Skocz do zawartości
IGNORED

Najpiękniejsze pokoje odsłuchowe


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niestety faktem jest ze to kolejne zdjęcie które dobrze wygląda jako materiał reklamowy sprzętu ale nie pokoju audiofilskiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda z reklamówki ale to jest mój klimat... :-)

 

Ps. Cholerka. ale mi się podobają te głośniczki...muszę w końcu chatę zmienić...

 

Gusta & gusta :). Mi akurat wręcz przeciwnie :). Za to mój znajomy będzie je sprzedawał najpewniej - daj znać, gdybyś był zainteresowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

Gusta & gusta :). Mi akurat wręcz przeciwnie :). Za to mój znajomy będzie je sprzedawał najpewniej - daj znać, gdybyś był zainteresowany.

 

Dzięki...narazie chata...jak już nabędę odpowiednie lokum to wtedy pomyślę...musze wskoczyć do Cinematechu posłuchać na swoim wzmaku...

 

 

niestety faktem jest ze to kolejne zdjęcie które dobrze wygląda jako materiał reklamowy sprzętu ale nie pokoju audiofilskiego

 

Dlaczego nie? Ściana za może zostać...boki mogą być z dyskretną i gramy...

 

Jak masz przyjazne pomieszczenie to zagrają nawet głośniki "ze śmietnika"...tak jak u mnie, aż się boję wyprowadzać ;-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to powyzej jest niestety tylko ładne , to z linku niestety jest paskudne /wykorzystałem fot ze strony prowadzonej przez stempura/

ja jestem za czyms co połączy obie drogi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dla kogoś może i paskudne, ale to obiektywnie jedno z najlepszych akustycznie pomieszczeń i dźwięków jakie w tym kraju można było usłyszeć....

Mówię można było, bo aktualnie podobno trwają tam prace nad nowym, sporo lepszym systemem głośnikowym (znacznie bardziej rozbudowanym) i akustycznym.

 

Sama estetyka jest tu drugorzędna i robocza (choć oczywiście pewnie można ją ew. zmienić/ ukryć i dostosować) , bo to ciągły plac boju o faktyczne i obiektywne wartości i parametry akustyczne, a nie o zaistnienie w folderach reklamowych i towarzyszące im zazwyczaj dogłębne opisy zmian po wkręceniu w system nowego bezpiecznika, czy kabelka zasilającego. ;)

 

Z doświadczenia wiem, że być może większości słuchaczy odtwarzany dźwięk w takim systemie i pomieszczeniu nawet by się nie spodobał.

Tak dużą stanowi on przepaść z tzw. "ogromnym" statystycznym osłuchaniem i powszechnym odsłuchowym, domowym doświadczeniem i często pseudorecenzencką "fachowością" prezentowaną tak masowo publicznie .

Świadczy to jednak tylko o ograniczeniach i limitach naszych możliwości, doświadczeń, przyzwyczajeń i progów poznawczych.

 

Życzę większości piszących całe strony o audiobzdetach i sprowadzających często to forum do miałkiego absurdu i śmieszności, możliwości posłuchania choć raz w życiu tak obiektywnie dobrego dźwięku, w tak dobrym pomieszczeniu i systemie jak m.in. to w/w. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez globtroter1

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam kolegom uwagę, iż tytuł wątku brzmi "Najpiękniejsze pokoje odsłuchowe".

I tego proponowałbym się trzymać.

 

Poprawne akustycznie koszmary to raczej zakładka "Akustyka".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..dla kogoś może i paskudne, ale to obiektywnie jedno z najlepszych akustycznie pomieszczeń i dźwięków jakie w tym kraju można było usłyszeć....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przepraszam, ten najlepszy dźwięk to po której stronie kolumn głośnikowych . A już wiem. Najlepszy bo , można słuchać w dwóch pomieszczeniach jednocześnie. W pierwszym mamy , pierwszy plan utworu, a w drugim ,wgląd w nagranie , głębie sceny i lokalizację instrumentów. Brawo, tak tego jeszcze nikt nie przedstawił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam kolegom uwagę, iż tytuł wątku brzmi "Najpiękniejsze pokoje odsłuchowe".

I tego proponowałbym się trzymać.

 

Poprawne akustycznie koszmary to raczej zakładka "Akustyka".

pokoje odsluchowe a nie showroomy do ekspozycji sprzetu przez ludzi od marketingu

tu typowy showroom

OMA_Showroom-9257.jpg

loft.jpg

 

...dla kogoś może i paskudne, ale to obiektywnie jedno z najlepszych akustycznie pomieszczeń i dźwięków jakie w tym kraju można było usłyszeć....

..........................

Sama estetyka jest tu drugorzędna i robocza ..............

 

Z doświadczenia wiem, że być może większości słuchaczy odtwarzany dźwięk w takim systemie i pomieszczeniu nawet by się nie spodobał.

