Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heh Mam z Emitów 20 więcej basu, niż z Dali Zensor 7 kolegi (na tych samych wzmacniaczach), a konkretniej jest od o wiele lepszej jakości oraz czuć jego potęgę na "pupie", nie wspominając o górze pasma-tam nawet nie ma o czym pisać.. Na pewno warto odsłuchać Emit 30 (dosyć podobne kolumny), tylko się licz z tym, że możesz go mieć nawet zbyt dużo w 21m2, gdyż Ja na 20m2 spokojnie podstawkowymi na 18' basie daję rady (bez zadyszki itd.). Hehe gdybym wstawił Emit 30, to by chyba pokój rozsadziło przy niektórych kawałkach :D.

 

Nie koniecznie musi tak być, wszystko zależy od pomieszczenia, ustawienia itp.

U mnie w pokoju mam o wiele więcej basu z... komputerowych głośniczków niż z kolumn z 30cm na basie, pędzonych 200W końcówką.

Wynika to z tego, że ten pokój wycina najniższy bas, praktycznie niezależnie od ustawienia kolumn i tego jakie kolumny,czym zasilone się tam postawi (jeśli w miarę liniowo, bez żadnych podbić, korekcji itp.), zaś głośniczki (dodatkowo z podbitym basem) wciśnięte gdzieś w narożne biurko zachowują się tak, jakby wpadły w jakąś linię transmisyjną i bas wzbudza się niesamowicie.

Słyszałem też Bowersy 802, dobrze zasilone, w kilkunastu m2 i basu było w sam raz, nic się nie wzbudzało, nie dudniło a jednocześnie zejście było konkretne a przekaz dźwiękowy lekki, zwiewny, szybki.

 

Faktem jednak jest, że z pozoru mały monitor, potrafi spokojnie wypełnić dźwiękiem pomieszczenia 20-30 m2 i nie potrzeba ogromnych podłogówek, które często niewiele wniosą, a czasem wręcz przewalą wyższym basem. Tak wiele zależy od akustyki, tak często bagatelizowanej.

Super, że u Ciebie dobrze to gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musi tak być, wszystko zależy od pomieszczenia, ustawienia itp.

U mnie w pokoju mam o wiele więcej basu z... komputerowych głośniczków niż z kolumn z 30cm na basie, pędzonych 200W końcówką.

Wynika to z tego, że ten pokój wycina najniższy bas, praktycznie niezależnie od ustawienia kolumn i tego jakie kolumny,czym zasilone się tam postawi (jeśli w miarę liniowo, bez żadnych podbić, korekcji itp.), zaś głośniczki (dodatkowo z podbitym basem) wciśnięte gdzieś w narożne biurko zachowują się tak, jakby wpadły w jakąś linię transmisyjną i bas wzbudza się niesamowicie.

Słyszałem też Bowersy 802, dobrze zasilone, w kilkunastu m2 i basu było w sam raz, nic się nie wzbudzało, nie dudniło a jednocześnie zejście było konkretne a przekaz dźwiękowy lekki, zwiewny, szybki.

 

Faktem jednak jest, że z pozoru mały monitor, potrafi spokojnie wypełnić dźwiękiem pomieszczenia 20-30 m2 i nie potrzeba ogromnych podłogówek, które często niewiele wniosą, a czasem wręcz przewalą wyższym basem. Tak wiele zależy od akustyki, tak często bagatelizowanej.

Super, że u Ciebie dobrze to gra.

 

Hehe z komputerowymi, a konkretnie Logitech z-2200 miałem identycznie w innym domu :-). Śmieszne, aczkolwiek ciekawe zjawisko.

Zgadzam się z Tobą w 100%-akustyka to podstawa, dlatego starajmy się zawsze zrobić test w pomieszczeniu, w którym docelowo dany sprzęt będzie grał :-).

Edytowane przez Lowkey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu ustawiłem kolumny gdzie mają trochę powietrza i jest nieźle. Tylko, że problem jest taki, że na stałe w tym miejscu nie mogą stać (nie da się swobodnie przemieszczać po pokoju). Może jakieś kółka pod standy ? Myślę też nad jakimiś panelami akustycznymi ale nie wiem dokładnie gdzie je zawiesić itp. Jestem ciekaw czy też S40 po wygrzaniu mocno ulegną zmianie.

 

Napisz cos wiecej o brzmieniu S40. Na czym grales wczesniej?

