Skocz do zawartości
IGNORED

PCM56 SPDIF NOS DAC


Molibden

Rekomendowane odpowiedzi

Zmontowałem ten układ jakiś czas temu na próbę, gra rewelacyjnie więc teraz chcę go polutować jeszcze raz na porządnych płytkach.

Zastanawia mnie czy ten DAC nie zagrałby lepiej gdyby zastosować izochroniczność konwersji bo te 22.7 us różnicy między kanałami daje sporą różnicę fazową.

Byłbym wdzięczny za umieszczenie jakiegoś schematu realizacji konwersji izochronicznej dla tego DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie przyznam ze zmontowalem dzieki pomocy Molibdena tego DAC`a ( a dokładnie juz 3)

i pozwole sobie napisać coś o dzwieku:

zrobilem jeden na pcm`ach 56 i dwa na pcm`ach 61 (oczywiscie przy malej ingerencjji w podlaczenie cs8412 (bo takich uzywam) dla 61 (18bit). jesli chodzi o porownanie 56 do 61 to dla mnie 61 graja odrobine wieksza kultura, dlatego je bardziej preferuje.

natomiast porownywalem tego dac`a (na 61`ach) do dac`a kustagona oraz dac`a na tda1541A bo akurat takie mialem: TDA1541A przegrał z kretesem (brak wyrazistosci, microdynamiki i przestrzeni dla budowania wyraznej sceny)

kustagon na cs4390 prezentowal pewien niepokoj w swoim brzmieniu (pozniej jak go podlaczylem dla zrobienia pomiaru zobaczylem dlaczego - kilka widocznych slupkow po zadanym 1kHz).

porownania tych dac`ow były wzgledem pcm61 ktory moim skromnym uchem wypadl zdecydowanie najlepiej, choc i tak musze stwierdzic ze tda1541a jak i kustagon brzmialy lepiej niz moj fabryczny pioneer pds-06

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą na zagranicznych forach wnioskuję że izochronicznośc nie jest konieczna, a nawet, mimo poprawności technicznej, czyli jednoczesnej konwersji próbek w obu kanałach, takie rozwiązanie wydaje się gorsze niż proste połączenie przez inwerter. Takie są opinie osób, które próbowały to zastosować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat układu do izochronicznej konwersji zamieściłem w poście z 8 Lis 2007, 21:49

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PCM61 ma ok. 2dB mniejszy poziom zniekształceń więc jak się go dobrze wyreguluje to subtelna różnica brzmienia może być słyszalna w stosunku do PCM56.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem inwerter na tranzystorze i zamiast tego zastosowałem izochroniczną konwersję na 74HC02. Po krótkim odsłuchu wrażenia pozytywne: polepszyła się przestrzeń, szczegółowość. Muszę jeszcze posłuchać dłużej może znajde jakieś wady tej modyfikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jestem w trakcie projektowania płytki pod tego DACa. Mam dylemat, nie wiem gdzie podłączyć masę analogową odbiornika i nóżki kondensatorów od filtra.

Zasilacze bedę miał osobne dla cyfry i analogu każdy na osobnym trafie.

Teraz pytanie czy masa analogowa odbiornika powinna być połaczona z zasilaczem od analogu czy bezpośrednio z masą cyfrową w okolicach odbiornika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masę analogową odbiornika łączysz z masą cyfrową odbiornika.

Kondnsatory filtra krótką ścieżką do masy analogowej odbiornika.

