Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie dynaudio pisze,że w emit m20 siedzi D280 wysokotonowy a nie d28/2 czy to te same?

 

TAK . i na DM 3/7 też pisze D280 ,czyli D28 z zerem :-) .Oczywiście komora wytłumiająca za magnesem w Dynaudio jest jedna czyli "Esotecowa" z użebrowaniem, nie stosują już komory znanej z D28/2.

 

Na Contour 1,4 LE i Contour 3,4 LE tez nadany symbol to D280 coating precision ,ale to zupełnie inny głośnik ,to rozwinięcie D260 ESOTEC ze zmienioną membraną i tym samym układem magnetycznym co D260 Esotec.

 

W krakowskim Nautilusie pracuje jeden specjalista mający dużą wiedzę wspomożoną kartami serwisowymi kolumn Dynaudio z rozpisami jakie głośniki w którym modelu po 90 roku . BARDZO ciekawe rzeczy tam są :-)

post-15230-0-68376200-1504467397_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie dynaudio pisze,że w emit m20 siedzi D280 wysokotonowy a nie d28/2 czy to te same?

Jak już wielu kolegów zauważyło, i ja z tym też się zgadzam, że siła kolumny leży nie w przetworniku, a raczej w zwrotnicach.

POd tą samą zwrotką ich charakter może być nie do odróżnienia. Na przykład DA50 i DA52.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Przymierzam sie do zakupu nowych monitorów Dynaudio Special Forty i mam pytanko czy możne ktoś ich słuchał ? Wiem, ze na razie można ich posłuchać w warszawskim Nautilusie,a to trochę daleko ode mnie :(

Edytowane przez pielgrzym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Przymierzam sie do zakupu nowych monitorów Dynaudio Special Forty i mam pytanko czy możne ktoś ich słuchał ? Wiem, ze na razie można ich posłuchać w warszawskim Nautilusie,a to trochę daleko ode mnie :(

 

Jest recenzja i porównanie z C20 w klubie miłośników dobrych monitorów:

 

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-dobrych-monitorow_36720.html/page__st__660#entry4178391

Edytowane przez lorecci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja z ponownym szybkim pytaniem do miłośników Dynek.

Focus 220 czy 220 mkII lepszy? Różnica ceny jest nie duża.

 

140 była z podrasowanym basem podobnież większa wersja, nie mam dobrej pamięci ale coś się o oczy odbiło że chodziło o poprawę basu w następnej wersji, niech się koledzy wypowiedzą, to tylko trop z mojej strony.

Edytowane przez Kamil Ełk

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

260 to raczej za duże dla mnie, Focusy zastąpią Audience 62. Obydwa modele 220 mogę w dobrej cenie kupić.

Bardziej podobają mi się 220 bo są w kolorze wiśnia:) i blisko a 220 II czarny połysk i trzeba 200 km jechać.

 

Kup to co tańsze a tak na prawdę kluczowa sprawa to wzmocnienie do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140 to 220?:)

Poza mocniejszym basem to prawie to samo. Budowa identyczna (220-tka ma jeden średniotonowiec więcej),

co ciekawe oba zestawy są dwudrożne i mają tę samą zwrotnicę pierwszego rzędu. Ogólnie charakter dźwięku jest zbliżony i wiele osób, gdyby nie widziało grających monitorów dałoby sobie łapę odciąć, że są to właśnie podłogówki.

 

No i 220-tki są dużo bardziej wymagające co do wzmacniacza, bo nominalnie potrzebują 250W, a nie 200W jak w przypadku 140-tek.

Dlatego przy gorszym wzmocnieniu może się nagle okazać, że te mniejsze, będą grały lepiej, z większym wykopem :-)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wielu kolegów zauważyło, i ja z tym też się zgadzam, że siła kolumny leży nie w przetworniku, a raczej w zwrotnicach.

POd tą samą zwrotką ich charakter może być nie do odróżnienia. Na przykład DA50 i DA52.

Tak, tylko nie należy zapominać że to celowe działanie firmy.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właściwe jest pytanie, jeśli z różnymi filtrami jest różnie a po zmianie elementów jest lepiej, to jak mogą zagrać głośniki bez zwrotnicy pasywnej a ze zwrotnicą aktywną przed preampem. Ze też topowe modele nie mają wersji aktywnych jak u Lipińskiego.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jest dobry pomysł zakupić dynaudio dm2/6, 2/7 lub nowe emity m20 do wzmaka rotel ra-04se. Z tego co czytalem to dynaudio potrzebuje mocnego pieca, a ja mam tylko 40wat. Druga sprawa czy dynki dm3/7 zagraja dobrze w 15m2?bo tez biore pod uwagę ten model. Jutro ide na odsluch emitow m30 a jak beda 20-tki to tez je sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierz ze sobą wzmacniacz. W 15m2 nawet dm 2/6 sobie poradzą o ile wzmacniacz sobie z nimi poradzi. U mnie x16 z lampą które są blisko 2x większe od audience 42 nie radzą sobie tak jak one z tranzystorem w około 25m2.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz po odsłuchu. Powiem tak- mój wzmak plus cd a14 rotela opasane kablem chorda, w pierwszej kolejności zapodali emit m30.

Jak dla mnie bomba, perkusja niesamowity wydźwięk , dynamika powala, bas niski,nie zauważyłem żeby mój rotel nie dal rady dynkom, podkręciłem na godzine 12 max, bylo głośno.

Następne były m20, były rownie dobre, praktycznie bez zastrzeżeń, zupełnie inne brzmienie niż moje bowersy, dużo dużo lepsze. Wydaje mi sie ze m30 będą za duże do mojego pokoju. Mają solidne lupniecie, i czy się dobrze rozpędzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

czy chodziło ci o najnowszy odtwarzacz Rotela CD14, bo A14 to Integra?

 

Jacula pisał wyżej...

Panowie, czy jest dobry pomysł zakupić dynaudio dm2/6, 2/7 lub nowe emity m20 do wzmaka rotel ra-04se. Z tego co czytalem to dynaudio potrzebuje mocnego pieca, a ja mam tylko 40wat. Druga sprawa czy dynki dm3/7 zagraja dobrze w 15m2?bo tez biore pod uwagę ten model. Jutro ide na odsluch emitow m30 a jak beda 20-tki to tez je sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.