Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz lampowy Pocahontas-opinie


lulu

Rekomendowane odpowiedzi

Pokój odsłuchowy Wiecha, aż taki mały nie jest. Przetworniki wysoki i średni to Saby, natomiast w osobnym odgrodzie, basowym, jakiś wielki głośnik, ale co konkretnie to nie pamiętam. Coś na "E" (Eltax, a może Atlec ???).

 

Lorelai z tymi ciepło grającymi kolumnami bardzo dobrze pasuje. Ale oczywiście "gra" cały system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzislav,

 

Kolumny odgrodowe, to kwestia tego, czy się spodobają, czy nie. Natomiast produkt Pana Andrzeja Markówa, można stwierdzić, że z pewnością jest to wzorzec, na bazie którego można system budować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stachu7012,

 

to dlaczego tego wzorca nie można gdzieś odsłuchać w wersji produkcyjnej,

jedyny w miarę otwarty odsłuch opisany na forum nie zakończył się aż tak dużym "sukcesem",

a pozostałe bardzo pozytywne opinie to że "ktoś u kogoś słuchał ktoś się zna" itp. itd.,

czy na tej podstawie wydałbyś 4kzł, i nie odpowidaj(cie) jak zwykle "nikt cię nie zmusza do zakupu, jak nie chcesz to nie wierz"

może po prostu wystawić na AS - sam chętnie bym posłuchał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hazardzisto,

 

To, o czym piszesz jest problemem. Sam to ćwiczyłem, pisałem o tym na Forum, zatem nie będę się powtarzał. Ja też w ciemno nie kupiłem Lorelai i pozostałem przy IA8417 - od Markówa oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hazardzista5

 

Trudno traktować na poważnie wpisy osób/warszawka/ ,które od lat handlują i kombinują na tym forum.

Najlepszy system sie wyłoży !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak odniesienia sukcesu w publicznym odsłuchu w Warszawie na który sie powołujesz (hazardzisto) moim zdaniem spowodowany był złym doborem towarzyszącego Lorelai sytemowi. Sytem został "narzucony" przez dystrybutora, który pozwolił dokonać prezentacji w swoim lokalu. Kolumny, źródło, kable, preamp phono, listwy zasilające to wszystko dało taki rezultat jaki był. Momo to nie było źle:) ale widzowie oczekiwali duzo więcej i dlatego nie szczędzono słów krytyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje aby Pan Marków zgłosił sie do programu "mam talent" i wygrał 100 tys euro albo postarał sie o jakąs dotacje z powiatowego urzędu pracy albo zatrudnił kogos na przyuczenie do zawodu - tak do pomocy wtedy moze by sie nie czekało rok na zamówienie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co nabijać. P.Markówa wzmak jest dobry. Trzeba go jednak zestawić w odpowiedniej konfiguracji. Tam gdzie była taka możliwość zagrał wybornie. Tam gdzie zostało coś niedopasowane było przeciętnie. Ot i cała tajemnica. Osobiście za publiczny odśłuch niby winię sprzedawcę, który udostępnił salę i sprzęt towarzyszący- bo tak było. Z drugiej strony, dlaczego miał nie dyktować co z czym, skoro udostępnił pomieszczenie ? Przy okazji chciał coś zyskać- to normalne, a że nie miał nic godnego Lorelai to inna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie nabijam widziałem jak jest zbudowany wzmacniacz i trzeba miec łeb i pasje zeby cos takiego wymyslec. Sam chciałem zamówic sobie lorelei ale jak zadzwoniełem do Markówa i sie dowiedziałem ze moze za pół roku mi go zrobi albo wiecej to odpusciłem. Prywatnie szanuje konstruktora tak zresztą jak innych polskich konstruktorów sprzetu audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dostałem "cynk", że jest jakaś Lorelai do sprzedania. Podobno ktoś z Warszawy sprzedaje, ale oczywiście cena jest wysoka, gdyż z Lorelai jest tak, jak z Dolarem USA w czasach komuny w Polsce. Ze względu na ograniczoną podaż, zrobił się "czarny rynek". Ostatnio mogłem kupić Lorelai za chyba 8,5 kzł. Jeśli więc Nautiliusie za pół roku ożesz mieś od Pana Andrzeja wzmacniacz, to jest OK. Jak ja się wpisywałem w kolejkę w lipcu 2007 to z czasem, z pół roku zrobił się rok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czołem!

W Pt słuchałem Lorelei u Pana Marków- naprawdę trudno o ocenę z uwagi na warunki odsłuchu (kto odwiedził Pana Andrzeja to wie co mam na myśli). Ciekaw jestem jak jest opinia osób posiadających Lorelei? Ciekaw jestem jak sprawa Lorelei wygląda w rok po prezentacji w Warszawie. A może jest ktoś kto ma tego wzmaka i mieszka w okolicach Krakowa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

W moim Pocahontasie padło zasilanie. Przy włączaniu coś pstryknęło, a potem owszem wzmak grał, ale burczał. Dałem do naprawy. Jakiś kondensator i coś tam jeszcze. W każdym razie za jednym zamachem wymienione zostały kondensatory w części zasilającej. Dwa duże, i kilka małych. Kompletnie suche były. Jeden był z 1970 roku!!!

