Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale seria Excite w mojej ocenie nie ma tak wycofanej góry jak np. Focusy, więc może nie będzie źle.

Zresztą co tu gadać, posłucham i ocenię, najważniejsza jest dla mnie radość ze słuchania i odpoczynek przy naturalnie brzmiących wokalach. Etap analizy pasma mam już za sobą:)

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, usłyszymy...

I na Dynki i na Naima jeszcze czekam.

Opiszę wrażenia może po dłuższym czasie, aby uniknąć syndromu samozadowolenia i optymistycznej autosugestii, które przeważnie są wrogiem w obiektywnej ocenie nowego sprzętu.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale seria Excite w mojej ocenie nie ma tak wycofanej góry jak np. Focusy, więc może nie będzie źle.

Dlatego do Focusów potrzeba dość mocnej Integry, wtedy nic nie będzie wycofane, a bas będzie niesamowicie głęboki.

Mam je od kilku tygodni, i to co te monitory wyprawiają z dźwiękiem, to szok. Są niesamowite.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego do Focusów potrzeba dość mocnej Integry, wtedy nic nie będzie wycofane, a bas będzie niesamowicie głęboki.

Mam je od kilku tygodni, i to co te monitory wyprawiają z dźwiękiem, to szok. Są niesamowite.

Mocny tranzystor lub jak u mnie dość mocna lampa i jest bardzo poprawnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W focus140 to bas owszem będzie, ale niesamowicie podbity, vide testy w audio.

Może z testów wynika, że jest podbity, ale dźwięk jest naturalny i spójny w całym pasmie. Ani razu nic nie zadudniło, co ciekawe bas nie przykrywa całego zakresu, po prostu tak gdzie jest, to go słychać. I co ciekawe, to mnie najbardziej zadziwiło, jest wielowymiarowy.

Takie rzeczy to ja słyszałem na dużych podłogowych kolumnach.

 

Może to jest zasługa naprawdę mocnego i szybkiego Rotela A14, może przyfarciło mi z akustyką w pomieszczeniu, nie wiem?

Miałem dotychczas sporo monitorów, ale te dopiero wpasowały mi się idealnie.

REL do muzyki jest niepotrzebny.

 

Aha, ważna jest też realizacja płyt, ich jakość, bo czasami zdarzy się, że basu jest mało, albo góra daje po uszach, ale krew nie leci :-)

 

Sittek w f140 masz 14 czy 17 na basie?

14.

 

W Audience 50 miałem 17, ale w porównaniu z Focusem, to tam basu było mniej.

Cud :-)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztem niskiej skuteczności kolumny i szybkości basu.

Warto nadmienić że A50 mają 20 lat i parametry głośnika odpowiedzialne konkretnie za bas dawno się rozjechały. Ale fakt faktem ze seria focus jest duzo lepsza od audience. Nie mylić tylko kitu Foccus z końca lat 80tych.

 

W moich Crafft z bardzo podobnym midbasem jak w Focus 140/160 bas też jest mocną stroną tej kolumny, nawet w 45m salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio daje swoją gwarancję, rękojmię, nie wiem jak to nazwać, bo tym nie jest, na prawidłowe działanie głośników na 25 lat.

20 letnie kolumny mogą już niedomagać, to fakt, ciężko teraz byłoby to ustalić, bo porównać się już nie da.

 

Dlaczego bas z tych Focusów jest tak dobry, wielki?

Na pewno odpowiednie strojenie zwrotnicy, do tego głośnik ma niezły wychył gdy pompuje dużo basu.

 

Można sobie to pooglądać na tym kawałku ( tutaj są akurat Focusy 110), u mnie jest identycznie i czasami boję się, że wyskoczy.

Na Audience prawie stały w miejscu.

 

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio daje swoją gwarancję, rękojmię, nie wiem jak to nazwać, bo tym nie jest, na prawidłowe działanie głośników na 25 lat.