Z czym masz konkretnie problem? Nadmierne wzbudzanie basu w pomieszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Mam z Emitów 20 więcej basu, niż z Dali Zensor 7 kolegi (na tych samych wzmacniaczach), a konkretniej jest od o wiele lepszej jakości oraz czuć jego potęgę na "pupie", nie wspominając o górze pasma-tam nawet nie ma o czym pisać.. Na pewno warto odsłuchać Emit 30 (dosyć podobne kolumny), tylko się licz z tym, że możesz go mieć nawet zbyt dużo w 21m2, gdyż Ja na 20m2 spokojnie podstawkowymi na 18' basie daję rady (bez zadyszki itd.). Hehe gdybym wstawił Emit 30, to by chyba pokój rozsadziło przy niektórych kawałkach :D.

Ja wygrzewam emity 30 w 16metrach. Na razie nie zauważyłem żadnego dudnienia czy buczenia. Fakt że mam słaby wzmak ale po zmianie go na mocniejszy i dogrzaniu kolumn wysune wnioski. Na chwile obecną chodzą prawie 130 godzin od nowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wygrzewam emity 30 w 16metrach. Na razie nie zauważyłem żadnego dudnienia czy buczenia. Fakt że mam słaby wzmak ale po zmianie go na mocniejszy i dogrzaniu kolumn wysune wnioski. Na chwile obecną chodzą prawie 130 godzin od nowości

 

 

Skoro masz słaby wzmak, to pewnie dolne pasmo jest "wyszczuplone" nieco i domyślam się, że traci na kontroli podczas głośniejszego słuchania.

Przy Magnacie MA 600 wysokie grają fajnie (nie licząc słabych wybrzmień), wokal ekstra, ale niskie tracą w niektórych kawałkach kontrolę..

Bas nie ma takiej masy i wykopu, jak w przypadku, gdy podłączyłem np. cxa 60/80, Naim 5si. Z mocniejszym wzmacniaczem brzmienie jest po prostu o wiele potężniejsze. Ale cieszy mnie bardzo fakt, że mimo wszystko Tobie się podoba i nie ma wyżej opisanych zjawisk-super! :-).

 

Hehe swoją drogą nieźle jak w 16m2 wcisnąłeś Em30, bo choć to niewielkie podgłówki, to uderzenie jest konkretne. Poczekaj jak będzie około 300-350h-jak dla mnie dźwięk całkiem inny niż na początku tj. robi się już megaa synergia wysokich, średnich oraz niskich tonów :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz cos wiecej o brzmieniu S40. Na czym grales wczesniej?

Z czym masz konkretnie problem? Nadmierne wzbudzanie basu w pomieszczeniu?

 

Wcześniej miałem 25tki ale w pomieszczeniu 28 m. Teraz jestem w mniejszym pomieszczeniu i postanowiłem wziąć 40tki. No i jest tak jak pisze wielu. Bas się wzbudza przy głośniejszym odsłuchu ale pokój to maleństwo. Zauważyłem wiele zależności. Np jak siedzę przy samej ścianie na kanapie to czuć ten bas mocno. Jak odejdę od tylnej ściany jest ok. Także to akustyka pokoju sieje zamieszanie. Mam też taką "kanapę", że trochę na niej zjeżdżam i jest niska, wtedy głośnik basowy jest na wysokości uszu. Jak się na maksa wyprostuję i jestem wyżej to znów jest ok. Także tak to wygląda.

 

Co do dźwięku to już coś tutaj zostało napisane. Choć sprzeczne informacje jak dla mnie. Czytałem opinię tu na forum, że nie mają basu :) Kolega Rambo piszę, że jest go za dużo. Generalnie jest go dużo ale jak się je odpowiednio ustawi, ewentualnie zatka dziury, to go nie ma tak dużo. Kolejna sprawa, że słucham muzyki, gdzie ten bas jest sam w sobie dość mocny. Przy muzyce rock, ambient, trip hop, czy lżejszej elektronice to nawet bez większej gimnastyki grają jak ciut wykastrowane 25tki :)

 

Wzmacniacz to Octave V70 SE ale słuchałem też ich z V80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypadaja wokale? Czy sa lekko pogrubione? Czy dolna srednica jest lekko wzmocniona? I jak wypada plastyka srednicy z tranzystorem (jezeli sluchales), czy tu lampa bedzie niezastapiona?. Ktore bardziej czaruja magia "starego" Dynaudio, 25 czy 40?

