Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem załamany.... bo... albo....

1. Onkyo Tx-4500 mk II gra tak samo (chwilami Lepiej) niż Advance Acoustic X-i125?

albo

2. DM 3/7 nie są w stanie pokazać różnicy między tymi wzmacniaczami?

albo

3. Mój CD Onkyo DX-6550 podaje tak słaby dźwięk, że zmiana wzmacniacza nic nie daje... oczywiście to już z przymrużeniem oka

albo

4. ja się nie znam i nie potrafię usłyszeć różnicy... co prawda daję radę usłyszeć różnice w detalach między 3/7 a F110, więc też ta opcja mniej prawdopodobna.

 

Zacząłem trochę żartobliwie, ale poważnie do sprawy podchodząc X-i125 nie potrafi niczym zaskoczyć.

Fish, Sphere, filmowa, Sade, Genesis, Dire Strairts, a w Ed Sheran czy Enigma dudni mi basem....

 

W rozmowie @sittek powiedział: "Oby nie było tak jak z Denon PMA 1500AE gdzie ta impulsowa dynamika mnie wręcz zabiła. Bo czasami co za dużo to niezdrowo" i cholera miał racje.

 

Ps. Strasznie mało czytelne to niebieskie podświetlenie.

 

Reasumując. W sobotę będę miał na testach Rotel A14 i też porównam go z X-i125 i staruszkiem onkyo... zobaczymy, a raczej posłuchamy.

 

x-i125.jpg

Edytowane przez Stefan Olszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H160 też robił z DM3/7 co chciał, jednak okazuje się, że może być lepiej i to dużo lepiej. W Dynkach jest ogromny potencjał. Po tym moim pokojowym eksperymencie przestałem się dziwić, ze głośniki Contour 20 zestawiają z trzykrotnie droższą elektroniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja rambo54!

 

Wtedy dopiero słychać i czuć wielowymiarowo niskie składowe.

Przy 100W/4Omy jest nieźle, jeśli mamy bardzo dobrą realizację, jeśli nie- przestrzeń i separacja planów będzie stać na niższym poziomie.

Ale dopiero można się o tym przekonać jeśli będziemy mieli możliwość bezpośredniego porównania, inaczej ucho szybko przyzwyczaja się do danej jakości dźwięku, i po czasie wydaje się, że jest bardzo dobrze. Ale jest to tylko pozorne.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam MF3 si dźwiękowo jesli lubisz to muzykalność brak agresji a zarazem szczegółowość

 

 

 

jedno sprawdź czy Twoje kolumny nie będą dla niego zbyt dużym obciążeniem....

 

Ps Jutro ide posłuchac MF 6 si :)

 

Hehe oj będzie zabawy coś czuje, skoro m3si może sobie nie poradzić :D Jednak spoko-przynajmniej jak kupię klocki 2 klasy wyżej niż Emity, to zostaną na dłuższą chwilę :-). Daj znać, jak tam m6si!.

 

Pojadę w wolnym czasie do Nautiliusa w Krakowie i przesłucham (z tego co będzie na stanie i się nada do Emitów) zaczynając od klasy RA 12, CXA 80 czy Naima 5si po klocki do 6 tysi. , ponieważ w chwili obecnej na większy wydatek sobie pozwolić nie mogę :P. Oczywiście po odsłuchu w salonie wzmaki, które zrobią robotę najlepiej-wezmę i sprawdzę w domu. Zdam relejszyn bankowo, jak tylko przyjdzie czas na wymianę.

 

Dzięki wielkie wszystkim, którzy dotychczas pomogli!. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje, na które warto zwrócić uwagę to bardzo proszę pisać. Chętnie wysłucham każdego, kto posiada realną wiedzę.

Edytowane przez Lowkey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe oj będzie zabawy coś czuje, skoro m3si może sobie nie poradzić :D Jednak spoko-przynajmniej jak kupię klocki 2 klasy wyżej niż Emity, to zostaną na dłuższą chwilę :-). Daj znać, jak tam m6si!.

 

Pojadę w wolnym czasie do Nautiliusa w Krakowie i przesłucham (z tego co będzie na stanie i się nada do Emitów) zaczynając od klasy RA 12, CXA 80 czy Naima 5si po klocki do 6 tysi. , ponieważ w chwili obecnej na większy wydatek sobie pozwolić nie mogę :P. Oczywiście po odsłuchu w salonie wzmaki, które zrobią robotę najlepiej-wezmę i sprawdzę w domu. Zdam relejszyn bankowo, jak tylko przyjdzie czas na wymianę.

