Skocz do zawartości
IGNORED

SERIALE ZAGRANICZNE


Cervantes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Peter75 napisał:

i jak - warto?

Im głębiej w las, tym więcej SF, ale akcja do samego końca ciekawa. Trzeba przymknąć oczy na kilka naciąganych scen.
Mi ten serial podobał się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dupa.

Zgadzam się z kobitką, w HBO także mogłem znależc dla siebie wiecej niż na innych platformach.

Rozumiem, że trzeba teraz póki co, sfokusować sie na tych resztkach i nadrobić nieobejrzane, dopóki można po nie jeszcze sięgnąć.

Idiota dowodzi, koniec bliski. To się tyczy jednako firmy, armii czy kraju.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No to dupa.
Zgadzam się z kobitką, w HBO także mogłem znależc dla siebie wiecej niż na innych platformach.
Rozumiem, że trzeba teraz póki co, sfokusować sie na tych resztkach i nadrobić nieobejrzane, dopóki można po nie jeszcze sięgnąć.
Idiota dowodzi, koniec bliski. To się tyczy jednako firmy, armii czy kraju.
 
Niewykluczone, że tego kolesia wymienią szybciej niż HBO...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ten Netflix zdudził. To co mnie interesowało - obejrzałem, a reszta + nowości zupełnie mnie nie interesują.
Przestałem oglądać jakieś pół roku temu. Która platforma jest Waszym zdaniem lepsza i godna zainwestowania?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, soundchaser napisał:

Mnie się ten Netflix zdudził. To co mnie interesowało - obejrzałem, a reszta + nowości zupełnie mnie nie interesują.
Przestałem oglądać jakieś pół roku temu. Która platforma jest Waszym zdaniem lepsza i godna zainwestowania?
 

Jeszcze (?) HBO MAX

...i jak dla mnie C+ on line

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, soundchaser napisał:

Mnie się ten Netflix zdudził. To co mnie interesowało - obejrzałem, a reszta + nowości zupełnie mnie nie interesują.
Przestałem oglądać jakieś pół roku temu. Która platforma jest Waszym zdaniem lepsza i godna zainwestowania?
 

Amazon ostatnio oglądałem teraz hbo. Rzeczywiście netflix zmienił poziom i adresatów treści i nie da się tego ostatnio oglądać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2022 o 15:37, soundchaser napisał:

Mnie się ten Netflix zdudził

Netflix rzeczywiście jest cieniutki. Włączyłem po dłuższym czasie, aby obejrzeć finałowy sezon "Better Call Saul" (polecam, we wtorek ostatni odcinek!) i tam dalej nie ma nic ciekawego... Konkurencja poszła mocno do przodu, chyba nie bez powodu tracą tak wielu klientów 🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, n jest stosunkowo daleko od d na klawiaturze a to po prostu oznacza, że rzeczywiście Ci się zdudził. 😉

Myślę, że w "pierwotnym" znaczeniu występowało np. "a do dupy z tą nudą".

Innym tropem jest ...pewien osobnik postawiony na wysokim stanowisku państwowym, którego działania mogą doprowadzać publiczność - od początkowego rozbawienia, przez stany lękowe, do "zdudzenia" wszystkim właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2022 o 10:30, antymalkontent napisał:

Rzeczywiście netflix zmienił poziom i adresatów treści i nie da się tego ostatnio oglądać. 

Zmienił? A był kiedykolwiek dobry? Wielokrotnie pisałem, że to taki McDonalds w świecie kina. Po prostu zwyczajnie miałkie.

19 godzin temu, soundchaser napisał:

Napisałem "zdudził"? Niepojęte... 😉

Ale dlaczego? Akurat ten "zwrot" do określenia Netfliksa jakoś mi pasuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Meloman napisał:

Zmienił? A był kiedykolwiek dobry? Wielokrotnie pisałem, że to taki McDonalds w świecie kina. Po prostu zwyczajnie miałkie.

Ale dlaczego? Akurat ten "zwrot" do określenia Netfliksa jakoś mi pasuje. 

Jakaś taka moda na pietnowanie netflixa się zrobiła. Fakty są jednak takie , że jeśli ktoś myśli o streamingu video ,to pierwsze skojarzenie biegnie w stronę netflixa. Rozpoznawalność i wlasny brand mają na poziomie  mega. Tak jak kiedyś mowiono o czasach mtv, pozniej o erze telewizji viva( sic!) , to teraz mamy czas netflixa. Oczywiscie to uproszczenie , bo chodzi mi o caly streaming video i mode ( w dobrym tego słowa znaczeniu) na oglądanie seriali ( i znowu chodzi mi o dobre kino i dobre Multi sezony). 

Kilka tytułów serialowych mają takich, że weszły już na stałe do kanonu kina. Mowa oczywiscie o  stranger things i dark.

Z polskich produkcji, które goscily na tej platformie i maja metke z napisem ,, znakomite kino" to tak na szybko ,, rok 1983", ,,rojst" i tegoroczna rewelacja ,, krolowa".

