Skocz do zawartości
IGNORED

Polityka | archiwum


Ojciec Dyrektor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No pewnie. Prezydenci się sami wybrali. A jakby tak zrobić jedną turę to byś znalazł przypadki gdzie wygrywa kto inny.

Akurat u nas wybory prezydenckie są większościowe a nie proporcjonalne.

Chyba, że PiS już to zmienił dzisiaj w nocy i coś mi umknęło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawdę moi kochani, to chodzi o to, żeby zabrać tym co pracują i rozdać tym co nie pracują. Byłbym za tym, żeby każdemu bezrobotnemu obywatelowi, i koniecznie uchodżcy, dać za darmo Toyotę Carollę i mały domek na przedmieściach plus $3,500 miesięcznie na pierwsze potrzeby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u nas wybory prezydenckie są większościowe a nie proporcjonalne.

Dwie tury powodują że pojawiają się elementy proporcjonalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to się dziwnie kleci że w Stanach Jackowo głosowało na Trumpa a w Polsce na PISd.

 

Konsekwentnie uważam że prawo głosu powinno się mieć tylko tam gdzie płaci się podatki. Sytuacja gdy ktoś nie odczuwa konsekwencji swoich wyborów nie jest korzystna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem Amerykanów, szczególnie klasy średniej i rzetelnie pracujących ludzi w tym kraju. Widać, że to jest Wasz problem, Polaków w Polsce - chyba największy problem ze wszystkich. Przynajmniej widać to w tym wątku '-) A już top&pietrzak oraz Bobcat dostają wstrząsów pourazowych na tym punkcie, ale jest fajnie - zawsze to ciekawiej jak się coś dzieje '-)

 

Ja tego nie odbieram emocjonalnie w przeciwieństwie do wielu osób. To, że Trump to oszust i populista to po prostu fakt z którym raczej nie sposób dyskutować.

Nie przeczę też, że wielu Amerykanom stworzył nadzieję na przyszłość. Ale ja patrzę na niego z punktu widzenia Europejczyka i widzę więcej zagrożeń niż szans na pozytywne zmiany.

 

Tu ciekawy artykuł o biznesowych szwindlach Trumpa i jego rodzinki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przy okazji artykuł który pokazuje, że największe mocarstwo świata nie jest w stanie zapewnić własnym obywatelom wiarygodnego procesu wyborczego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest w stanie zapewnić własnym obywatelom wiarygodnego procesu wyborczego

 

1. Przy wyborze Georga W. Busha podniesiono sprawę że ilość głosów oddanych na niego w Columbus, Ohio była kilkakrotnie większa od ilości osób uprawnionych tam do głosowania.

 

2. W tych samych wyborach głośne były szwindle przy liczeniu głosów na Florydzie.

 

3. System komputerowy obsługujący wybory w USA został napisany przez zdeklarowanych zwolenników Partii Republikańskiej. Gdy naukowcy Massachusetts Institute of Technology zadeklarowali że (nieodpłatnie) sprawdzą ten system i jego rzetelność - odmówiono im dostępu.

 

4. Niewyjaśniona do dziś rola Kremla w ostatnich wyborach prezydenckich.

 

Demokracja całą gębą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie tury powodują że pojawiają się elementy proporcjonalności.

Nie kombinuj ;)

W drugiej turze też liczy się bezwzględna ilość głosów tych, co zagłosowali.

U nas nie ma głosów elektorskich.

"Wybory te podzielone są na dwa etapy: wybory powszechne oraz głosowanie kolegium elektorskiego. Głosowanie powszechne odbywa się w listopadzie, natomiast głosowanie Kolegium Elektorów Stanów Zjednoczonych ma miejsce w grudniu,"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Warto przeczytać, bo w większości nawet sami Amerykanie tego nie rozumieją. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przy wyborze Georga W. Busha podniesiono sprawę że ilość głosów oddanych na niego w Columbus, Ohio była kilkakrotnie większa od ilości osób uprawnionych tam do głosowania.

