Skocz do zawartości
IGNORED

Polityka | archiwum


Ojciec Dyrektor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli większość niemieckich samochodów trafiających na rynek amerykański jest produkowanych w USA to skąd to ultimatum Trumpka z powodu zdaje się 40mld niemieckiej nadwyżki w handlu z USA? I skąd panika Niemców? Coś mi się tu nie zgadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raj jest podzielony

 

Sam jesteś podzielony, tylko jeszcze nie wiadomo na co..

 

Jak ktoś maszeruje to znaczy że ktoś ich wysłał, aby ktoś miał zagadkę co z nimi zrobić, żeby media miały pożywkę by przywalić komuś za taką a nie inną reakcję, może ktoś wysłał kogoś z Afryki do Europy, może teraz czas na rewanż.

 

rządził Trump

 

Trump nie rządzi.

 

za Obamy USA

 

Sam jesteś nie w kryzysie, tylko w deficycie..

Polityk reprezentuje interesy, w tym wypadku mocarstwa, Obama tak się do tego nadawał jak....

 

niemieckiej nadwyżki

 

Pieniądze to nie wszystko, ważna jest też perspektywa, jeśli istnieje rozbieżność interesów długofalowa, to liczy się każdy pretekst dla osłabienia przeciwnika.

 

Niemcy są skończone, ich technologie się starzeją.

 

Liczyli na podtrzymanie w sojuszu z CCCP, by przez jakiś czas jeszcze wykorzystywać ten złom i wciskać swoje produkty na pusty i zapóźniony rynek.

 

każdy ma swoją projekcję

 

Chicago, Twoja projekcja dotycząca procesów ekonomicznych w USA w relacji do innych podmiotów, szczególnie państw jest błędna.

 

Nie ma czegoś takiego jak kapitalizm, oraz nie ma rynku, który sam coś reguluje.

W ogóle niczego nie ma z tego co podajesz, czegoś się musiałeś naczytać, albo używasz mediów do obserwacji wydarzeń.

 

 

Jest za to wojna, której nie dostrzegasz, nawet nie wiesz kogo z kim i o co.

 

 

Kogo z kim to długa historia, więc nie zrozumiesz bez poświęcenia mnóstwa czasu.

O co, to Ci odpowiem - o zasoby i dominację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli większość niemieckich samochodów trafiających na rynek amerykański jest produkowanych w USA to skąd to ultimatum Trumpka z powodu zdaje się 40mld niemieckiej nadwyżki w handlu z USA? I skąd panika Niemców? Coś mi się tu nie zgadza.

 

Jest jeszcze tu Siemens, i to w Socjalnois i w Indianie. Volkswagony Jetta i Golf, czyli najpopularniejsze modele w US, to kiedyś robocizna w Meksyku dla US - teraz już chyba składają w Stanach, włącznie z Passatem. Najnowszy ML Mercedesa, który mi się wyjątkowo nie podoba, też jest składany w Stanach. Nie wiem jak BMW, ale też chyba częśc produkcji jest przeniesiona do US.

 

747 - weż coś na noc, bo się zsikasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747

 

 

Chicago, ja rozumiem Cię, zaoszczędziłeś mnóstwo czasu, zamiast zdobyć wiedzę, zdobyłeś domyślam się że pieniądze, chwała Ci za to, czas to pieniądz, to zrozumiałe, szczególnie w odniesieniu do realiów panujących w USA, widzę produkty audio made in USA, nie można nie dostrzec właściwości tego rynku..

 

BMW

 

Wiesz że Bawaria prowadzi nawet własną politykę zagraniczną ?

Bawaria i Niemcy to nie to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za Obamy USA zaczęły wychodzić z kryzysu.

 

Ależ bredzisz!

 

Mesjasz Barak Husajn Obama dołożył ponad dziewięć bilionów do zadłużenia - najwięcej! On był rekordzistą - prawie o 90% więcej. Nic nie wiecie w Polsce - jedynie to, co podadzą Demoksi w ramach głównego ścieku, z TVN na czele. To jest wszystko shit news! Dla porównania - od momentu sprawowania władzy przez Trumpa, zadłużenie wzrosło o niecałe dwa procenty. Obama niszczył ten kraj!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obama niszczył ten kraj

 

Święte słowa.

 

 

W tzw Polsce kraj niszczy Donald Tusk.

 

bredzisz

 

 

Tu masz faceta, którego dobrze jest posłuchać, co ma do powiedzenia.

 

 

To jest najważniejsze tegoroczne wystąpienie, fundamentalnie wyznaczające kierunki działania USA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ależ bredzisz!

 

Mesjasz Barak Husajn Obama dołożył ponad dziewięć bilionów do zadłużenia - najwięcej! On był rekordzistą - prawie o 90% więcej. Nic nie wiecie w Polsce - jedynie to, co podadzą Demoksi w ramach głównego ścieku, z TVN na czele. To jest wszystko shit news! Dla porównania - od momentu sprawowania władzy przez Trumpa, zadłużenie wzrosło o niecałe dwa procenty. Obama niszczył ten kraj!