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem S40 w Albatrosie w Gdańsku. Mają tam bardzo małe pomieszczenie odsłuchowe, w którym siedzi się właśnie przy samej ścianie, i te kolumny zabijały tam ilością basu. Początkowo były podłączone pod Octave V110, jednak ta prezentacja nie przypadła mi do gustu (miałem wrażenie bardzo rozwleczonego basu), poprosiłem o przełączenie na tranzystor - chyba Esoteric. W takiej konfiguracji bardziej podobała mi się kontrola basu, mimo wszystko było go bardzo dużo. Wizualnie kolumienki są dość ładne, niestety mam pewne opory, by wydać 10k+ w sumie w ciemno - bo nie ma opcji wypożyczenia do domu. U siebie w gabinecie siedzę daleko od tylnej ściany, kolumny też stoją prawie metr od ściany, z moimi Contourami nie mam problemu z nadmiarem basu.

Ogólnie kolumny grają bardzo ładnie, potrzebowałem sporo czasu, by przyzwyczaić się z powrotem do mojego systemu w domu. Elegancko grają na górze, nie czułem żadnego zmęczenia.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem 25tki ale w pomieszczeniu 28 m. Teraz jestem w mniejszym pomieszczeniu i postanowiłem wziąć 40tki. No i jest tak jak pisze wielu. Bas się wzbudza przy głośniejszym odsłuchu ale pokój to maleństwo. Zauważyłem wiele zależności. Np jak siedzę przy samej ścianie na kanapie to czuć ten bas mocno. Jak odejdę od tylnej ściany jest ok. Także to akustyka pokoju sieje zamieszanie. Mam też taką "kanapę", że trochę na niej zjeżdżam i jest niska, wtedy głośnik basowy jest na wysokości uszu. Jak się na maksa wyprostuję i jestem wyżej to znów jest ok. Także tak to wygląda. /.../

 

 

17stka w S40 powinna byc latwiejsza do poskromienia niz 20stka w S25... Ja sie "meczylem" z S25 na malutkim metrazu, sluchajac wiekszosc czasu z zatkanym bass reflexem (nie powiem, zeby mi to przeszkadzalo w sluchaniu, basu bylo i tak wystarczajaco duzo). Staralem sie tez jakos zabudowac/umeblowac rogi pokoju - w przeciwnym wypadku mialem podobny efekt jak Ty siedzac blisko tylnej sciany.

 

Rozmawialem w ten weekend z dealerem Dynaudio (podczas testowania nowych Contourow), opisal dzwiek S40 jako bardzo "fun" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz słaby wzmak, to pewnie dolne pasmo jest "wyszczuplone" nieco i domyślam się, że traci na kontroli podczas głośniejszego słuchania.

Przy Magnacie MA 600 wysokie grają fajnie (nie licząc słabych wybrzmień), wokal ekstra, ale niskie tracą w niektórych kawałkach kontrolę..

Bas nie ma takiej masy i wykopu, jak w przypadku, gdy podłączyłem np. cxa 60/80, Naim 5si. Z mocniejszym wzmacniaczem brzmienie jest po prostu o wiele potężniejsze. Ale cieszy mnie bardzo fakt, że mimo wszystko Tobie się podoba i nie ma wyżej opisanych zjawisk-super! :-).

 

Hehe swoją drogą nieźle jak w 16m2 wcisnąłeś Em30, bo choć to niewielkie podgłówki, to uderzenie jest konkretne. Poczekaj jak będzie około 300-350h-jak dla mnie dźwięk całkiem inny niż na początku tj. robi się już megaa synergia wysokich, średnich oraz niskich tonów :-).

Jeszcze nie jest tak jak powinno byc ale dynki robią sie bardziej spójne. Pierwsze 70 godzin były słabe, później zaczęło sie robić bardziej przyjemnie. Poczekam jeszcze z miesiac i zobacze jak zagrają. Najgorzej jest jak puszcze szybki kawałek np.slayera to dół jest rozlany ale co tu gadać 40 wat to mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie jest tak jak powinno byc ale dynki robią sie bardziej spójne. Pierwsze 70 godzin były słabe, później zaczęło sie robić bardziej przyjemnie. Poczekam jeszcze z miesiac i zobacze jak zagrają. Najgorzej jest jak puszcze szybki kawałek np.slayera to dół jest rozlany ale co tu gadać 40 wat to mało.