20 letnie kolumny mogą już niedomagać, to fakt, ciężko teraz byłoby to ustalić, bo porównać się już nie da.

 

Dlaczego bas z tych Focusów jest tak dobry, wielki?

Na pewno odpowiednie strojenie zwrotnicy, do tego głośnik ma niezły wychył gdy pompuje dużo basu.

 

Można sobie to pooglądać na tym kawałku ( tutaj są akurat Focusy 110), u mnie jest identycznie i czasami boję się, że wyskoczy.

Na Audience prawie stały w miejscu.

 

Xaviany moje takiego trzesienia ziemi nie robią wychył jest przy dużej głośności i" dyskotekowej nawałnicy" ;)

 

Jak daleko odsunięte od scian masz (macie) panowie swoje Dynki ?

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przede wszystkim dużye wychylenie oznacza, że trafił się dzwiek poniżej strojenia BR i zdrowe to dla głośnika nie jest. Do częstotliwości strojenia głośnik jest chroniony przy BR, poniżej już nie - reasumując jak widzimy "latanie" membrany to oznacza, że strojenie jest wysokie.

Edytowane przez EMiL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym obstawial 17cm, no ale to Sittek je ma u siebie. Z 12,5 cm zejscie do 40hz i do tego jeszcze twardosc i kopyto, cos tu nie pasuje heh

Chłopaki, przed chwilą zmierzyłem, proszę bardzo :

 

post-8490-0-03850300-1506698661_thumb.jpg

 

post-8490-0-76745100-1506698674_thumb.jpg

 

Miarka może atestu nie ma, ale jest OK :-)

 

reasumując jak widzimy "latanie" membrany to oznacza, że strojenie jest wysokie.

Na Metallice, czy Slayerze membrana tak nie lata, wychyły są dużo, dużo mniejsze.

Z takim bujaniem jak na YT spotkałem się pierwszy raz.

 

Tak więc bez paniki :-)

 

Wszystko pasuje, moc jest z Dynaudio.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ciekawe, to mnie najbardziej zadziwiło, jest wielowymiarowy.

Takie rzeczy to ja słyszałem na dużych podłogowych kolumnach.

Zaskakujące....z tak małego głośnika?

Chociaż Special One z 17-ką też potrafiły nieźle pokazać zakres basu.... z koncówką Octawe 290 było naprawdę imponująco, mój Audionet tak dobrze sobie nie radził, choć to ponoć zimny i neutralny smok, bez ograniczeń mocowych....

a tu Rotel tak fajnie zagrał...

Życie zaskakuje;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gdy je kupowałem od naszego forumowego kolegi, chciałem aby co najmniej zagrały tak jak moje poprzednie Audience 50.

A tu proszę, taka miła niespodzianka. Na nowo przewaliłem swoje stare płyty i jakby nabrały nowego wymiaru,

takie symboliczne przejście z HD na 4K.

 

Pamiętam, że w opisach w branżowej prasie spotkałem informacje, że mają 14 cm oraz 17.

Patrząc na wymiary kolumny byłem przekonany, że 14 cm to pomyłka, ale nie, tak jest.

Jednakże dźwięk z nich na pewno nie przypomina 14 centymetrowej średnicy :-)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gdy je kupowałem od naszego forumowego kolegi, chciałem aby co najmniej zagrały tak jak moje poprzednie Audience 50.

A tu proszę, taka miła niespodzianka. Na nowo przewaliłem swoje stare płyty i jakby nabrały nowego wymiaru,

takie symboliczne przejście z HD na 4K.

 

Pamiętam, że w opisach w branżowej prasie spotkałem informacje, że mają 14 cm oraz 17.

Patrząc na wymiary kolumny byłem przekonany, że 14 cm to pomyłka, ale nie, tak jest.