2. W tych samych wyborach głośne były szwindle przy liczeniu głosów na Florydzie.

3. System komputerowy obsługujący wybory w USA został napisany przez zdeklarowanych zwolenników Partii Republikańskiej. Gdy naukowcy Massachusetts Institute of Technology zadeklarowali że (nieodpłatnie) sprawdzą ten system i jego rzetelność - odmówiono im dostępu.

4. Niewyjaśniona do dziś rola Kremla w ostatnich wyborach prezydenckich.

Demokracja całą gębą.

 

Jest jeszcze gorzej niż myślisz. Swego czasu światowej sławy kryptolog, Bruce Schneier analizował amerykański system elektronicznego głosowania (jeden z kilku, o ile pamiętam Diebolda) i wyszło mu, że to z punktu bezpieczeństwa tragedia. Wystarczy wrzucić w google frazę "diebold voting machines" i masz lekturę na cały wieczór, albo i dłużej.

 

Tu fajny artykuł:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I cytat z blogu Schneiera:

 

"Recently, there have been two graphic demonstrations of how bad our computerized voting system is. In 2007, the states of California and Ohio conducted audits of their electronic voting machines. Expert review teams found exploitable vulnerabilities in almost every component they examined. The researchers were able to undetectably alter vote tallies, erase audit logs, and load malware on to the systems. Some of their attacks could be implemented by a single individual with no greater access than a normal poll worker; others could be done remotely.

 

Last year, the Defcon hackers' conference sponsored a Voting Village. Organizers collected 25 pieces of voting equipment, including voting machines and electronic poll books. By the end of the weekend, conference attendees had found ways to compromise every piece of test equipment: to load malicious software, compromise vote tallies and audit logs, or cause equipment to fail.

 

It's important to understand that these were not well-funded nation-state attackers. These were not even academics who had been studying the problem for weeks. These were bored hackers, with no experience with voting machines, playing around between parties one weekend."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie

 

Prezydent Poznania zaprasza b. prezydentów na 11 listopada. "Świętujemy tu radośnie"

 

tylko , że Wielkopolanie nie odzyskali niepodległość w 18 a 19 roku i od kiedy mieszkałem w Poznaniu w listopadzie nie swietowali, za uroczyście.

 

Koniec Merkel.

 

uratowała Europę w 2015. Fakt.

Kwestia powodu zostaje otwarta, ale wschód uratowała przed migrantami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niby 11 listopada 2018 zakończył się proces przywracania polskiej niepodległości? Może by tak trochę poczytać na ten temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Genesis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niby 11 listopada 2018 zakończył się proces przywracania polskiej niepodległości? Może by tak trochę poczytać na ten temat?

 

sprecyzuj.

 

faktem jest że Wielkopolska tego dnia nie świętowała jak reszta kraju.

nagle wyjatek...aaaa wybory. ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, jak ty to musisz przeżywać! A tak w ogóle to w Poznaniu już po wyborach, PiS dostał po dupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. dostali. jak w większości. nie przeżywam. stwierdzam fakty. a temat nie jest regionalny więc hucpa pod wybory w II turze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. dostali. jak w większości. nie przeżywam. stwierdzam fakty. a temat nie jest regionalny więc hucpa pod wybory w II turze.

Dla pana psora najważniejsze jest, żeby AfD jak najlepiej wypadała w wyborach. Taki karp marzący o wigilii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AfD

 

Boisz się AfD /

 

Co będziesz przeżywał jak wybuchnie wojna ?

 

AfD to normalni ludzie, zwyczajni Niemieccy patrioci, nie dawaj się rozgrywać taniej propagandzie lewacko-masońskiej.

 

Początek

 

Merkel pozostawia po sobie zgliszcza, wszystko czego się tknęła znajduje się w stanie rozkładu, ostrzegał przed nią Khol, ostrzegałem przed Tuskiem, teraz w książce Sumlińskiego są dowody, że nie myliłem się, podobnie jak Helmut w stosunku do Merkel, swój ciągnie do swego, Merkel to taka niemiecka wersja Tuska, oczywiście sto poziomów bardziej rozgarnięta i rozwinięta, lecz zasadniczo to samo, te same efekty działań.

