Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Luki caly ten sprzet to nic innego jak ELEKTRONIKA ten sam tranzystor co w Twoim wzmacniaczu znajdziesz np sterowniku od auta.To nie jest tak ze-jestem dobry w CD a nie naprawiam wzmacniacza.Ktos kto tak mowi to przecietniak o bardzo waskiej wiedzy .Mnie w szkole uczyli elektroniki i wtedy jeszcze nawet nie snilem o CD.Tu podawanie adersow typu -idz tu lub tam jest poprostu smieszne jak cala ta afera z naprawami.Poprostu cos sie potrafi lub niestety nie i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Luki_8_2 napisał:

kolego wiecho skoro sprzęt i tak leży to spróbuj się umówić na przyszły rok na serwis do kolegi Mariusza z kanału HI-FI Surgery a będzie 100% pewności że jest zrobione na cycuś.

Tam już półtora roku oczekiwania, a do tego czasu mogę być już skruszały - przecież ludziska mrą jak muchy a skąd ja wiem czy nie jestem na kolejce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Z końcem sierpnia br. ma pojawić się druga generacja NAD M10 V2 - już z pilotem na wyposażeniu👍

https://www.areadvd.de/tests/special-nad-m10-v2-zweite-generation-des-ultrakompakten-edel-stereoverstaerkers-fuer-knapp-3-000-eur/

Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2021 o 21:57, wojtek1234 napisał:

Panowie gdzie wy mieszkacie?skad wy bierzecie takich serwisantow?poltora roku oczekiwania? ja chyba snie?

Ja polecam Cougarsaudio. Wciąż czekam w kolejce ale nie było to półtora roku tylko kilka miesięcy. Pewnie można oddac od ręki komu innemu tyle że ja nie wybieram serwisu oby był tani i blisko. Zbyt dużo naczytalem się jak tani Pan Mietek może schrzanic robotę. Ktoś tu nawet pisał że oddał komuś do serwisu swój sprzęt i wrócił w gorszym stanie. Cougarsaudio to zaufany serwis. Korzystałem i jestem zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Nadchodzi flagowa integra serii bazowej. C399. Cena 1999 E plus moduł seiecowy za 599 E

 

C399NEW.png

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2021 o 13:36, wojtek1234 napisał:

Nie trza bylo kupic prek wpiac w koncowke-to to samo i mialbys taki mod?

A od czego są fachowcy? Ja jestem mechanikiem. Kiedyś gdy byłem młody i piękny interesowałem się elektroniką, robiłem i wzmacniacze i spawarki i wiele innych pierdół. Niestety, uszkodzenie oka pozbawiło mnie tych przyjemności.

O dziwo zrobiony przeze mnie sprzęt 40 lat temu ciągle działa. 😀

Edytowane przez wiecho48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.07.2021 o 21:57, wojtek1234 napisał:

Panowie gdzie wy mieszkacie?skad wy bierzecie takich serwisantow?poltora roku oczekiwania? ja chyba snie?

Skąd to zdziwienie, półtora roku to bylo kilka miesięcy temu, aktualnie trzeba czekać do konca 2023r, ale ludzie cierpliwie czekaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad zdziwienie?ano stad ze u mnie klien nie czeka dluzej jak tydzien.Gdybym kazal komus czekac raczej na rachunki za prad by mi braklo.Chyba ze serwis extra z Marsa przylatuje a to wiadomo za rogiem nie jest.Ostatnio robilem facetowi preamp Denona i w tym samym dniu byl do odbioru gosc oczywiscie byl zdziwiony bo biegal po lodzkim i nik nie dal rady.Ale ja tu reklamy NIE chce bo zaraz sie bloto posypie.Poprostu mnie to dziwi i tyle.Bo co by taki ''''serwis''' powiedzial na kontener elektroniki do przegladu??? tak KONTENER nie jedna sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, wojtek1234 napisał:

Skad zdziwienie?ano stad ze u mnie klien nie czeka dluzej jak tydzien.Gdybym kazal komus czekac raczej na rachunki za prad by mi braklo.Chyba ze serwis extra z Marsa przylatuje a to wiadomo za rogiem nie jest.Ostatnio robilem facetowi preamp Denona i w tym samym dniu byl do odbioru gosc oczywiscie byl zdziwiony bo biegal po lodzkim i nik nie dal rady.Ale ja tu reklamy NIE chce bo zaraz sie bloto posypie.Poprostu mnie to dziwi i tyle.Bo co by taki ''''serwis''' powiedzial na kontener elektroniki do przegladu??? tak KONTENER nie jedna sztuka.

