Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest bardzo dobre pytanie, oba modele grają podobnym dźwiękiem, trzydziestki schodzą niżej, czuć to od razu. Moje ucho nie jest tak mocno doswiadczone żeby to dokładnie opisać,ale ten charakter dźwięku bardzo mi pasuje. Jest duża różnica pomiędzy moimi b&w 686 a dynaudio, oczywiście na korzyść tych drugich. Jak wróciłem z odsłuchu i włączyłem te same nagrania różnica była kolosalna, szczególnie na górze. Dynki można godzinami słuchać i jest przyjemnie a bowersy niestety nie.

Z rotelem dobrze wypadł im bardziej podkręciłem głośność to dźwięk był potężniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tymi Dynaudio Audience 10 z Allegro . Niestety jak widać jedna wysokotonówka powgniatana. No i to znowu przewała cenowa z Legnicy. Dopiero sprzedali za 710 zł i już wystawiają od 700 zł.Która to już aukcja że sprzedali i jakby nic wystawiają od nowa ten sam towar.

Tak z ciekawości czy ten model ma szansę zagrać niegłośno dźwięcznie przestrzennie i niezmulająco z wzmacniaczem Cyrus 8vs .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kuzyna grały takie 10`ki pod arcam 9. Mi się podobało plastycznie, z masą i całkiem dobrą przestrzenią/lokalizacją z niemałymi źródłami i sporym dołem choć nie za szybkim w każdym razie słuchało się przyjemnie a zdziwieniem była dobra lokalizacja. Wiem że kopułka to 28 af, midbas na koszu blaszanym. Kopułka dość mocno pofałdowana ale można pod rozkręceniu tweetera od środka fałdki powypychać o ile krawędzie fałdek nie są na tyle ostre by się materiał przełamał.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomogę ale ja mam Hegla H80 z Dynaudio S1.4 LE i połączenie to ma synergię, choć z mocniejszymi (bardziej wydajnymi prądowo) wzmacniaczami jest lepiej.

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta skutecznoscia to chyba nie do konca jest zawsze tak jak podaje producent, moje x14 w tescie Audio maja 80dB a samo Dynaudio podaje 85dB. Sluchajac wielu innych monitorkow z tym samym piecem sklanialbym sie ku temu, ze w Audio podali prawidlowy wynik pomiaru.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy :) Po Dali Ikon 6 zastanawiam się nad krokiem w przód.

Co byście polecili do 16m2 pod zestaw Vincent 237 + Vincent CD S6

Miałem Vincenta 237 + CD S7, najpierw z monitorami Dali Mentor 2 (model wyżej od Ikon) i góra była za ostra, zmieniłem na Dynaudio Focus 160 - piękna aksamitna góra, piękna średnica, ale na basie kompletna klapa, mulenie a nie bas. Ten wzmacniacz ma dużo watów, ale słabą wydajność prądowa, nie daje rady dynkom.

Musisz szukać kolumn o większej skuteczności do tego wzmaka lub zmienić Vincenta, ja tak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wydać teraz 10k na kolumny, to bankowo lądują u mnie Dynaudio 1.4 limited edition (black glossy).

Piękne są, i choć jest pewnie kilka konstrukcji (nowych) w tej cenie, które być może lepiej się sprawdzą w konkretnych warunkach, to jeżeli kiedyś będzie sposobność kupić używane w idealnym stanie lub jak miałem okazję nie tak dawno (niestety-jest okazja, to znowu kasy brak..) kupić nówki, to bankowo biorę bez papierów bez pytań! :-).

 

http://www.insideci.co.uk/ImageGen.ashx?width=660&image=/media/816637/dyn_contour_s14_le_black_main.jpg

Edytowane przez Lowkey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wydać teraz 10k na kolumny, to bankowo lądują u mnie Dynaudio 1.4 limited edition (black glossy).

Piękne są, i choć jest pewnie kilka konstrukcji (nowych) w tej cenie, które być może lepiej się sprawdzą w konkretnych warunkach, to jeżeli kiedyś będzie sposobność kupić używane w idealnym stanie lub jak miałem okazję nie tak dawno (niestety-jest okazja, to znowu kasy brak..) kupić nówki, to bankowo biorę bez papierów bez pytań! :-).

 

http://www.insideci.co.uk/ImageGen.ashx?width=660&image=/media/816637/dyn_contour_s14_le_black_main.jpg

 

Też je bardzo lubię ale jak posłuchałem C1 to jednak to jest mój trop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Szukam koledzy pomocy i porady. Zaczynam budować swoje pierwsze poważne :) stereo. Zastanawiam się mocno nad monitorami dynaudio 2/7 lub 2/8. Miało by to grać z marantz 7200 na około 14 m2. Czytałem że to bardzo przyzwoite monitory. Są w zasięgu moich możliwości finansowych. Jak by ktoś coś napisał a może słuchał z w/w wzmaka będzie mi miło i dzieki. Daniel

Edytowane przez DanEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że to bardzo przyzwoite monitory.

 

Dobrze czytałeś. 2/8 miałem. To kawał monitora, lubi mocne szybkie wzmacniacze, spory potencjał na basie. Nie łatwo je napędzić. Do 14m2 spokojnie możesz iść w 2/7 . Mniej wymagające wobec wzmacniaczy. Więcej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Szukam koledzy pomocy i porady. Zaczynam budować swoje pierwsze poważne :) stereo. Zastanawiam się mocno nad monitorami dynaudio 2/7 lub 2/8. Miało by to grać z marantz 7200 na około 14 m2. Czytałem że to bardzo przyzwoite monitory. Są w zasięgu moich możliwości finansowych. Jak by ktoś coś napisał a może słuchał z w/w wzmaka będzie mi miło i dzieki. Daniel

Może ktoś chętny mam dynaudio audience 42 pierwszy właściciel kartony stan idealny wizualny i techniczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobiłem dwie dziury maskownicą (zamontowałem ją na odwrót) w górnym średino-nisko tonowym głośniku w Focus 220. Dziury są w zawieszeniu po obu stronach. Orientuje się ktoś czy da się to jakoś naprawić czy trzeba wymienić głośnik? Na chwile obecna nie słyszę różnicy w dźwięku tylko jak długo tak to pociągnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.