Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to do mnie te rady odnośnie żonglowania sprzętem, jeżeli tak to nie bardzo trafione bo od dwóch lat na tych samych zabawkach słucham a tu widzę osoby, które żonglują S25 czy innymi topowymi modelami i pod ich adresem uwagi na temat żonglerki nie są kierowane... To taka mała uszczypliwość, sorry.

Druga sprawa, po cholerę iść w Gryphona czy inne Octave jak można mieć Atoll-a za 4 kzł., do tego korektor i różnice między Atoll-em in 100 se a Gryphonem się zacierają, nadto powstanie synergia między każdym wzmacniaczem, DACiem i kolumną?

 

Ps. @Saku, Globtroter 1 - nikt tutaj nie podważa jak ważnym elementem jest akustyka pomieszczenia, po prostu rozmowa dotyczyła tego, że kolumny grające miękko, stawiające na wypełnienie, ciepło, wielobarwność a do tego mające ewidentny problem z klejeniem się, zlewaniem wysokich tonów, nie stawiające w pierwszej kolejności na kontur, szybkość, detal nie zagrają dobrze z wzmacniaczem o tych samych cechach. Jak to nazwał Globtroter1 - przypadkowo - i dzięki uprzejmości rodzimej manufaktury trafiłem w monitory, które w połączeniu z Atoll-em dają dużo więcej niż moje Dynie, podzieliłem się swoim doświadczeniem i tyle (nawet celowo nie podałem nazwy producenta tych monitorów). Przecież 80% wpisów w naszym Klubie dotyczy tego z jakim wzmocnieniem Dynie zagrają a z jakim nie, i nie piszą tego osoby posiadające jak ja budżetowe zabawki tylko "zmanierowane i bardzo, bardzo drogie sprzęty".

Na pewno dużo dobrego wniosłaby korekcja proponowana przez globtrotera ale czy zmieni to fakt, że mój Atoll i Dynie nagle wzajemnie będą się uzupełniać a nie zamulać?

Pozdrawiam i oczywiście pokój wszystkim mającym inne zdanie, to tylko nasze hobby, dające nam przyjemność więc dzielmy się naszym doświadczeniem i wspierajmy w kulturalny sposób.

 

;)

Wiadomo, tu nikt niczego nie podważa i nie narzuca. W zasadzie nawet nie radzi...

 

Wg mnie warto jednak pewne sprawy przemyśleć w natłoku tych wszystkich, codziennych wrażeń i bodźców płynących z emocjonalnych wpisów i dzielenia się natłokiem osobistych doświadczeń ...

To bardziej pytanie o odwieczny dylemat; jajko, czy kura? I o co kaman w tym audio?! ;)

Widzę w tym jednak dużą konsternację/ konfuzję.

Edytowane przez globtroter1

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem sie na odsluch wzmaka. Rotel RA-1592. 200w na 8ohm. Przy 4 ok 350. Bez półśrodków panowie jak dynie potrzebują mocy to powinno wystarczyć.

 

A zaraz potem sprawdź HAIKU AUDIO. Właśnie mam MK3 na testach i tak jak wcześniej pisałem ani Rotel A14, ani Rotel RA-1570 ani NAD C388 czy Advance Acoustic X-i125 nie potrafiły zaskoczyć w porównaniu z staruszkiem Onkyo TX-4500 mkII a Haiku "rozwalił system".

Pięknie, muzycznie z dużą ilością "powietrza" między dźwiękami i takim ciężkim do określenia spokojem i równością oraz szalenie szeroką sceną zaskoczył mnie (nas, kolega Arek był tego świadkiem) ten wzmacniacz. Mam go właśnie na testach w domu i gra z DM 3/7. Nie mogę przestać się uśmiechać. Ależ maszyna.