 

Metal ogólnie ciężki temat dla sprzętu, lecz zapewniam Cię że po wygrzaniu np. Nightwish brzmi bardzo przyzwoicie i jest frajda, nawet na Moim aktualnym, słabszym wzmaku. Także cierpliwości a będzie good! :-)

Edytowane przez Lowkey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standy Rogoza widziałem przez chwilę nie przyglądałem się szczegółom ale -pomijając wagę i inne kwestie użytkwe -były bardzo ladne

 

 

 

ps39 czyżby ten 35.2 był za słaby, widziałem chyba gdzies w necie Twoje dawne posty że Ci się podobał - ale może mi się przewidziało :)

Z Dynkami słuchałem 70.2, 35.2 może być za słaby, ale jak jest pod ręką warto sprawdzić samemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Jest możliwość zamiany moich MA RX-8 na Dynaudio X38 z tym że nie wiem czy ten Roksan Kandy K2 pociagnie je??? Mogę do niego dokupić koncówke mocy też Roksana ale nie wiem czy to nie jest przerost formy nad treścią??? Co sądzicie o tym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Heh Mam z Emitów 20 więcej basu, niż z Dali Zensor 7 kolegi (na tych samych wzmacniaczach), a konkretniej jest od o wiele lepszej jakości oraz czuć jego potęgę na "pupie", nie wspominając o górze pasma-tam nawet nie ma o czym pisać.. Na pewno warto odsłuchać Emit 30 (dosyć podobne kolumny), tylko się licz z tym, że możesz go mieć nawet zbyt dużo w 21m2, gdyż Ja na 20m2 spokojnie podstawkowymi na 18' basie daję rady (bez zadyszki itd.). Hehe gdybym wstawił Emit 30, to by chyba pokój rozsadziło przy niektórych kawałkach :D.

 

Świetny powód do zachwytów...baaaassss ;-)((

Sprawdź jeszcze jak sobie średnica radzi, np. na Lone Survivor ost

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uTXVpdk.jpg

 

To tak ... 1,5 metra za kolumnami, tyle samo na bokach i podobnie od tylnej ściany ja siedzę. Z tyłu firany dużo mebli z materiału choć przy lewej kolumnie telewizor, a z prawej fotele. Podstawki zasypane bez kolców, bo dywan. Pomieszczenie 28 m i tutaj nie mogę ich trzymać.

 

Bas w ogóle nie dudni, jest na miejscu, zero zniekształceń przy bardzo głośnym słuchaniu. Scena dość przyzwoicie zbudowana. Kable, listwy, IC podstawowe druty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz szerokość bazy? Ps. Ślicznie prezentują się te Dynie - jak to powiedział pan na Tubie - "siekiera" hah.

"Baza" czyli odległość między kolumnami. Szacuję że masz tam 1,5 m góra 2 m, mało. Ja mam 2,7m, szerzej już niestety nie mogę rozstawić. Na początku miałem około 2m. Jak przestawiłem (kolega poradził, spróbuj je bardziej rozstawić) na 2,5m to się zdziwiłem jak to fajnie zabrzmiało, potem jeszcze trochę przesunąłem. Dopóki nie zerwie się efekt stereo można rozstawiać i sprawdzać jak gra...

Diagonalnie czyli po przekątnej jak mniemam.

Edytowane przez Arkadiusz_65318
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czterdziestki to zapewne tak samo duże źródła pozorne jak przy np. X18 i przy takim ustawieniu (mała szerokość bazy od 1,5 - 1,7 m - sprawdzałem u siebie od 1,5m do 2,2 m) u mnie lepiej wypadały mniejsze x14 co zresztą oczywiste. No nic, zawsze można przemeblować cały pokój pod kolumny albo na razie słuchać tak jak na to pozwalają warunki lokalowe. Ps. chyba też wybrałbym Twoją wersję kolorystyczną czterdziestek, nie mogę się na nie napatrzeć a o brzmienie jestem spokojny.

Co masz na myśli pisząc - jestem zniesmaczony i rezygnuję ze stereo?

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ... Miałem system w 30 metrach czyli jeszcze większym pomieszczeniu ale to był salon. Telewizor i wszystko się kręciło wokół niego. Nie mogłem posiedzieć nawet 20 min w ciągu dnia żeby posłuchać muzyki. No to sprzedałem Speciale 25tki bo się przeniosłem do innego pomieszczenia. Wziąłem S40 do 16 metrów gdzie mam spokój i mogę słuchać ile chcę ale nie mogę tego ogarnąć przez właśnie meble, łóżko itp. Ten pokój to po prostu katastrofa. Tutaj się sprawdzą tylko małe monitory na biurko, a i tak to nie będzie granie warte zachodu. Wywalanie mebli itp nie wchodzi w grę. Może za jakiś czas coś się wyklaruje ale nie ma sensu taki sprzęt bo nie rozwija skrzydeł, a czekać nie wiadomo ile nie będę.