Niestety doba ma tylko 24h

Kiedyś mogłem poświęcić 12-15h na prace, obecnie jak popracuje 10h dziennie to jest dobrze, dziennie dzwoni kilkanaście osób, drugie tyle wysyła wiadomości na fb, mailu, kilku forach

 

Oczywiście proste naprawy można zrobić od ręki i tak czasem robie typu Wymiana lasera, pasków czy naprawy innych pojedynczych usterek itp wtedy klient siedzi i czeka na miejscu na naprawe. Ale większość mojej pracy to tzw. Kompletne renowacje które w zależności od sprzetu trwają od kilku do kilkudziesięciu godzin.

Stad terminy, na terminy ludzie nie narzekają na szczęście

 

Wracając do 10 godzin pracy, paczkę trzeba rozpakować, po naprawie spisać protokół naprawy, spakowac, zadzwonic do klienta i porozmawiac, a w większości są to miłośnicy sprzetu i mogliby rozmawiać godzinami, czasem trzeba w trakcie samej naprawy poświęcić trochę czasu na zamawianie czesci, a ze sprzet starszy ode mnie to z dostępem do czesci jest problem, czasem godzina z translatorem żeby kupić coś w Japonii, tak więc realnie czasu na naprawy zostaję jeszcze mniej

Nie żebym się chwalił ale dobry fachowiec ma zawsze długie terminy.

Ja sam teraz czekałem 3 miesiące na termin do lakiernika, a po lakierniku czekam kolejny miesiąc na mechanika

Chociaż auto bardziej do życia potrzebne niz sprzet audio

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiedziec -tak tez bywa.Mnie trafil sie kontener elektroniki ,nie wiem ile z tym zejdzie pewnie troche zejdzie to chinszczyzna typowy market.Nie przepadam za taka robota moje serduszko to audio .Hmmm pakowanie tez tego nie lubie ale musze ,najgozej jesli trafi sie klient oszust bo i takich mialem niestety co ciekawe sa to ci z kasa.Temat rzeka tu jest naprawde o czy pisac,kiedy pracowalem w DE tam bylo poprostu latwiej ale tu ludzie sa naprawde rozni i nie zawsze mili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do renowacji to za tym nie przepadam z racji tego ze sympatia nie darze sprzetu vintage.Mam na stanie klocki po renowacji pewnego znanego pana w swiecie audio vintage.Tak robota zrobiona super itd jednak trzeba bylo powtornie je reanimowac ,cuz lata jednak robia swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, kłaniam się nisko, zdecydowałem się na zakup nada c368 z modułem bluos. Zestaw ma służyć ku uciesze słuchania muzyki gitarowej, w tym cięższych odmian metalu. Proszę szanowne towarzystwo o porady dotyczące doboru kolumn do wymienionego wzmacniacza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A ja trochę inaczej. Mam od 2010-2011 c372. I zawsze wk. mnie pre. Wiec robilem diy z innych integr np accu. C372 robił za koncowke bez grzebania. Lata leca. Wszystko zdycha. Moj zapał tez. Stad zastanawiałem na c388 z tych nowych. Ktos to sluchał ja gra porowując do starych integr nadowskich na duzych trafach jak c372 czy 375bee?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Od ok 2000 roku jestem posiadaczem starej wierzy DIORY MIDI z lat chyba 80-tych z kolumnami Tonsil MIDLTON 70W. Sprzęt po wielu latach trzymania w szafie znowu zaczął u mnie grać. 

Stwierdziłem że czas spróbować czegoś lepszego jakościowo i sprawdzić czy w ogóle to dla mnie i czy będę słyszał różnicę, natomiast nie stać mnie oczywiście na jakieś drogie sprzęty. Poszperałem trochę w sieci i postawiłem na klasykę czyli NAD-a wychodząc z założenia że zainwestowane pieniądze w razie czego powinny mi się wrócić. 

I tak o to od kilku dni jestem posiadaczem sprzętu jak NAD 3020, NAD 4020A oraz NAD 6040. ( kupiłem całość chyba dość okazyjnie bo za cały zestaw zapłaciłem 180 £, najprawdopodobniej jestem drugim właścicielem tego sprzętu ) . 

Oprócz tego już jakiś miesiąc temu zakupiłem również głośniki Grundig BOX 8000, które cierpliwie czekały aż będę miął je do czego podłączyć 🙂 

Licząc na wasze doświadczenie i na pewno dużo większą wiedzę ode mnie, chciałbym zapytać czy waszym zdaniem taki zestaw ( wzmacniacz + głośniki , reszta sprzętu powyżej to dodatek w pakiecie ) to dobry wybór, czy może ktoś już z takim zestawem miał do czynienia. ( Sprzętu jeszcze nie miałem okazji podłączyć w całość i odsłuchać .....czeka na chwilę spokoju i wolnego czasu ) 

Źródłem dźwięku będzie na razie pożyczony do testów NAD 541i  i  Cambridge Audio Dacmagic 100. 