 

Nikt nie tęskni za Tuskiem, nikt nie wspomni o Merkel, inaczej niż w kontekście, - jak to wszystko ponaprawiać co ona zepsuła, podobnie jak u nas komisje śledcze pokazują jak było tu w państwie Tuska szanowane prawo i jak sprawiedliwie dzielono dochód narodowy.

 

 

Dla ciebie

Dla mnie

Dla ciebie

Dla mnie

Dla mnie dla mnie dla mnie dla mnie dla mnie dla mnie dla mnie dla mnie dla mnie dla mnie dla mnie dla mnie dla mnie dla mnie dla mnie dla mnie dla mnie ......

 

PiS dostał po dupie

 

Po ostatecznym podliczeniu głosów, rozmiary klęski nieco się zmniejszyły, a jak poprzekupują jeszcze i wejdą w koalicje, to będzie już zupełnie przyzwoicie.

Jednak katastrofa w miastach jest druzgocząca, - żenada, - wstyd wyjść na ulicę i spojrzeć ludziom w oczy, - tak oszukali wyborców miast, miała być dobra zmiana...zamiast tego z podatków biznesu przekupili niskie warstwy transferując tam środki, a motor rozwoju, dostał dodatkowe obowiązki jakby ich było mało i kontrole...

Żenada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak katastrofa w miastach jest druzgocząca, - żenada, - wstyd wyjść na ulicę i spojrzeć ludziom w oczy, - tak oszukali wyborców miast, miała być dobra zmiana...zamiast tego z podatków biznesu przekupili niskie warstwy transferując tam środki, a motor rozwoju, dostał dodatkowe obowiązki jakby ich było mało i kontrole...

Żenada.

Wylądował?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem gdzie wolę spędzać część życia. W różnorodnym Berlinie, a nie w patriotycznym Chemnitz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec Merkel.

Początek czasu zimowego.

 

Wyleniałe błękitno-brunatno-czerwone niedźwiedzice idą spać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PiS nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości."

 

"PiS nie weźmie udziału w marszu 11 listopada. Chcieliśmy, aby był to marsz ponad podziałami politycznymi, bez partyjnych oznaczeń. Chcieliśmy, by nas wszystkich łączyły wyłącznie biało-czerwone barwy, na co niestety nie zgodzili się organizatorzy" - napisała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No proszę! :-)

Nawet skretyniali geniusze PiSu w końcu połączyli fakt całkowitej porażki swych katonarodowych postaw w głosach wyborców z regionów i miast, gdzie jeszcze w szkołach nauczają pedagodzy a nie aparatczycy w sutannach.

Tak ich fanatyczna nienawiść do "wykształciuchów" będzie rosła co raz bardziej. Ale jak ma nie rosnąc? Kiedy przyrównać inteligencję obu frakcji na przykładzie Duda - Tusk, to musza mieć traumę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PiS nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości."

 

"PiS nie weźmie udziału w marszu 11 listopada. Chcieliśmy, aby był to marsz ponad podziałami politycznymi, bez partyjnych oznaczeń. Chcieliśmy, by nas wszystkich łączyły wyłącznie biało-czerwone barwy, na co niestety nie zgodzili się organizatorzy" - napisała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ojejku! PiS naprawdę obraził się na suwerena :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek czasu

Jaro potrzebuje odnowy konserwatywnej.

 

PiS

 

Nie potrafią zorganizować obchodów 100 lecia.

 

Byłby Mastalerek byłoby inaczej, teraz jest Mazurek, niech sobie wezmą Mazurek i niech z nią idą w....... .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowa zgodność !Też jestem za tym aby sobie poszli w ...

 

Ej, 747 czy ty czasem nie jesteś tym Mastalerkiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.