Skocz do zawartości
IGNORED

Klub 300B


piotr_lass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawy artykuł, w temacie jak najbardziej

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vertigen,

Chyba trochę przesadziłeś...

Moje EML, które aktualnie posiadasz, porównywałem z lampami 300b sophii carbon i mesh.

Grają obie lepiej od EML. Przynajmniej w moim wzmaku.

Grają już ponad rok i raczej nie zanosi się na ich upadek...

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

ja wkładam UF5408 i HFA 08 TB 60S (bo je akurat mam i jeśli muszę mieć z kilka A), MUR nie próbowałem a Shotkiego i BYV jakoś takoś mi mniej pasują

 

Hej Mamel

Skoro porównałeś te diody to czy możesz napisać jakie są różnice w dźwięku? Czy prównywałeś kiedyś taką samą topologię wzmacniacza zasilanego z diody i z lampy? Ja używam prostowników lampowych i dla mnie grają najlepiej chociaż to zależy z jaką lampą w prostowniku. Teraz używam CV387 Mullarda - jest bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vertigen,

Chyba trochę przesadziłeś...

Moje EML, które aktualnie posiadasz, porównywałem z lampami 300b sophii carbon i mesh.

Grają obie lepiej od EML. Przynajmniej w moim wzmaku.

Grają już ponad rok i raczej nie zanosi się na ich upadek...

Pozdr.

 

hej, wyraziłem tylko swoja opinie, nie mam zamiaru nikogo obrażać, jedni lubią sofie a inni eml. ostatnio je byłem pomierzyć, sam mówiłeś ze grałeś na nich ok 600h a ja je mam dodatkowo ok 1,5 roku i nie oszczędzałem ich. byłem je pomierzyć. w jakimś innym wątku opisałem to i okazuje się że zużyte są na poziomie ok 10% i zużycie obu lamp jest równe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z Was miał do czynienia z lampami Guiguang 300B ? Chciałbym poznać opinię o tych lampach i ewentualne na jej temat uwagi odnośnie dźwieku i eksploatacji. Pozdrawiam Świątecznie i Noworocznie :-)

 

Przepraszam, że powtarzam się w tym rozdziale, ale po napisaniu mojego postu zorientowałem się, że przecież istnieje coś takiego jak "klub 300b" :-) i stąd moój przeniesiony post :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Nikonowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

To tylko wstępna przymiarka z lampami i trafami w moim wzmacniaczu na 300b. Bias regulowany ręcznie i dlatego miliamperomierz i przełącznik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Witam.

Poszukuję kolumn do wzmacniacza o mocy 2x9W na lampach 300B.

Wiem że na forum jest sporo tego rodzaju propozycji ale z tego co się zorientowałem za wyższą kwotę niż zakładam a mianowicie do 6 tyś. zł.

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Note J lub AN-E. Jezeli sluchasz, jazzu, klasyki tip, to sa idalne do 300B.

Do pokoju 10-16m kw AN-J sa idealne. Powyzej 20m kw AN-E beda lepsze. Ponizej 12m kw AN-K.

Znajdziesz uzywane w tej cenie. "Jotki" sa trudniejsze do znalezienia. Maja bardzo fajne zintegrowane i szybkie brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MaciekP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Dzień dobry,