Arku, napisz może swoje odczucia z pracy Haiku z Twoimi Focusami 110.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, muzycznie z dużą ilością "powietrza" między dźwiękami i takim ciężkim do określenia spokojem i równością oraz szalenie szeroką sceną zaskoczył mnie

Brakuje opisu co jest odtwarzane i czym. Gra muzyka, której postać zazwyczaj cyfrowa jest przetwarzana na analogową a głupi wzmacniacz ma tylko zmusić kapryśne kolumny do grania w pomieszczeniu które zazwyczaj nie jest 'przyjazne' do słuchania muzyki. Jeśli Haiku jest "źródłem" powietrza i spokoju to mnie interesuje w którym utworze to powietrze jest. Bo jak sam dodaje powietrze to sorry ale ... wzmacniacz do wywalenia (z systemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam z czym porównywać Haiku, jedynie z wymienionymi Rotelami, NADem i Advance'm oraz moim Pioneerem A400X i z Twoim, Stefan, Onkyo TX 4500mkII. Być może jest wiele wzmacniaczy, polecanych na tym forum a których nie słuchaliśmy, które potrafią jeszcze lepiej zagrać niż Haiku. Ktoś lepiej osłuchany mógłby pokusić się o jakieś porównania i opinie (które i tak są subiektywne). Haiku ma zaledwie 35W/8 Ohm i kosztuje marne 4650zł więc być może "nie ma prawa" dobrze zagrać z Dynaudio. Nam się spodobał, jak macie okazję i ochotę posłuchajcie go, może was zaskoczy, a może nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze opisy eksperymentów łączenia różnych wzmaków z dynkami i starszych i nowszych konstrukcji no i trochę z nudów wyjąłem z szafy bardzo starego marantza pm-151 i po podłączeniu zdeklasował atolla 100.

Kiedyś jak jeszcze miałem 52se i cambridge audio 550a efekt był podobny.

Potencjometr czasami zatrzeszczy i bardzo się grzeje, trochę się boję dłużej na nim grać żeby nie uszkodzić kolumn alę jeśli chodzi o barwę i ilość detali atoll nie ma startu, bas jest dużo lepszej jakości niżej schodzący słychać taką swobodę i lekkość w brzmieniu, dużo przyjemniej się słucha.

Na większej głośności trochę już się gubi i słychać że nie daje rady ale przy umiarkowanej głośności jest super.

Ten test uświadomił mi jaki słaby brzmieniowo jest mój atoll lub zwyczajnie nie pasuje do dynaudio i jakie brzmienie mogą pokazać focusy160 z wiekowym marantzem.

Więc chyba przyszedł czas na zmiany tylko na co skoro taki marantz nie warty 100zł fajnie brzmi tylko trochę za mało ma mocy i stan elektroniki jest niepewny i ryzykowny.

Niestety na Octave i podobne polecane tu na forum mnie nie stać.

 

Dynaudio Focus 160, Atoll IN100 SE, Bluesound Node 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tylko o swoich doświadczeniach. Może akurat ktoś będzie miał ochotę wziąć pod uwagę moje spostrzeżenia.

Więc poluzujcie krawaty. Jest niedziela.

Dopuśćcie możliwość, że coś może Was zaskoczyć. Życie wówczas jest ciekawsze. :)

Mnie się Haiku podoba i będę myślał nad kupnem, bo daje mi dużo radości ze słuchania muzyki.

Mało mnie interesuje czy na papierze pasuje do dynek czy nie. :). Słyszę jak gra. A celem nie jest sprzęt tylko przyjemność słuchania. Sprzęt jest tylko środkiem do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>@Stefan Olszak ja Ciebie rozumiem z tym co piszesz o Haiku i Dyniach. Gral u mnie przez klika dni Haiku Audio SOL2 i moge tylko wszystkich niedowiarkow poprosic aby z czystej ciekawosci wypozyczyli ten wzmacniacz i posluchali. Potem zapraszam do dyskusji. Ten wzmacniacz daje to o czym pare postow wyzej napisal PS39 a nie ma 1000W itd... Wykreowanie instrumentow, ktore mozna sobie wyobrazic - to zdanie idealnie pasuje do SOL 2

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaraz potem sprawdź HAIKU AUDIO. Właśnie mam MK3 na testach i tak jak wcześniej pisałem ani Rotel A14, ani Rotel RA-1570 ani NAD C388 czy Advance Acoustic X-i125 nie potrafiły zaskoczyć w porównaniu z staruszkiem Onkyo TX-4500 mkII a Haiku "rozwalił system".

Którego modelu Haiku słuchałeś?

Cały czas poszukuję wzmacniacza do Focus 160 i ni cholery nic nie chce zagrać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas poszukuję wzmacniacza do Focus 160 i ni cholery nic nie chce zagrać....

