Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

40W to kilka razy za mało. Cudów nie będzie.

 

Bo tu trzeba 400W;-)...Kolega zapomniał o jednym zerze...

 

Ja osobiście słucham na Dynaudio Focus 110 z Pioneerem A400X i jestem zadowolony, pewnie można by lepiej tylko za ile ???

 

Ja przez wiele lat słuchałem Dynaudio Audience 50 z Pioneerem 400X. Przynosiłem do domu wzmacniacze za wiele tysięcy PLN i jakoś nie chciało lepiej grać. Więc ten Pioneer to taki złoty strzał z Dynaudio. Po prostu porządnie skonstruowany wzmak. Można lepiej... ale to już kosztuje jakieś 5000 PLN i raczej ma sens w przypadku większych monitorów niż 110. Mając 160 warto wydać te tysiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co kupujecie wymagające monitory do słabych wzmacniaczy,kupić dobre i łatwe kolumny do mniej problemowych wzmaków

 

Może lubimy, albo uwielbiamy albo wręcz kochamy nasze Dynaudio. Jeden kupi sobie wieżyczkę za parę stów i będzie szczęśliwy. Drugi kupi "dobre i łatwe kolumny", są takie ?, a po chwili stwierdzi że jest za mało basu albo za dużo, albo że dźwięk jest za chłodny, albo za ciepły... I też będzie zmieniał wzmacniacze, kable, źródła dźwięku. Każdy ma swoją drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kolumny Dynaudio (szczególnie podstawki) mają bardzo dobry stosunek jakość/cena oraz ogromny potencjał dźwiękowy, aczkolwiek musimy im zapewnić odpowiednie towarzystwo i warunki-inaczej będzie płacz. Każdy, kto zastanawia się nad zakupem, powinien na pierwszym miejscu wziąć to pod uwagę.

 

Mogę jedynie powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony, bo w końcu znalazłem swój dźwięk, a sprawdziłem, co się dało, w przedziale-3500 zł za podstawki, od Dali po Focala, KEF'a, Monitor Audio, Pylon, Heco, Magnat i powiem tyle-nie żałuję ani trochę kasy, którą wydałem na Emity!.

 

W najbliższym czasie (jak będzie mniej zamówień/pracy) podjadę po wzmacniacz, którego już jestem pewien, wymienię Audioquesty na Chord Clearway, ponieważ Moim zdaniem Audioqesty (choć to rewelacyjne przewody) nieco słabo wypadają na dole pasma z Emitami.. I jestem w domu :-). Później już tylko kosmetyka..

Edytowane przez Lowkey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA-poczekaj aż Emity się wygrzeją, ponieważ dosyć mocno zmienia się ich charakterystyka

 

Mógłbyś napisać coś o tej charakterystyce? Mniej więcej jak według Ciebie grały one na początku a jak po wygrzaniu, co się zmieniło w dźwięku?

 

Z tych, które Moim zdaniem prądowo ogarniają Emity posłuchaj: Naim Nait 5si, Creek Evo 50a, Rotel A12, Atoll IN 100 SE, Cambridge CXA 80, Exposure 2010s2.

 

Słuchałeś może tych wszystkich wzmaków z Emitami M20? Mógłbyś napisać coś o ich połączeniu z Naim 5si oraz Atoll in 100 se?

 

W najbliższym czasie (jak będzie mniej zamówień/pracy) podjadę po wzmacniacz, którego już jestem pewien

 

Podzielisz się co to za cudeńko? ;)

 

Sam posiadam Emity 20 i w sumie zastanawiam się ile godzin one potrzebują na wygrzanie - 100 , 200, 300? Powoli przymierzam się właśnie do nowego wzmaka {póki co chcę poczekać na wygrzsanie kolumn}, muzyka to głównie Rock i Metal. Obecnie mam Nad'a 356 i ogólnie podoba mi się , ale górna średnica Nad'a dość mocno krzyczy, za mocno jak dla mnie. Ponoć w Nad 375 już jest uspokojona , ale nie wiem - nie słyszałem póki co.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Pd9700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię pięknie pisać o dźwięku, więc od razu przepraszam-będziesz musiał postarać się mnie zrozumieć.. :-).

 

Po wygrzaniu dźwięk się układa, zaczyna grać jako "całość". Wcześniej było bardziej nerwowo, dźwięk nie był taki muzykalny, a zgranie wszystkich trzech pasm nie do końca osiągało taką synergie, jaka jest aktualnie (grają około 300/350 h). Właśnie ta synergia najbardziej mnie urzekła w Emitach oraz scena dźwiękowa!. Bas robi się szybszy, nie jest już taki misiu kolorowy jak początkowo :P.

Ogólnie wszystko na plus, skrzynki jakby klasę wyżej grają, inaczej niż na początku, dlatego nie polecam ich oceniać po tygodniu grania.

