Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie, zakonczylem wlasnie testy w moim systemie kapitalnego piecyka Haiku Audio SOL 2, zostalo mi podlaczyc mojego Atoll-a i jak ja podlaczyl tak po 5 minutach gluchy wylaczyl. Nachalna, scisnieta, bez detalu, bez roznicowania barw, bez mikrodynamiki, bez plastyki srednica atakuje dajac nieznosna na dluzsza mete kakofonie. Nowe doswiadczenie, brutalne ale mysle, ze zaowocuje w przyszlosci.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa czy dynki dm3/7 zagraja dobrze w 15m2?

Ponieważ grały u mnie w 20m2 to myślę, że to minimum. Dodam, ze pokój jest bardzo przyzwoity akustycznie. W DM3/7 bas czasami traci kontrolę z mocnymi piecykami, a ze słabymi go nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenie, pokój odsłuchowy miał prawie 22m2, m30 mialy sporo miejsca żeby się rozpędzić, jednak nie do mojego pokoju one. Będą sie dławić. M20 będą ok, nie są takie małe jak by się wydawało, dźwięk potężny. W przyszłości zawsze można zmieniać wzmaka na mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emity czy starsze DM nie są już tak wymagające - jak Audience czy Focusy, ale dopiero byś się przekonał o różnicy, gdyby podłączono ci rzeczonego A14. Chociaż może i dobrze, że nie słyszałeś? :-)

Słyszałeś jak gra rotel A14 z Dynaudio? Na papierze wygląda na niezbyt mocny piecyk, wysterował by moje focusy czy jednak atoll in100 lepszy w tej kwestii?

Dynaudio Focus 160, Atoll IN100 SE, Bluesound Node 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem A14 (zresztą go mam) z F140 (też mam) i w sklepie z F160. Uważam, że z tym wzmakiem obie Dynki radzą sobie bardzo dobrze. Mimo że jest to "tylko" 80W na kanał to ten Rotel jest zdecydowanie modniejszy od RA-12, który tych watów miał "ledwie" 60 na kanał.

 

Dynamika jest na bardzo dobrym poziomie, mikrodynamika czy to na górze, średnicy czy nawet na dole pasma również.

F140- są trochę ciemniejsze, z dociążonym dołem, a F160 jaśniejsze w tweeterze, ale ogólny charakter jest podobny,

 

Nawiasem mówiąc F140 mi bardziej przypasowały.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem F160 z RA-1572.

Brzmi jeszcze lepiej niż A14, choć charakter dźwięku jest ten sam. Wyposażenie identyczne, poza większą mocą i wyjściami symetrycznymi.

Czym się różni? Tę większą o 40 W moc po prostu czuć.

Objawia się to jeszcze większą kontrolą nad Dynkami, słychać więcej szczegółów i mikrodynamika jest bardziej zaakcentowana.

Oczywiście do tego wzmaka potrzeba już kolumn z wyższej półki, aby odczuć różnicę.

I takie są Focusy.

Do tej Integry spokojnie można już parować Contoury.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mc Krisu, koniecznie posluchaj regi elex r, swietna scena i bas oraz ujmujace, bardzo ladnie oddane wokale. Obecnie uwazam, ze do 5 kzl. za nowy to jedyny wzmacniacz, ktory jest ok., chociaz nie wszystkich klamotow oczywiscie sluchalem heh. Geste zrodlo bym jej dal i z emitami m20 moze byc swietnie. Zaluje, ze kiedys wybralem tego agresywnego narwanca jak w stopce a nie elex r... Dobre zrodlo pod nia to podstawa.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak by twoje dynki podłączyć do rotela ra-1572. Widziałem go w sklepie, kawal kloca z niego.

 

Kawał kloca , to fakt ale jeszcze większy a raczej wydajniejszy , cięższy jest RA 1592 . Dynaudio z Rotel-ami powinni w pakiecie sprzedawać i aż dziw bierze że te zacne firmy się jeszcze się nie "dogadały" :)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Rotela podłącza się kolumny w przedziale od 4 do 8 omów.

Trzeba tylko pamiętać, że ze 4 omowe można podłączyć tylko jedną parę, 8 omowe nawet dwie, pod dwie pary zacisków, albo w pokoju, albo na strefy.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Z tego co napisales w K.16hz jestes z Konina. Masz u siebie Salon Audio Mix Konin. Szef salonu na pewno Ci pomoze, zwlaszcza, ze jest jak my wszyscy tutaj milosnikiem brzmienia Dynaudio. Podejdz, posluchaj czy po prostu wypozycz. Warto.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie juz ich słuchałem i mnie oczarowaly.

Właśnie jak grały na niskim poziomie głośności z naimem xs2, to brakowało trochę basu i wypełnienia na niskiej średnicy. Jak dałem głosniej to było idealnie, całe pasmo wypełnione tak jak lubię. Takiego dźwięku szukałem.

No i teraz rozkminiam, bo niektóre głośniki jak i wzmacniacze tak mają że trzeba dać głośniej.

To może trzeba jakiś mocarniejszy wzmak podpiąć?

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>To teraz od mysli do czynow. S16hz bez problemu wypozycza monitory CG. Znam brzmienie emit i cg, bedziesz mial ciezki wybor hah. Nie wiem czy dalej masz ampli na wzmocnieniu, jezeli tak to wybor bedzie latwiejszy ale drozszy. Powodzenia w dobrym wyborze, jak posluchasz jednych i drugich to podziel sie wrazeniami. Przypomnialo mi sie, gdzies mi niedawno na rynku sh mignely prawie nowe CG, chyba znany i lubiany bloger Violet je odsprzedaje w fajnej cenie, no i masz pewnosc, ze kupisz u niego stan igla.

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne Dynie w mojej historii już zakupione - tym razem X14.

Teraz szukam do nich Naima Unitiqute 2.

Naim Unitiqute ATOM na razie dla mnie za drogi - to zupełna nowość za ok. 10 kzł i zanim pojawią się używki w rozsądnych cenach minie sporo czasu.

 

Pozdrawiam, Tomek.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne Dynie w mojej historii już zakupione - tym razem X14.

Teraz szukam do nich Naima Unitiqute 2.

Naim Unitiqute ATOM na razie dla mnie za drogi - to zupełna nowość za ok. 10 kzł i zanim pojawią się używki w rozsądnych cenach minie sporo czasu.

 

Pozdrawiam, Tomek.

 

Od siebie polecam to połączenie (tyle, że u mnie UQ2 gra z X18).

Nowe UQ2 masz od 6,5 kPln na Allegro (polecam audiostyl z Katowic, pewnie jeszcze można tą cenę negocjować, kupowałem u nich moje Dynie X18 i można się dogadać;).

Jeśli używka, to masz kilka sztuk na ebayu, ale IMO za ok. 1000 GBP + przesyłka gra nie jest warta świeczki, za duże ryzyko, kiedy koło 6 kPln masz nówkę z gwarancją.

Edytowane przez stach_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.