Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bogdik,

 

Troche zakreciles mnie, teraz juz nie wiem, ktory ma lepsza przestrzennosc. Najpierw piszesz, ze "przestrzenność jest na podobnym poziomie, ale ze wskazaniem na nowszy wzmacniacz" a pozniej, ze 400xi wyroznia sie szybkoscia, atakiem i wlasnie przestrzennoscia.

 

Czy te kolumny, ktorych sluchales (VA Beethoven Baby Grand) z obydwoma wzmacniaczami graja obszerna, ciepla srednica czy raczej sucha? Kiedys gdzies czytalem, ze VA to raczej cieply dzwiek wiec chyba bardziej powinien pasowac ten 400xi, czy tak? Sam mam kolumny o mocnej, nasyconej srednicy wiec sie zastanawiam, ktory amp bylby lepszy. Moze jakies podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te deseczki pasują jak świni siodło.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie.posiadam wzmak krell kav 500i glosniki dali grand kable glosnikowe nordost spm reference lnterkonekt nordost spm,ale moj cd odbiega od calosci exposure 2010s.nie lekcewazcie kobiety i nie zachowujcie sie jak XXX i dajcie jakas podpowiedz.sluchalam tylko wadii 830 dzwiek byl bardzo ladny,to bylo czego szukalam.ale moze jest cos lepszego.przeznaczam na zakup 8tys.a moze linn ikemi.

Edytowane przez Fr@ntz
wulgaryzmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdik,

 

Troche zakreciles mnie, teraz juz nie wiem, ktory ma lepsza przestrzennosc. Najpierw piszesz, ze "przestrzenność jest na podobnym poziomie, ale ze wskazaniem na nowszy wzmacniacz" a pozniej, ze 400xi wyroznia sie szybkoscia, atakiem i wlasnie przestrzennoscia.

 

Czy te kolumny, ktorych sluchales (VA Beethoven Baby Grand) z obydwoma wzmacniaczami graja obszerna, ciepla srednica czy raczej sucha? Kiedys gdzies czytalem, ze VA to raczej cieply dzwiek wiec chyba bardziej powinien pasowac ten 400xi, czy tak? Sam mam kolumny o mocnej, nasyconej srednicy wiec sie zastanawiam, ktory amp bylby lepszy. Moze jakies podpowiedzi?

 

Bogdik,

 

Troche zakreciles mnie, teraz juz nie wiem, ktory ma lepsza przestrzennosc. Najpierw piszesz, ze "przestrzenność jest na podobnym poziomie, ale ze wskazaniem na nowszy wzmacniacz" a pozniej, ze 400xi wyroznia sie szybkoscia, atakiem i wlasnie przestrzennoscia.

 

Czy te kolumny, ktorych sluchales (VA Beethoven Baby Grand) z obydwoma wzmacniaczami graja obszerna, ciepla srednica czy raczej sucha? Kiedys gdzies czytalem, ze VA to raczej cieply dzwiek wiec chyba bardziej powinien pasowac ten 400xi, czy tak? Sam mam kolumny o mocnej, nasyconej srednicy wiec sie zastanawiam, ktory amp bylby lepszy. Moze jakies podpowiedzi?

To, że 400xi wyróżnia się przestrzennością i atakiem, odnosi się do cech tego wzmacniacza rzucających się na oczy (a raczej na uszy) na tle całości, co nie znaczy, że pod tym względem jest on lepszy od S300i. Nie zmienia to faktu, że 400xi ustępuje S300i pod wieloma względami, o czym napisałem.

VA Baby Grand grają raczej przyjaźnie z lekkim dociepleniem, a mimo to z 400xi brak mi było wypełnienia średnicy i niższego basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie.posiadam wzmak krell kav 500i glosniki dali grand kable glosnikowe nordost spm reference lnterkonekt nordost spm,ale moj cd odbiega od calosci exposure 2010s.nie lekcewazcie kobiety i nie zachowujcie sie jak XXX i dajcie jakas podpowiedz.sluchalam tylko wadii 830 dzwiek byl bardzo ladny,to bylo czego szukalam.ale moze jest cos lepszego.przeznaczam na zakup 8tys.a moze linn ikemi.