 

Bo one potrzebują dość drogiej elektroniki by sensownie zagrały, przerabiałem ten temat i miałem podobne rozterki do Twoich. Fajnie grają na pewno z Cyrusem 8 ( wyposażonym w Qx Daca) + PSXR lub jakieś Pre i końcówki.

Dużym, barwnym dźwiękiem grały z hybrydami Unison Research Unico oraz z lampą Octave V40/70. Nie oczekuj od nich dużej otwartości i przestrzenności gdyż tam postawiono na precyzję, skupiając bardziej dźwięk w kolumnie.

 

Z Haiku miałem na testach Brighta mk4 i nie dawał rady ich napędzić. Barwa i rozdzielczość na super poziomie, ale panował na wooferem, a dźwięk nie odklejał się od kolumny prawie wcale.

Edytowane przez Whyduck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego modelu Haiku słuchałeś?

Cały czas poszukuję wzmacniacza do Focus 160 i ni cholery nic nie chce zagrać....

 

Mnie ciekawią te wzmacniacze, mam lampę tej firmy i z dyniami dobrze by się zgrywała gdyby nie jej za mała wydajność. Ale jak patrzę internety to te połączenia jak na filmiku z YT wypadają ciekawie, tylko zastanawia mnie i trochę irytuje ten transformatorek impulsowy w środku wzmacniacza, czy to daje radę z basem. Może dobry trop, sprawdź to i ja się dowiem ;)

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo one potrzebują dość drogiej elektroniki by sensownie zagrały, przerabiałem ten temat i miałem podobne rozterki do Twoich

Wiem o tym, że potrzebują bardzo wydajnego i drogiego wzmacniacza, ale kasa nie jest takim ograniczeniem, jak to że miałem na odsłuchach kilka Ayonów, Vincenta 237, Unisona lampy - S6 i Preludio, Cayina A70T i jeżeli było pięknie na średnicy i wysokich to na basie buła...., żaden z tych wzmacniaczy nie był w stanie ruszyć w Focusach głośnika basowego.

Wkyduck, dzięki za opinie, muszę jeszcze posłuchać Octave V70, oby dał radę..., jest problem prawidłowo napędzić te kolumny, ale na razie się nie poddaję, bo bardzo lubię sygnaturę dźwięku dynaudio....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, że potrzebują bardzo wydajnego i drogiego wzmacniacza, ale kasa nie jest takim ograniczeniem, jak to że miałem na odsłuchach kilka Ayonów, Vincenta 237, Unisona lampy - S6 i Preludio, Cayina A70T i jeżeli było pięknie na średnicy i wysokich to na basie buła...., żaden z tych wzmacniaczy nie był w stanie ruszyć w Focusach głośnika basowego.

Wkyduck, dzięki za opinie, muszę jeszcze posłuchać Octave V70, oby dał radę..., jest problem prawidłowo napędzić te kolumny, ale na razie się nie poddaję, bo bardzo lubię sygnaturę dźwięku dynaudio....

 

Ayon Triton na KT150 bez problemu napędza każde Dynki, nawet się nie napina, zwłaszcza te nowsze konstrukcje. Spirit dla mniejszych kolumn też w zupełności wystarczy. Po Dynie wzmacniacze na lampach KT to IMO dobry trop, więc Octave jak najbardziej też.

Edytowane przez Traum7tanzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kupiłem naim nait 5si wyprzedażowy gra z dynaudio emit m20-jak dla mnie fenonenalnie ciepło, miło, przyjemnie a przy tym dynamicznie i z dobrą mikrodynamiką, i nie ma za ostrej góry... problem w słabym zasilaniu u mnie w bloku i muszę go chyba oddać, inne opcje to

 

primare i22

crek evolution 50

rotel a12

w ostateczności musical fidelity m3si choć tu już cena dość wysoka

 

teraz pytanie czy któreś z tych wzmaków by się nadawały pod moje gusta? nie chodzi mi o doskonałe granie bo na wyższą półkę mnie nie za bardzo stać a używki raczej nie wchodzą grać, ale żeby dobrze i przyjemnie się tego słuchało w jazzie rocku i fajnie jak by ogólna prezentacja była choć trochę podobna do naima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w słabym zasilaniu u mnie w bloku i muszę go chyba oddać, inne opcje to