Obama odziedziczył państwo ogarnięte największym kryzysem od 1929. Taki drobny szczegół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ależ bredzisz!

 

Mesjasz Barak Husajn Obama dołożył ponad dziewięć bilionów do zadłużenia - najwięcej! On był rekordzistą - prawie o 90% więcej. Nic nie wiecie w Polsce - jedynie to, co podadzą Demoksi w ramach głównego ścieku, z TVN na czele. To jest wszystko shit news! Dla porównania - od momentu sprawowania władzy przez Trumpa, zadłużenie wzrosło o niecałe dwa procenty. Obama niszczył ten kraj!

Już za Obamy wskaźniki poszły do góry i zaczęło spadać bezrobocie. Poczytaj, to nie są tajne dane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie to, co podadzą Demoksi w ramach głównego ścieku, z TVN na czele.

TVP jest lepsza? Nie jest ściekiem, ups mega ściekiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiecie w Polsce

Nic nie wiesz w Chicago. Bez urazy - jesteście Polonusy szczególni w tym Chicago, obrazują was z kijami bejsbolowymi nad głową idajecie powód dla tzw. Polish jokes.

 

Pozostań przy chicagowskim jazzie z lat 70-ych - bo jest mój ulubiony okres i ulubieni artyści, zresztą olewany/olewani przez główny nurt, dlatego czarna część uciekła do Europy, gdzie są Amerykanami, a nie tylko czarnuchami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez toptwenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP jest lepsza?

 

TVP w ogóle nie oglądam i nie znam, to zupełnie nic nie mogę powiedzieć, poza tym nie lubię Kurskiego, natomiast z TVN jestem na bieżąco praktycznie codziennie poprzez internet, więc opinię sobie wyrobiłem. Nie chodzi mi o to, że są nierzetelni, bo są, ale chodzi mi o to, że nie przedstawiają drugiej, pozytywnej strony administracji Trumpa. A tak w ogóle, to jest to bardzo dobra stacja, a że optująca i popierająca Demoksów, to zupełnie inna mańka.

 

Top, jesteś pol kosmitą, standardowym kosmitą - nic szczególnego nie wnosisz. Idż się wysikaj bo bredzisz. O jazzie też bredzisz, ale to jest już Twoja sraczka, nie moja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to, że są nierzetelni, bo są, ale chodzi mi o to, że nie przedstawiają drugiej, pozytywnej strony administracji Trumpa

Trump to w TVN poboczny temat, może nie być do końca rzetelnie wypełniony. To nie jest dla polskich odbiorców temat podstawowy. Dla drugiej strony (USA) tematy polskie też nie są kosmicznie interesujące. To akurat można zrozumieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago jeśli któregoś dnia obudzisz się rano, wyjrzysz przez okno i zobaczysz że nazwa Twojej ulicy nie jest napisana alfabetem łacińskim jak poprzedniego dnia tylko "krzaczkami" - znaczy że TO właśnie się stało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś niezrozumienie ideałów zamąciło Ci mózg Bobcat - ogarnął Cię chiński syndrom. Jak oni kiedykolwiek zostaną szeryfem, to ludzkość będzie za***rdalać za miskę ryżu dziennie, i to kontrolowaną przez najwyższe władze partii, a ludzie będą robić na rzadko. Azjatyckie społeczeństwo nie zna litości i jest bezwzględne, co nie raz historia już ukazała. Chińczycy są pierwsi do odstrzału - zakładam, że chińska populacja będzie jako pierwsza w kolejności do RFID.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top, jesteś pol kosmitą, standardowym kosmitą - nic szczególnego nie wnosisz. Idż się wysikaj bo bredzisz. O jazzie też bredzisz, ale to jest już Twoja sraczka, nie moja.

Sporo cię łączy z Trumpem. Jesteś w podobny sposób grubiański i pyszałkowaty co na dłuższą metę jest oznaką słabości. Dlaczego odmawiasz innym prawa do własnych ocen i upodobań a jak przychodzi co do czego i jesteś bezbronny wobec argumentów, to gryziesz jak wściekły pies i toczysz pianę jak zagoniony do rogu Trump?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś tam kiedyś? Miska ryżu owszem, jest. Otoczona kilkunastoma innymi miskami z najprzeróżniejszymi pysznościami. Reszta co piszesz o Chinach to bzdura na bzdurze i bzdurą pogania.

 

Co tu do rzeczy ma Radio Frequency Identification (RFID)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś tam kiedyś? Miska ryżu owszem, jest. Otoczona kilkunastoma innymi miskami z najprzeróżniejszymi pysznościami. Reszta co piszesz o Chinach to bzdura na bzdurze i bzdurą pogania.