Obie sekcje można zasilać z osobnych stabilizatorów ale przy małym poborze prądu prez układ (po kilkanaście mA) ważniejsze będzie chyba odsprzęaganie kondensatorami i prowadzenie masy niż osobny transformator. Ta niby-analogowa część odbiornika to pętla PLL która i tak jest w sekcji cyfrowej i nie jest to typowo rozmumiany analog m. cz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zastanawiam się czy taki sposób prowadzenia masy jak na rysunku poniżej jest dobry. Spotkałem się parę razy z czymś takim w sieci i nie wiem co jest lepsze: normalne prowadzenie ścieżek masy czy dwa duże plany masy połączone w jednym miejscu??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie gdzie bark silnych źródeł zakłócających ten sposób prowadzenia masy nie powinien powodować problemu na niewielkim PCB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam Pytanie. Czy kto z was próbował zasilać PCM w tym DACu regulatorem TT? Jak zmienia sie brzmienie? Jakiś czas temu było forumowe zamówienie na PCB by Bodo_z. Tak wygląda moja wersja tego zasilacza. Jak na razie brak oampów zatrzymuje uruchomienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witaj Nick. Mam takie pytanko do Ciebie odnoscie pcm 56. Mam dwa cd na nim denon dcd-1700 i dcd-3300.Zastanawiam sie jaki stopien mu wstawic.Czy lampy beda lepsze od op-ampów? Czy probowałes stopnia wyjsciowego na opa? Jak gra zasilacz bodo_z na pcm56? Nie miałem jescze ani jednej lampy u siebie, słyszałem, ze wszystko na plus tylko bas słabszy z wyjscia na lampach, czy to prawda? Do swojego cd chciałbym jeszcze załozyc zasilacz ala six-pack Fikusa i w cyfrówce zasilic kazdy wazniejszy ukałd, Jak myslisz czy zabawa w zasilaniu kazdego układu bedzie miała sens? pozdrawiam Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basist@

Nie porównywałem brzmienie lampy i dobrze zaproektowanego stopnia analogowego na oampie. Nieumiem zrobic dobry stopien na oampie.

DCD-3300 super CDek mozesz spróbować lampiki ale niewiem czy ma sens. Nigdy go nie sluchłem ale wydaje mie sie ze inzenerowie denona zaproektowali dobrze brzmiacy stopien analogowy. Ostatnio slucham Yamachy CDX-1100 i ona gra tak dobrze, że niczego nietrzeba zmieniac. Pelna kultura brzmienia poukladana przestrzeń, lokalizacja barwa etc.

Zasilacz Bodo_Z na razie wylądował w modyfikowanym przezemnie denonie dcd-860 i na razie go z tad niemoge wydobyc. Wiec nic nie moge napisac o jego zastosowaniu w tym DACu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze kto z was zaproektwac shemat tego DACa w poszerzeniu o stopień rozdzielenia zwiąku halwanicznego pomiędzy STA a PCMem? Żeby mozna było zastosować rozdzielenia mas cyfrowej i analogowej. Wydaje mi się, że taki krok by wniósł dużo poprawy w dżwięk. (doswiadczenia z odsluchów i rozbieranie CDeków) Chociaż niespotykałem takiego rozwiązania w NOS. Poniżej podaje obrażek jak to pytanie rozwiązałi inżenerowie Denona dcd-3300e

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz takie optocouplery?

Na schemacie na 1 stronie masz podpisane linie: DATA, LRCK, BCK, dodatkowo dla drugiego DACa z kolektora idzie zanegowany sygnał /LRCK, do wejścia LE.

Te 3 sygnały musisz puścić przez bramki / bufory / inwertery sterujące LEDy i podać na odpowiednie wejścia, dodatkowo wsopmniany 4 sygnał musi być dwukrotnie zanegowany - nie upiwram się przy tranzystorze, jak możesz użyj bramki NOT, a właściwie jak widać na schemacie - musałyby być 2 poł. szeregowo. Tu jest neico inaczej bo linie LE są połączone a DATA rozdzielone na L/R kanał bo tak podaje filtr cyfrowy.

 

W zasadzie nie widzę sensu takiego rozwiązania - współcześnie się go nie stosuje, nie wiem jaki jitter wprowadzają te interfejsy - trzebaby sprawdzić w datasheet i porównać np z układami ADUM Analog Devices.

Jak dobrze poprowadzisz masę to jest to niepotrzebne. Masy A i D powinny biec osobno i łączyć się w zasilaczu jeśli jest wspólny lub koło DACów jeśi są osobne, w każdym razie tak by nie powstała pętla mas.