 

Jeżeli chodzi o wzmacniacze, to nie słuchałem wszystkich wymienionych z Emitami, ale znam te wzmaki ze wcześniejszych odsłuchów, dlatego nie piszę , że są to idealne wzmaki dla Emitów, jednak wydaje mi się, że spośród innych w kategorii cenowej, to są to dosyć mocne, solidne piece, na które warto zwrócić uwagę (mowa o nowych).

 

Jeżeli chodzi o mnie-wybrałem cxa 60/80 (tu jeszcze muszę odsłuchać bezpośrednio, ale chyba 80), ponieważ prądowo ogarnia super, ma świetną stereofonię, szczegółową ale nie męczącą górę pasma, średnica ekstra-głosy bardzo naturalne i przyjemne w odbiorze. Najbardziej jednak podoba mi się to, że w Moim pomieszczeniu oraz systemie okazał się najbardziej uniwersalny-każda muza brzmi świetnie i nie męczy czy nie drażni. Można bez problemu podsłuchać kawałków gorszej jakości i nigdy nie zdarzyło się tak, żebym musiał zmienić kawałek lub się męczyć słuchając.

 

Z wyżej wymienionych jeszcze Naim 5si grał rewelacja, ale trzeba było bardziej kombinować z ustawieniem Emitów i brakowało mi tej delikatności połączonej ze szczegółami na górze pasma, jak również chwilami mocny na zejściu basu, bo kick to Naim ma konkret.. :-):-):-). Ogólnie bardzo dobry piecyk, który warto odsłuchać, jeżeli szukamy porządnego, dosyć wydajnego oraz sprawdzonego wzmacniacza.

 

Creek Evo 50a również fajny, wydajny wzmacniacz, jednak dla mnie za bardzo "atakuje" i wyciąga brudy. Może gdyby system był nieco inny, ale nie mam zamiaru tego sprawdzać skoro znalazłem to, czego szukałem.

 

Zaznaczam , że u Ciebie może być całkowicie inaczej, bo wszystko zależy jak wiadomo od pomieszczenia, akustyki (ble, ble..), ale mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem.

Edytowane przez Lowkey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 05:01

Nie potrafię pięknie pisać o dźwięku, więc od razu przepraszam-będziesz musiał postarać się mnie zrozumieć.. :-).

 

Po wygrzaniu dźwięk się układa, zaczyna grać jako "całość". Wcześniej było bardziej nerwowo, dźwięk nie był taki muzykalny, a zgranie wszystkich trzech pasm nie do końca osiągało taką synergie, jaka jest aktualnie (grają około 300/350 h). Właśnie ta synergia najbardziej mnie urzekła w Emitach oraz scena dźwiękowa!. Bas robi się szybszy, nie jest już taki misiu kolorowy jak początkowo :P.

Ogólnie wszystko na plus, skrzynki jakby klasę wyżej grają, inaczej niż na początku, dlatego nie polecam ich oceniać po tygodniu grania.

 

Jeżeli chodzi o wzmacniacze, to nie słuchałem wszystkich wymienionych z Emitami, ale znam te wzmaki ze wcześniejszych odsłuchów, dlatego nie piszę , że są to idealne wzmaki dla Emitów, jednak wydaje mi się, że spośród innych w kategorii cenowej, to są to dosyć mocne, solidne piece, na które warto zwrócić uwagę (mowa o nowych).

 

Jeżeli chodzi o mnie-wybrałem cxa 60/80 (tu jeszcze muszę odsłuchać bezpośrednio, ale chyba 80), ponieważ prądowo ogarnia super, ma świetną stereofonię, szczegółową ale nie męczącą górę pasma, średnica ekstra-głosy bardzo naturalne i przyjemne w odbiorze. Najbardziej jednak podoba mi się to, że w Moim pomieszczeniu oraz systemie okazał się najbardziej uniwersalny-każda muza brzmi świetnie i nie męczy czy nie drażni. Można bez problemu podsłuchać kawałków gorszej jakości i nigdy nie zdarzyło się tak, żebym musiał zmienić kawałek lub się męczyć słuchając.

 

Z wyżej wymienionych jeszcze Naim 5si grał rewelacja, ale trzeba było bardziej kombinować z ustawieniem Emitów i brakowało mi tej delikatności połączonej ze szczegółami na górze pasma, jak również chwilami mocny na zejściu basu, bo kick to Naim ma konkret.. :-):-):-). Ogólnie bardzo dobry piecyk, który warto odsłuchać, jeżeli szukamy porządnego, dosyć wydajnego oraz sprawdzonego wzmacniacza.

 

Creek Evo 50a również fajny, wydajny wzmacniacz, jednak dla mnie za bardzo "atakuje" i wyciąga brudy. Może gdyby system był nieco inny, ale nie mam zamiaru tego sprawdzać skoro znalazłem to, czego szukałem.

