Skocz do zawartości
IGNORED

Polityka | archiwum


Ojciec Dyrektor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem stopniować napięcie

 

Byłbyś dobrym reżyserem..może nakręciłbyś ..Kler II..ciekaw byłbym sceny kulminacyjnej..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Byłbyś dobrym reżyserem..może nakręciłbyś ..Kler II..ciekaw byłbym sceny kulminacyjnej..

To proste. Kler wpada na minę i jest cool...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbyś dobrym reżyserem..może nakręciłbyś ..Kler II..ciekaw byłbym sceny kulminacyjnej..

 

Smarzowski po konferencji prasowej jakichś przedstawicieli episkopatu na temat pedofilii już ma w głowie pomysł na "Kler II". Jak ich zobaczył i posłuchał to go olśniło. Najlepsze scenariusze pisze życie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie długo wystawa, wystawiasz coś ?

 

W audio jesteś tak samo mocny jak i w polskiej pisowni - większość, to błędy, bzdety i księżycowe teorie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Tu nad Wisłą szanuje się zmarłych, nie powiedziano Ci o tym ?

 

Szczególnie takiego np. P. prof. Bartoszewskiego ...

Przypomnij sobie bluzgi, jakie wylewaliście na Niego już po Jego śmierci, prawackie kanalie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o prawactwo czy też lewactwo - chodzi o hipokryzję i mentalność Kalego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o prawactwo czy też lewactwo - chodzi o hipokryzję i mentalność Kalego.

 

Chicago, głosowałeś na Donalda Trumpa? Zostanie prezydentem na drugą kadencję Twoim zdaniem? :)

Nie pamiętam już jak skończyła się sprawa z tym murem w Meksyku jak Donald podniósł cenę i stwierdził, że Meksykanie za to zapłacą. Jak to się skończyło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zostanie prezydentem na drugą kadencję - kraj jest podzielony, podobnie jak Polska. Ale wiem, że żaden prezydent nie miał takiego poparcia republikanów jak Donald Trump - nawet Ronald Reagan. Wszystkie ruchy jakie zrobił przynoszą konkret i zysk dla obywateli USA. Pal licho ten mur, ale za ograniczeniem nielegalnej emigracji kryminalistów z Ameryki Środkowej i Południowej to i ja jestem. Teraz maszeruje w stronę granicy USA kilka tysięcy Hondurasów i Gwatemalczyków - na co oni liczą? Jak to tak maszerują? I co? Chcą się dostać do USA i co będą robić? Skąd mają szmal na ten najazd? To jest jakiś q koszmar! Stany to nie Europa - Trump wyśle wojsko na granicę i po zawodach - jak trzeba będzie, to ich zwiną i zakmną w jakiejś hali na pustuni, po czym odeślą do domu - albo do zbierania jabłek na rok za dychę na godzinę '-) i dopiero wtedy do domu. Dlaczego nie maszerują do Argentyny, albo do Brazylii? Dlaczego do USA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbyś dobrym reżyserem..może nakręciłbyś ..Kler II..ciekaw byłbym sceny kulminacyjnej..

Kulminacja będzie na rynku w Krakowie w "Targowicy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena kulminacyjna w Kler II, to przyznanie się ojTadka do tego, że jest tatą Bartka.

Na dodatek, metodą in vitro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład? Wprowadzenie ceł też?

 

Oczywiście - teraz jest sprawiedliwie. A że ceny są trochę wyższe, to nic. Rekompensuje to dobra koniunktura i wzrost gospodarczy, choć pomysł FEDu na ponowną, już czwartą zwyżkę stóp procentowych w tym roku, nie wróży nic dobrego - z tym Trump próbuje walczyć, ale raczej nikt nie ma takiego poweru, żeby być ponad FED. Wysoka stopa procentowa, to drogie kredyty, a drogie kredyty, do hamulec gospodarczy - tego bym się obawiał, a nie polityki celnej. Chiny muszą w końcu zrozumieć, że prawo musi robić w dwie strony - uważam, że to oni są największym zagrożeniem - nie daj boże chiński szeryf!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - teraz jest sprawiedliwie. A że ceny są trochę wyższe, to nic. Rekompensuje to dobra koniunktura i wzrost gospodarczy, choć pomysł FEDu na ponowną, już czwartą zwyżkę stóp procentowych w tym roku, nie wróży nic dobrego - z tym Trump próbuje walczyć, ale raczej nikt nie ma takiego poweru, żeby być ponad FED. Wysoka stopa procentowa, to drogie kredyty, a drogie kredyty, do hamulec gospodarczy - tego bym się obawiał, a nie polityki celnej. Chiny muszą w końcu zrozumieć, że prawo musi robić w dwie strony - uważam, że to oni są największym zagrożeniem - nie daj boże chiński szeryf!

