Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Panowie, jak widzicie połączenie krella s300i z primare d30.2? Właśnie rozstaje się ze dotychczasowym wzmakiem (a20) i szukam następcy... tych kilka półek wyżej :)

 

Naturalny partnerem do d30 wydaje mi się I30, ale czytałem komentarze, że nie jest to najlepsza para. Jestem też po odsłuchach Audio Analogue Maestro Settanta - bardzo mi się podobał, w przyszłym tygodniu jadę go zestawić z primare... ale zastanawiam się oczywiście nad innymi opcjami. Coś co będzie miało barwę, dynamikę, przestrzeń... ponoć nowa seria - czyli s300i nie jest taka 'techniczna' jak wcześniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza... czyżby krell s300i niewarty był wzmianki??? :)

Twoja opinia o wcześniejszych modelach Krella jest dość nietypowa,rózne rzeczy zarzucano integrom ale techniczne granie hmm?Na stronie 3 znajdziesz porównanie 280cd z d31,powinno to nieco przybliżyć czego można spodziewać po takim zestawieniu.W zasadzie nie ma przeciwskazań,a na xlr powinno być dobrze.Bez prób nie da się zestawić czy uzyskać optymalnego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ganzz gut

Cwiczyłem prze rok Primare D 30.2 z pierwszą integrą Krella KAV 300i. Gralo bardzo fajnie, nasyconym, leciutko ocieplonym dżwiękiem, z dużym basem, który może był chwilami nawet lekko "za duży". Zdecydowanie lepiej lączyć oba klocki po XLR-ach, było czyściej i dynamiczniej. Ale jak zagra z S 300i - pojęcia nie mam, bo go nie znam.

Pozdrawiam Stempur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Szukałem do swoich JMLab Electra 926 wzmacniacza i zdecydowałem się na Krella KAV-300r(jest to KAV-300i z wbudowanym tunerem).Jestem bardzo zadowolony,nareszcie JMLaby dostaja tyle prądu ile chcą.Jeśli pozwolicie i ja od czasu do czasu wtrącę swoje trzy grosze do dyskusji.Macie może pomysł na kable głośnikowe do tego zestawienia?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś co będzie miało barwę, dynamikę, przestrzeń...

 

Krell s300i ma to wszystko czego szukasz , poza tym kultura , gładkość i wyjątkowa dojrzałość wg mnie nie spotykana w poprzednich modelach. Sądzę że mógłby się dopełnić z primare'em

 

Jako posiadacz krell'a s300i i jego wielki entuzjasta, dopisuję się do klubu miłośników tej marki.

Edytowane przez yoachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem Krella. Ale słuchałem nową 300 u Elba. Zdecydowanie mogę polecić ten wzmacniacz. Za 6000-7000 to okazja. Napędził Wilsony Elba bez problemu a różne CD do niego podłączone zdecydowanie pokazywały swoje różnice w dźwięku. Model 400 przy nim to lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak to jest z tym Krellem S-300i, bo w Polsce cena katalogowa to 12500 zloty, a w ogloszeniach na Allego i Hifi chodza nowki w kartonach po 6000-7000 zloty!!!

 

Az sie nie chce wierzyc, to taka marze maja w TOP HI-FI...... czy u nich tez mozna w takiej cenie kupic???

 

PS. Na EBAY-u z USA mozna zakupic tez nowe za troszke ponad 5000 zloty ale tam dochodzi jeszcze konwersja przy zakladzie lub w Krell-a zakladzie na wyzszy prad standard EU plus przesylka (nie znam angielskiego ale tak mi translator przetlumaczyl)

 

A w tych Polskich ogloszeniach w/w wzmak ma 240V wiec wersja na UE.

 

Prosze o wyjasnienie, jakies informacje na temat.

 

Pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż Panowie... chyba nie dołączę do klubu. Trochę się odwlekło i dopiero dziś miałem okazję porównać bezpośrednio Audio Analogue Maestro Settanta oraz krella s300i. W zestawieniu z cdkiem yamahy, na xlr-ach i kolumnami vienna acoustic beethowen baby grand (kable zdaje się nordost).

 

Na pierwszy ogień poszedł krell - grał całkiem, całkiem - harmonia, solidna podstawa basowa, piękna ekspozycja średnicy, nic nie drażni, nic nie wystaje, porządek na scenie - gładko i powabnie... ale... jakoś nudno było. Wręcz niemiecki porządek i precyzja. Coś jakbym obcował z Volkswagenem albo ze standardową amerykańską miss - niby ładna, niby klasyczna uroda, ale jakoś trudno znaleźć coś co fascynuje.

 

Potem był AA - nie wiem, ale mam wrażenie, że ta firma jest w polsce niedoceniana by nie powiedzieć wręcz niezauważana (nawet na forum trudno znaleźć wpisy na jej temat). Kiedyś miałem pierwszy model pucciniego, przez chwilę gościłem drugą wersję paganiniego, z ciekawości słuchałem ostatnio verdiego i paganiniego. I jestem cichym wielbicielem tej firmy. Fakt jest taki, że jak ktoś posłuchał urządzeń i mu się podobają to może kupować w ciemno, bo firma ma swoją filozofię dzwięku i wyższe modele grają po porstu lepiej :) I tu było tak samo - barwa, precyzja i przestrzeń sceny dosłownie wciąga. Człowiek jakby siedział w środku, otoczony muzyką. A w tym modelu rozdzielczość dzwięku jest niesłychana - słychać pełno delikatncyh niuansów, muzyka czaruje. Bas nie jest silny i pulsujący (to może pewna słabość), ale zwarty i krótki, choć schodzi nisko, niziutko, niemal do poziomów gdzie się go bardziej czuje niż słyszy. Nie ma co ukrywać - AA stawia raczej na średnicę i wysokie tony, są ładnie eksponowane, ale w barwach pasteli - to też wielbiciele 'równowagi' mogą poczytywać jako słabość... ale i tak wybieram AA.

 

Generalnie jestem zaskoczony przewagą jaką w moich uszach miał AA - 'przed' nieco się martwiłem czy przypadkiem po odsłuchu nie będę miał dylematu. Ale sytuacja była jasna i prosta :)

Edytowane przez ganzz_gut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... krela słuchałem tylko w takim ustawieniu, choć jak to się mówi "złej baletnicy"... AA wcześniej grał dla porównania z marantzem chyba pm-11s2(z moim primare i tymi samymi vienami) oraz wcześniej z AA Puccini vs. AA verdi - na VA Mozart. Za każdym razem wychodziło mu to 'piknie' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo Krell się nie fraternizuje z niczym poniżej revelatora ;)

 

Foty jutro, bo własnie sprawdzam wejście MM maestro :)

To niepotrzebna ironia.Podkreślałem że piszę o zestawieniach,które słyszałem.Węglowe scany też są fajne.Nie sądziłem ,że `Analog` jest taki wielki,no i ładny.Kiedyś słuchałem Bellini+ Dionizetti+podobało mi się,lubię ocieplony dżwięk bez agresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niepotrzebna ironia.Podkreślałem że piszę o zestawieniach,które słyszałem.Węglowe scany też są fajne.Nie sądziłem ,że `Analog` jest taki wielki,no i ładny.Kiedyś słuchałem Bellini+ Dionizetti+podobało mi się,lubię ocieplony dżwięk bez agresji.

 

No nie, taki 'duzi' a tylko 70W na kanał :)

 

BTW - To było bez ironii, po dłuższym słuchaniu z usherami też uważam, że AA przydałoby się coś bardziej nobliwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.