Jeżeli lubisz mocne granie(nie ostre) dobrym wyborem będzie Ayon cd1,z Krelli 280cd-to spokojny,miękki dżwięk na wysokim poziomie.Wokół Linna było dużo szumu w prasie-w mojej opinii jest taki trochę nijaki.Mój prywatny faworyt to Krell SACD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam. Kupiłem Krella 400xi i ja również zadam pytanie o polecane kable XLR. Obecnie mam srebrne interkonekty Kondo na RCA. Podobno lepiej gra Krell na XLR...czy to reguła czy raczej mit? Mam przetwornik na XLR i mogę poprowadzić sygnał XLR tylko czy warto się w to BAWIĆ? Jeszcze jedno pytanie, czy ktoś z posiadaczy miał kiedys problem z poluzowanym wtykiem sieciowym w 400xi? Jesli tak to jak to poprawić, strasznie ciasno jest dookoła wtyku od środka, mało co widać...dzieki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem Krella 400xi i ja również zadam pytanie o polecane kable XLR. Obecnie mam srebrne interkonekty Kondo na RCA. Podobno lepiej gra Krell na XLR...czy to reguła czy raczej mit? Mam przetwornik na XLR i mogę poprowadzić sygnał XLR tylko czy warto się w to BAWIĆ? Jeszcze jedno pytanie, czy ktoś z posiadaczy miał kiedys problem z poluzowanym wtykiem sieciowym w 400xi? Jesli tak to jak to poprawić, strasznie ciasno jest dookoła wtyku od środka, mało co widać...dzieki z góry!

U mnie,280cd+KBL+kav300i,różnica na korzyść połączenia xlr jest spora,pomimo tego że kabel xlr mam dużo gorszy niż rca.Chcąc to rzetelnie sprawdzić należy wyrównać poziom głośności.Co do kabli to tylko ogólne sugestie(bez prób się nie obejdzie)-Transparent,Audioquest od Colorado wzwyż,Kimber Select,Straightwire,Stereovox,Cardas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat co kupic do glosnikow dali grand i wzmak krell kav 500i,jaki cd.rozpatruje trzy firmy wadia 301,krell280,accuphase dp-65.prosze o profesjonalna pomoc

Co to jest profesjonalna pomoc?Starsze modele Accu są słabo kompatybilne z Krellem,pozostaje Wadia-280cd i to ty musisz wybrać. Trzeba podłączyć i sprawdzić ,który będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accuphase od razu odpada bo problemy z zastepczym laserem. To stary sprzet, odpusc sobie. Kup taki, ktory Ci sie wizualnie podoba; jest malo prawdopodobne, ze system sie "nie zgra". Prawie zawsze jest OK. Wiecej luzu, to tylko zabawa.

 

W tym przedziale cenowym Linn Ikemi gra bardzo zacnie. Jesli chcesz kupic to kupuj tylko jak najnowszy egzemplarz bo te starsze nie chca czytac CDRow, te nowsze robia to bez problemow. Linn to naprawde swietne zrodlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych odsłuchach Krella 400xi w moim systemie. W połączeniu z kolumnami Dynaudio i przetwornikiem Stello DA100 Signature, gra bardzo przyjemnie. Nie spodziewałem się tak delikatnej prezentacji (chodzi o wysokie tony i średnicę). Prawdopodobnie jest to zasługa DACa, który posiada elementy pracujące w klasie A + wpływ kabli Kondo i Audio Note. Połączenie zbalansowanym, srebrnym Audio Note jest trochę lepsze niż srebrny Kondo RCA. Czuć większą swobodę w dźwięku i mocniejszy bas. Po prostu widać że Krell to zbalanowana konstrukcja a jego XLR są tu w konkretnym celu a nie na pokaz. Tak czy inaczej jestem zadowolony z zakupu i dołączam do fanów tego urządzenia. Największą zaletą jest możliwość dość głosnego słuchania, bez popadania dźwieku w kompresję, dajemy głosniej a nadal jest czytelnie i wszystko brzmi przyjemnie dla ucha. Tu też wychodzi przewaga połączenia XLR nad RCA. RCA przy głosnym słuchaniu potrafi czasami zgubic dźwiek, lub go ukryć a XLR przewodzi wszystko bez mrugniecia oka. Świetny sprzęt za nie rozsądne pieniądze...jak na dzisiejsze realia w cenach high-endu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, skoro wszyscy użytkownicy Krelli potwierdzają takowy fakt swoimi doświadczeniami. Ja na razie werbalnie w powyższym zagadnieniu, ale cała przyjemność przede mną. Dodam tylko, że po RCA, po kilku miesiącach z Krellem KAV 300i jestem niezmiernie usatysfakcjonowany. Za takie pieniądze to mistrzostwo, wszystko na miejscu w odpowiednich proporcjach, barwie, masie, szybkości, dokładności, muzykalności itp. itd.+ gratis bass.