Posiadam chińczyka na 300B - Music Angel w wersji z lampami 2A3 jako sterującymi stopniem końcowym. Chciałem zapytać , czy ktoś z was drodzy użytkownicy byłby tak miły i pokierował mnie/wyjaśnił w jaki sposób mam pomierzyć poszczególne wartości napięć i prądów składające się na punkt pracy lampy 300b ? Ponadto prosiłbym też o pokierowanie w jaki sposób jakimi elementami ustawić prawidłowo punkt pracy. Schemat udało mi się uzyskać poprzez kontakt mailowy z producentem tych cudeniek. Przeszukiwałem internety wielokrotnie ale jeśli chodzi o technikę lampową jestem zielony. Załączam schemat wzmacniacza i błagam o pomoc. Z góry dziekuję i pozdrawiam.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Audiophilist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Posiadam chińczyka na 300B - Music Angel w wersji z lampami 2A3 jako sterującymi stopniem końcowym. Chciałem zapytać , czy ktoś z was drodzy użytkownicy byłby tak miły i pokierował mnie/wyjaśnił w jaki sposób mam pomierzyć poszczególne wartości napięć i prądów składające się na punkt pracy lampy 300b ? Ponadto prosiłbym też o pokierowanie w jaki sposób jakimi elementami ustawić prawidłowo punkt pracy. Schemat udało mi się uzyskać poprzez kontakt mailowy z producentem tych cudeniek. Przeszukiwałem internety wielokrotnie ale jeśli chodzi o technikę lampową jestem zielony. Załączam schemat wzmacniacza i błagam o pomoc. Z góry dziekuję i pozdrawiam.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zarówno lampa 2A3 jak i 300B są w układzie auto-bias prąd spoczynkowy lampy regulują rezystory katodowe. Nic tutaj nie ustawisz chyba że zaczniesz bawić się wartościami rezystorów. Jedynie co można zmierzyć to czy układ został dobrze policzony i czy warowności rezystorów są prawidłowe. Ponieważ operację taką należy wykonać na włączonym wzmacniacz a co za tym idzie przy napięciu na anodzie ok 450V sugeruję oddać do pomiaru do doświadczonej osoby..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zarówno lampa 2A3 jak i 300B są w układzie auto-bias prąd spoczynkowy lampy regulują rezystory katodowe. Nic tutaj nie ustawisz chyba że zaczniesz bawić się wartościami rezystorów. Jedynie co można zmierzyć to czy układ został dobrze policzony i czy warowności rezystorów są prawidłowe. Ponieważ operację taką należy wykonać na włączonym wzmacniacz a co za tym idzie przy napięciu na anodzie ok 450V sugeruję oddać do pomiaru do doświadczonej osoby..

 

Witam ponownie,

Co do pomiarów , to akurat żaden problem, nie od dziś grzebię w elektronice,a poza tym kończyłem elektrotechnikę na PP także z tym jestem w stanie sobie poradzić. Reasumując - napięcie anodowe 420V (mierzone względem masy) - w obu kanałach taka sama wartość oczywiście. Dalej mamy napięcia katodowe , pierwsza lampa na jednej nóżce 69V na drugiej 74V , druga lampa na jednej nóżce 68 , a na drugiej 73V. Napięcie między anodą i katodą na obu kanałach wg multimetru - 350V. Zmierzylem też spadek napięcia na rezystorze 470Ohm - wyszło 38V. I nie wiem teraz czy dobrze rozumuję , czy mogę obliczyć prąd dzieląc te 38V przez 470 Ohmów ? tak by wynikało z prawa ohma aczkolwiek jest jeszcze kondensator który można rozpatrywać jako podłączony równolegle do tych rezystorów od strony katody.po zrobieniu tego rachunku wychodzi prąd 80mA , z tym że mówię,nie wiem czy można pomijać ten kond w obliczeniach. Chciałbym jeszcze zapytać czy jest dopuszczalna ta różnica kilku woltów pomiędzy obiema nóżkami katody , czy różnica ta jest niepożądana i na obu stykach katody powinno być to samo napięcie? Czy ta asymetria nie jest czasami regulowana potencjometrem 100ohm? Gdybym coś źle pokombinował to proszę o pokierowanie.z góry dziękuję.Jeśli chodzi o świat lamp to dopiero w niego wkraczam,stąd tego typu rozkminy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Audiophilist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Co do pomiarów , to akurat żaden problem, nie od dziś grzebię w elektronice,a poza tym kończyłem elektrotechnikę na PP także z tym jestem w stanie sobie poradzić. Reasumując - napięcie anodowe 420V (mierzone względem masy) - w obu kanałach taka sama wartość oczywiście. Dalej mamy napięcia katodowe , pierwsza lampa na jednej nóżce 69V na drugiej 74V , druga lampa na jednej nóżce 68 , a na drugiej 73V. Napięcie między anodą i katodą na obu kanałach wg multimetru - 350V. Zmierzylem też spadek napięcia na rezystorze 470Ohm - wyszło 38V. I nie wiem teraz czy dobrze rozumuję , czy mogę obliczyć prąd dzieląc te 38V przez 470 Ohmów ? tak by wynikało z prawa ohma aczkolwiek jest jeszcze kondensator który można rozpatrywać jako podłączony równolegle do tych rezystorów od strony katody.po zrobieniu tego rachunku wychodzi prąd 80mA , z tym że mówię,nie wiem czy można pomijać ten kond w obliczeniach. Chciałbym jeszcze zapytać czy jest dopuszczalna ta różnica kilku woltów pomiędzy obiema nóżkami katody , czy różnica ta jest niepożądana i na obu stykach katody powinno być to samo napięcie? Czy ta asymetria nie jest czasami regulowana potencjometrem 100ohm? Gdybym coś źle pokombinował to proszę o pokierowanie.z góry dziękuję.Jeśli chodzi o świat lamp to dopiero w niego wkraczam,stąd tego typu rozkminy :)