 

Ogólnie to rozwiązanie jest tu BEZCELOWE ze względu na użycie wewnętrznego opampa (może pracować lepiej przy napięciach z górnego zakresu zasilania PCM56, rzędu 8-12V)

 

Istotniejsze wydaje mi się zasilanie DACa i jego cz. analogowej - tu jest zasilanie wspólne - i tak może być o ile poszczególne pisny są blisko układu indywualnie odsprzęgane jak w datasheet. Wartość bezwzględna każdego z napięć zasilania powinna wynosić 5,25V lub więcej (można eksperymentować, nie prówbowałem, PCM56 może pracować z nap. do 12V, ale może się grzać). Dobry zasilacz wskazany.

 

Można też stosując układ regulacji THD (minimalizacji) odpsrzęgać do masy pin 14 (MSB Adj.) każdego DACa wysokiej jakości foliowym kondensatorem 10nF lub więcej - popdatrzone z datasheet PCM1700 - jeszcze nie próbowałem; pin ten jest dość wrażliwy na zakłócenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jak widać dodatkowo filtrowano napięcie odniesienia VPOT (Trim) z pinu 15, a więc w nieco innym miejscu niż pisałem, ale idea jest zbliżona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Basist@

 

Zapewniam że Yamaha CDX-1100 może zagrać lepiej. Pierwsza rzecz to masterclock. Druga kondensator przy filtrze cyfrowym. Kolejna, wg uznania, albo pasywna konwersja na rezystorze 0.5k i wzmacniacz napięciowy ok 7x, albo aktywna na OPA604/2604 lub AD797 ew. innym ulubionym opampie. O iel pamiętam użyty jest wewnętrzny opamp w tym celu - błąd! Dalej sygnał leci przez 4 opampy (dwa podwójne JRC5532). Całkowicie do pominięcia lub uproszczenia jest analogowy filtr dolnoprzepustowy i deglitcher (układ Yamahy między szynami na płytce z cz. analogową).

Zasilanie jest tam zrobione wprost bajecznie choć wszechobecne nichicony muse mogą czasem komuś nie spasować (ale proszę tego nie brać jako ścisłą wskazówkę). Rónież wątpliwości moje budzi cyfrowa regulacja poziomu w zakresie 0 -64dB której z DACami 16b nie powinno się stosować ze względu na drastyczny spoadek głebi bitowej obrabianego sygnały, nie wiem też czy tam jest dithering. Moje największe zastrzeżenia wzbudza ślepa wiara Japońców w technikę cyfrową - niestety jak widać często prowadzi to do poważnych wypaczeń konstrukcyjnych. Sprawdził bym też jak mocno sieje pamięć na pionowej płytce dekodera EFM i ją odpowiedno odkłócił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe do kol. nick30.

Przy filtrze cyfrowym można dodać jakiś elektrolit / oscon / tantal a do wymiany na większy jest ten Black Gate przy układzie generującym sygnał SPDIF (duży układ w DIL28 chyba, w rogu) - info wyszukałem kiedyś na zagranicznym forum DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do odsprzegania MSB to polecam takze note starszego brata PCM56 czyli PCM54. Stosowany w starszych denonach i Yamaszkach. sluchalem jednej cd1000 i cd 2000 i powiem ze dzwieku CD2000 nie da sie zapomniec :). chetnie bym sprobowal zdzialac takiego dac'a ale niestety nie bardzo wiem jak uruchomic jego rownolegle wejscie poszczegolnych bitow-za duzo zachodu.

 

co do CDX`1110 to:

udalo mi sie kupic same plytki CDX1110 na PCM56p-k

wyciagnalem z nich to co najlepsze. prowadzenie masy jest jak dla mnie wzorowe. uczylem sie na niej jak to robic zeby czegos nie skwasic. zasilacze analogu dyskretne sa robione na zielonych musach-dla analogu lub niebieskich rubyconach (brzmieniowo podobne do Fc)-dla cyfry. rzeczywiscie moze komus nie spasowac brzmienie zielonych ale calosc gra na tyle dobrze(/uzupelniaja sie z innymi kondkami) ze nie ma co ruszac.