Bawiłem się także 300i jak końcówką mocy. Połączyłem odpowiednie zworki wewnątrz i jedno wejście zrobiłem na końcówkę. Podłączyłem pre lampowe i zabawiałem się porównaniami. KAV 300i potwierdził, że ma świetny przedwzmacniacz i lampowe DIY Pre nr3 zostało zdetronizowane. Krell grając równie barwnie(klasa A przedwzmaka) był szybszy, dokładniejszy z lepszą stereofonią, lokalizacją i przede wszystkim basem, a wysokie były dźwięczniejsze i słodsze niż z lampek.

Namierzam powoli jakiegoś DACa z XLR, aby w pełni wykorzystać potencjał krella kav 300i.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, skoro wszyscy użytkownicy Krelli potwierdzają takowy fakt swoimi doświadczeniami. Ja na razie werbalnie w powyższym zagadnieniu, ale cała przyjemność przede mną. Dodam tylko, że po RCA, po kilku miesiącach z Krellem KAV 300i jestem niezmiernie usatysfakcjonowany. Za takie pieniądze to mistrzostwo, wszystko na miejscu w odpowiednich proporcjach, barwie, masie, szybkości, dokładności, muzykalności itp. itd.+ gratis bass.

Bawiłem się także 300i jak końcówką mocy. Połączyłem odpowiednie zworki wewnątrz i jedno wejście zrobiłem na końcówkę. Podłączyłem pre lampowe i zabawiałem się porównaniami. KAV 300i potwierdził, że ma świetny przedwzmacniacz i lampowe DIY Pre nr3 zostało zdetronizowane. Krell grając równie barwnie(klasa A przedwzmaka) był szybszy, dokładniejszy z lepszą stereofonią, lokalizacją i przede wszystkim basem, a wysokie były dźwięczniejsze i słodsze niż z lampek.

Namierzam powoli jakiegoś DACa z XLR, aby w pełni wykorzystać potencjał krella kav 300i.

pzdr.

 

Co do DACa z XLR to polecam to co używam, czyli Stello DA100 Signature. Świetnie zbudowane urządzenie, w tym częsciowo pracuje w klasie A, a to jak już wiesz dużo daje;-). XLR na Neutrikach, prawdziwie zbalansowana konstrukcja a nie symetryzowana. Na www.hifi.pl jakiś człowiek sprzedaje/ał Stello za 2000 PLN! TO spuer okazja bo nowy model z dodaną obsługą 24/96 plików przez USB kosztuje aż 3600 PLN. W cenie 2000 nie wierzę, że można kupić coś lepszego z XLR-ami. Przeczytaj recenzję W.Pacuły na HighFidelity i w ostatnim AUDIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem chrapkę na tego Stello jak go zobaczyłem w ogłoszeniach na giełdzie, ale jeszcze remont musze spłacać i na razie jestem spłukany ;P

 

>qman

Jarku, Ty szukałeś DACa, ten do Twojego Krella i JBLi będzie chyba idealny ;)

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DACa z XLR to polecam to co używam, czyli Stello DA100 Signature. Świetnie zbudowane urządzenie, w tym częsciowo pracuje w klasie A, a to jak już wiesz dużo daje;-). XLR na Neutrikach, prawdziwie zbalansowana konstrukcja a nie symetryzowana. Na www.hifi.pl jakiś człowiek sprzedaje/ał Stello za 2000 PLN! TO spuer okazja bo nowy model z dodaną obsługą 24/96 plików przez USB kosztuje aż 3600 PLN. W cenie 2000 nie wierzę, że można kupić coś lepszego z XLR-ami. Przeczytaj recenzję W.Pacuły na HighFidelity i w ostatnim AUDIO.

 

Nie chcę Cię wyprowadzać z dobrego nastroju, ale ten stello nie jest prawdziwie zbalansowany.

