Skocz do zawartości
IGNORED

W Hi End Liczy Sie Wszystko.


Pseudodrummer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ze srebrem nie mówię, że nie ma problemu bo są. Ale tez dziś mamy środki konserwujące srebro

Masz wzmacniacz lutowany ołowiem? Pochwal się. Bo cd czy streamer to na pewno nie.
Bracie nie wiem czym lutowany jest mój wzmak. Ty pewnie wiesz bo pewnie sam go lutowałeś nie o to w tym chodzi i dobrze o tym wiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, piorasz napisał:

Ok. Wytłumacz.
Jeśli oczywiście chcesz.
Podkreślam nie dla mnie lecz dla potomności.

Ty wytłumacz. Ty napisałeś, że nie chodzi o trwałość i niezawodność, tylko o coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, przemak napisał:

Ty wytłumacz. Ty napisałeś, że nie chodzi o trwałość i niezawodność, tylko o coś innego.

Jak dzieci…😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Pseudodrummer napisał:

w Hi End liczy sie wszystko

A najbardziej cena (kasa dla producenta-czyli jak zarobić, a się nie narobić).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Misio38 napisał:

A najbardziej cena (kasa dla producenta-czyli jak zarobić, a się nie narobić).

Czy cena ma wpływ na brzmienie?
Już wiemy,że cyna ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że nic oprócz chińszczyzny się nie opłaca, bo inni nas okradajo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, J4Z said:

Sama prawda, przecież 

Nie chodzi mi o Chiny. Przez nieodpowiedzialne i podyktowane merkantylnymi względami wyprowadzanie produkcji do Chin między innymi zmniejsza się liczba ludzi umiejących myśleć i coś zrobić, co jaskrawo widać po zawartości tej zakładki.

Chodzi mi o formę tej "ironii".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pseudodrummer napisał:

Czy cena ma wpływ na brzmienie?

Głównie cena. Reszta jest mało istotna. Jeszcze dobrze, żeby sprzęt był prymitywny jak się da, bo wtedy jest lepszy. Taka lampka SE 3W na kanał z dużymi zniekształceniami to ideał, ale dużo musi kosztować by to grało. W środku koniecznie musi być polutowane jak najbardziej niechlujnie i na pająka. To są ważne sprawy w hiendzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, Pseudodrummer napisał:

Już wiemy,że cyna ma.

Zdaje sobie sprawę, że to wypowiedź ironiczna. Używałem Mundorfa, Visblue i jeszcze kilku innych i nie wiem jak to można by było sprawdzić. Natomiast w kwestii lutowania nie powiem np. Mundorfem tym o niższej temperaturze topnienia dobrze mi się lutowało. Mają dość dużą zawartością topników i nie odparowują tak szybko jak ze zwykłej ołowianej np. Cynel. 

10 minut temu, Misio38 napisał:

No jeszcze im bardziej prymitywny sprzęt tym lepszy. Taka lampka SE 3 W na kanał to ideał, ale swoje musi kosztować by to grało

Nic nie powinno być bardziej skomplikowane niż powinno. Aby proste układy brzmiały dobrze układ musi być dobrze zaprojektowany i powinny być użyte dobre części. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Seyv napisał:

Nic nie powinno być bardziej skomplikowane niż powinno. Aby proste układy brzmiały dobrze układ musi być dobrze zaprojektowany i powinny być użyte dobre części. 

W końcu rozsądna i konkretna wypowiedź. Uściśliłbym jedynie końcówkę, zwłaszcza w kontekście hiend: powinny być użyte jak najlepszej jakości części.

Tymczasem hiend idzie w kierunku megalomanii ... więcej, ciężej, drożej ... co nie oznacza jednocześnie poprawienia jakości dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Seyv napisał:

Zdaje sobie sprawę, że to wypowiedź ironiczna. Używałem Mundorfa, Visblue i jeszcze kilku innych i nie wiem jak to można by było sprawdzić. Natomiast w kwestii lutowania nie powiem np. Mundorfem tym o niższej temperaturze topnienia dobrze mi się lutowało. Mają dość dużą zawartością topników i nie odparowują tak szybko jak ze zwykłej ołowianej np. Cynel. 

Nic nie powinno być bardziej skomplikowane niż powinno. Aby proste układy brzmiały dobrze układ musi być dobrze zaprojektowany i powinny być użyte dobre części. 

To temat iście " fundamentalny". A zaczyna się od tego, czy słyszysz różnice, czy nie. I to nie tylko w między kablami, elementami elektronicznymi, bezpiecznikami, lampami itd. Czy słyszysz " kierunkowość", czy Twój system potrafi różnicować i pokazać czy jeden element różni się od innego. 

Cynę oczywiście też można sprawdzić. Trzeba jej kawałek / np.10-20 cm/ wpiąć na jednym kanale, na "+" między kablem głośnikowym a kolumną. Następnie posłuchać. Dobrze by było ją odwrócić i sprawdzić, czy w odwrotnym kierunku nie zabrzmi lepiej. Podobnie można postępować z każdym innym rodzajem cyny. Tą drogą można wybrać wg. siebie lepiej brzmiący. Reszta zależy od słuchającego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
13 minut temu, Jeżyk napisał:

Cynę oczywiście też można sprawdzić. Trzeba jej kawałek / np.10-20 cm/ wpiąć na jednym kanale, na "+" między kablem głośnikowym a kolumną.

