Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

On 4/16/2023 at 11:56 PM, Adam 38 said:

Z pamięci teraz piszę...

No Panie po takim poetyckim i dokladnym opisie to juz rece zacieram na XS3… i wcale nie zartuje. Nie slucham duzo, raczej z doskoku. A miales okazje sluchac XS2 tych z kolei duzo dostepnych w dobrych cenach? Jak wypada do XS3…?

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 4/17/2023 at 9:08 AM, Kacper525 said:

Kilka lat wstecz przesiadłem się z XS2 na SN2 i ani przez chwile nie zatęskniłem za XS2

To wlasnie jest intrygujace? Jak moglbys porownac XS2 do SN2 brzmieniowo? Bo tez SN biore pod uwage…phono stage nie potrzebuje

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, David_65062 napisał:

To wlasnie jest intrygujace? Jak moglbys porownac XS2 do SN2 brzmieniowo? Bo tez SN biore pod uwage…phono stage nie potrzebuje

Ciężko w szczegółach opisać różnice z racji tego, iż minęło jakieś 5 lat jak rozstałem się z XS2.

Pamiętam, że SN2 miał większa kontrolę nad głośnikami, zwłaszcza przy głośniejszym słuchaniu, XS2 zwłaszcza przy wyższych poziomach głośności stawał się jak dla mnie zbyt natarczywy i jednocześnie męczący. SN2 przy pełnym zakresie głośności utrzymywał się  jako przyjemny w odbiorze.  
 

 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Fal napisał:

Czy macie jakieś doświadczenie z kupowaniem sprzętu z zagranicy od osoby prywatnej? Chciałbym kupić Hicap ale mam jakieś wewnętrzne obawy czy ten ktoś mnie nie oszuka. Na żadnej aukcji ten zasilacz nie jest wystawiony. 
Jak bezpiecznie kupić kraj to Italy 

Nie ma bezpiecznej metody, 

Ja raz kupiłem z audioMarkt. De ale to ryzyko. Sprzedającego wygooglowalem i wiedziałem gdzie pracuje, wysłał mi też zdjęcie dokumentu tożsamości, zapłaciłem oczywiście z góry, ale to loteria 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Fal napisał:

Czy macie jakieś doświadczenie z kupowaniem sprzętu z zagranicy od osoby prywatnej? Chciałbym kupić Hicap ale mam jakieś wewnętrzne obawy czy ten ktoś mnie nie oszuka. Na żadnej aukcji ten zasilacz nie jest wystawiony. 
Jak bezpiecznie kupić kraj to Italy 

Jeśli zasilacz nie jest wystawiany na żadnej aukcji jak np ebay itp. i jednocześnie nie znasz owej osoby to gwarancji nie masz żadnej i osobiście takie zakupy bym odradzał.

Możesz spróbować skorzystać z opłaty za pośrednictwem PayPal, natomiast jeśli sprzedawca zaproponuje Ci opcje - płatność „friends and family” - zrezygnuj! W tym konkretnym przypadku nie masz żadnego zabezpieczenia ani gwarancji ze strony PayPal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko.. Czy ktoś z Was jest zainteresowany zakupem NDS z nr seryjnym 429... ?

Pewien sklep sprzedaje zestaw NDS i 555ps dr za €7,500. Osobiście chce kupić zasilacz, koszta moglibyśmy podzielić na pół - czyli po €3750 za element. Oczywiście mogę spróbować wynegocjować lepsza cenę 😉

Zestaw znajduje się w Holandii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2023 o 21:23, puszkin napisał:

Najlepiej jak wrzucisz coś o różnicach. 

Cieka jestem 🤔

Po pierwszym dniu obcowania z CD555PS DR w tzw. skrócie telegraficznym: bliżej muzyki, lepsza organizacja / porządek na scenie. 

Różnice miedzy XPS DR a CD555PS DR porównałbym (z małym plusikiem na korzyść 555PS DR) do HICap i SuperCap Dr - w przypadku NAC282.