Tyle że rykoszetem, na zasadzie sprzężenia zwrotnego obrywają firmy w USA uzależnione od rynku globalnego. Był na ten temat nawet artykuł, bodajże w Forbes'ie. O producencie szafek stalowych zaopatrującym dotychczas całe Stany, który po podniesieniu ceł na importowaną stal musiał podwyższyć ceny i stał się niekonkurencyjny. Musiał zmniejszyć produkcję i zwolnić część załogi. Do tej pory był wiodącym producentem w tej branży. Tak się kończy gmeranie rządu w handlu. Długofalowo nie wiadomo czy ta zabawa cłami nie będzie miała udziału w następnym kryzysie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O producencie szafek stalowych zaopatrującym dotychczas całe Stany,

 

Będzie konkurencja - dlaczego tylko on miał zaopatrywać całe Stany w szafki? Tu nie chodzi o gmeranie rządu w handlu, tylko o rozsądek i wyrównane stawki oraz przywileje. Głównie chodzi o czynnik chiński - popieram te posunięcia Trumpa w całym spektrum. On jest przeciwnikiem rynku globalnego, ja też - niech każdy martwi się o siebie i działa fair play! Niemiecki przemysł samochodowy nie działał w Stanach fair play.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki przemysł samochodowy nie działał w Stanach fair play.

W EU jest wyższy VAT, ok, ale Amerykanie nie robią konkurencyjnych jakościowo samochodów. To zupełnie inna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej daje - nic się nie zmieniło, poza tym, że grają teraz fair play. Zresztą Trump ma też niemieckie korzenie, więc pewnie wie na czym stoi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zwalniają i redukują jak biznes zwalnia - na tym polega kapitalizm. Trzeba się przebranżowić i szukać innej pracy, albo pozostać w branży i szukać innego pracodawcy. Taki jest kapitalizm i nie ma niestety zmiłuj. Nic nie jest pewne, za wyjątkiem płacenia podatków i zgonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie konkurencja - dlaczego tylko on miał zaopatrywać całe Stany w szafki?

Bo był najtańszy i miał najlepszą jakość. Wybrał go rynek. Teraz dostępne szafki są droższe i gorszej jakości bo ta firma zmniejszyła sprzedaż. Gorszy pieniądz wypiera lepszy. Klasyka.

 

Wszyscy zwalniają i redukują jak biznes zwalnia - na tym polega kapitalizm. Trzeba się przebranżowić i szukać innej pracy, albo pozostać w branży i szukać innego pracodawcy. Taki jest kapitalizm i nie ma niestety zmiłuj. Nic nie jest pewne, za wyjątkiem płacenia podatków i zgonu.

Ale dlaczego zwalnia? Oto jest pytanie. W tym konkretnym przypadku wiadomo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to rynek zweryfikuje też, a poza tym z jakością jest coraz gorzej - inne pokolenia, inna jakość. Powiedziałbym, że teraz liczy się ilość, a nie jakość i taki wielki producent zaopatrujący całe Stany w coś, to też nic dobrego - kiedyś się popsuje. Najlepsza jest konkurencja - jeden browar, to same siki weroniki - kilkaset małych browarów - to jakość i walka o klienta. Proste jak sto metrów sznurka w kieszeni i proszę jello, nie socjalizuj, bo mnie nie przekonasz - to ja tutaj mieszkam i żyję prawie trzydzieści lat i raczej jestem uczciwym obserwatorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste jak sto metrów sznurka w kieszeni i proszę jello, nie socjalizuj, bo mnie nie przekonasz - to ja tutaj mieszkam i żyję prawie trzydzieści lat i raczej jestem uczciwym obserwatorem.