Raczej nie masz racji, chyba że odpowiada ci azjatycki model wolności i poszanowania jednostki. Pełną miskę pyszności to w Chinach ma maksymalnie 20-25 %. Reszta przędzie cienko. Jesteś antyamerykański ale to nie powód żeby lansować jako wzór, kraj pozbawiony wolności politycznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo cię łączy z Trumpem

 

Z tego to się akurat bardzo cieszę, a reszta Twojego tekstu to słaba projekcja, której nie biorę na serio. Niepotrzebnie znowu wszedłem do tego politycznego szamba - jakbyś miał oczy w głowie, to widziałbyś jak jest i kto jest psem. Ale jak się ma oczy w doopie, to nic na to nie poradzę i nie moim interesem jest przekonywanie nieprzekonywalnych, szczególnie oglądających Amerykę przez telewizyjną i internetową tubę propagandową i oceniającą ją przez pryzmat nienawiści do Trumpa i jego administracji.

 

Poza tym jestem gorącym zwolennikiem Trumpa i nic mnie tak nie cieszy, jak wzięcie za mordę tej rozwydrzonej waszyngtońskiej bandy, która szybowała w dół wprost do szamba lewackiej utopii. Wreszcie jest odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu, na miarę Kennediego i Reagana.

 

Twój język świadczy o Tobie, o czym wspomniałem wyżej. Przyznaj że na co dzień chodzisz z baseball bat w ręku. Polish style!

 

Spędziłem kiedyś wiele godzin na rozmowie z saksofonistą i poetą z kapeli Art Ensemble of Chicago, która pochodzi z Chicago. Opowiedział mi to wszystko ze szczegółami.

 

Mój język jest adekwatny do rozmówcy, wię nie ma się co dziwić. Myślisz, że masz czysto za paznokciem? Nałożyłeś habit i udajesz świętego, ale nie ze mną te numery Brunon.

 

Widocznie za mało czasu spędziłeś z Roscoe Mitchelem, choć akurat on nie powinien mieć powodów do narzekania, przynajmniej obecnie. Ale czarni tak mają - są roszczeniowi i generalnie mentalnie podobni do nas, do Polaków. Takie mam obserwacje i nie ma w tym nic złego. Jazz, co jest paradoksalne, w ogóle w USA jest traktowany po macoszemu, zupełnie odwrotnie niż klasyka - ale w klasyce to niestety jest inna półka sponsorów, więc nie ma się co dziwić. Europa daje zarobić jazzowi i to jest przede wszystkim pierwszy i główny powód i priorytet, dlaczego część wybitnych amerykańskich jazzmanów tam się tymczasowo osiedlała i grała koncerty czy też inne sesje - lepsza kasa! Oprócz Vona Freemana, który miał w doopie wyjazdy gdziekolwiek. Ja też mój drogi rozmawiam z jazzmanami i obserwuję ich poczynania, nieprzerwalnie od ponad dwudziestu lat - nie chodzi mi tu o epizod, którego Ty doświadczyleś raz z jednym muzykiem, tylko o życie i całokształt jazzu w USA. Nie rozumiem tylko jednego u nas - mianowicie tego upartego i wręcz patologicznego parcia na rację - nawet jak Polacy nie mają racji, to zawsze ją muszą mieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie masz racji, chyba że odpowiada ci azjatycki model wolności i poszanowania jednostki. Pełną miskę pyszności to w Chinach ma maksymalnie 20-25 %. Reszta przędzie cienko. Jesteś antyamerykański ale to nie powód żeby lansować jako wzór, kraj pozbawiony wolności politycznej.

 

Demokracja amerykańska natomiast polega na tym, że prezydentem kraju zostaje osoba na którą głos oddało MNIEJ obywateli niż na kontrkandydata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demokracja amerykańska natomiast polega na tym, że prezydentem kraju zostaje osoba na którą głos oddało MNIEJ obywateli niż na kontrkandydata.

 

Taka ordynacja. Powiem szczerze - miałem co do tego podobne zdanie dopóki nie zobaczyłem dokładnej mapy pokazującej jak głosowali wyborcy. Wtedy zmieniłem zdanie.

Jak znajdę mapkę to wrzucę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jest odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu, na miarę Kennediego i Reagana.

 

Ha, ha, buhahahaaaa.... kretyna porównywać z Reaganem. Kennedy to demokrata jak Obama, zupełnie nietrafione to porównanie z Trumpem. Podobnie jak przykład Chryslera.

 

Demokracja amerykańska natomiast polega na tym, że prezydentem kraju zostaje osoba na którą głos oddało MNIEJ obywateli niż na kontrkandydata.

Mylisz pojęcia, niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ordynacja. Powiem szczerze - miałem co do tego podobne zdanie dopóki nie zobaczyłem dokładnej mapy pokazującej jak głosowali wyborcy. Wtedy zmieniłem zdanie.

Jak znajdę mapkę to wrzucę.

 

A w PRL była taka ordynacja, że PZPR i wskazani przez nią satelici mieli zawsze 98% poparcia.

 

Nie wiem co dadzą jakieś mapki jak ludzie głosowali. Jeden obywatel - jeden głos. Jeżeli na kandydata X głosowało (to tylko przykład, proszę nie zwracać uwagi na liczby) 120 milionów osób, a na Y 100 milionów - to chyba oczywiste, że prezydentem powinien zostać X. W USA zostaje Y.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiający jest ten poziom guana w głowach niektórych. :(

 

Powiedziałbym, że nie tylko guana, ale też i jak najbardziej juguana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.