Moje oczekiwania pokładam w kierunku ND555 🤩, natomiast obawiam się że przyjdzie poczekać do 2024 roku 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2023 o 22:02, Kacper525 napisał:

Jeśli zasilacz nie jest wystawiany na żadnej aukcji jak np ebay itp. i jednocześnie nie znasz owej osoby to gwarancji nie masz żadnej i osobiście takie zakupy bym odradzał.

Możesz spróbować skorzystać z opłaty za pośrednictwem PayPal, natomiast jeśli sprzedawca zaproponuje Ci opcje - płatność „friends and family” - zrezygnuj! W tym konkretnym przypadku nie masz żadnego zabezpieczenia ani gwarancji ze strony PayPal.

Czy dobrze rozumiem , że PayPal to jakieś zabezpieczenie przed oszustem ? Jeśli tak to jak to się odbywa zakładam , że dokonałem zapłaty przez Paypal i towar nie doszedł bo gość go nie wysłał czyli zgłaszam problem w Paypal i oni się sprawą dalej zajmują ? Proszę o wyrozumiałość nigdy nie robiłem zakupów przez PayPal.

Za kazdą odpowiedź będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Fal napisał:

Czy dobrze rozumiem , że PayPal to jakieś zabezpieczenie przed oszustem ? Jeśli tak to jak to się odbywa zakładam , że dokonałem zapłaty przez Paypal i towar nie doszedł bo gość go nie wysłał czyli zgłaszam problem w Paypal i oni się sprawą dalej zajmują ? Proszę o wyrozumiałość nigdy nie robiłem zakupów przez PayPal.

Za kazdą odpowiedź będę wdzięczny.

Tak, właśnie tak to działa. Jednak, nie ma nic za darmo - PayPal pobiera około 5% prowizji od przesłanej sprzedawcy kwoty, które to procenty zostaną Ci zapewne doliczone, lub są już ujęte w oferowanej cenie. Uważam jednak, że warto, bo jest to całkiem niezła forma ochrony, IMHO dużo lepsza niż ubezpieczenia oferowane przez kurierów 😉

 

Edytowane przez stach_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Fal napisał:

Czy dobrze rozumiem , że PayPal to jakieś zabezpieczenie przed oszustem ? Jeśli tak to jak to się odbywa zakładam , że dokonałem zapłaty przez Paypal i towar nie doszedł bo gość go nie wysłał czyli zgłaszam problem w Paypal i oni się sprawą dalej zajmują ? Proszę o wyrozumiałość nigdy nie robiłem zakupów przez PayPal.

Za kazdą odpowiedź będę wdzięczny.

Dokładnie, PayPal pomaga wyjaśniać sytuacje gdzie pojawiają się wątpliwości co do np. uczciwości transakcji / sprzedaży. Jak kolega wyżej wspomniał, PayPal nie robi tego za darmo i pobiera marże od transakcji ale jednoczenie daje gwarancje wsparcia w razie pojawienia się problemów. 

W opcji "friends and family" nie ma marży od przelewów / transakcji ale jednocześnie pozbawieni jesteśmy jakiegokolwiek wsparcia ze strony PayPal - jeśli coś pójdzie nie tak.

Działa to również w drugą stronę, a mianowicie; oszuści kupują i zgłaszają problemy z zakupionym towarem (podawanie błędnych danych do odbioru przesyłki - manipulują adresami odbioru przed dostarczeniem przesyłki itp), w rezultacie dostają pieniądze z powrotem dzięki  interwencji PayPal.

Dlatego tez opcja "friends and family" dla sprzedającego jest idealna a dla kupującego jest ryzykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Ataszek napisał:

Też mam taką nadzieję 💪

Atom też pięknie gra ale trzeba iść do przodu 😉

Czyli można założyć, że ze Starem będziesz tak ze 2 razy dłużej ej niż z Atomem, a potem znów do przodu?

Można już zapisać się w kolejce na rocznego Stara po przyszłorocznej majówce??? 

😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, stach_s napisał:

Czyli można założyć, że ze Starem będziesz tak ze 2 razy dłużej ej niż z Atomem, a potem znów do przodu?

Można już zapisać się w kolejce na rocznego Stara po przyszłorocznej majówce??? 

😄

 

Niewykluczone 😄

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.