Skocz do zawartości
IGNORED

Ostatnio obejrzane.


lucmaster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

POKOT

A. Holland na podstawie O. Tokarczuk

 

oceniam w 2 kategoriach:

 

Jako sztuka filmowa (Pani Agnieszka):

Klasycznie, szkoła polskiej kinomatografii, piękne statyczne zdjęcia Kotliny Kłodzkiej - te "z akcji" - to już cieniutko, aktorstwo głównych postaci bez zaskoczenia - poprawnie a nawet czasem nudnawo (młodzi aktorzy to inny sposób grania - Kot i Szyc rewelacyjni, Gierszał - pozytywnie zaskoczył), montaż ujdzie - ale sztuczne wstawki "retrospekcji" trochę ich za dużo, czasem bez sensu jakby na siłą rozbudowali wielowarstwowość historii

7/10

 

Jako historia (Pani Olga)

No rewelacja: pomysł pierwszorzędny, postacie fenomenalne ze swoją wieloznacznością, "okoliczności przyrody" i społeczność miasteczkowa kapitalnie uchwycone, do tego dialogi (i monologi) inteligentne i mocne. Każda z postaci to oddzielna historia z problemami, nawykami, ułomnościami. A temat to już brawa na stojąco! Nie chcę zdradzać opowieści i celowo nie wrzucam trailera bo on wypacza (spłaszcza) problem. Historia aktualna nie tylko pod względem stosunków człowiek i zwierzę, ale w ogóle człowiek i przyroda, człowiek i religia, człowiek i społeczność, człowiek i prawo, człowiek i komercja, no i człowiek i człowiek... MOCNE 10/10

 

P.S.

Literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk - podobno jest bardzo realna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

La La Land od połowy całkiem fajne.

 

Milczenie - podobało mi się. No to macie pierwszą pozytywną opinię.

La La Land obejrzałem do połowy. Muzyka dla mnie genialna (a nie lubię jazz'owych klimatów) i scenografia.

Przychodzę pod koniec filmu a moja płacze. Ciekawe. Muszę oglądnąć do końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logan zaliczony – zacznę od tego, że wg mojej opinii naprawdę dzieci nie powinny oglądać tego filmu…bo to zupełnie inny Rosmak niż to co widzieliśmy w poprzednich dwóch częściach czy też generalnie w X-menach.. Krew się leje, flaki latają itp. sprawy – to co wielu lubi .. sam bohater jako aktor jak dla mnie to najlepsza jego rola zarówno w Rosomakach jak i w X-menach.. jest surowy, mało marvelowski, zrąbany życiem co niesamowicie potrafi to oddać i oglądający odnosi wrażenie że naprawdę tak właśnie jest.. film jak dla mnie dosyć fajnie nakręcony i dobrze się ogłada, może dlatego ze opowiada historię nie jakiegoś super bohatera, a niemalże zwykłego człowieka, któremu tak jak wcześniej wspomniałem życie dało w tyłek..

Efekty pewnie dla pewnych osób będą średnie - nie są mega ale też jakoś źle ich się nie ogląda… ale nie ma ich zbytnio dużo.. Widać że budżet nie był za wysoki … muzyka myślę że też może podejść niektórym.. Koledzy reasumując Ci co lubią takie klimaty to naprawdę warto i nikt się nie zawiedzie, a Ci co nie lubią również jestem przekonany, że może ten film podejść i miło spędzicie czas..

Wg mnie godnie się pożegnał H. Jackman z rolą Rosomaka.. W kinie prawie komplet ludzi.. i po wyjściu widać było że ludzie zadowoleni.. zaczynam mieć przekonanie że tego typu Marvele jak właśnie Logan, Deadpool może spowodować że Ci co nie lubią takich filmów to mogą się przekonać do nich.. bo zupełnie inaczej się ogląda.. Oczywiście dla mnie Logan dużo lepszy od czerwonego stworka ...:-)

__________________

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Fantastyczne

Akcja praktycznie w jednym pomieszczeniu, wspólna kolacja wśród przyjaciół

Oś fabuły to gra polegająca na upublicznieniu wszelkich rozmów, smsów itp z komórek wszystkich uczestników tej kolacji

Dzieje się wiele,wesołość,smutek,dramat,dosłownie wszystko, doskonałe dialogi i aktorstwo

Kasia Smutniak wyśmienita

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Frank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam filmowy Twix.

Dodam, że jak najbardziej do "schrupania".