Liczę na wasze doświadczenie plus ewentualne sugestie, być może propozycję innej waszym zdaniem konfiguracji (oczywiście wchodzi w grę tylko wersja budżetowa ) 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć. Wzmacniacz 375bee. Czy jeśli pod terminale A mam wpięte banany od kabli głośnikowych to czy jednocześnie do tych samych terminali mogę podpiąć widły z kablami od suba REL T5i? Dotychczasowo mam po prostu kable od RELa "przyciśnięte" w terminalach, a głośnikowe na bananach i takie połączenie jest solidne jednak ciężko tymi gołymi kablami tak trafiać i ewentualne przepinanie RELa jest mniej przyjemne. Czy tam zmieszczą się widełki? Ktoś tak ma podłączone? Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.11.2021 o 09:32, captainprice napisał:

Cześć, czy ktoś z Was wykorzystuje/wykorzystywał C 375BEE jako końcówkę mocy? Jeśli tak to z jakim przedwzmacniaczem i jakie wrażenia? Czy ktoś próbował z preampem Rotela? Np. RC1590, 1580, 1090, 1082?

Podłączałem do 375 wzmacniacz słuchawkowy Lehmann Black Cube.

To było dużo lepsze granie niż oryginalny pre wbudowany.

Dźwięk pełniejszy, głębszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich,

Zacząłem przeglądać ten temat i prawdę mówiąc stron jest tak wiele, że trudno znaleźć mi właściwe informacje. Wiele lat temu, kupując sprzęt audio, słuchałem zestawu NAD-a cd i wzmacniacz. Nie pamiętam jakie to były modele, ale dźwięk bardzo mi się spodował. Niestety, sugerując się bardziej wyglądem (człowiek młody i głupi), zakupiłem inny CD. Teraz, po latach chciałbym naprawić swój błąd. Aktualnie posiadam ciągle tego samego CD Denon 735, dodatkowo klasycznego Marantza CD73, ale przymierzam się do zakupu czegoś bardziej klasowego. Plus do tego wzmacniacz NAD. I tu mam problem. Chciałem najpierw zakupić wzmacniacz, aby na swoim CD później móc usłyszeć różnicę w brzmieniu po wymianie CD. Niestety modeli wzmacniaczy jest tak wiele, tak wiele różnych opinii, że nie bardzo wiem, który wzmacniacz wybrać. Czytałem wiele dobrego o modelu 3020, ale są również wersje 3020i, 3020a, e, b... Do tego inne modele starszych wzmacniaczy 304, 310 itd. Budżet raczej ograniczony. Chciałbym zmieścić się w 1000 zł, a najchętniej w ok. 600 -700 zł. Proszę poradzcie mi co warto w tej cenie kupić, czego szukać? Kolumny to monitorki KEF Q15, dodatkowo mam stare Pioneery HPM 60, a także Grundig Audiorama 400. Ale rownież zastanawiam sie czy nie kupić czegoś innego, może jakiś B&W 302 lub 603s3?

Jesli podobny wpis już jest proszę o przekierowanie mnie do odpowiedniej strony, tematu lub forum.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3020 ktora kolwiek wersje nie pchalbym sie.To stare kapcie bez gory z monotonnym basem,jesli juz to 3130 tu jest znacznie lepiej,Lub co chyba byloby bardziej odpowiednie c320,c320bee.Ale radze posluchac 3130,3020 to nadmuchany mit tu pewien pan ,,,naprawiacz,,, duzo mu pomogl wyjsc z cienia.Sluchaj wlasnych uszu nie opini to moja rada i na tym wyjdzisz najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model 3130. Można go kupić sporo taniej niż 3020. Ceny za model 3020 zwariowały po nagraniu odcinaka na temat tego wzmacniacza przez reduktora szumu. To dosyć wiekowe sprzęty i musisz się liczyć z ewentualnym doinwestowaniem, by jeszcze przez długi czas posłużył. Mowa tu o wymianie kondensatorów (było już w nich mało elektrolitów). Czasami może szwankować potencjometr ( lekko trzeszczy przy kręceniu). Jak już się z tym uporasz powinieneś być zadowolony. Dźwięk jest bardzo neutralny, z przyzwoitym basem. Nawet w warsztacie byli zdziwieni jak to zagrało. 3130 jest mocniejszy od poprzednika o 10 wat. Może nie jest to wiele, ale jednak na plus.

Jeśli będziesz szukał coś do wzmaka mam  CD NAD-a model 5220 i tuner NAD-a 4220.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.