Sygnał zbalansowany powstaje dopiero w analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię wyprowadzać z dobrego nastroju, ale ten stello nie jest prawdziwie zbalansowany.

Sygnał zbalansowany powstaje dopiero w analogu.

 

Mój nastrój jest świetny bo słucham Krella;-)...chodziło mi własnie o symetryczny analog bowiem jest on kluczowy dla wysokiej klasy brzmienia tego urządzenia. Wszystko co dotyczy budowy urządzenia jest dokładnie opisane w recenzjach W.Pacuły.

A jesli chodzi o stare DACi to byłbym ostrożny. Ich żywot skończył się wiele lat temu nie bez przyczyny. Uważam, że dopiero wprowadzenie układów asynchronicznych pozwoliło zabłysnąć obecnej generacji DACów, które za małe pieniądze oferują bardzo dużo. Jak to napisał W.Pacuła, właściwie każdy nowy DAC przenosi brzmienie w wyższe partie hi-fi. Więc dobry DAC (jak Stello + napęd za kilkaset złotych jak Marantz CD5000) dadżą dźwięk na poziomie wielu tysięcy złotych. Ja podczas odsłuchu u dystrybutora stwierdziłem, że Stello zdecydowanie pokonał odtwarzacz za 15 tyś PLN z uznanej niemieckiej firmy. Sam dystrybutor zresztą nie reklamuje Stello bowiem zabiera on mu klientów na dużo droższe CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

"mam dylemat co kupic do glosnikow dali grand i wzmak krell kav 500i,jaki cd.rozpatruje trzy firmy wadia 301,krell280,accuphase dp-65.prosze o profesjonalna pomoc"

 

Jeśli nie odstraszy ciebie szuflada kłapiąca jak w tanim DVD to 280-tka.

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nastrój jest świetny bo słucham Krella;-)...chodziło mi własnie o symetryczny analog bowiem jest on kluczowy dla wysokiej klasy brzmienia tego urządzenia. Wszystko co dotyczy budowy urządzenia jest dokładnie opisane w recenzjach W.Pacuły.

A jesli chodzi o stare DACi to byłbym ostrożny. Ich żywot skończył się wiele lat temu nie bez przyczyny. Uważam, że dopiero wprowadzenie układów asynchronicznych pozwoliło zabłysnąć obecnej generacji DACów, które za małe pieniądze oferują bardzo dużo. Jak to napisał W.Pacuła, właściwie każdy nowy DAC przenosi brzmienie w wyższe partie hi-fi. Więc dobry DAC (jak Stello + napęd za kilkaset złotych jak Marantz CD5000) dadżą dźwięk na poziomie wielu tysięcy złotych. Ja podczas odsłuchu u dystrybutora stwierdziłem, że Stello zdecydowanie pokonał odtwarzacz za 15 tyś PLN z uznanej niemieckiej firmy. Sam dystrybutor zresztą nie reklamuje Stello bowiem zabiera on mu klientów na dużo droższe CD.

W sprawie dac-ów nie masz racji.Miałem stary przetwornik Theta Cobalt,taniutki obecnie i dalszym ciągu bardzo dobry.Konstrukcje Krella z lat 90-tych są ponadczasowe,bo był to realny hi-end.Wystarczy zajrzeć do środka i porównać ``usa made`` i obecne ``made in china``.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem do soboty, ale krell czaruje i oszałamia, dlatego tylko słucham muzy i nigdzie się nie ruszam ;)

KAV 300i to made in USA, a jak rotelik tak wygląda, to go rozkręć i ciesz się wyglądem, tylko nie porównuj z Krellem, bo apopleksja lub palpitacje murowane ;P

Jednych, niby fajnie zbudowanych roteli już słuchałem....pzdr.

p.s.

Michał,jak znajdę chwilkę,to wpadnę posłuchać Twojego wybrańca mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>qman

 

Wpadnij autem to zabierzemy Rotelka do Ciebie, chciałem posłuchać jak gra z JBLami w razie jakbym takie same sobie chciał sprawić.

 

PS. Nie mam nic do Krella, ale jednak jeśli już się w niego pakować to raczej dla vintageowych końcówek mocy niż współczesnych integr.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie dac-ów nie masz racji.Miałem stary przetwornik Theta Cobalt,taniutki obecnie i dalszym ciągu bardzo dobry.Konstrukcje Krella z lat 90-tych są ponadczasowe,bo był to realny hi-end.Wystarczy zajrzeć do środka i porównać ``usa made`` i obecne ``made in china``.