 

9. życie Louisa Draxa (The 9th Life Of Louis Drax, 2016)

Thriller prod. Kanada, USA, Wielka Brytania

Reż. Alexandre Aja

 

oraz

 

Christine (Christine, 2016)

Biograficzny, Dramat prod. USA

Reż. Antonio Campos

 

 

Smacznego! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy początek zaliczony – zacznę od strony technicznej – jeśli chodzi o dźwięk to nie jest film, który nastawiony jak na super efekty dźwiękowe ale generalnie nie można na nic narzekać podobnie jest z obrazem .. jest zachowany poziom i jest ok.. bo w tym filmie nie efekty i nie jakieś super efekty dźwiękowe są najważniejsze tylko to jak reżyser pokazuje nam ten „spektakl”, który jest w tym filmie..

Sam film jeśli mówimy o fabule to dla mnie jest to jeden z najlepszych filmów pod tym względem jaki w ostatnim czasie (w długim czasie ) oglądałem.. poziom mistrzowski

Amy Adams przebija wszystkich w tym filmie – świetnie zagrana rola.. spoko zagrał F. Whitaker ale tym razem kobieta dla mnie w tym filmie jest najlepsza..

Koledzy reasumując Ci co lubią takie klimaty to naprawdę warto i raczej nikt się nie zawiedzie, a ja jestem najlepszym przykładem bo Ci co znają mnie to wiedzą, że tego typu film to nie jest mój target , a pomimo tego spodobał mi się, choć nie tak jak Interstellar, bo ten dla mnie był lepszy i bardziej mnie trzymał w napięciu.. i generalnie miał coś więcej w sobie… ba nawet 2 razy oglądałem i nawet za tym drugim razem był spoko.. W tym wypadku nie jestem pewien czy jak drugi raz bym oglądał to czy będzie dalej tak odebrany jak za tym pierwszym razem…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOGAN

Świeżutko po wyjściu z kina - a wiec jeszcze pod wrażeniem kinowej sali:

 

Film technicznie to porządna produkcja, efekty świetne (czasem trącą przesadą - ale to w sumie X-mani ;) ), zdjęcia - no w końcu, ktoś urealnia całą tą fikcję, aktorsko - Hugh Jackman to aktor dramatyczny - TU to widać, reszta obsady tez daje radę (może z wyjątkiem tej najmłodszej drugo- i trzecio- planowej). Fabuła bez szaleństwa - ale to nie chodzi o intrygi a raczej o schyłek serii... No właśnie i dochodzimy do punktu zwrotnego:

3/4 film ogląda się znakomicie, drażni, pobudza, wciąga żarem z nieba. Tragedia i zmagania się bohaterów jest wręcz namacalne, czuje się ich wysiłek, pot i krew (TU uwaga - jeśli macie dzieci poniżej 15 lat - proponuje się zastanowić czy są gotowi na tyle okrucieństwa). A potem PSTRYK! jakby, ktoś na kolanie dopisał scenariusz, odklepał sceny i wszytko jak w starych X-menach... naiwne, tandetne i przewidywalne... szkoda, wieka szkoda...

Film generalnie jeden z najlepszych z serii, ale naprawdę tak niewiele brakło, aby był perełką - nawet dla tych co nie przepadają za superbohaterami.

ocena: 8,5(prawie 9)/10

 

Wrzucam trailer z muzyka Kaleo - bo kawałek dobry a w filmie jednak go brak, też szkoda...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy reasumując Ci co lubią takie klimaty to naprawdę warto i raczej nikt się nie zawiedzie, a ja jestem najlepszym przykładem bo Ci co znają mnie to wiedzą, że tego typu film to nie jest mój target , a pomimo tego spodobał mi się, choć nie tak jak , bo ten dla mnie był lepszy i bardziej mnie trzymał w napięciu.. i generalnie miał coś więcej w sobie… ba nawet 2 razy oglądałem i nawet za tym drugim razem był spoko.. W tym wypadku nie jestem pewien czy jak drugi raz bym oglądał to czy będzie dalej tak odebrany jak za tym pierwszym razem…

Bo Interstellar to perełka i majstersztyk w którym Nolan ustanowił poziom do którego ciężko będzie innym pozycjom dorównać. I tak jak pisałeś Arrival dobry ale drugi raz nie ma po co oglądać natomiast Interstellar po dłuższej przerwie można po kilka razy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack Reachher 2 jak dla mnie podobny do 1 cz - może nawet I cz dla mnie była deko lepsza.. generalnie film na raz i u mnie idzie BR na sprzedaż..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Interstellar to perełka i majstersztyk w którym Nolan ustanowił poziom do którego ciężko będzie innym pozycjom dorównać. I tak jak pisałeś Arrival dobry ale drugi raz nie ma po co oglądać natomiast Interstellar po dłuższej przerwie można po kilka razy.

 

...po filmie "Kontakt" myślałem , że już nic ciekawego , wnoszącego "coś", nie zobaczę... i pojawił się " Interstellar"....Nolan po mistrzowsku to nakręcił....