 

dodatkowy uklad tuz za PCM'ami mozna spokojnie wywalic. odpowiedzialny jest za cyfrowa reg. glosnosci. niestety nie ma noty katalogowej dla tego scalaka.

 

ostatnio mecze daca na PCM56 i YM3414 czyli wlasnie to co jest w CDX1110. gra lepiej od lampucery. moze ciezko w to uwierzyc ale barwa dociazenie instrumentow sa duuuzo lepsze. jesli chodzi o detal to wcale nie jest gorszy. takie dzwieki jak miotelki wychodza super. lampucera miala z tym problem.

 

w PCM'ie sprawdzilem rozne konwersje. jesli chodzi o opy to najlepiej gra opcja pasywna ze wzmacniaczem napieciowym. (latwo zaaplikowac w Yamaszkach.)

musze jeszcze sprawdzic aktywna konwersje dyskretna z watku o PCM1704. konwersja aktywna niestety wymaga 2 opow w torze i to mi sie wydaje kaszanic dzwiek...

 

w PCM'ach najwazniejsze zasilanie a w Yamaszkach jest dobrze zrobione. jedyne co warto tyknac to wszystko co sie dzieje od czesci analogu do wyjscia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molibden.

Dziękuje za wyjaśnienie jak rozdzielić STA i PCMy. To prawda, że takie rozwiązanie jest czym raz tym mniej stosowane. Ale wydaje mie się, że niestosują go nie ze wzgłedu na dodatkowy Jitter. Ale dla tego, że teraz robią shit a nie sprzęt audio (taki już mamy czas). Optopar niemam. Może kolega Marosik skoro ma płytki od CDX-1100 to może spróbować takiego rozwiązana. Jak znajde jakiegoś martwego cd z tymi elementami to spróbuje.

 

Teraz o tym co piszesz o CDX-1100. Ze wszystkim się zgadzam. Oprucz jednego ta Yamaha naprawde gra super. To prawda, ze tam zostało wykorzystane wyjście napięciowe a nie prądowe w PCMie i nie da sie tam zastosowac pasywnej konwersje ze wzmocnieniem lub konwersji na oampie bo, jak pisze kolega "olog" "jest tam taki układ przełączający 16/18bit po stronie cyfrowej połączony jednocześnie z układem o zmiennym wzmocnieniu po stronie analogowej. Co w zamyśle konstruktorów miało poprawić SNR ". Coś podobnego widziałem w Kenwood cd-7020

 

Ostatnio dopadłem tą maszyne w dobrym stanie. Podoba mi się CDX-1100 bo chociaż jak wydaje się na pierwszy rzut oka ma przekombinowany stopien analogowy. To jednak mego ulubionego CDeka AKAI cd-79 (zaproektowanego wzorcowo filtr sm5813 przetworniki 2 pcm 63 selekcji K konwercja I/V na kostce Anolaga po czym prosty filtr lowpass. Dwa trafa super zasilanie durzo lepsze niz CDX-1100) rozmiazdrzyła z pierwszych akordów nie pozostawiając jemu żadnej szansy.

 

Wkrótce zmontuje jeszcze jedno zasiłanie do Tego DACa według Bodo_z do części analogowej PCMa na 12v, Napisze jak to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam wiesz jak gra twoja Yamszka. co tu duzo gadac. ja mam juz zrobionego dac'a na czesciach z tamtych plytek. nic nie mam zamiaru zmieniac (no moze poza zalozeniem symetrycznego wyjscia/dodatkowej pary). wtedy musialbym przeprojektowac plytke dac'a a przy tym jak w chwili obecnej gra to mi sie nie chce.

