Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie

Kto juz słuchał lub ma odtwrzacz Krell S350a - proszę o podzilenie się opiniami jak gra ten odtwarzacz

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Panowie

A czy tego Krella 400xi, czy tez 500i można użyć jako końcówki mocy. Mam dość dobry preamp. słabe jak na moje kolumny końcówki mocy i chcę kupić 400 lub 500 aby wysterowały te paczki. Natomiast wydaje mi się że pre bedzie o wiele lepszy niż sam krell jako taki - i stąd pomysł aby zrobić z niego końcówe.. Jak okaże się lepszy jako integra - zostanie jak nie to bedzie robił jako końców,... atylko czy tak można ..

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają bezpośredniego wejścia :-( Czyli możesz np. ustawić 100% volume w 400xi/500i, podłączyć pre przez AUX/CD i regulować głośność. Tylko co Ci to da :-)

Może lepiej kupić jakąś fajną końcówkę, KSA150/200/250?

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

A czy tego Krella 400xi, czy tez 500i można użyć jako końcówki mocy. Mam dość dobry preamp. słabe jak na moje kolumny końcówki mocy i chcę kupić 400 lub 500 aby wysterowały te paczki. Natomiast wydaje mi się że pre bedzie o wiele lepszy niż sam krell jako taki - i stąd pomysł aby zrobić z niego końcówe.. Jak okaże się lepszy jako integra - zostanie jak nie to bedzie robił jako końców,... atylko czy tak można ..

Pozdr

 

Nie mają bezpośredniego wejścia :-( Czyli możesz np. ustawić 100% volume w 400xi/500i, podłączyć pre przez AUX/CD i regulować głośność. Tylko co Ci to da :-)

Może lepiej kupić jakąś fajną końcówkę, KSA150/200/250?

 

To nie jest prawda.

Integra Krell KAV-500i może pracować jako końcówka mocy na dowolnym/każdym wejściu, zarówno zbalansowanym jak i niezbalansowanym.

A skąd to wiem? Bo mam takiego w domu, poza tym jest to wyraźnie napisane w instrukcji i jest to bardzo ważna i przydatna funkcjonalność tej integry.

Jest to przydatne wtedy gdy np. jako wzmak gra nam w stereo, a jako końcówka w kinie domowym gdzie steruje nim zewnętrzny procesor AV.

BTW tenże Krell jest na sprzedaż.

Ew. poszukaj KAV-250, to jest dokładnie ta sama końcówka co w KAV-500i. Ciężki do dostania. Na eBay jest do niego przedwzmacniacz KAV-250p.

Chyba w przypadku wersji dzielonej wyszli z założenia, że 250+250=500, he, he. Co do oznaczeń KAV-500 to pięciokanałowa końcówka mocy do kina domowego.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

Jak widzicie jestem nowy i potrzebujący pomocy w sprawie doboru wzmacniacza.

Posiadam Primare a30.1 jest to integra dual-mono w zestawieniu z cd kav300 z kolumnami Infinity RS90 i mam pytanie.

Jak daleko wzmacniacz kav 400xi poprawi mi brzmienie?

Co zyskam a może nic?

Pozdro

Mirek

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 400xi jest podobnie. Szczegóły tutaj: http://www.krellonline.com/assets/support/KAV400xi_V030_MAN.pdf

Nie wiem tylko, czy ta opcja pozwala całkowicie pominąć układ przedwzmacniacza.

 

W KAV-500i tak.

 

Posiadam Primare a30.1 jest to integra dual-mono w zestawieniu z cd kav300 z kolumnami Infinity RS90 i mam pytanie.

 

Naturalnym partnerem dla Krella CD KAV-300 jest albo KAV-250 + KAV-250p albo słabszy KAV-300i albo mocniejszy KAV-500i, którego mam na sprzedaż (wyjdzie na to że się narzucam) ( http://www.hifi-notes.com/krellintegratedamps-nl.htm ). Ta sama linia wzornicza. Pilotem od CD sterujesz wzmakiem. Ten duet gra pieknie.

Nie wiem jak to zagra z Infinity RS90 ale to jest kawał głosnika który potrzebuje prądu aby go napędzić. 500-ka to mała elektrowania. Nt. 400ix się nie wypowiem bo go nie miałem i nie słuchałem.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do brzmienia bo o to zapytałeś. Nie wiem jak gra Primare ale napisze Ci jak gra 500-ka. Już to gdzieś wyżej napisałem, bierze dźwięk i wali prosto w mordę jak mawiał Dyzma. Nie bawi się, nie cacka. Niesamowita dynamika, zawsze rezerwa mocy (nie zdarzyło mi się grać głośniej niż na godz. 10-ej), perfekcyjna kontrola basu. Nic nie umyka nic się nie rozłazi. Moje duże kolumny także trudne w wysterowaniu Thiele CS 3.6 idą jak po sznureczku. Im głośniej tym lepiej. Myślę, że z twoimi Infinity będzie podobnie, a może nawet fajniej ze względu na wstęgę. Piękna prawdziwa panoramiczna scena. Jesli szukasz cieplutkiego plumkania to wzmak nie dla ciebie. Właśnie z tego powodu przesiadłem się teraz na tor lampowo/analogowy. Człowiek się starzeje, szukałem cieplejszego muzykalnego grania. A Krell jest niesamowicie szczegółowy i analityczny. Wszystkie dźwięki i smaczki połozy ci jak na tacy.