Tak dużą stanowi on przepaść z tzw. "ogromnym" statystycznym osłuchaniem i powszechnym odsłuchowym, domowym doświadczeniem.

 

Życzę większości piszących całe strony o audiobzdetach i sprowadzających często to forum do miałkiego absurdu i śmieszności, możliwości posłuchania choć raz w życiu tak obiektywnie dobrego dźwięku, w tak dobrym pomieszczeniu i systemie jak m.in. to w/w. ;)

ze wszystkim zgoda tylko nie z tym ze to musi tak wygladac , moze trzeba budzet zrobic 2-3 razy większy , moze do człowieka od akustyki powinien dolączyc ktos od wystroju wnętrz bo akustyk tego nie czuje ale zrobic sie da i tego przeciez szukamy w tym watku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oswald Mill, no proszę.

Kiedyś byłem pod wrażeniem jego plint z łupka kamiennego dla gramofonów Garrarda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przepraszam, ten najlepszy dźwięk to po której stronie kolumn głośnikowych . A już wiem. Najlepszy bo , można słuchać w dwóch pomieszczeniach jednocześnie. W pierwszym mamy , pierwszy plan utworu, a w drugim ,wgląd w nagranie , głębie sceny i lokalizację instrumentów. Brawo, tak tego jeszcze nikt nie przedstawił.

 

Dlatego dla forumowych fachowców, w tym dla Ciebie (Szymon ;)) przeznaczyłem 3 i 4 część mojej poprzedniej wypowiedzi. Słuchałeś i byłeś, czy jak zwykle oceniasz na podstawie zdjęcia przedstawiającego roboczą wersję w trakcie prac: bez estetycznego wykończenia i bez wglądu w to, czego na tych zdjęciach nie widać i jest już ukryte? A jest to z 80%- średnio od 60 do jakichś 200 cm w głąb na większości powierzchni. :)

 

.....Ze wszystkim zgoda tylko nie z tym ze to musi tak wygladac , moze trzeba budzet zrobic 2-3 razy większy , moze do człowieka od akustyki powinien dolączyc ktos od wystroju wnętrz bo akustyk tego nie czuje ale zrobic sie da i tego przeciez szukamy w tym watku

 

Bo i wcale nie musi tak wyglądać. Tak wygląda w fazie eksperymentalnej pracy- to laboratorium i pracownia, a nie gotowy projekt dla domniemanego klienta. Wkleiłeś zdjęcie oderwane od kontekstu i bez zrozumienia stempurowego artykułu.

Stempur ciekawie i unikatowo pokazał Wam warsztat i trzewia, a nie tak powszechną i dominująca, mało skuteczną akuestetykę, która sprowadza się zazwyczaj do kilku "uniwersalnych", bardziej dekoracyjnych, niż działających i pomierzonych paneli w ciekawych dla oka wzorkach z załączonymi cennikami. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez globtroter1

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak nie musi wyglądac to wrzuc foty bardzo prosze i chyba nie tylko ja

zauwaz ze nie komentuje w jakikolwiek sposób stempurowego artykulu, wykorzystalem jedynie foto z własnym komentarzem do przedstawienia własnego stanowiska

akustyki w sprzedazy wysyłkowej nie komentuje bo typowy pomysl na zwiekszenie sprzedazy przez producentów, ale tez po to jest to forum aby nie dac sie ogłupiac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak nie musi wyglądac to wrzuc foty bardzo prosze i chyba nie tylko ja

zauwaz ze nie komentuje w jakikolwiek sposób stempurowego artykulu, wykorzystalem jedynie foto z własnym komentarzem do przedstawienia własnego stanowiska

akustyki w sprzedazy wysyłkowej nie komentuje bo typowy pomysl na zwiekszenie sprzedazy przez producentów, ale tez po to jest to forum aby nie dac sie ogłupiac

Jakie foty!?- Jednak chyba bardzo chcecie dać się w kwestii znaczenia, roli i faktycznej problematyki akustyki pomieszczenia ogłupiać, wręcz o to prosicie, próbując cokolwiek z tego (poza subiektywną estetyką wnętrz) wymiernie oceniać i komentować na podstawie prezentowanych tu zdjęć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez globtroter1

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile mnie pamiec nie myli sam wrzucałes pare lat wstecz zdjęcie swojego pokoju ? chyba ze sie myle

jesli ktos ma fajny pokój i pomiary poczatkowe i po kolejnych stopniach adaptacji to nie sadze aby sie wstydził ujawnic pomiarów chyba ze rzeczywiscie ich nie ma a wszystko to kolejna bizuteria do kolekcji , Cały czas mam nadzieje ze skoro sa ludzie którzy potrafia sie wkrecic w temat kabli to sa i tacy którzy zgodnie z rozsądkiem zauwazyli potrzebe wpierw zrobienia adaptacji pokoju i zechcą to pokazać z pomiarami a nie tylko sie przechwalac w kazdym wpisie swoja "wyższa swiadomoscia "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest, pokój odsłuchowy czy kolumna "podwórkowa"?