 

Dzięki wielkie wszystkim, którzy dotychczas pomogli!. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje, na które warto zwrócić uwagę to bardzo proszę pisać. Chętnie wysłucham każdego, kto posiada realną wiedzę.

Była zabawa zaręczam ;)

 

M6si to juz bestyja ale zarazem bardzo dobrze sie słuchało

 

jak m3 si ma średnicę piękna ( no może nie aż tak jak 6) to w tym drugim wysokie super wraziste a zarazem mile dla ucha więcej szczegółów wielowarstwowość a nie bede sie rozpisywał nie ten klub ;) no i bas ale tutaj kolumny tez swoje robią

 

Lowkey masz to co tygrysy lubią najbardziej ( np kase :) )warto i tego wzmaka sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem załamany.... bo... albo...

Nie ma się co załamywać, przecież na tym właśnie ta zabawa polega, nie na wybraniu pierwszego lepszego, wcelowaniu w punkt, a poszukiwaniu :-) Niektórych to bardziej kręci niż grający wybornie stojący latami zakurzony sprzęt.

 

Reasumując. W sobotę będę miał na testach Rotel A14 i też porównam go z X-i125 i staruszkiem onkyo... zobaczymy, a raczej posłuchamy.

Z tymi Dynaudio ten Rotel zabrzmi najciekawiej.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ta, śpię na flocie :P. Jednak z czystej ciekawości sprawdzę, tyle, że i tak mnie stać na "szóstkę" aktualnie, aczkolwiek też się nie pali :P. Chodzi o to, że na razie kolumn nie chcę wymieniać, bo po wygrzaniu grają rewelka, także szukam jakiegoś rozwiązania w ludzkich kwitach, żeby wycisnąć z tego co mam jak najwięcej.

 

Pojedziemy, przesłuchamy, zobaczymy :-).

 

Dzięki jeszcze raz!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym poznać Wasze zdanie w następujących kwestiach dotyczących Emit 20:

- "powietrze" - mam pokój ok.18 m (półotwarty) i mógłbym zapewnić głośnikom 40-45 cm z tyłu, oraz z boku ok. 1m od grubej zasłony (drugi głośnik nie miałby bocznej ściany - brak na tym fragmencie) - to wystarczy?

- rozstawienie - chciałbym rozstawić głośnik dosyć szeroko (ok. 2,7 m), a trójkąt odsłuchowy byłby raczej równoboczny (żeby nie siedzieć na ścianie) - czy takie ustawienie pozwoli na korzystanie z pełni zalet tych głośników

(zakładając, że wzmacniacz da radę).

- Czy jakieś standy są jakoś szczególnie rekomendowane do tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Była zabawa zaręczam ;)

 

M6si to juz bestyja ale zarazem bardzo dobrze sie słuchało

 

jak m3 si ma średnicę piękna ( no może nie aż tak jak 6) to w tym drugim wysokie super wraziste a zarazem mile dla ucha więcej szczegółów wielowarstwowość a nie bede sie rozpisywał nie ten klub ;) no i bas ale tutaj kolumny tez swoje robią

 

Lowkey masz to co tygrysy lubią najbardziej ( np kase :) )warto i tego wzmaka sprawdzić

 

 

Musical dla mnie mulił , porównaj do Rotel RA 1592 albo Sugden 21 Signature , mimo tego że klasa A i ok.25 Watt to oddaje dużo prądu do nawet bardzo wymagających kolumn.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zapomnij o tym ... przestrzegam przed grzebaniem w Dynaudio .

Nie rozumiem dlaczego tak z uporem odradzasz modyfikacje? Miałeś jakieś złe doswiadczenia? Moje doświadczenie jest zupełnie odmienne , dm 3/7 po modyfikacji grają zdecydowanie lepiej niż w serii, być może lepiej niż f260, sam chciałbym porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>No coz, wysylajac kolumienki na modyfikacje nigdy nie wiemy, jak nowe sq polubi sie z akustyka naszego pomieszczenia, naszym zrodlem i piecem. Spore ryzyko, bo przeciez nie mamy mozliwosci wczesniejszego sprawdzenia modowanych kolumn, trzeba sie zastanowic czy nie lepiej odsprzedac kolulmny i szukac innych.

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja sprzętu zawsze będzie bardziej indywidualna . Na pewno D28/2 z ferrofloidem przy niedrogiej zwrotnicy będzie brzmiał nieco bardziej spokojnie ,lecz będzie to przekaz bardziej przytłumiony ,taki lekko za kocem. Jeżeli system brzmi zbyt jasno lub pokój ma gołe ściany i więcej jest dźwięków odbitych w pomieszczeniu wówczas taki przekaz będzie bardziej komfortowy dla ucha .