Jednakże dźwięk z nich na pewno nie przypomina 14 centymetrowej średnicy :-)

 

W prasie podają 17cm ponieważ przyjęto taką umowną zasadę że podaję się średnicę kosza a nie samej membrany.

Zresztą większość producentów również e ten sposób opisuje przetworniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wciąż dylemat czy monitor jest w stanie zagrać tak aby nie brakowało mi kolumny podłogowej. w perspektywie roku przymierzam się do zmiany F260 na... No właśnie biorę pod uwagę C1 i Contour 30. W F260 brakuje mi Esotara2. Oczywiście jak przyjdzie pora sam posłucham ich u siebie w pokoju. Na tą chwilę jestem ciekaw opinii osób, które słuchały tych dwóch kolumn w swoim systemie na porządnym piecyku, najlepiej lampowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prasie podają 17cm ponieważ przyjęto taką umowną zasadę że podaję się średnicę kosza a nie samej membrany.

Zresztą większość producentów również e ten sposób opisuje przetworniki.

Opis przetworników jak poniżej widać jest bardzo różny :

 

W zakresie cenowym, który ustaliliśmy dla tego testu, czyli 4000 - 6000 zł, mieszczą się zarówno Focusy 110 (1050 euro za parę), jak i Focusy 140 (1400 euro za parę), wybraliśmy jednak maluchy, chociażby dlatego, że podobne do Focusów 140, podstawkowe konstrukcje Dynaudio z 17-cm nisko-średniotonowym opisywaliśmy już wiele razy.

 

http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/80-dynaudio-focus-110

 

Focus 140 to kolejna wersja klasycznego tematu - klasycznego monitora Dynaudio. Wygenerowana dwa lata temu seria Focus wprowadziła pewne konstrukcyjne nowinki, ale przede wszystkim odwołała się do znanego wszystkim audiofilom schematu - prosta forma obudowy, 18-cm nisko-średniotonowy z wielką cewką, 28-mm jedwabna kopułka.

 

Głośniki to też klasyka, ale klasyka już tylko w kontekście Dynaudio. Nikt poza Dynaudio (i nieznanymi szerszej publiczności wyjątkami, które możemy tu pominąć) nie produkuje 18-cm głośników nisko-średniotonowych z cewkami o średnicy 7,5 cm.

 

http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/185-dynaudio-focus-140

 

A tu z kolei:

 

Focus 140 to klasyczny, dwudrożny monitor wentylowany z tyłu. Wysokimi tonami zajmuje się kopułka Esotec+ z neodymowym magnesem i lekką aluminiową cewką, chłodzoną płynem ferromagnetycznym. W głośniku nisko-średniotonowym 12-cm membranę z tworzywa o nazwie MSP (Magnesium-Silicate-Polymer) wprawia w ruch 75-mm cewka, także z aluminium.

 

http://www.hi-fi.com.pl/kolumny-testy-lista/1170-dynaudio-focus-140.html

 

 

Kolejne:

 

The Focus 140, the larger of the line's two stand-mounted monitors, sports a 1.1" soft-dome tweeter, and a 6.5" one-piece woofer of magnesium silicate polymer (MSP) with an oversized voice-coil and double-magnet motor system.

 

https://www.stereophile.com/standloudspeakers/506dynaudio/index.html

 

Description: Two-way, reflex-loaded, stand-mounted loudspeaker. Drive-units: 1.1" soft-dome tweeter, 5.5" plastic-cone woofer.

 

https://www.stereophile.com/content/dynaudio-focus-140-loudspeaker-specifications

 

 

I bądź tu mądry kto i co miał na myśli, bo rozstrzał średnicy jak widac jest znaczny.

Edytowane przez sittek

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z takim głosem (mezzosopran), to w Jet Set tylko się marnowała dziewczyna.

 

Byłem na jej kameralnym koncercie.Fantastycznie się jej słucha.Polecam jej nową płytę "woman In Black "

 

Jet set to była taka krótka przygoda młodziutkiej wówczas Sashy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.