Ależ ja nie socjalizuję, daleko mi do tego. Tak zwana polityka gospodarcza do której należy gmeranie w cłach to właśnie wtrynianie się państwa które jest ci tak wstrętne. A teraz konkretnie proszę, jakie pozytywy przyniosła dotychczasowa polityka gospodarcza Trumpa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie nie robią konkurencyjnych jakościowo samochodów. To zupełnie inna sprawa.

 

Robią, nauczyli się - w cenie europejskiego szrotu za kupę kasy, masz piękne nowiutkie amerykańskie autko za połowę ceny, albo i mniej. Co chcesz od nowego Chryslera 300, albo od nowych Fordów czy GMC? Miałem niemieckie samochody i już nigdy do nich nie powrócę - uważam, że powinno się jeżdzić samochodem krajowym, a nie zagranicznym shitem. Przekonałem się już o tym dawno - ale każdy ma swoją projekcję na ten temat, więc jak ktoś lubi niemieckie fury i lubi za nie płacić, to jego sprawa. Poza tym, większość niemieckich aut osobowych, włącznie z tańszymi Mercedesami, składają w US, albo w Meksyku, więc tym bardziej mam wyrobiony pogląd o tych samochodach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, większość niemieckich aut osobowych, włącznie z tańszymi Mercedesami, składają w US, albo w Meksyku, więc tym bardziej mam wyrobiony pogląd o tych samochodach.

No widzisz, czyli dają zarobić. Nie jest tak źle. A co do jazdy krajowym wozem, przypomina mi się 1 część Gremlins'ów. Tam był gość który wiecznie narzekał na importowane towary, wtedy głównie japońskie. Ha, ha...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robią, nauczyli się - w cenie europejskiego szrotu za kupę kasy, masz piękne nowiutkie amerykańskie autko za połowę ceny, albo i mniej.

Poczytaj o Chryslerze 300, amerykańskim samochodzie tylko z nazwy i wyglądu.To jest właśnie klasyka globalizacji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz konkretnie proszę, jakie pozytywy przyniosła dotychczasowa polityka gospodarcza Trumpa?

 

Nie rozśmieszaj mnie - skok gospodarczy, ekomomiczny, najniższe bezrobocie w historii Stanów Zjednoczonych, ponad 30% poparcie czarnych, obniżka podatków, skasowanie złodziejskiego obowiązującego planu Obama Care... i jak najbardziej zbrojenia przeciwko złym. Jak kochasz Rosję, Chiny i Iran, to moje słowa nigdy do Ciebie nie dotrą, ale proszę, weż pod uwagę, że ja doświadczam tych zmian i widzę co się dzieje, bo tutaj po prostu żyję. Ludziom pracującym, chcącym pracować i prowadzić biznesy, jest lepiej. Oczywiście socjalom jest gorzej, ale tak to działa - coś za coś. Ideologia jest tutaj zbędna - liczą się fakty i czyny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozśmieszaj mnie - skok gospodarczy, ekomomiczny, najniższe bezrobocie w historii Stanów Zjednoczonych, ponad 30% poparcie czarnych, obniżka podatków, skasowanie złodziejskiego obowiązującego planu Obama Care... i jak najbardziej zbrojenia przeciwko złym. Jak kochasz Rosję, Chiny i Iran, to moje słowa nigdy do Ciebie nie dotrą, ale proszę, weż pod uwagę, że ja doświadczam tych zmian i widzę co się dzieje, bo tutaj po prostu żyję. Ludziom pracującym, chcącym pracować i prowadzić biznesy, jest lepiej. Oczywiście socjalom jest gorzej, ale tak to działa - coś za coś. Ideologia jest tutaj zbędna - liczą się fakty i czyny.

Skok gospodarczy wykonał Trump? No bez jaj, przecież żre już od dawna. Zaczeło żreć już za Obamy a nie za Trumpa. To za Obamy USA zaczęły wychodzić z kryzysu. Trump odziedziczył koniunkturę. Gdzie tu jego zasługa? Podatki to jeszcze świeża rzecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.