Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moreno1973 <- A jakiej marki byly te XLRy kupione w sklepie muzycznym?

 

PROEL seria Die-Hard...czyli Szklana Pułapka po polsku;-)...Porównywałem te kable z topowymi Acrolinkami za 27 tyś i oczywiście Acrolinki były lepsze. Gbybym miał wolne 27 tyś to bym je kupił...Piszę abyś nie narzekał, że Proel to nie jest high-end;-) To jest zaś takie typowe brzmienie studyjne...czyste, dynamiczne, bezpośrednie, bez ciepełka audiofilskiego, bez hiper przestrzeni. Jeśli szukasz ciepełka i przestrzeni ogromnej jak stadion to kup XLO Signature, słuchałem ich podczas tego porówania i miałem z tydzień w domu. One są takimi umilaczami i poszerzaczami sceny dźwiekowej. Wszystko brzmi tak jakbyś wpłączył procesor dźwięku w trybie Hall. Natomiast PROEL oferuje świetne wokale i kilka innych atrakcji.

Porównanie odbyło się w systemie z klockami Accuphase i kolumnami tubowymi za sporą kasę.

 

Witam Krellomaniaków

 

Byłem kilka dni temu byłem w Audio KLanie aby spytać co się dzieje z odtwarzaczami CD serii 300 i okazuje się, że są opóźnienia związane (wg. słów sprzedawców) z poddostawcami robiącymi obudowy do tych nowych CD. Trochę mnie to dziwi bo przecież Krell ma fabrykę w Chinach dla tej serii i wydawało mi się, że tam powstaje wszystko! Tak przynajmniej to brzmiało jak czytałem wywiad z kimś z Krella. Może jednak to nie obudowy ale znów ,,zwałka" z transportem lub sterowaniem tak jak to było z Krell SACD? Może ktoś wie coś więcej o tym sporym opóźnieniu. Sprzedawca twierdził, iż w całej Europie nie ma tego nowego 300 CD... A może ktoś słuchał już to coś?

PS: Czy ktoś z kolegów nie ma zamiaru sprzedać srebrnego Krella CD 280 lub SACD MKIII? Chętnie kupię;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave Krell;-)

 

Czy ktoś z Kolegów posiadał CD Krella 250 wersja 2 czyli 250/2? Konstrukcyjnie to ciekawe urządzenie (niemające wiele wspolnego z awaryjną 250/1) które jest połączeniem układów z CD300 z nappędem z 280. Dzięki czemu mamy bezproblemowy serwis i dostęp do nowych laserów i transportu oraz wysokiej klasy brzmienie z którego słynął niegdyś CD300. Będę wdzięczny za opinie o tym CD i porównanie go z 280 i 300...wiem, że coś o tym było kika lat temu ale przez ten czas rynek wpełnił się Krellami i na pewno sporo osób miało okazji do ww porównań. CD280 obecnie jest do kupienia za 5000 PLN a 250/2 dużo, dużo taniej, więc może warto się pokusić o ten zapomniany trochę model?

 

Może ktoś z Kolegów ma 50 numer Hi-Fi i Muzyka z 2/01 z testem Krella CD 250/2? Jeśli tak to będę wdzięczny za kontakt na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250/2 wygląda jakby miał część analogową i zasilanie żywcem przeniesione z 300-ki. Tylko napęd VRDS Teaca został zastąpiony ogólnie dostępnym Philipsem.

Jeżeli będzie grał identycznie lub bardzo podobnie jak KAV300, to jest to dźwięk "analogowy" (cokolwiek i dla kogokolwiek to znaczy, w pozytywnym tego słowa znaczeniu).

Osobiście odbieram jego dźwięk jako pozbawiony efekciarstwa, o wysokiej kulturze, ale i dobrej rozdzielczości oraz dynamice, raczej po lekko ocieplonej stronie neutralności.

300-tka jest negatywem (większości) współczesnych jazgotliwych, pozbawionych dynamiki i nasycenia barwą odtwarzaczy w przedziale ok. 5kzł.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie doświadczyłem dobrodziejstwa XLR. Kupiłem w sklepie muzycznym kabelek XLR za 30 zł i ...

KAV 300i zaczął jazdę. Wyraźnie zyskała rozdzielczość, separacja, szczegółowość, jędrność, zwartość i kontrola. Krellik pozbył się mgiełki rca na kabelu audioquest Viper. Dźwięk dostał blasku, bas jeszcze większego wigoru. Być może to sam charakter kabla, ale trudno uwierzyć by niejaki "baoshiwang"- bo tak nazywa się ów XLR, mógł być sprawcą tej miłej transformacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>qman

 

Sprzedajesz KAV 300i ? Swój egzemplarz?