 

super... efektowny sprzęt, duże komfortowe pomieszczenie, klimatyzacja = hi-end :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Uderzenie na basie to sobie można z estradówek zaserwować...takie, że ho ho...

Tak się zastanawiam w jakim kierunku HiEnd podąża ... design super...ale mam wrażenie, że reszta aspektów brzmienia to idzie w kierunku estrady...gdzie średnica, góra...

O co tu chodzi...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że idzie wkierunku "....mieć- posiadać....". Możliwości ludzkiego ucha są ograniczone a subiektywizm nie. Określanie barwy , sceny, głębi, głąbokości i podobnych parametrów daje możliwości nieskończonej dyskusji, która nigdy nie odpowie na pytanie takie typowe fundamentalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiofilska piwnica -projekt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

grey_wall_acoustic_setting.jpg

 

link do artykułu o budowie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Uderzenie na basie to sobie można z estradówek zaserwować...takie, że ho ho...

Tak się zastanawiam w jakim kierunku HiEnd podąża ... design super...ale mam wrażenie, że reszta aspektów brzmienia to idzie w kierunku estrady...gdzie średnica, góra...

O co tu chodzi...

 

A to nie o to chodzi w high-end aby oddac w domu brzmienie zespolu lub orkiestry z koncertu ? Widocznie musialem cos przegapic.

Niedawno koncowka Halcro jak ta jsk na zdjeciu byla na eBay za niecale 4000 Euro, gdyby nie to ze w tym zakresie na razie jestem spelniony to ... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dobrze zaadoptowanym pomieszczeniu ze sprzętem estradowym pro i tzw. hiendem zaprojektowanym przez księgowego, ten pierwszy może zagrać znacznie lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lepiej czyli live, nie - lepiej o lepszej jakości dźwięku.

Live to poziomy, których po prostu moze nie przyjąć przeciętne polskie pomieszczenie, bo dzwiek fizycznie nie ma jak sie rozwinąć. Kubatura i jeszcze raz kubatura odgrywa główna role czy to przy instrumentach naturalnych czy to ‚pędzonych’ elektrycznie.

Mozna to nawet zweryfikować na koncertach w dużych otwartych kubaturach vs. live w dużym klubie,ale jednak małym w stosunku do pierwszego. I slychac jak dźwięk w tym drugim jest ograniczany.

Podobnie jest pod własna strzecha: jak ma sie wystarczająca kubaturę powyżej 70-90 m3 i sprzyjająca akustykę to mozna nawet na nędznym hifi, zaprojektowanym przez inżyniera z krwi i kości, a nie hiendowego księgowego, to mozna tez zagrac takie mame live in my nest....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Duży pokój pozwala na bardzo komfortowe słuchanie muzyki, bo mija "sporo" czasu nim to co idzie na ściany wróci do słuchacza, słychać z kolumn niż z odbić.

Słuchałem kiedyś w wielkim salonie prawie pod całym domem i wpływ pomieszczenia był minimalny, a daleko z tyłu za kanapą była ściana wyklejona słupkami z dębu 10x10 o różnej długości, na boki po kilka metrów w każdą stronę ... daleko nic, za sprzętem hen daleko otwarta kuchnia.

 

Mocna końcówka i świetne okablowanie, nie byle jakie źródło.

Muzycy siedzieli bardzo solidnie posadowieni na swoich krzesłach i grali z pięknie obrysowanych instrumentów o rzeczywistych wymiarach, bez przerysowań w stylu "za duży" , czy "za mocny". Płynęła muzyka ...

Na 20-30 metrach taki wyczyn jest dużo trudniejszy do powtórzenia lub praktycznie nieosiągalny, bez wielu prób i ścisłego dopasowania całości, sprzętu i adaptacji. Będzie tak grało tylko przy ściśle określonym poziomie głośności, dopóki energia nie jest na tyle wysoka, by dźwięk odbity zaczął robić bałagan.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stad najpierw nalezy sprawdzic pomieszczenie i co jest w nim problemem - bo czesto sie czyta, ze ludziska kleją do sciany tylniej supki i chcą rozpraszać, a moze jednak byłoby lepiej z pochłanianiem?

 

Z tym posadowieniem muzyków na scenie polemizowabym. Weźmy chociazby ponownie duzy klub, ale scena nie jakaś super głęboka i szeroka. Mamy powiedzmy 20 rzędów od sceny, na scenie rockowy band podbarwiony skrzypcami, fletem, trąbkami, saksem. Muzyków raptem 5, ale juz powoduje to ciasnotę i separacje w porywach 3 metrowa, perkusja w parawanie. Teraz my w powiedzmy 15-20 rzędzie - jaki daje na to kat poziomy na każdego z muzyków?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.