 

jesli chcesz cos zmienic to poszukaj opow z literami DD na koncu. sporo ci sie poprawi :) 5532 to bardzo dobre scalaki i ostatnio mialem okazjetego zaznac (w chwili obecnej slucham na AD826 ktory prezentuje zupelnie inna kulture dzwieku)

 

nie widze sensu rozdzielania galwanicznego filtra z czescia dac'ow. masy musza sie w taki czy inny sposob laczyc. po co kombinowac skoro efekt jest juz w tym momencie super. w moim dac'u zakladalem dodatkowy scalak/odwracacz fazy dla dodatkowej pary PCM'ow. gdy byl tylko podpiety do zasilania/nie podlaczony do 2 pary slychac bylo degradacje dzwieku. musisz sie liczyc z tym samym jak bedziesz komplikowal bebechy swojego cd.

 

u siebie mam zasilacze z Yamaszek na wlasnych plytkach. gdzies widac to w watku ktory ostatnio zalozylem na temat pcm56 ym3414 ym3623

masy ida ze wspolnego pkt przy samym wyjsciu dac'a (podobnie jak w Yamaszce). nie narzekam na brak basu slaba separacje malo gory (to typowe objawy zle prowadzonej masy). kiedys walczylem z prowadzeniem masy i rzeczywiscie efekt slychac w kazdym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dzieki Nick30 za odpowiedz. Problem jest u mnie taki ,ze mam słaby sprzet i nic nie słysze.wstrzymałem sie narazie z modyfikacjami mojego denona dcd-3300. Wymieniłam mu kwarc na lepszy i pominąłem filtracje analogowa złożona z trzech cewek i trzech ceramików.MOj system to polskie kolumny na gdn16/40/1 i gtc11/100 napedzane marantzem pm-75. Gra to strasznie głeboko jak cos pomine w torze to dzwiek sie otwiera, scena pogłebia i generalnie jest czysciej, ale ciemniej.Czekam na czesci do krella ksa50, pozniej jakies monitory i dopiero sie wezme za cdka.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie do kolegi Molibdena.

 

Zaproponowałeś w całym wątku kilka różnych rozwiązań wzmacniaczy za rezystorem konwersji (m.in. wzmacniacz na opamie, tranzystorach). Które z tych rozwiązań spisuje się w/g Ciebie najlepiej? Pytam dlatego, że w swoim DCD 635 (PCM-61) zastosowałem psywną konwersję na R=680, gra to pięknie, może brakuje trochę wysokich a może dopiero jest teraz tyle ile być powinno? No ale niesty sygnał jest za słaby i muszę go wzmocnić. Nie wiem na które rozwiązanie się zdecydować. Stąd moje Pytanie.

 

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuję układ na opampie za rezystorem, stosowałem też bezpośrednio aktywną konwersję na nim z równie dobrym skutkiem. W żadnym przypadku nie odczuwałem braku wysokich tonów, ostatnio nawet zmniejszyłem ich poziom u siebie w zwrotnicy aktywnej potencjometrem. Jeśli więc nie wykorzystujesz za wzmaniaczem po konwersji filtrów dolnoprzepustowych w tym CD to nie powinno być żadnego ograniczenia wtysokich tonów, tym bardziej z oversamplingiem, gdzie pasmo jest nieco szersze niż bez (spadek około -3dB przy 18kHz). Być może to takie wrażenie po tej modyfikacji, gdzie tonów wysokich jest jakby mniej ale za to poprawia się ich jakość i separacja i rozdzielczość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

podnoszę temat bo znowu grzebie przy tym przetworniku. Mam problem, w cichych fragmentach pojawia się dziwny szum. Również gdy uderza sama stopa czyli jest szybki atak i opadanie slychac jak jakis szum duzej wybrzmiewa. Poradzcie proszę gdzie szukać. Narazie kowersje mam na rezystorach ok 750ohm i dalej prosto na Ugodę. Gra to bardzo fajnie tylko ten szum...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zródło spdif to karta na usb na pcm2906 (chyba), na dvd philipsa troszkę lepiej jest. Porównywałem też z kartą na pcm 2702. Gra troche sucho ale szumu nie ma. Ma to jakies znaczenie że pcm56 to nos dac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.