 

Mimo wszystko głośniki wysokotonowe z serii Excite,Focus, Contour niosą sporo więcej informacji i są bardziej rozdzielcze i w przyzwoitej akustyce i dobrej konfiguracji systemowej są po prostu lepsze .To kolejny krok w górę.

 

Przy konfiguracji tańszego systemu taki głośnik D28/2 wybaczy więcej co do jakości realizacji materiału muzycznego jak i sprzętu towarzyszącego .

Nie umniejsza to faktu jakości tego głośnika i faktu co można z niego tak naprawdę '' wycisnąć".

 

Przypominam że Guarneri Homage Sonus Fabera drugi model od góry oferty opierały się nie o Esotara T330 a o D28/2 .Ale tam był ten tweeter połączony z Audio Technology.

 

Panowie pisałem wiele razy o zastosowanych głośnikach w różnych seriach kolumn Dynaudio.

 

I powyżej także napisałem iż tweeter w Excite, Focus, Contour jest bardziej rozdzielczy ,żywiołowy (D260) ,lub nietypowy Focus 140 (neodymowy pierścień zamiast magnesu ferrytowego,membrana D260 ) . Są osoby które wolą miękkość i gładkość D28/2 w serii DM, Emit. (Adam38)

D28 był też w Contour 1,3 SE z podwójnym pierścieniem ferrytowym ,oraz w Contour 1,8 mk II .(D-28/2 CT.1.8 No. 81474) także z podwójnym pierścieniem ferrytowym.

 

Tweeter ten był stosowany w bardzo drogich kolumnach ,niegdyś gdy Dynaudio sprzedawało głośniki na zewnątrz. Sprawa brzmienia każdej z kolumn jest wynikiem aplikacji zwrotnicy ,aplikacji z konkretnym midwooferem czy średniakiem w konkretnym punkcie podziału pasma zwrotnicy z użyciem filtrów o różnym nachyleniu zboczy filtru ,jakości podzespołów etc.

 

Są kolumny bardziej podatne na modyfikacje i wyniki są spektakularne a są i takie gdzie modyfikacja sensu nie ma ,bądź przyniesie niewielkie korzyści .

post-15230-0-84646700-1508576830_thumb.jpg

post-15230-0-84330800-1508576835_thumb.jpg

post-15230-0-91177100-1508576840_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Jedni modyfikuja a ja wole konfrontacje z innymi monitorkami i za ok. 2 tygodnie bede mial u siebie monitorki na popularnym u nas teraz sb satori 13, czuje ze Dynie lekko nie beda mialy, zwlaszcza na wokalizie hah.Ps. Dziekuje Panie Grzegorzu za ujecie moich preferencji jako przyklad we wpisie jw., tak, to prawda, brzmienie tweetera z serii DM/Emit cenie sobie wyzej jak tego z moich excite. Taki gust i "gorsze" jest dla mnie lepsze , duuuzo lepsze.

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie rozumiem dlaczego tak z uporem odradzasz modyfikacje? Miałeś jakieś złe doswiadczenia? Moje doświadczenie jest zupełnie odmienne , dm 3/7 po modyfikacji grają zdecydowanie lepiej niż w serii, być może lepiej niż f260, sam chciałbym porównać.

 

Tyle że pewnie tuning robiles w Studio 16 hz. Grzegorz wie za jaki model jest sens sie brać , co mozna uzyskac i jakimi elementami a to już dłubanie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na portalu aukcyjnym są focuski 160 warto je za tą cene kupić?

 

Jeśli chodzi o te to myślę, że warto się nimi zainteresować. To chyba kolegi Luk77 także źródło pewne.

 

http://allegro.pl/dynaudio-focus-160-nowe-i7009325292.html#thumb/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 2/7 rzeczywiscie maja mocne rezerwy na basie? szukam jakis monitorow pod mojego Vincdnta 237 i z racji malego pokoju 16m2 musze zapodac jakies mniejsze skrzynki. Mentor 6 mi sie dusi...

Nie słucham głośno. Vincent mocowo powinien dac rade raczej. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest za chudo na basie? Radza sobie te kolumny czy slizgaja sie po tym basie? Sluchalem 2/8 i super graly tylko ze pokoj byl duzo wiekszy bo cos kolo 25m2. Spora roznica...

Jakies pozory zejscia chociaz beda mieć?

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.