 

Po kolei ;-)

 

1) Potencjometr 100R służy do symetryzacji żarzenia, regulując prawo-lewo najlepiej na ucho wyregulujesz przydźwięk (brumienie)

2) Rezystory w katodzie to 360R + 470R = 830R , spadek napięcia musisz zmierzyć na między masą a katodą i dopiero wyjdzie ci dobry prąd.

3) Kondensator możesz olać w kalkulacjach

 

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei ;-)

 

1) Potencjometr 100R służy do symetryzacji żarzenia, regulując prawo-lewo najlepiej na ucho wyregulujesz przydźwięk (brumienie)

2) Rezystory w katodzie to 360R + 470R = 830R , spadek napięcia musisz zmierzyć na między masą a katodą i dopiero wyjdzie ci dobry prąd.

3) Kondensator możesz olać w kalkulacjach

 

Artur

 

Hej,

Zakładając że napięcie powinno byś symetryczne między nóżkami kalkulacja wyglądała by tak:

 

68V+73V/2 =70,5V / 830 R = 0,084 A (84mA) * 350 V = ~ 29,5 W. Wygląda to na wynik raczej na granicy mocy.

 

Trzeba by dokładnie zerknąć w noty katalogowe lampy, które masz zastosowane. W nieznośności od producenta Pmax możne się wahać od 25/26W do 33W (sprawdzone dla Emison Labs 300B i 300B Mesh)..

 

Trzeb aby sprawdzić wahania napięcia w sieci i wykonać ponowną kalkulację. Dostawcy energii mają chyba obowiązek trzymać się w granicach +/- 10%..

 

A w ogóle aby podejść do tematu optymalnego punktu pracy lampy trzeba by wiedzieć jakie parametry ma trafo i wykonać obliczenia dla zadanych parametrów ;-). Ale to dla purysty, konstruktora ;-)

 

a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dziękuję za ponowne ruszenie tematu , wiem coraz więcej dzięki Twojemu zaangażowaniu:) Zapomniałem dodać wczoraj jedne ważnej rzeczy.

Rezystory przy lampie 300B o wartości 360R w rzeczywistości mają wartość 390R także rachunek odrobinę się zmieni(przepraszam za przeoczenie , ale pisałem post ze wzmacniaczem podpiętym do prądu , mało tego postawionym na boku , tak żeby można było zdjąć spód i dostać się do elektroniki:))

Lampy z tego co się orientuję to chyba lampy , które wzmacniacz miał założone od nowości w fabryce - Shuguang 300b-98. Poniżej zamieszczam datasheet od prodcenta(z racji tego , że to chińszczyzna , głowy nie daję co do wiarygodności informacji tam przedstawionych).Chęć wyznaczenia punktu pracy tego wzmacniacza zrodziła sie z tego , że wzmacniacz gra porostu bardzo cicho,jakby zupełnie nie miał mocy , myślałem , że punkt pracy jest rozjechany i to jest przyczyną jego choroby. Porównując poziom głośności jaki można na nim uzyskać ze starym wzmacniaczem W480f (na lampach ecl86) to poziom ten jest podobny przy maksymalnej wartości volume o ile nie mniejszy. a 1,5W a 8W to już trochę różnica:) Co można wobec tego jeszcze sprawdzic , żeby odnależć przyczynę takiego a nie innego działania? Ponadto mam pytanie ad. żarzenia lamp , czy rzeczywiscie powinny być bezwględnie żarzone prądem przemiennym , czy mogą być jednak żarzone DC tak jest to w tym wzmacniaczu aktualnie rozwiazane? Z moich obserwacji i spostrzeżen mogę tez dodać , że raz po raz zdarzy mu się zatrzeszczeć samemu z siebie,jest to taki jakby szum połączony z trzeszczenieniem i to też jest zastanawiający objaw. Zastanawiałem się nad zakupem nowej parki 300B ale póki nie wykluczę wszystkich możliwych innych błędów we wzmacniaczu to chciałbym się jeszcze wstrzymać:) Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Niestety doradzanie na przez internet to trochę jak leczenie przez telefon, można to robić ale mało skutecznie albo z jakąś wtopą.