 

Zaznaczam , że u Ciebie może być całkowicie inaczej, bo wszystko zależy jak wiadomo od pomieszczenia, akustyki (ble, ble..), ale mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem.

 

Lowkey dziękuję Ci bardzo za konkretną odpowiedź, bardzo mi pomogłeś..

Moje Emity mają gdzieś 80 godzin na liczniku i jest lepiej niż dobrze, ale poczekam w takim razie jeszcze trochę i dopiero zacznę szukać nowego wzmacniacza. Ja muszę powiedzieć, że szukam czegoś co nie będzie za bardzo obnażało słabych realizacji nagrań, gdyż w muzyce metalowej dużo jest takich płyt. Oczywiście odsłuch przed zakupem to podstawa. będę miał również na uwadzę tego CXA 60/80.

Generalnie z Dynek jestem strasznie zadowolony, wcześniej miałem Klipsche, Paradigmy i to nie było to jak dla mnie.

 

Mam jeszcze pytanie co do Standów, widzę, że dużo podstawek ma górną półkę bardzo małą o rozmiarach mniej więcej 160, 180 x 200, 220 mm - nie jest to za mało dla tych kolumn? Używasz u siebie Blu tacka , bądź jakiejś innej masy ?

 

Pozdrawiam serdecznie...

Edytowane przez Pd9700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam jeszcze pytanie co do Standów, widzę, że dużo podstawek ma górną półkę bardzo małą o rozmiarach mniej więcej 160, 180 x 200, 220 mm - nie jest to za mało dla tych kolumn? Używasz u siebie Blu tacka , bądź jakiejś innej masy ?

 

Pozdrawiam serdecznie...

 

Ja zamówiłem bezpośrednio u Vap 2 standy kt100 z duża górną pólką 180x240 i dolną 222x286 i nie jest potrzebny blu tack bo kolumny w miarę dobrze się trzymają na seryjnie przyklejonych do standu gumkach antypośclizgowych. Cena coś koło 650 nie pamiętam dokładnie. Wysokość wybrałem taką jaką chciałem nieco mniej niż 60cm.Do tego podkładki pod kolce norstone z dużymi "dziurkami" taż że kolce nie mają szans wypąsc. i jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exposure niestety nie do Dynaudio.

 

Jak to nie, jak tak! Najlepiej 3010, radzi sobie ze wszystkim do Focusa i Special Forty włącznie.

 

 

Powinien byc 2 razy tanszy. Stosunek jakosci do ceny to parodia w tym wzmacniaczu. Jest mnóstwo lepiej grajacych piecykow w lepszej cenie. Expo w ogole ma ceny z kosmosu.

 

Co do wzmaka do Dynek to ja bym polowal na Hegla z rynku wtornego.

 

Na szczęście to tylko Twoja opinia, a nie rzeczywistość. Nie zapominaj, że słuchanie muzyki jest bardzo subiektywne i każdy może lubić coś innego. I nie oznacza to, że coś co nam nie podpasowało jest do du...

 

Co do Hegla to zgodzę się z Rambo, że jest to najbardziej przereklamowana marka w PL. Wystarczy wejść na finn.no i zobaczyć na ile goli nas polski dystrybutor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lowkey dziękuję Ci bardzo za konkretną odpowiedź, bardzo mi pomogłeś..

Moje Emity mają gdzieś 80 godzin na liczniku i jest lepiej niż dobrze, ale poczekam w takim razie jeszcze trochę i dopiero zacznę szukać nowego wzmacniacza. Ja muszę powiedzieć, że szukam czegoś co nie będzie za bardzo obnażało słabych realizacji nagrań, gdyż w muzyce metalowej dużo jest takich płyt. Oczywiście odsłuch przed zakupem to podstawa. będę miał również na uwadzę tego CXA 60/80.

Generalnie z Dynek jestem strasznie zadowolony, wcześniej miałem Klipsche, Paradigmy i to nie było to jak dla mnie.

 

Mam jeszcze pytanie co do Standów, widzę, że dużo podstawek ma górną półkę bardzo małą o rozmiarach mniej więcej 160, 180 x 200, 220 mm - nie jest to za mało dla tych kolumn? Używasz u siebie Blu tacka , bądź jakiejś innej masy ?

 

Pozdrawiam serdecznie...

 

Zdecydowanie poczekaj-na pewno jeszcze nie są w 100% dotarte/wygrzane i możesz przypadkowo popełnić błąd.

