Jump to content
IGNORED

SERIALE ZAGRANICZNE

Cervantes
 Share

Recommended Posts

2 godziny temu, iro III napisał:

O którym piszesz?

Zadzwoń... czy Breaking?

"Better Call Saul" rzecz jasna 😁

Choć i "Breaking Bad" jest bardzo, bardzo dobry. Dla fanów polecam obejrzeć całkiem ciekawy sequel "El Camino". 

Wszystkie powyższe do obejrzenia na platformach Netflix i Chili. 

W dniu 16.05.2022 o 08:59, iro III napisał:

Jest za to zupełnie innowacyjna (przynajmniej dla mnie) i pionierska koncepcja autorów, polegająca na tym, że im dalej "w las", tym bardziej nie lubimy głównych postaci, ba właściwie to nie nie tylko głównych, wszystkich, bez wyjątków.

To serial wyjątkowy, chociaż nie dla każdego. Pokazuje życie od strony którą kinematografia pomija uznając za nieciekawą - czyli małostkowość ludzką którą jesteśmy zalani i która jest w sumie "treścią" naszego życia. Tu się udało zrobić z zagadnienia coś interesującego i zabawnego pokazując też pozytywne właściwości ludzi. Ten serial jest trochę o szamotaniu się każdego z nas między idealizmem i egoizmem.

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Obejrzałem całe Outer Range i nie jest źle. Jest to historia w stylu Dark, dużo bardziej rozluźniona, nie mamy tu takiego nawarstwienia zagadek. Fenomenalna realizacja. Jedynym minusem, ale dużym, jest to że zamiast porządnie poprowadzonego wątku kryminalno-obyczajowego serial jest zalany postmodernistycznymi nic nie wnoszącymi dziwactwami. Postać grana przez Brolina też trochę rozmywa się z czasem w tych odjazdach, serial traci więc kolejny atut. Zamiast 9 mamy 7 w ogólnej ocenie. 

O dziwo podobne klimaty od amazona dostajemy w Night Sky (oni kompletnie nie dbają o jakiś przemyślany harmonogram swoich premier). Jestem na drugim odcinku i jest zadziwiająco dobrze.

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

W dniu 26.04.2022 o 14:24, iro III napisał:
W dniu 26.04.2022 o 11:30, soundchaser napisał:

Czy ktoś oglądał serial "Lost" (Zagubieni)?

Chyba łatwiej jest policzyć tych co nie oglądali.

Oglądałem, pierwsze 2 sezony - rewelacja. Około połowy 3 już się "zagubiłem" ...podobnie jak autorzy 😂

Wkroczyłem bez problemu w 5 sezon i chyba dobrnę do końca (6 sezonów) bo akcja nadal ciekawa. Podoba mi się to mieszanie czasu rzeczywistego z retrospekcjami i przenoszeniem akcji do przyszłości. Jest to robione umiejętnie tak, aby zwrócić uwagę widza na określone sytuacje, które za chwilę będą miały związek z dalszą akcją filmu. To fakt, że w miarę upływu czasu serial robi się coraz bardziej sci-fi, ale mi to nie przeszkadza. Jest sporo niewiadomych i zagadek do rozwiązania. Niczego nie można być pewnym, gdyż scenariusz jest mocno nieprzewidywalny.

W dniu 22.05.2022 o 15:42, Yodzisław napisał:

...Night Sky (oni kompletnie nie dbają o jakiś przemyślany harmonogram swoich premier). Jestem na drugim odcinku i jest zadziwiająco dobrze.

Niepotrzebnie pochwaliłem. Dalej jest coraz gorzej (czyli klasyka). Świetna realizacja za to scenariusz dla debili. Denny serial. Outer Range o niebo lepszy.

Kenobiego trochę obejrzałem - zapowiada się drewno.

W dniu 27.05.2022 o 09:21, remak123 napisał:

American Rust - Rdza na Canal + . Obejrzałem sezon 1 z 2021. Fajne kino, z przyjemnością obejrzę następny sezon.

W recenzjach piszą że strasznie wtórny.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja tylko powtarzam co piszą bo nie widziałem. Ale spróbuję.

----------------

Co do Kenobiego to nie jest on taki zły. Te dwa odcinki są trochę drewniane, są mielizny scenariuszowe, ale i tak to najlepsza rzecz ze świata SW jaką wypuścił Disney z tą koszmarną nową trylogią na czele.