 

Możesz to rozwinąć ?Może Jakiś UPS by pomógł ? Faza w gnieździe po lewej stronie jest? Miałem kiedyś odwrotnie i coś mi nie grało, okazało się że faza była w prawym bolcu.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kupiłem naim nait 5si wyprzedażowy gra z dynaudio emit m20-jak dla mnie fenonenalnie ciepło, miło, przyjemnie a przy tym dynamicznie i z dobrą mikrodynamiką, i nie ma za ostrej góry... problem w słabym zasilaniu u mnie w bloku i muszę go chyba oddać, inne opcje to

 

primare i22

crek evolution 50

rotel a12

w ostateczności musical fidelity m3si choć tu już cena dość wysoka

 

teraz pytanie czy któreś z tych wzmaków by się nadawały pod moje gusta? nie chodzi mi o doskonałe granie bo na wyższą półkę mnie nie za bardzo stać a używki raczej nie wchodzą grać, ale żeby dobrze i przyjemnie się tego słuchało w jazzie rocku i fajnie jak by ogólna prezentacja była choć trochę podobna do naima

Spróbuj z Musicalem

przyjemnie na pewno będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to rozwinąć ?Może Jakiś UPS by pomógł ? Faza w gnieździe po lewej stronie jest? Miałem kiedyś odwrotnie i coś mi nie grało, okazało się że faza była w prawym bolcu.

 

śmieci w sieci, jak sąsiedzi coś robią odkurzają itp to trafo brumi, dc bloker pomaga ale degraduje dźwięk tak że to już nie ten wzmak, musiałbym dla wzmaka przebudować całą sieć elektryczną, co wyjdzie pewnie drożej niż jakiś hi-end

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmieci w sieci, jak sąsiedzi coś robią odkurzają itp to trafo brumi, dc bloker pomaga ale degraduje dźwięk tak że to już nie ten wzmak, musiałbym dla wzmaka przebudować całą sieć elektryczną, co wyjdzie pewnie drożej niż jakiś hi-end

Ciekawi mnie ten temat. Również mieszkam w bloku, choć używam lampy- czasem da się zauważyć ciche buczenie trafa trwające chwilę. Myślałem o dc blokerze- czy mógłbyś opisać jakie zmiany niekorzystne wnosi?

W jaki sposób masz podłączonego dc blockera? Myślałem aby zabudować go na przewodzie zasilającym ( pominąłbym niepotrzebne wtyki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwięk po prostu siada (w dół), przygasa, znika cały blask i dynamika góry i to wszystko się kumuluje gdzieś w środkowych pasmach, różnie to może być z innymi markami ale jak poczytasz forum naima to tam wszyscy odradzają jakiekolwiek kondycjonery i filtry, nawet sama firma podobno próbuje to rozwiązać od lat i nie potrafi, podobno dzwięku nie pogarszają takie wynalazki jak isotek synchro ale też to jest takie niepewne trzeba samemu sprawdzić, co bardziej pomysłowi montują transformator 230 na 230 w skrzynce koło bezpiecznków w mieszkaniu ale taki transformator też buczy więc trzeba go obudować, ale to podobno odgradza od sąsiadów ;)

 

dc blocker ma swoje kable i wtyczki więc jakkolwiek go nie podłączysz to będzie dobrze, wypożyczałem w sklepie koris z poznania

 

ponawiam pytanie, czy ktoś słuchał creek evolution 50, primare i22 czy musical fidelity m3si z dynaudio?

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dotarł. Raz jeszcze zgodnie z tym co napisał Adam 38 będę zachęcał do zainteresowania się Haiku Audio.

Napędza u mnie dynki bez żadnych problemów. Bas śmiga aż miło, detali i szczegółów nie brakuje. W fortepianach słychać pięknie pobrzękiwanie strun, talerze oddaje bardzo precyzyjnie a bas jest przejrzysty z wyczuwalnym atakiem. No i ta scena. Chwilami mam wrażenie, że instrumenty są za ścianą.

Wiem, wiem... zaraz na mnie wskoczą, że to jedynie 45W i nie może grać... ;), ale gra i cieszy michę :)

 

Równie miłego wieczoru Wam życzę jak mój.

 

ha.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.