Dobrych lub bardzo dobrych produkcji jest tam znacznie więcej. Trzeba tylko do tematu podejść normalnie i bez dziwnych uprzedzeń.  Liczy się przecież dobre kino, co nie ?😀

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netfix ma koncie sporo udanych rzeczy. Przede wszystkim dużo produkcji nieanglosaskich - np..z Azji. Wypuszcza najwięcej tytułów - więc nie wszystko może być dobre.
Zresztą sporo produkcyjniaków też da się obejrzeć - jeśli ktoś lubi daną konwencję. HBO i Apple na starcie pozują na "artyzm" ale wychodzi to im tak samo jak w N - czyli rzadko. Reszta to też produkcyjniaki jak w N.




Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, aryman napisał:

Jakaś taka moda na pietnowanie netflixa się zrobiła.

Żeby nie było - mnie Netfliks od początku się średnio podobał. Oczywiście nie wszystko co na nim jest to samo zło, ale znaleźć nową dobrą produkcję jest na tej platformie bardzo trudne. Podkreślam - NOWĄ.

Jeżeli chodzi o dostęp do filmów (seriali raczej nie oglądam) z netu, to ja korzystam tylko z VOD Onetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Meloman napisał:

Żeby nie było - mnie Netfliks od początku się średnio podobał. Oczywiście nie wszystko co na nim jest to samo zło, ale znaleźć nową dobrą produkcję jest na tej platformie bardzo trudne. Podkreślam - NOWĄ.

 

 przykład nowości z tego rocku.

,,Królowa". Tak naprawdę to powinien się nazywać krol, ponieważ to serial jednego aktora. 😀Tak, Seweryn wzbił się w tym serialu na wyżyny aktorskiego kunsztu. Najdrobniejsze  gesty, ruchy, robią tu właściwą robotę. Naprawdę wielka klasa w nie do końca łatwej przeciez tematyce filmu. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie tak Cię zachwycił? Ja odpadłem po drugim odcinku tej beznadziejnej produkcji. Serial na poziomie "Rancza".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badziewie do potęgi.
I ten pedalski wątek, jak zawsze na Netflix.
Niby Śląsk, niby górnicy a tu czarny i pedał, jak zawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, d-t-x napisał:

Poważnie tak Cię zachwycił? Ja odpadłem po drugim odcinku tej beznadziejnej produkcji. Serial na poziomie "Rancza".

Noo bez jaj.  Poziom rancza, naprawdę? 

 

39 minut temu, RAF77 napisał:

Badziewie do potęgi.
I ten pedalski wątek, jak zawsze na Netflix.
Niby Śląsk, niby górnicy a tu czarny i pedał, jak zawsze.

No taki jest świat. Jest pedalstwo i są czarni. Pytanie czy będziemy tolerować i akceptować innych i inaczej myślących czy będziemy bezmyślna armią pisu negujaca wszystko co wykracza poza swiety kanon .....

Żeby nie bylo- mam żonę i dzieci A karnacja raczej biała 😀

A filmy to nie tylko ładne, kolorowe obrazki ale też A może przedewszystkim ( niepotrzebne skreślić) ważne treści nad którymi czasami warto się pochylić. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2022 o 19:10, aryman napisał:

Seweryn wzbił się w tym serialu na wyżyny aktorskiego kunsztu.

Seweryn to w każdym filmie jest świetny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, soundchaser napisał:

Seweryn to w każdym filmie jest świetny.

Zdzislawa Beksinskiego tak sobie zagrał. 

Choć jeszcze gorzej wypadł Ogrodnik w roli Tomka Beksinskiego. Nigdy więcej tego filmu nie obejrzę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, aryman napisał:

Choć jeszcze gorzej wypadł Ogrodnik w roli Tomka Beksinskiego

Ogrodnik to też świetny aktor. Jak mu kazali - tak zagrał.
Ale fakt, że postać Tomka mocno przerysowana. Znałem go osobiście, to coś na ten temat wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, aryman napisał:

Zdzislawa Beksinskiego tak sobie zagrał. 

Choć jeszcze gorzej wypadł Ogrodnik w roli Tomka Beksinskiego. Nigdy więcej tego filmu nie obejrzę!

Racja!

Lepiej przeczytać książkę Wiesława Weissa, byle nie Grzebałkowskiej, ona podobnie ich wykrzywiła jak ten film, nawet Seweryn nie pomógł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, iro III napisał:

Racja!

Lepiej przeczytać książkę Wiesława Weissa, byle nie Grzebałkowskiej, ona podobnie ich wykrzywiła jak ten film, nawet Seweryn nie pomógł.

Dokładnie tak!

2 godziny temu, soundchaser napisał:

Ogrodnik to też świetny aktor. Jak mu kazali - tak zagrał.
Ale fakt, że postać Tomka mocno przerysowana. Znałem go osobiście, to coś na ten temat wiem.