 

Widzisz, również nie chciałem, żebym się denerwować musiał, kiedy słucham gorszej jakości nagrań (lubię podczas imprezy puścić muzykę z YT wraz z teledyskiem na tv), a ten cx80 ma ciekawego DAC'a, który fajnie i na prawdę bardzo odczuwalnie poprawia jakości czy to muzy z YT czy radia internetowego, które też mi się zdarza puścić w tle od czasu do czasu. Nie twierdzę, że nie ma lepszej opcji w tej kwocie, jednak moim zdaniem warto nie przejść obojętnie, bo choć Cambridge nie trzaska jakichś wybitnych wzmaków, to ten konkretny model jest Moim zdaniem wart sprawdzenia.

 

W temacie standów, to troszeczkę chyba źle zrobiłem, mogłem kupić ROGOZ-AUDIO 1SB100, ale to tylko i włącznie z uwagi na masę podstawek oraz bardziej spokoju ducha, ponieważ na tych 3x jest mega stabilnie, nic nie buja, nie degraduje dźwięku itd. także się nie przejmuj-nie jest to zbyt mało do Emitów.

 

Jeżeli chodzi o blue tacka, to dopiero muszę kupić. Aktualnie po prostu wziąłem z zakładu takie podkładki pod meble, żeby nie zniszczyć Emitów i w sumie tak by mogło zostać, ponieważ wszystko jest w porządku i nie widzę potrzeby kombinować, jednak dla bezpieczeństwa kupię tego blue tacka.

 

Zwróć uwagę, że Emity mają mega sztywną obudowę, także nie ma tu sytuacji, jak przy subie Jamo 660 (jak podkręciłeś bejs to się skurczybyk przemieszczał po pomieszczeniu :D).

 

Ps. Warto ustawić standy tak, aby Emity były skierowane minimalnie w górę-weź pod uwagę.

Edytowane przez Lowkey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standy Rogoza widziałem przez chwilę nie przyglądałem się szczegółom ale -pomijając wagę i inne kwestie użytkwe -były bardzo ladne

 

Music Hall może być ale dopiero 70.2, słuchałem, całkiem sobie radzi z Dynkami.

 

ps39 czyżby ten 35.2 był za słaby, widziałem chyba gdzies w necie Twoje dawne posty że Ci się podobał - ale może mi się przewidziało :)

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie , żeby wziąć na testy z allegro:

 

http://www.quistcable.pl/o-marce-quistcable/

 

Bardzo ładnie wyglądają (powinni wszystkie kable powyżej 500 zł sprzedawać w takim oplocie), tylko nie wiadomo jak z dźwiękiem.. Zna ktoś może tę firmę?

Edytowane przez Lowkey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak to nie, jak tak! Najlepiej 3010, radzi sobie ze wszystkim do Focusa i Special Forty włącznie.

 

 

 

Na szczęście to tylko Twoja opinia, a nie rzeczywistość. Nie zapominaj, że słuchanie muzyki jest bardzo subiektywne i każdy może lubić coś innego. I nie oznacza to, że coś co nam nie podpasowało jest do du...

 

 

Otóż to...

Nie ma urządzenia, które podobało by się wszystkim tylko po co wypisywać tak kategoryczne opinie i czemu ma to służyć?

Lepiej napisać że dane urządzenie nie wpasowało się w system lub nie spełniło oczekiwań niż pisać głupoty że cienizna itp.

 

Kiedyś ktoś trafi na taką opinię i jeszcze w to uwierzy więc trzeba takie wpisy prostować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Witam zastanawiam się nad kupnem Dynaudio DM 3/5 do Roksana K2. Czy to będzie dobra droga? ?? Obecnie Monitor Audio RX-8 w 21m2 i brakuje mi basu reszta ok piękny i cieply środek, dobra, czysta góra bez symbilantow... nie wiem jak to będzie wyglądało z dyniami??? Ktoś coś. ...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Mam z Emitów 20 więcej basu, niż z Dali Zensor 7 kolegi (na tych samych wzmacniaczach), a konkretniej jest od o wiele lepszej jakości oraz czuć jego potęgę na "pupie", nie wspominając o górze pasma-tam nawet nie ma o czym pisać.. Na pewno warto odsłuchać Emit 30 (dosyć podobne kolumny), tylko się licz z tym, że możesz go mieć nawet zbyt dużo w 21m2, gdyż Ja na 20m2 spokojnie podstawkowymi na 18' basie daję rady (bez zadyszki itd.). Hehe gdybym wstawił Emit 30, to by chyba pokój rozsadziło przy niektórych kawałkach :D.

Edytowane przez Lowkey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu ustawiłem kolumny gdzie mają trochę powietrza i jest nieźle. Tylko, że problem jest taki, że na stałe w tym miejscu nie mogą stać (nie da się swobodnie przemieszczać po pokoju). Może jakieś kółka pod standy ? Myślę też nad jakimiś panelami akustycznymi ale nie wiem dokładnie gdzie je zawiesić itp. Jestem ciekaw czy też S40 po wygrzaniu mocno ulegną zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.