 

Błagam przestańmy wychwalać w niebiosa stare przetworniki i stare Daci. Słuchałem wielu staroci miałem z dwa dawne źródła i daca na 1541. Miałem też CD100 Philipsa, wszystko to przy nowych przetwornikach z firmy AKM to porażka. Chyba, że ktoś lubi brak przejrzystości i mikrodetali oraz kocha ograniczone pasmo - wtedy stare 1541 jest ok. Natomiast wychwalanie ich przy dzisiejszych układach to tak jakbyś udowadniał mi, że komputer z 1995 roku jest lepszy niż z 2010, bo na częściach z USA i Tajwanu a nie z Chin, a cały postę 15 lat to bzdura. Postęp w dziedzinie cyfrowej idzie do przodu i nie tego nie zmieni. Mozna się oczywiście zaprzeć i niczego do siebie nie przyjmować. Natomiast nie mów mi że w tanich urządzeniach z lat 90-ych istnialy asynchroniczne układy...a takie dzis są i w Arcamie za 1500 i w Stello za 3500 i w drogich Dacach za 50000. Są bo po prostu dużo dają. Przeczytaj tekst W. Pacuły o Dacach z ostatniego AUDIO a potem pogadamy;-) Pozdrawiam

 

Szanowni Krellowcy poszukujący interkonektu na XLR...sam go poszukuję i dziś w ramach żartu zakupiłem w sklepie ze sprzętem dla profesjonalnych muzyków, topowy model kabla przeznaczonego do studiów nagraniowych i sal koncertowych. Jest to jak powiedział sprzedawca ,,strasznie drogi XLR". Więc ostrzegam audiomaniaków. 61 PLN za odcinek 0,5 metra. I to za jeden interkonekt! Więc za dwa aż 122 PLN. Hmm... Wróciłem do domu, gdzie miałem podłączony XLR Audio Note za 2000 PLN. Włączyłem nowy zakup i od razu było wiadomo, że Audio Note wróci do kolegi Audiofila. Bas, wyrazistość wybrzmień, brak syczenia w górnych rejestrach... czego brakuje? W porównaniu do Kondo odrobinki wyrafinowania w średnicy. Ale po dłuzszym osłuchaniu okazuje się, że wcale mi tego nie brakuje, bo to wyrafinowanie to po prostu miłe dla uszu przekłamanie;-)... Teraz tylko czekać jak ktoś przedsiębiorczy przepakuje kabel w ultra audiofilską koszulkę i zacznie go sprzedawać za 3000 PLN. Najciekawsze, że wtyki są lepsze od tych Neutrika i są chronione patentem! Ale uważajcie bo możecie wystraszyć sprzedawców, którzy w tego rodzaju sklepach nie są przyzwyczajeni do płacenia 122 PLN za parę XLR. Miły Pan bowiem polecał mi coś 50% tańszego. Jedyny powód jaki uznał za sensowny że wydaję tyle kasy to wieczysta gwarancja na ten przewód. Jak coś w nis=m się zepsuje to dostanę nowy! Biedaczyna nie miał doczynienia z Audiofilami;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam przestańmy wychwalać w niebiosa stare przetworniki i stare Daci. Słuchałem wielu staroci miałem z dwa dawne źródła i daca na 1541. Miałem też CD100 Philipsa, wszystko to przy nowych przetwornikach z firmy AKM to porażka. Chyba, że ktoś lubi brak przejrzystości i mikrodetali oraz kocha ograniczone pasmo - wtedy stare 1541 jest ok. Natomiast wychwalanie ich przy dzisiejszych układach to tak jakbyś udowadniał mi, że komputer z 1995 roku jest lepszy niż z 2010, bo na częściach z USA i Tajwanu a nie z Chin, a cały postę 15 lat to bzdura. Postęp w dziedzinie cyfrowej idzie do przodu i nie tego nie zmieni. Mozna się oczywiście zaprzeć i niczego do siebie nie przyjmować. Natomiast nie mów mi że w tanich urządzeniach z lat 90-ych istnialy asynchroniczne układy...a takie dzis są i w Arcamie za 1500 i w Stello za 3500 i w drogich Dacach za 50000. Są bo po prostu dużo dają. Przeczytaj tekst W. Pacuły o Dacach z ostatniego AUDIO a potem pogadamy;-) Pozdrawiam