Tyle moich doświadczeń.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kav300i,500i nie znam,400xi jest dla mnie dżwiękowo niestrawna.Grałem z zewnętrznym pre-na 300i,było lepiej ale na wejściu xlr-czyli głośność ustawiona na integrze na 3/4 na stałe a regulacja z pre(Krell kbl).Kluczem do uzyskania satysfakcjonującego brzmienia wydaje się być pomieszczenie-wytłumione i zaadoptowane akustycznie-w gołych ścianach niestety nie będzie słychać co mogą te piecyki.A mogą wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów

Właśnie padł mi laser w kav300 i potrzebuję pomocy.

 

Gdzie kupić w Polsce laser klasy A do tego modelu?

 

:( Będę wdzięczny za jakiś telefon albo stronę internetową

 

Pozdrawiam

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KAV300cd nie ma cudów, KSS240 i plastikowy VRDS. Na pewno da się naprawić.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Vasiltecha:

 

KRELL KAV-250cd

2 x PCM1702 – PMD100

C.E.C. – Sanyo

 

KRELL KAV-280cd

4 x PCM1704 – DF1704

VAM1201

 

KRELL KAV-300cd

2 x PCM1702-K – PMD100

VRDS CMK-4 – KSS-240A

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie udało się zreanimować laser po przez regulację bo czyszczenie nic nie dawało.(no i zrobiłem to sam:))

 

Więc 300- tka śmiga dalej i cieszy ,ale zakupię nowy na zapas.

 

Jak by ktoś chciał to firma Euro Service 2000 posiada ORYGINAŁY po 240pln tylko trzeba 3 tygodnie poczekać

 

Pozdrawiam

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ja również z pytaniem: czy seria "S" jest faktycznie gorsza od starszej czyli KSA80 i KSA200?

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

pozdrawiam milosnikow krella

szukam wzmacniacza i zrodla do Sonus Faber Electa Amator II i slyszalem, ze Krell bedzie najlepszy.

rozgladam sie czytam i ciekawia mnie takie rzeczy:

CD kav 300

wzmak KAV 400xi, KAV 300i

przedwzmacniacz i koncowka kav 250

uff.... drogie te wasze krelle,

jaka powinna byc relacja ceny wzmacniacza do kolumn? 1:1 to nie za duzo? Czy wzmacniacz drozszy niz 50% ceny kolumn to nie za duzo?

Kable glosnikowe audio forest +, ew. nordost red dawn, lub kimber 8 TD/12TD

Mozecie cos polecic lub wypowiedziec sie jakos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam milosnikow krella

szukam wzmacniacza i zrodla do Sonus Faber Electa Amator II i slyszalem, ze Krell bedzie najlepszy.

rozgladam sie czytam i ciekawia mnie takie rzeczy:

CD kav 300

wzmak KAV 400xi, KAV 300i

przedwzmacniacz i koncowka kav 250

uff.... drogie te wasze krelle,

jaka powinna byc relacja ceny wzmacniacza do kolumn? 1:1 to nie za duzo? Czy wzmacniacz drozszy niz 50% ceny kolumn to nie za duzo?

Kable glosnikowe audio forest +, ew. nordost red dawn, lub kimber 8 TD/12TD

Mozecie cos polecic lub wypowiedziec sie jakos?

 

poszukaj 300iL to jest to samo co 400xi (jedyna roznica to sposób regulacji glośnościa) a na pewno taniej. Ja kiedyś taki miałem i byłem bardzo zadowolony. Ze źródeł poszukaj lepiej jakiegos C.E.C. - swietnie sie z Krellem zgrywaja (a pewnie tansze od Krella).

 

Pozdro i powodzenia

elvis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdet... 300 il to zupelnie inny wzmaczniacz niz 400xi. Kolega albo nie sluchal albo nie slyszy roznicy...

 

jakbys popatrzyl w srodku jak wygladaja te wzmacniacze to bys bzdur nie pisal sa w 99% takie same - jedyna (doslownie) roznica to kilka przekaznikow i sam sposob regulacji glosnoscia. Starsze 300iL mialy tez inne terminale glosnikowe. Na tym koniec. Tak sie sklada ze 300iL mialem ponad dwa lata, a 400xi rownolegle kiedys porownywalem przez kilka dni. Z reszta o identycznosci tych modeli pisano nie raz i nie tylko przeze mnie.

 

Jesli wiesz cos wiecej to napisz :) ale konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj 300iL to jest to samo co 400xi (jedyna roznica to sposób regulacji glośnościa) a na pewno taniej. Ja kiedyś taki miałem i byłem bardzo zadowolony. Ze źródeł poszukaj lepiej jakiegos C.E.C. - swietnie sie z Krellem zgrywaja (a pewnie tansze od Krella).

 

Pozdro i powodzenia

elvis

 

Tak sie składa, że mam na sprzedaż taki zestawik ... patrz podpis.

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was jako fanów i znających markę pytanie.

Rozważam opcję kupienia w idealnym stanie Krella KAV 280CD .

Tu jest aukcja :

http://allegro.pl/krell-kav-280cd-idealny-i2888327883.html?source=oo

 

A to znalazłem w sieci:

http://willayork.pl/upload/audio/audio.htm

 

Patrząc po śladach przy bezpieczniku , na rancie nad lewa stroną szuflady czy kresce pod gniazdem zasilania i gniazdach XLR to ten sam odtwarzacz.

Właściciel z all, zarzeka się ze swojego ma od roku a ten wygoglowany jak mnie pamięć nie myli był nie tak dawno z tym zestawem wylicytowany za podobną sumę.

Nie chodzi o kasę , ale obecny właściciel twierdzi co innego niż w opisie z zestawu w którym jest że odtwarzacz miał wymieniony laser , mechanikę i elektronikę.

Po co elektronikę ?

 

Może ktoś z Was coś dodać ?

Ewentualnie ma na sprzedaż w IDEALNYM stanie 280 tkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.