 

..."Arrrival" blisko dwóch poprzednich tytułów, ale jednak nie może się z nimi równać.... jednak to dobre kino sci-fi, i to ,że "Nowy Początek" jest blisko "Interstellar" i "Kontakt" to wielki komplement , bo te dwie starsze pozycje to mistrzostwo świata wśród gatunku sci-fi....

... oczywiście to moja skromna opinia... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wielu podobnie tak samo myśli :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matthew McConaughey to genialny aktor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Matthew McConaughey to genialny aktor.

Wg mnie jego najlepsza rola to glina grany w "True Detective".... Gość niesamowicie się rozwinął od czasu grania w komedyjkach romantycznych....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajny epizod w "Wilku z Wall Street".

 

A tak z innej beczki, dziś obejrzałem polecony przez kolegę irlandzką komedię

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I jestem bardzo mile zaskoczony:) nie wynudziłem sie ani sekundy. Nie wiem czy to nie czasem mój pierwszy kontakt z filmem irlandzkim, aktorzy których widzę pierwszy raz na ekranie ,kupili mnie po 5 minutach filmu. Fajna fabuła, dobrą robotę w filmie robi narrator , no i widoki "zielonej wyspy" ukazane w scenach, cieszę się że niektórzy forumowicze mają takie widoki na codzień:) szczerze polecam, myślę ze zawodu nie będzie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marteo1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOGAN- jedna z najlepszych adaptacji komiksu.

 

Tak patrzylem na starego Rosomaka i Profesora....i az strach w lustro spojrzec.

Fajny film...naprawde

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy Rosomak jaki był w kinie..:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jego najlepsza rola to glina grany w "True Detective".... Gość niesamowicie się rozwinął od czasu grania w komedyjkach romantycznych....

A czy to nie w tych czasach zagrał we wspomnianym "Kontakcie"?

Rola może i nie przełomowa, ale też nie byle jaka. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie w tych czasach zagrał we wspomnianym "Kontakcie"?

Rola może i nie przełomowa, ale też nie byle jaka. ;)

Nie....Kontakt to dużo wcześniejsza produkcja niż Detektyw....

Chyba że chodziło Ci o to że komedyjki i Kontakt to te same czasy.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Elle

Verhoeven nie zawiódł. Świetne kino. Dosadny, mocny film.

Już w pierwszych sekundach filmu dostajemy pięścią między oczy i napięcie przez cały film nie odpuszcza.

Nie jest to na szczęście amerykański kicz. Isabelle Huppert słusznie doceniona za tę rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
...Chyba że chodziło Ci o to że komedyjki i Kontakt to te same czasy.... :)

No właśnie. A tak dokładnie, to chyba komedyjki przyszły nawet po nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.03.2017 o 12:17, gość napisał:

Elle

Verhoeven nie zawiódł. Świetne kino. Dosadny, mocny film.

Już w pierwszych sekundach filmu dostajemy pięścią między oczy i napięcie przez cały film nie odpuszcza.

Nie jest to na szczęście amerykański kicz. Isabelle Huppert słusznie doceniona za tę rolę.

Przeszedłem bokiem koło tej produkcji, na szczęście Twój wpis dał impuls. Nie zawiodłem się, scenariusz nieprzewidywalny, wręcz niemożliwy. Ciekawe studium ludzkich pragnień, zachowań. Isabelle super. Świetne europejskie kino. Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOGAN - słaby na maxa, musiałem na dwa razy podzielić, ponieważ zasypiałem. Conajmniej 30-40 min za długi, po wywaleniu przerywników, może coś by z tego było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOGAN - słaby na maxa

 

no to chyba oglądałeś inny film...

A tak przy okazji jak to zrobiłeś? Wykupiłeś 2 seanse w kinie i oglądałeś po połowie?...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może oglądałem poprzedni epizod;) A może nie?

Jakie ma to znaczenia jak podzieliłem.

 

Dla mnie naciągane na maxa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym musiał oglądać kinówkę, to na bank bym na raz nie obejrzał :)

 

Przeszedłem bokiem koło tej produkcji, na szczęście Twój wpis dał impuls. Nie zawiodłem się, scenariusz nieprzewidywalny, wręcz niemożliwy. Ciekawe studium ludzkich pragnień, zachowań. Isabelle super. Świetne europejskie kino. Polecam

Też mi się podobał.

Ostatnio france robią niezłe kino. I dobra odskocznia od holyłudu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba oglądałeś inny film...

A tak przy okazji jak to zrobiłeś? Wykupiłeś 2 seanse w kinie i oglądałeś po połowie?...

 

Podobne mam zdanie jak Ty Kolego..

Ludzie również gonią do kina na całym świecie ;;;

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem BR i obejrzałem "Żywioł" i " Nowy Początek" bardzo dobre kino zwłaszcza z Wahlbergiem. Nowy początek też fajny bo bałem się że wyjdzie przeciętniak jak Elizjum nudne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.