Ogólna dynamika wzmacniacza jego głośność nie zależy od lampy wyjściowej (jej zużycia) a od całej konstrukcji..

Po pierwsze sugeruję dać do pomierzenia wszystkie lampy trzeba zbadać emisję a jeśli się da również wzmocnienie..

Jak już będziesz wiedział że lampy są ok można szukać problemów w samym wzmacniaczu..

 

 

To co mi się rzuca w oczy to bardzo duże grid stopery (rezystory w siatkach lamp 2A3 i 300B) dla obu lamp powinny być ok 1kR.. an nie 10kR i muszą to być bardzo dobre bezindukcyjne rezystory..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Grzania na razie nie rusz póki nie ustabilizujesz wzmacniacza. AC 50Hz/100Hz, DC, stabilizowane itd jest tu wiele opcji. Są różne szkoły, zalety i wady itd. Wszystko zależy od wielu zmiennych. Na temat grzania sugeruje poczytać to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

BTW: Zakładam, że w swoim wzmacniaczy nie masz trafa np 5kR bo wtedy faktyczne moc wyjściowa może być ograniczona do 4-5W..;-) i może być cicho..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cypher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dziękuję za ponowne ruszenie tematu , wiem coraz więcej dzięki Twojemu zaangażowaniu:) Zapomniałem dodać wczoraj jedne ważnej rzeczy.

Rezystory przy lampie 300B o wartości 360R w rzeczywistości mają wartość 390R także rachunek odrobinę się zmieni(przepraszam za przeoczenie , ale pisałem post ze wzmacniaczem podpiętym do prądu , mało tego postawionym na boku , tak żeby można było zdjąć spód i dostać się do elektroniki:))

Lampy z tego co się orientuję to chyba lampy , które wzmacniacz miał założone od nowości w fabryce - Shuguang 300b-98. Poniżej zamieszczam datasheet od prodcenta(z racji tego , że to chińszczyzna , głowy nie daję co do wiarygodności informacji tam przedstawionych).Chęć wyznaczenia punktu pracy tego wzmacniacza zrodziła sie z tego , że wzmacniacz gra porostu bardzo cicho,jakby zupełnie nie miał mocy , myślałem , że punkt pracy jest rozjechany i to jest przyczyną jego choroby. Porównując poziom głośności jaki można na nim uzyskać ze starym wzmacniaczem W480f (na lampach ecl86) to poziom ten jest podobny przy maksymalnej wartości volume o ile nie mniejszy. a 1,5W a 8W to już trochę różnica:) Co można wobec tego jeszcze sprawdzic , żeby odnależć przyczynę takiego a nie innego działania? Ponadto mam pytanie ad. żarzenia lamp , czy rzeczywiscie powinny być bezwględnie żarzone prądem przemiennym , czy mogą być jednak żarzone DC tak jest to w tym wzmacniaczu aktualnie rozwiazane? Z moich obserwacji i spostrzeżen mogę tez dodać , że raz po raz zdarzy mu się zatrzeszczeć samemu z siebie,jest to taki jakby szum połączony z trzeszczenieniem i to też jest zastanawiający objaw. Zastanawiałem się nad zakupem nowej parki 300B ale póki nie wykluczę wszystkich możliwych innych błędów we wzmacniaczu to chciałbym się jeszcze wstrzymać:) Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A może ,sprawa jest trywialna i czulośc tego wzmaka jest niska (np 2V) spróbuj wysterowac z innego zródla

2a3 to trioda niskim wzmocnieniu i jeszcze na wejsciu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ,sprawa jest trywialna i czulośc tego wzmaka jest niska (np 2V) spróbuj wysterowac z innego zródla

2a3 to trioda niskim wzmocnieniu i jeszcze na wejsciu.