 

Rezygnuję czyli sprzedaję obecny system i nie szukam stereo. Zauważyłem, że słucham najwięcej na słuchawkach. Muszę ochłonąć na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rezygnuję czyli sprzedaję obecny system i nie szukam stereo. Zauważyłem, że słucham najwięcej na słuchawkach. Muszę ochłonąć na spokojnie.

Spokojnie @chcheckitout, żadnych gwałtownych ruchów. Może coś wymyślisz. Może zamiast przenosić sprzęt grający przenieś TV ?

Trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne, bo ten sprzęt to marzenie wielu z nas ale pokój nie "urośnie" i skoro słyszysz, że marnuje się jego potencjał to nie ma innego wyjścia. Sam mam mały prostokącik i chociaż cały jest umeblowany i ustawiony tylko pod stereo to i tak mogę się poruszać tylko między małymi monitorami a ściany i tak wiele dobrego "zabierają". Na szczęście nauszniki też potrafią poruszyć swoim brzmieniem i to bardzo.

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ... Miałem system w 30 metrach czyli jeszcze większym pomieszczeniu ale to był salon. Telewizor i wszystko się kręciło wokół niego. Nie mogłem posiedzieć nawet 20 min w ciągu dnia żeby posłuchać muzyki. No to sprzedałem Speciale 25tki bo się przeniosłem do innego pomieszczenia. Wziąłem S40 do 16 metrów gdzie mam spokój i mogę słuchać ile chcę ale nie mogę tego ogarnąć przez właśnie meble, łóżko itp.

 

Na 16 metrach i w tak wytlumionym pokoju, te S40 powinny spiewac... Nie widze calego pomieszczenia ale prawdopodobnie mozesz probowac przesunac je do tylu, blizej rogow pokoju, zwiekszajac rozstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chcheckitout

Sprzedajesz?

https://www.olx.pl/oferta/dynaudio-special-40-nowki-z-kartonami-polska-dystrybucja-CID99-IDpR5Mt.html#ffcb7789ca

Może lepiej popracować nad akustyką?

Trochę cierpliwości. Nówki, więc potrzebują trochę czasu

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie ale to nie zda egzaminu. To nie IC który można zmienić, czy panel na ścianie, czy inna pułapka.

 

 

Zdjęcie na których są 40tki to 28 m i tam to jest bajka.

 

 

 

Smutne, bo ten sprzęt to marzenie wielu z nas ale pokój nie "urośnie" i skoro słyszysz, że marnuje się jego potencjał to nie ma innego wyjścia. Sam mam mały prostokącik i chociaż cały jest umeblowany i ustawiony tylko pod stereo to i tak mogę się poruszać tylko między małymi monitorami a ściany i tak wiele dobrego "zabierają". Na szczęście nauszniki też potrafią poruszyć swoim brzmieniem i to bardzo.

 

Mając taki sprzęt marzy się o czymś jeszcze większym i to nie ma końca :) choć smutne jest to, że z 1,5 roku jeździłem wypożyczałem sprzęt, słuchałem podekscytowany. Pewnie nie jednego człowieka w salonie wkurzyłem, bo non stop tam przesiadywałem. No i znalazłem swoje brzmienie ale wywalili mnie z pokoju. Ja Panowie żyję muzyką. Swoje ulubione płyty mam w kilku egzemplarzach vinyl, cd, digital mimo że nie mam gramofonu. Ze słuchawkami siedzę z 6 h dziennie w domu, a zdarzy mi się nawet 12 h jak pracuję zdalnie ... No i jak tak patrzę na to wszystko z boku ehhh. Może jeszcze przemyślę wywalenie szafy i dość dużej kanapy.

 

Sprzęt wisi w ogłoszeniach. Nie oddam go za darmo. Może do tego czasu coś przemyślę. Próbuję sobie wyobrazić jakby je może właśnie po przekątnej dać.

 

40tki do 16tu metrow to nie jest dobry pomysl wg mnie.

Tu raczej Focus 110 i bedzie swiat i ludzie i kasy starczy na Krella.

 

Tak z ciekawości, o jakim Krellu piszesz ? Używek tych starszych mocarnych pieców się zawsze bałem, bo używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.