Jeśli lutuje punkt do punktu i wyprowadzenia mają bezpośredni kontakt to też cyna ma znaczenie? Do wg tego testu już nie powinna. Poza tym trzeba by było wziąć nie 10 cm tylko 1mm a to trochę trudne do wykonania. Rodzaj cyny może mieć oczywiście znaczenie ale na wykonanie poprawnego łączenia. Wysokie temperatury topnienia mogą powodować zimne luty lub uszkodzenie elementów na skutek zbytniego ich nagrzania. Mała ilości topnika i wyższa temperatura to też problem z jego szybszym odparowaniem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Jeżyk napisał:

Cynę oczywiście też można sprawdzić. Trzeba jej kawałek / np.10-20 cm/ wpiąć na jednym kanale, na "+" między kablem głośnikowym a kolumną. Następnie posłuchać

Ale jaja ...masz więcej takich pomysłów?

Acha, jeszcze objaśnij co z "kierunkowością" cyny w momencie kiedy rozpływa w czasie lutowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Seyv napisał:

Jeśli lutuje punkt do punktu i wyprowadzenia mają bezpośredni kontakt to też cyna ma znaczenie? Do wg tego testu już nie powinna. Poza tym trzeba by było wziąć nie 10 cm tylko 1mm a to trochę trudne do wykonania. Rodzaj cyny może mieć oczywiście znaczenie ale na wykonanie poprawnego łączenia. Wysokie temperatury topnienia mogą powodować zimne luty lub uszkodzenie elementów na skutek zbytniego ich nagrzania. Mała ilości topnika i wyższa temperatura to też problem z jego szybszym odparowaniem. 

Określenie ogólnego charakteru brzmienia danego rodzaju cyny ma znaczenie dla całego układu, zwłaszcza, że punktów lutowania na płytce/ płytkach w urządzeniu jest bardzo dużo. 

3 minuty temu, bum1234 napisał:

Nie, ale nie kogę powiedzieć jakie 🙂

To zupełnie jak : " nie podoba mi się ten film chociaż go nie oglądałem" 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pseudodrummer napisał:

Czy cena ma wpływ na brzmienie?
Już wiemy,że cyna ma.

To cena czy cyna … zdecyduj się 😉 .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seyv

Ten wątek to czysty trolling. Co za moderator nie potrafi tego rozpoznać? Czy wszędzie musi być gówno?

Proszę go zamknąc, albo połączyć z Audio Mitami. Albo zrezygnować z moderacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maxijazz - coś nie pasuje?

Nie ma przymusu by zaglądać, czytać.

Masz "misję" obrony czci hajendu?

Miej pretensje do hajendowych gurus i forowych samozwańczych "powstańców", oni to swoimi wydumkami kreują tego typu wątki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
3 godziny temu, Seyv napisał:

Zdaje sobie sprawę, że to wypowiedź ironiczna.

W blogu,na który sie powołałem-to wcale nie ironia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hi-end obowiązują pewne zasady - tu nie ma miejsca dla słuchaczy hi-fajowych, startowych i innych, którzy nie rozpoznają brzmienia systemów domowego stereo po zmianie bezpieczników, kabli i cyny w punktach lutowniczych. Dopuszczalna jest niewiedza z czego składa się piosenka bluesowa, oraz co to jest w ogóle forma utworu, ale takie rzeczy jak rozpoznawalność i wychwycenie różnic brzmienia po zmianie kabli, bezpieczników i cyny, to w hi-endzie rzeczy oczywiste i niemalże święte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)

Tu następne zadagnienie.

Okzauje się,że nie tylko kable,wtyki,ale i koszulki termokurczliwe mają swoją kierunkowość.
MOżemy sie także dowiedzieć,że zastosowanie odpowiednio ułozonej koszulku na juz gotowym kablu potrafi zmienić jego właściwości soniczne.
Ważna jest też "prostopadłość nacięcia do osi kabla"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Seyv napisał:

ie wiem jak to można by było sprawdzić

Najlepiej wykonać interconect z lutowiem jako przewód sygnałowy, po wpięciu pokaże się pozorny obraz dźwiękowy.

Osoby z odpowiednim doświadczeniem natychmiast zorientują się jak wygląda jego charakterystyka.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maxijazz napisał:

@Seyv

Ten wątek to czysty trolling. Co za moderator nie potrafi tego rozpoznać? Czy wszędzie musi być gówno?

Proszę go zamknąc, albo połączyć z Audio Mitami. Albo zrezygnować z moderacji.

Wątek nie jest obowiązkowy,a do jego założenia zainspirował mnie istniejący blog.

jeżeli twierdzisz,że tetaty,które tak sa opisywane,tu przytaczane to czysty troling-tylko dlatego,że sam tego nie słyszysz,że az tak drobnych niuansów nie jestes w stanie wychwicić-to Twoja sprawa.
Nie ma obowiązku wypowiadania się na tematy,w których nie ma się  doświadczenia i wiedzy.

Warto tez nie pouczać moderacji,co ma robić-zakładanie,że tego nie wiedzą-jest po prostu niegrzeczne.

2 godziny temu, Jeżyk napisał:

Określenie ogólnego charakteru brzmienia danego rodzaju cyny ma znaczenie dla całego układu, zwłaszcza, że punktów lutowania na płytce/ płytkach w urządzeniu jest bardzo dużo. 

Pytanie,jak to zrobić?
I czy rzeczywiście są to zmiany na tyle istotne (jeśli są),że ma to wpływ na brzmienie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.