 

Na wejściu jest 3A5 przynajmniej na schemacie, wzmacniacz powinien działać prawidłowo..

Ale prawdą jest że możesz mieć niskie napięcie na wyjściu ze źródła..

 

Arur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Mam do szanownych Forumowiczów, znawców lamp 300B pytanie, dotyczące 300B. Kolega zrobił mi wzmacniacz - na razie jest to jeszcze wersja "wstępna" - na 300B. Zaaplikowane są lampy: Shuguang 300B-98B Mesh ceramic base.

Wiedząc, że są to niezłe lampy, ale nie najlepsze - będę wdzięczny za opinie, jak grają inne lampy 300B - na przykład Emmission Labs itp. Może jest gdzieś na ten ten temat szerszy opis na Forum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają - załączam plik.

Moje ogólne wrażenia są pozytywne - nie miałem wcześniej do czynienia z 300B u siebie. No i lekki szok poznawczy przeżywam po wzmaku na EL84.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie w PL można kupić 300B oprócz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam,

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem można tu :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

popytać można też poniżej :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ewentualnie tu, ale będzie drogo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

http://www.trioda.com/shop/indexshop.php?DepartmentID=1&CategoryID=8

 

http://www.sophiaelectric.eu/

 

Czasem można tu :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

popytać można też poniżej :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ewentualnie tu, ale będzie drogo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jeszcze znalazłem :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gracz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie obecnie posiadam wzmacniacz SE dual mono produkcji manufaktury Feliksaudio.

Jako lampy mocy grają EH Gold 300B

Jakie polecacie lampki w zamian tak do 1 tyś. zł za dobraną parę?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zamieszczam link do Stereophile z pomiarami słynnego Cary Audio CAD-300B SEI, gdzie jego poprawność konstrukcyjną określono krótko: "żart".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W tym kontekście warto przemyśleć sensowność pakowania się w duże wydatki na lepsze lampy. Oczywiście nie chodzi o ten konkretny wzmacniacz, tylko o kombinowanie na słuch w przypadku, gdy nie mamy szczegółowo pomierzonego laboratoryjnie jakiegoś modelu. Najcenniejsze, jak zawsze, są wnioski własne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

WItam, ostatnio słucham zestawu dzielonego Manleya z pre, w którym zastosowano lampę 300b. Pomijając walory brzmieniowe pojawiła się wkurzająca przypadłość braku odporności na telefonię komórkową - charakterystyczne "pyrkanie" podczas nawiązywania połączenia telefonu. Jako prawdopodobny winowajca została wskazana lampa 300b.

 

Czy w waszych zestawach z lampami 300b na pokładzie spotkaliście się z takim efektem? Jeśli tak, to się z tym pogodziliście, czy udało się efekt wyeliminować? Przy integrze Manleya bez 300b problem nie występował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawiła się wkurzająca przypadłość braku odporności na telefonię komórkową - charakterystyczne "pyrkanie" podczas nawiązywania połączenia telefonu.

Szybki test - kawał jakiejś metalowej rury na nią nasuń, z kabelkiem uziemienia między rurą i połączone z ziemią chassis.

Efekt zniknął lub istotnie się osłabił - masz swojego winowajcę.

Efekt pozostał - szukaj dalej.

Ta rura - jeśli zaiste się to potwierdzi, że to od lampy i że ekran pomaga,

to można by rozważyć rurę / ekran "ażurowy" - też powinno w miarę dobrze działać.

A tak w ogóle - to ta 300B to jest lampą "wejściową" w tym pre? Chyba nie?

Niezależnie bym podobny fikołek / test zrobił na lampie "wejściowej" która by jak dla mnie była głównym podejrzanym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zjj_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako "świeżak" w kwestii 300b jej wysokość oceniam jako olbrzymia :) Będę w domu, to pomierzę. Jeśli chodzi o garnki, to może taki do szparagów będzie odpowiedni.

 

Może poszukam jakiegoś metalowe pudełko, który dałoby radę objąć dwie lampy na raz - trochę miejsca jest wokoło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.