Ogrodnik jest super, za wyjątkiem tej jednej nedznej roli.

Nadużyciem byłoby powiedzieć,  że znałem Tomka ale kilka razy ,,zbilem" z nim piatke w gmachu radiowej trójki 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem o zupełnie co innego chodzi w tym filmie. Sprowadzanie go do towarzyskiej anegdoty to dyshonor dla postaci, które jako ludzie mieli swoje wady i zalety, ale w filmie przyjmują rolę bohaterów tragedii. W tragedii zawsze.jest coś nieludzkiego i bezwzględnego.

Pomijam fakt, że dokument wykorzystujący nagrania zrobione przez Beksińskiego jest dużo bardziej bezwględny dla Juniora. Rozumiem sentyment i sympatię dla charyzmatycznego radiowca ale relacja obu postaci musiała być dramatyczna. Jak to bywa w relacji silny, genialny ojciec i syn pozostający w jego cieniu. Beksiński to był typowy self-made man - a tacy ludzie to ekstremalne przypadki. Cały tragizm polega na tym, że ojciec nie starał się dominować nad synem - przez całe życie dawał mu poczucie bezpieczeństwa i wpajał kult wolności, ale i tak mimowolnie rzucał cień tak olbrzymi, że syn nie umiał się w tym odnaleźć.
Film zresztą nawet nie jest o tym - to raczej metafizyczne dzieło o życiu jako wybudzaniu się do śmierci.

Szkoda, że drugi film Matuszyńskiego to taka przejedzona kobyła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dzarro napisał:

Moim zdaniem o zupełnie co innego chodzi w tym filmie. Sprowadzanie go do towarzyskiej anegdoty to dyshonor dla postaci, które jako ludzie mieli swoje wady i zalety, ale w filmie przyjmują rolę bohaterów tragedii. W tragedii zawsze.jest coś nieludzkiego i bezwzględnego.

Pomijam fakt, że dokument wykorzystujący nagrania zrobione przez Beksińskiego jest dużo bardziej bezwględny dla Juniora. Rozumiem sentyment i sympatię dla charyzmatycznego radiowca ale relacja obu postaci musiała być dramatyczna. Jak to bywa w relacji silny, genialny ojciec i syn pozostający w jego cieniu. Beksiński to był typowy self-made man - a tacy ludzie to ekstremalne przypadki. Cały tragizm polega na tym, że ojciec nie starał się dominować nad synem - przez całe życie dawał mu poczucie bezpieczeństwa i wpajał kult wolności, ale i tak mimowolnie rzucał cień tak olbrzymi, że syn nie umiał się w tym odnaleźć.
Film zresztą nawet nie jest o tym - to raczej metafizyczne dzieło o życiu jako wybudzaniu się do śmierci.

Szkoda, że drugi film Matuszyńskiego to taka przejedzona kobyła.
 

Relacje Tomka z rodzicami nie były łatwe.  Były cholernie zawiłe. Młody nie byl latwym czlowiekiem. Byl odjechany i zakręcony ale nie tak jak pokazano to w tym filmiku. tam wiele sytuacji, reakcji, zachowań jest wypaczonych, mega przejaskrawionych, tak do  bólu i po prostu robiących bardzo zła robotę dla pamięci o tej wyjątkowej rodzinie.  Dla mnie to bardzo niedobre kino. Temat rodziny Beksinskich jest mi bardzo bliski ( Malarstwo, dziennikarska sposcizna Tomka,jego tlumaczenia). Nie znajduje dla tego filmu najmniejszego pozytywnego slowa!

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.08.2022 o 07:24, aryman napisał:

No taki jest świat. Jest pedalstwo i są czarni. 

Oczywiście, ale w jakich proporcjach, aby to pokazywać w każdym filmie czy serialu?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Meloman napisał:

Oczywiście, ale w jakich proporcjach, aby to pokazywać w każdym filmie czy serialu?

 

To jest prosty efekt "wyjścia z cienia". Za jakiś czas to znormalnieje a wtedy nie będzie "w każdym", albo wcześniej zrobią z tym "porządek" brunatni kolesie. Innego rozwiązania nie widzę. Oby to pierwsze się stało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, iro III napisał:

Za jakiś czas to znormalnieje a wtedy nie będzie "w każdym", albo wcześniej zrobią z tym "porządek" brunatni kolesie.

Ze skrajności w skrajność. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ze skrajności w skrajność. 
Generalnie nie jestem wielkim fanem wątków gejowskich bo są nudne i mdłe. Ale jeśli przykładowo masz typowy serial, powiedzmy 4-5 sezonów po 8-12 odcinków to taki serial będzie miał na ogół kilka wątków i pewnie co najmniej z 10 postaci istotnych dla świata przedstawionego. Jeśli jedna z tych osób jest homoseksualna - to z grubsza pokrywa się to ze statystyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzarro napisał:

Jeśli jedna z tych osób jest homoseksualna - to z grubsza pokrywa się to ze statystyką.

No nie wiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.