Nie nie sprzdaje, chwilowa nervousa mnie ogarnęła,ale już po.

XLR zagrał, ale z RCA nie jest źle. Jest mniejszy wgląd w szczegóły, mniejsza separacja tak jakby bardziej miękko.

Mam też drugi, pożyczony kabel xlr-siltech i ten nie ma tak fajnego basu jak ten za 30zeta. Ale 5 min odsłuch jest wielce niemiarodajny, dla tego nie będe się rozpisywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie doświadczyłem dobrodziejstwa XLR. Kupiłem w sklepie muzycznym kabelek XLR za 30 zł i ...

KAV 300i zaczął jazdę. Wyraźnie zyskała rozdzielczość, separacja, szczegółowość, jędrność, zwartość i kontrola. Krellik pozbył się mgiełki rca na kabelu audioquest Viper. Dźwięk dostał blasku, bas jeszcze większego wigoru. Być może to sam charakter kabla, ale trudno uwierzyć by niejaki "baoshiwang"- bo tak nazywa się ów XLR, mógł być sprawcą tej miłej transformacji.

 

No to fajnie, że jest ktoś odaważny aby spróbować PRO kabli XLR za grosze. Ja jestem bardzo zadowolony z Proeli DieHard. Szukam więc kolejnych nieaudiofilskich firm, które robią sprzęt PRO, w tym kable. Coś mam na oku jak zdobędę to napiszę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!!

poszukuję wzmaka do muzyki grindcore/ industrial/ dark ambient......i zastanawiam się nad krellem S 300i (atrakcyjna cena, odpowiednia moc)

sprzęt towarzyszący to:

Naim CD5x + Flat-Cap2x + Paradigm Reference Studio 40v4

proszę o Wasze opinie w temacie tego połączenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, że jest ktoś odaważny aby spróbować PRO kabli XLR za grosze. Ja jestem bardzo zadowolony z Proeli DieHard. Szukam więc kolejnych nieaudiofilskich firm, które robią sprzęt PRO, w tym kable. Coś mam na oku jak zdobędę to napiszę co i jak.

http://cgi.ebay.pl/3-MOGAMI-NEGLEX-QUAD-2534-XLR-CABLE-w-NEUTRIK-GOLD-/310176663067?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4837f8461b

 

witam!!!!

poszukuję wzmaka do muzyki grindcore/ industrial/ dark ambient......i zastanawiam się nad krellem S 300i (atrakcyjna cena, odpowiednia moc)

sprzęt towarzyszący to:

Naim CD5x + Flat-Cap2x + Paradigm Reference Studio 40v4

proszę o Wasze opinie w temacie tego połączenia!!!

Raczej 400xi albo coś dzielonego.Czy się polubią z Naimem -nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu 400xi............wiem odpowiesz "a czemu nie"

 

Bo 400xi jest bardziej przejrzysty od nowego 300. Gdy ja słuchałem 300 w sklepie to zrobiła na mnie wrażenie takie sobie. Moim zdaniem ociepla trochę brzmienie, próbuje czarować co jest troche dziwne u Krella. Natomiast w dobrze zestawionym systemie na pewno się sprawdzi. Ja jednak polecam 400xi bo sam jestem z niej zadowolony i jak na sprzęt za 5000 PLN to jest fajna zabawka. No i jakość wykonania obudowy to inna liga niż w nowej 300, która ma zresztą obciachowe pokrętło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem zakupić preamp Krell KRC-3 i potrzebuję fachowej pomocy. Wiem, że wychodził on w trzech wersjach: kanciasta, obła i ostatnia w 2000 r. bodajże. Potrzebuję informacji, którą wersje najlepiej kupić, która była najbardziej udana, robie przesiadkę z 400xi i cd300 na coś lepszego. Może też ktoś posiada informacje czym się różniły i gdzie ewentualnie można ten preamp kupić w rozsądnuch cenach, będę bardzo wdzięczny za każdą informację

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z Klubowiczów może podzielic się wrazeniami z odsłuchów Krella kst lub ksa 100? W jakiej konfiguracji.

 

Wymienione modele, to stare czasy Krella, te lepsze czasy. Znam KSA 250, (ktory pochodzi z tej samej serii, ale jest mocniejszy) i to dobry wzmacniacz, typowy stary Krell - bas, kontrola, przestrzen i neutralnosc, ale bez "szklanki" i bezdusznosci, ktora czasami towarzyszy nowszym konstrukcjom ten szanowanej firmy. Z czym ma ten wzmacniacz grac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.