 

Wzmak dostał energii. Zwłaszcza na basie. Basu jest więcej. Na tyle, że trzeba było lampy sterujące zamienić na mniej "mięsne": ECC82 Siemensy. Jest także lepsza średnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

na początku grudnia doszło do spotkania 3 egzemplarzy "Lorelei" konstrukcji Andrzeja Markowa. W szranki stanęły:

-autorska "Lorelei" ze wszystkimi lampami produkcji radzieckiej, triody na wejściu

-ekskluzywna "Lorelei Special", w większości z lampami zachodnimi, na wejściu radzieckie pentody

-zwykła "Lorelei" na lampach radzieckich, na wejściu radzieckie pentody w układzie triodowym.

 

Poddane je wielogodzinnemu męczeniu muzyką barokową, symfoniczną oraz jazzem i etno. Grały też ulubione przez pana Andrzeja Chinki. Warto odnotować, że w trakcie spotkania słuchacze posprzeczali się o wartość artystyczną ostatnich dokonań Pawła Szymańskiego i Pawła Mykietyna. Spór załagodził konstruktor proponując zmianę repertuaru na bardziej chiński. Gospodarz stanął na wysokości zadania prezentując nagrania najnowszej muzyki klasycznej pisane na oryginalne chińskie instrumenty.

 

Jak zwykle w takich sytuacjach autorski wzmacniacz pana Andrzeja pokazał największą klasę, grał najlepszym dźwiękiem. Konstruktor wciąż eksperymentuje z lampami, a wynik poszukiwań wskazuje, że idzie w dobrym kierunku. Wzmacniacz, mimo małej mocy wyśmienicie zabrzmiał w dużej, całkowicie wygłuszonej sali odsłuchowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13719-100008883 1229628270_thumb.jpg

post-13719-100008884 1229628270_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,

dwa razy wkleiłem to samo zdjęcie. Już się poprawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13719-100008880 1229628439_thumb.jpg

post-13719-100008881 1229628439_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstruktor miał okazję zagrać na dwóch egzotycznych instrumentach: gudzeng i organach Hammonda, co jest też warte odnotowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13719-100008876 1229628780_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Następnie konstruktor wyłączywszy sprzęt grożący samozapłonem wytarł towot z potencjometrów i udał się do przybytku w sprawie kuku, nie zapomniał też o płynach ustrojowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....czyli szczyt szczytów sieciówkowych na świecie. Jesli się nie mylę kolumny i kable pochodzą od własciciela systemu jaki w zyciu słyszałem jako najlepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także słucham na poddaszu, mam trochę "gąbek" itp. Siedząca obok Żona, zobaczywszy fotki z sali odsłuchowej z testowaną Lorelei mówi do mnie "to też tak sobie wszystko wyklej piramidkami". Długo mnie namawiać nie będzie musiała.

 

A teraz bardziej poważnie, napiszcie Koledzy jakie to kable. Nie jestem na tyle biegły, żeby się rozeznać. Czy sieciówka to Heavensgate??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitaszyl powinienes zostac specem od relamy (o ile nie jestes nim zawodowo).

Nie kwestionując jakosci dzwięku wzmacniacza bo napewno jest wysoka (sądząc po budowie nawet w porównaniu z tanią Chinszczyzną) Twoje zdjęcia zachęcą dodatkowo kilka osób do kupna tego urządzenia.

Szkoda tylko ze terminy sa takie odległe.

Pozdrawiam i zycze konstruktorowi i wszystkim posiadaczom lampowych urządzen wszystkiego najlepszego z okazji swiąt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nautilus81, 20 Gru 2008, 19:12

>Twoje zdjęcia zachęcą dodatkowo kilka osób do kupna tego urządzenia.

 

Autorem zdjęć (z wyjątkiem ostatniego) jest gospodarz spotkania, nawiasem mówiąc artysta fotografik. Miesiąc temu wydawnictwo National Geografic wydało jego autorski album.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Engineer, 17 Lis 2008, 15:45

 

>Komponnety ze śmietnika projekt z kosmosu to nie może zagrać , lampy ze stracyh telewizorów ze

>śmietnika , tandeta żenada

 

No ciekawe, ciekawe... Lampy z telewizora nie grają, z kolei i poczty pewnie też nie, i z samolotu i oscyloskopu i radia kuchennego, z radiostacji, telefonu i kina takoż.

Wychodzi na to że żadne lampy nie grają, bo żadne nie były zaprojektowane z myślą o audiofilach. A już przez audiofili to w ogóle. Wyrzucam wszystkie moje C3m, 300B, 6S33S, 6E5P, AZ1, E88CC itd. - na "hasiok"!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paszeko, 30 Gru 2008, 13:50

>No ciekawe, ciekawe...

 

To nie tak:( Graja różne elementy, także i śmieciowe przytachane w torbie z Wolumenu. Ale dorabiać do tego ideologie i np. otwierać stary potencjometr po czym nabijać go towotem albo formować 30-lenie elektrolity i potem mieć problemy itp itd to trochę jednak nie teges... Oczywiście można i tak, ba! można i stworzyć kult wokół takiego dzieła, jak widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.