Wczoraj zrobiłem podejście do "Rdzy" i na razie dałem spokój. Po 30 minutach dostałem wyłącznie "tło społeczne" - intryga kryminalna nawet nie została zasygnalizowana. W takiej konwencji to wolę pełnometrażowe kino arthausowe - ostatnio np. w Red Rocket sugestywnie zobrazowano upadek amerykańskiej prowincji. Ale ten film nie udaje thillera.

Przerzuciłem się na polski "Zachowaj spokój". Wydawało się - z deszczu pod rynnę. Klimaty ak z 2 sezonu Belfra w podrasowanym i wypicowanym dobrobycie polskiej klasy wyższej średnej. Ale już po kwadransie zaczęło być nieźle i w efekcie łyknąłem połowę sezonu. Arcydziło to nie jest ale przynajmniej jest to patrzydło, które nie udaje czegoś czymś nie jest. Pewnie końcówka rozczaruje ale to standard w przypadku historyjek tego typu.

Wczoraj zrobiłem podejście do "Rdzy" i na razie dałem spokój. Po 30 minutach dostałem wyłącznie "tło społeczne" - intryga kryminalna nawet nie została zasygnalizowana. W takiej konwencji to wolę pełnometrażowe kino arthausowe - ostatnio np. w Red Rocket sugestywnie zobrazowano upadek amerykańskiej prowincji. Ale ten film nie udaje thillera.

Przerzuciłem się na polski "Zachowaj spokój". Wydawało się - z deszczu pod rynnę. Klimaty jak jak z 2 sezonu Belfra w podrasowanym i wypicowanym dobrobycie polskiej klasy wyższej średnej. Ale już po kwadransie zaczęło być nieźle i w efekcie łyknąłem połowę sezonu. Arcydziło to nie jest ale przynajmniej jest to patrzydło, które nie udaje czegoś czymś nie jest. Pewnie końcówka rozczaruje ale to standard w przypadku historyjek tego typu.

4 godziny temu, dzarro napisał:

Przerzuciłem się na polski "Zachowaj spokój". Wydawało się - z deszczu pod rynnę. Klimaty ak z 2 sezonu Belfra w podrasowanym i wypicowanym dobrobycie polskiej klasy wyższej średnej. Ale już po kwadransie zaczęło być nieźle i w efekcie łyknąłem połowę sezonu.

Da się obejrzeć. Serial wypadłby znacznie lepiej, gdyby nie drewniane aktorstwo TVN-owskiej plejady. Jedynie Jacek Poniedziałek dał radę.

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Da się obejrzeć. Serial wypadłby znacznie lepiej, gdyby nie drewniane aktorstwo TVN-owskiej plejady. Jedynie Jacek Poniedziałek dał radę.
Dobra nie chcę rozwijać - bo serial polski. Akurat wątek z Poniedziałkiem to już szczyt kretynizmu. 5 odcinków jest spoko i to wręcz niewiarygodne jak te wszystkie wątki się kretyńsko rozwiązują w ostatnim odcinku. Dawno nie widziałem większej bredni.

11 godzin temu, soundchaser napisał:

Nie rozumiem fenomenu tego serialu (Stranger Things). Przecież to bajeczki dla dzieci. Obejrzałem kiedyś chyba ze 3 odcinki i dałem sobie spokój

Gratuluję rozumu - ja miałem nadzieję ze względu na Winonę, ale traktuję to jako nauczkę. 

" MÓW JEŚLI MUSISZ "

Kojarzycie jakieś solidne seriale od FX? Ten z Bridges,em  zapowiada się obiecująco na trajlerze ale boję się "syndromu pierwszego odcinka", czyli że po świetnym pilocie mamy zjazd w dół. Taki np. był drugi sezon Deep State od nich który po pierwszym odcinku stał się nieoglądalny.

Rzeczony serial z Bridges,em: 

Przy okazji - wrzuciłem napisy do translatora i obejrzałem cały sezon Mayor of Kingstown. Rewelacja. W ostatnich dwóch odcinkach trochę przegięli z odstępstwem od realiów więc daję "8" a nie "9".

W dniu 26.05.2022 o 09:23, Neo44 napisał:

"The Boys" Sezon 2 na Amazon Prime Video.

Drugi sezon jeszcze lepszy od pierwszego.

Bardzo wciąga.

Generalnie, nie przepadam za tego typu filmami czy serialami. Superman, Kapitan America, super moce i latające człowieki. 

Ten serial ratują, w moim odczuciu, zajebiste teksty i rozpryzkujacą się krew na cały ekran. Przypominają mi się  stare, dobre filmy z Tarantino i dlatego też 2 sezony The Boys wciągnąłem w jeden dzień, a teraz zacząłem 3. 😁👍