Drogi kolego-zaprojektowane w ubiegłym wieku kości mają więcej fanów niż te,które wymieniasz,nawet tutaj na forum.Mój krell,niemłody acz z XXI wieku gra na poziomie nieosiągalnym dla twojego dac-a,więc ten postęp w dziedzinie cyfrowej ma znaczenie w innych dziedzinach,w audio jakby mniejsze .Z podpierania się recenzjami wyrosłem,wierzę własnym uszom.Jeżeli w dalszym ciągu będziesz twierdził,że np.280cd ma ograniczone pasmo,cierpi na brak przejrzystości i mikrodetali-to jest smieszne po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego-zaprojektowane w ubiegłym wieku kości mają więcej fanów niż te,które wymieniasz,nawet tutaj na forum.Mój krell,niemłody acz z XXI wieku gra na poziomie nieosiągalnym dla twojego dac-a,więc ten postęp w dziedzinie cyfrowej ma znaczenie w innych dziedzinach,w audio jakby mniejsze .Z podpierania się recenzjami wyrosłem,wierzę własnym uszom.Jeżeli w dalszym ciągu będziesz twierdził,że np.280cd ma ograniczone pasmo,cierpi na brak przejrzystości i mikrodetali-to jest smieszne po prostu.

 

Tak się składa, że w 280cd jest the best dac ever czyli PCM1704. Prawdziwy multibit, którego produkcji zaprzestano ze względu na wysoką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego-zaprojektowane w ubiegłym wieku kości mają więcej fanów niż te,które wymieniasz,nawet tutaj na forum.Mój krell,niemłody acz z XXI wieku gra na poziomie nieosiągalnym dla twojego dac-a,więc ten postęp w dziedzinie cyfrowej ma znaczenie w innych dziedzinach,w audio jakby mniejsze .Z podpierania się recenzjami wyrosłem,wierzę własnym uszom.Jeżeli w dalszym ciągu będziesz twierdził,że np.280cd ma ograniczone pasmo,cierpi na brak przejrzystości i mikrodetali-to jest smieszne po prostu.

 

Drogi KOlego...Skąd wiesz jak gra Stello DA100 Signature? Miałeś go na testach;-)? Więc jeśli nie to nie wydawaj takich opinii. Ja nie wiem jak one grają, bo ich nie porównywałem. Wiem tylko jakimi cechami brzmieniowymi charakteryzują się urządzenia oparte na AKM z ostatnich 5 lat. Wiem bo słuchałem kilku z nich, z przedziału 50 tyś do poziomu kilku tysięcy. Po drugie, pisząc o starych urządzeniach nie miałem na myśli CD powstałych po 2000 roku, więc nie gotuj się tak bardzo w sobie, bo przecież 280 to młodzik;-)...Poza tym to odtwarzacz za 20 tys PLN (kiedyś) a Stello za kilka tysięcy...więc to przepaść cenowa i muszą się róznić jakościa dźwięków...choć Stello rozłozył na łopatki pewien niemiecki CD za 15 tys...a dystrybutor ich obu tylko się uśmiechnął...Na koniec dodam, że bardzo szanuję Krella i jego osiągnięcia...sam kupiłem 400xi...więc uważam ich patent na dźwięk za bardzo udany i jestem przekonany że 280 to świetne urządzenia, pisząc o braku przejrzystości itd. miałem na myśli stare Philipsy, Marantze, itp...więc mylnie mnie zrozumiałeś...

 

Tak się składa, że w 280cd jest the best dac ever czyli PCM1704. Prawdziwy multibit, którego produkcji zaprzestano ze względu na wysoką cenę.

 

Nie ma czegoś takiego jak best ever, może być co najwyżej best now!... gdyby ludzie tak uważali że coś jest best ever to nadal byśmy używali ,,maczugi z drewna dębowego model 2010 - best ever";-)... tylko dlatego, że jesteśmy ludźmi i zmieniamy świat możemy pisać na komputerze na tym forum i słuchać urządzeń z Daciem 1704...co by było gdyby ktoś ważny i władczy uznał że gramofon Linna jest best ever i nic już więcej nie trzeba robić aby było cudnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.