnie takiej jakości, że nie ma czego poprawiać. Ewentualnie w subwooferze można przewalić poziom level nad resztę pasma i cmokać z zachwytu. Wskazany Akustyk ma różnej wielkości kolumny, w tym takie najniżej schodzące (4-drożne).

Podsumowując: każde z "potężnym" basem będą niewłaściwie zaprojektowane lub celowo wyprofilowane. Co na jedno wychodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2023 o 10:25, Pablo15099 napisał:

Posłuchaj PMCtwenty5.24. Można je ustrzelić w zakladanym budżecie. To nie są kolumny podbijające bas i grające basem na ilość, tylko na jakość. Jeśli w nagraniu nie ma basu, nie podbiją go, nie napompują. Jeśli zaś bas jest pokażą go rzetelnie, w takiej ilości i barwie, jak zakładał producent nagrania. Z dobrą elektroniką bas jest mięsisty i konturowy. Pojawiają się czasem na rynku wtórnym głównie z tytułu wymiany na wyższy model PMC. Porównywałem je z Velami 407, ale Elaki zakłamują obraz rzeczywistości: grają za słodko i wycofują wokale. Sam zdecydowałem się na twenty5.23 z uwagi na wielkość pomieszczenia-około 25 m2. 

Ja właśnie przesiadłem się z PMC Twenty 24 (grałem na nich 7 lat) na Twenty5.26. Są to kolumny doskonale oddają potęgę brzmienia i świetnie odtwarzają zakres niskich częstotliwości. W pomieszczeniu 35m2 w którym u mnie grają robią robotę. Twenty 24 były jednak za wątłe na ten metraż i jedynie czego mi brakowało to właśnie tej potęgi brzmienia.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafia w moje gusta (bynajmniej wizualnie) yb audio dr.w:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

o_1dk34r46i12lfa45m782k7j7be.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mztv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mztv napisał:

trafia w moje gusta (bynajmniej wizualnie) yb audio dr.w:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

o_1dk34r46i12lfa45m782k7j7be.jpg

Było brać jak wlaściciel przesiadał się na Ellipticory.😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto wiedział :)

może zastosowałbym basowe, aluminiowe basowce accutona :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

as250-6-552-8461.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio by nie wyszło.

9 minut temu, mztv napisał:

 

a kto wiedział 🙂

 

Ogłoszenie z tego co pamiętam długo nie leżało na olx.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.11.2023 o 00:41, dlmtb napisał:

Prawie kupiłem te kolumny

Prawie, a dlaczego nie kupiłeś? Co lepszego znalazłes?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teza w temacie jest błędnie postawiona... "z POTĘŻNĄ podstawą basową".
To jakby napisać: kolumny z PRZERYSOWANYM wokalem.
Albo: kolumny z PRZEJASKRAWIONĄ górą.
- - - - - - - -
Kolumny są poprawne,…

A moze on lubi „niepoprawne“?

I co wtedy?

PS
To nie jest „teza“, to jest indywidualna „preferencja“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2024 o 09:22, dlmtb napisał:

PMC Twenty5,26

No ale to cena ponad 10tys więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.