Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Zoller Imagination


zildjian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytan do posiadaczy/znawcow Zollerow Imagination:

 

Otoz wiem, ze bylo kilka wersji IMG, czym sie one roznia (konstrukcyjnie, brzmieniowo)? Czy orientujecie sie moze jak wyglada sprawa ewentualnych napraw uzywanych IMG? Czy sa jeszcze dostepne glosniki? Wreszcie pytanie do osob, ktore odwiedzily ostatnie audio Show, mianowicie jakie sa roznice w brzmieniu miedzy nowymi IMG (Two) a pierwotnymi IMG?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frank, 15 Lis 2005, 22:09

 

>a_men

>Dystrybutor twierdził,że Manfred sam osobiście klei te przetworniki.

>Zresztą jest to nieistotne,ważny jest efekt końcowy, a ten jest nad wyraz interesujący.

>Największy minus to skrzynie tych kolumn,a są wyjątkowo paskudne.

 

Mi zaś powiedział, że są robione na jego zamówienie u producenta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>enzo

 

>>Otoz wiem, ze bylo kilka wersji IMG, czym sie one roznia (konstrukcyjnie, brzmieniowo)?>Czy orientujecie sie moze jak wyglada sprawa ewentualnych napraw uzywanych IMG? Czy sa jeszcze dostepne glosniki? >Wreszcie pytanie do osob, ktore odwiedzily ostatnie audio Show, mianowicie jakie sa

roznice w brzmieniu miedzy nowymi IMG (Two) a pierwotnymi IMG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, chciałem się wpisać do klubu, pozwolicie? ;)

Już od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem Z.I. i obecnie za największą bolączke w systemie uważam wzmacniacz który mógłby być dobry, jednak z powodu braku dobrych lamp EL34 (kiepskie svetlany) nie daje tego czegoś. Nie jestem usatysfakcjonowany brzmieniem chociaż ten jest całkiem niezły jak na lampusa, ale widocznie nie z tymi kolumnami mimo wymiany lamp wejściowych i sterujących na rca redbase i sylvanie - zmiana potężna na + , ale to jeszcze nie to. Nie słyszałem YBA, tak naprawdę to jeszcze nie słyszałem żeby te głośniki dobrze zagrały. Chciałbym coś zmienić w torze (w o mnie) żeby uzyskać przyjemność ze słuchania. Obecnie przez te svetlany el34 dźwięk jest mniej szczegółowy, słaba góra, chociaż bas jest w porządku. Szukam dobrych el34 ale ciężko kupić, miałem jakiś czas kilka starych valvo mullarda, telefunkena normalnie nie kupię więc można zapomnieć. Chyba czas rozejrzeć się za czymś innym, nie wiem za czym. Gdyby ktoś we Wrocławiu miał coś fajnego do zaprezentowania i posłuchania to zapraszam na wino ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzypek

nie wiam jaka kwota dysponujesz i jakie maasz upodobania brzmieniowe. Zachecam cie do posluchania YBA z Zollerem. Moze pozycz od kogos, luc cos...? Oczywiscie nie neguje tego ze moga dobrze grac inne wzmacniacze z Zollerem, ale YBE sprawdzilem na wlasnej skórze.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe Zollery za niższą cenę są faktycznie zastanawiające. Nie widziałem jeszcze, żeby jakiś producent w ramach upgradu modelu wymieniał Focala na miękką kopułkę. Choć z drugiej strony... najlepszy głośnik wysokotonowy jaki w życiu słyszałem to jedwabny Esotec Dynaudio. Takich rzeczy jakie wyczyniał ze smyczkami nawet wstęgi nie potrafiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motaba, 12 Sty 2006, 10:38

 

>Witam,

>chciałbym również należeć do klubu zollera, ale póki co poszukuje tych właśnie kolumn. Czy można je

>gdzieś kupić (odkupic)?

>Z góry dziękuje i pozdrawiam

 

 

Serdecznie powitamy w Klubie dżwięku najwyższej próby. Jeśli myślisz o modelu na Focalach-z 2giej ręki pojawiają się b.rzadko.Nowe do nabycia u dystrybutora-Dobre Brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motaba, 17 Sty 2006, 10:40

 

>Witam,

>mam okazje kupic zoller imagination tzn. zostawić w rozliczeniu moje JM lab PS5.1 i dopłacić 4500zł.

>Jak myślicie czy to sie opłaca? Podobno IMG sa w idealnym stanie.

>Z góry dziękuje za informacje

 

 

O ile PS 5.1 są z podstawkami to stanowczo za dużo. U mnie dopłata wyniosła ok. 500,- ponad Electra 905 i Stand Art'y.

Jeśli nawet PS-y oferujesz bez podstawek to i tak za dużo chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzę, że na razie jest za dużo niewiadomych by wyrazić jednoznaczną opinię. Nie napisałeś w jakim stanie są 5.1 oraz jak dawno zostały wyprodukowane oba zestawy i jakie mają wykończenie (fornir).

4500 to sporo może byc jednak tak, że (teoretycznie) PSy sa powiedzmy wiekowe, z kilkoma rysami i z wymienionym głośnikiem a IMG prawie nowe w wykończeniu High Gloss- wtedy 4500 brzmi rozsądnie. Celowo przesadzam.

Ja dopłaciłem 4000 i nie żałuję.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje PS5.1 sa w czarnym kolorze, maja już dobre kilka lat (powyżej 5), a obudowa ma juz kila rys szczególnie na górze. Głośniki są w idealnym stanie i żaden z nich nie był wymieniany. IMG sa chyba z wykończeniem high gloss i z roczna gwarancją, wiec chyba nie jest źle. W tej chwili jestem w 90% za ich zakupem (wymianą).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz bo warto, wiecej muzyki niz na PS. Ja swoje IM kupiłem za 6,5kzł i zaraz sprzedałem swoje stare 4 letnie JmLab Cobalty 810 za 2 kzł. IM to kolumny na długie lata, teraz tylko zmieniac elektonike na lepszą.

 

Powodzenia

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po AS napisałem ze nowe Zollery w cenie za jaka sa obecnie oferowane nie maja wlasciwie konkurencji. Ja bylem zdziwiony faktem, ze po zmianie wszystkich glosnikow kolumny moga brzmiec tak podobnie do "starych" imagination. Zmieniła się takze obudowa, i to chyba nieststy na gorsze. Moja jest "glucha" a nowa odpowiadala pewnym rezonansem, co prawda nie slyszalem go w czasie odtwarzania muzyki, ale nie jest powiedziane ze nie wyjdzie to po kilku tygodniach. Dzwiekowo nowe maja mniej naturalnego tła, chyba lekko zmiękczony dzwiek, ale ogolne wrazenie jest poprostu znakomite. Oczywiscie pytanie czy nowe za 4200 zł czy stare za .... jak Bozia da. Najwazniejsze, ze kluczowe cechy Zollera czyli spojność dzwieku i wspaniałe barwy pozostały. Słuchałem dlugo, ale niewystarczająco, aby ferowac tu jakies wyroki. Kazdego poprostu zachęcam do samodzielnej oceny. Recenzją sie nie sugerujcie, moim zdaniem jest troszke podkręcona. Właściwie wynika z niej, ze nowe grają lepiej, niz stare co moim zdaniem nie jest prawdą, ale oczywiesice moze byc jakąś tezą do dyskusji. Takze sugestia, ze nowy, miekki glosnik wysokotonowy jest lepszy niz focalowski jest nieco naciagana. Reasumując minusow niewiele, od plusów az tłoczno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.