Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś raz jeszcze byłem na odsłuchu, tym razem emity 20 na przemian z 30, tak po kilka razy. Miałem podpięty rotel a12 tym razem. Przesluchalem 3 albumy i powiem że oba modele grają nadzwyczaj dobrze, 30-stki schodzą niżej to czuć. Bas jest miękki i gleboki-tak jak lubię. Jedynym minusem cena, dwukrotnie większa. Piękne są, napalilem sie na te trzydziechy

A nie myślałeś o dm 3/7? Cena niższa a grają równie zacnie co M30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam zamówione m30. Będą pod koniec tygodnia. Będę musiał je wygrzać, dokładnie przetestować z moim rotelem i zdecydować czy zmienić na mocniejszy piecyk. Jak tak to wstawie A14 rotela i powinno być ok.

 

a to Gratuluję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników DM 3/7 lub znawców tematu.

Mam w tej chwili do nich amplituner Onkyo TX-4500 mk II - piękna maszyna i jest po pełnej renowacji.

Ale obawiam się, że to za mało dla dynek.

Zastanawiam się na co wymienić? Budżet 5-6 tyś.

W q21 zaproponowali mi dla rozjaśnienia 3/7 wzmacniacz Advance Acoustic X-i105

Może coś doradzicie?

 

Ps. wcześniej też chcę wysłać 3/7 do p. Grzegorza (studio16hz) na modyfikację. Ciekawe co z tego wyjdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wyjdzie? Panu Grzegorzowi może się podobać, tobie już może mniej :-)

 

Co do wzmaka- No przecież już było: Rotel A14

Albo coś z drugiej ręki np. RA-1570, lub jak znajdziesz coś z dzielonych z serii 108x.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Czy Rotel to jedyna, słuszna marka?

Jest tego jakieś uzasadnienie?

I czy faktycznie Advance Acoustic X-i105 lub jego starszy brat z pieknymi "wycieraczkami" Advance Acoustic X-i125 tak mocno odstają?

A ja jako użytkownik modyfikowanych przez S16Hz DM 3.7 napiszę, że grzechem jest nie wykorzystać ich potencjału i zostawić je w serii.

Ale ostrzegam- zmiana ta przyniesie rozjaśnienie dźwięku, otwarcie góry pasma- efekt ściągniętego koca.

Przynajmniej ja to tak odebrałem.

Poza tym każdy aspekt ulegnie poprawie- łącznie z basem który nabierze głębi i stanie się selektywny.

Dobór wzmacniacza radziłbym po przeprowadzonej modyfikacji.

Ja ze swojej strony i w tym budżecie polecam lampę - u mnie sprawdził się Cayin CS 88 , ale na pewno znajdziesz używany A 88 w tej cenie .

Te wzmacniacze nie pozostawiły suchej nitki na Heglu H100.

Na pewno Pan Grzegorz umożliwi Ci odsłuch twoich kolumn z ww. wzmacniaczami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozjaśnienia chcę, ale nie chce utracić charakteru brzmienia 3/7, tego ciepła.

Nie chciałbym by z 3/7 zrobiły sie jakieś B&W.

 

Jestem po pierwszym dniu porównań moich DM3/7 i Focus 110, wiem, że nie są wzorcem ale pokazują mi czego brakuje mi w moich.

Brakuje mi nazwę to "powietrza między dźwiękami".

Gitara z nylonowymi strunami grana piórkiem akordami na moich jest bardziej "zlana" dźwięki z poszczególnych strun jakby nachodziły na siebie, jakby brakowało ataku, reakcji na powstanie dźwięku i jego wygaszenie.

W F110 te dźwięki są bardziej od siebie "oddalone" jest między nimi przestrzeń, powietrze.

Ten "atak" też bardzo ładnie się pokazuje przy fortepianie; Możdżer czy Camilo. F110 w tym wyprzedza 3/7.

 

Jeśli to się zmieni i 3/7 dostaną tego powietrza, to będę szczęśliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osluchaj sie z nimi ze dwa tygodnie, posprawdzaj ustawienia i wzmacniacze i jak dalej bedziesz czul braki to kierunek S16hz, masz 100% pewnosci, ze nie bedzie fuszerki a mozesz tylko zyskac. Nie wiem tylko ile takie podrasowanie kosztuje. Najpierw jedbak posluchaj ich z roznymi zrodlami i piecykami, jezeli masz taka mozliwosc. Dynie potrafia zadziwic pod dobrym piecem i zrodlem.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno modyfikacje zwrotnicy robiłbym na końcu, najpierw stożki antywibracyjne zamiast kolców, kombinowanie z wzmacniaczem, warto by było wstawić jakies granitowe płyty pod kolumny lub specjalne plyty antywibracyjne. Jak sie dobrze zestawi poszczególne elementy systemu to powinno być extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy samą modyfikacją zwrotnicy można z DM3/7 zrobić F260. Jednak mam wątpliwość.

 

Podobno po modyfikacją zabrzmią lepiej niż F260. :)

Czy tak będzie trudno wiedzieć nim sie nie spróbuje.

 

Napewno modyfikacje zwrotnicy robiłbym na końcu, najpierw stożki antywibracyjne zamiast kolców, kombinowanie z wzmacniaczem, warto by było wstawić jakies granitowe płyty pod kolumny lub specjalne plyty antywibracyjne. Jak sie dobrze zestawi poszczególne elementy systemu to powinno być extra.

 

Mam kolce i mam granity.

Jutro przyjeżdża Advance Acoustic X-i125 i zobaczymy czy coś zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno po modyfikacją zabrzmią lepiej niż F260. :)

Czy tak będzie trudno wiedzieć nim sie nie spróbuje.

 

 

 

Mam kolce i mam granity.

Jutro przyjeżdża Advance Acoustic X-i125 i zobaczymy czy coś zmieni.

Co najbardziej uleglo zmianie jak wstawiles granity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najbardziej uleglo zmianie jak wstawiles granity?

 

nie mam pojęcia.:)

Kupiłem 3/7 używane i z granitami w gratisie. Tak postawiłem i jest cały czas.

Już mnie kolega pytał o różnice i muszę spróbować zdjąć z granitów i zobaczyć czy jest i jaka róznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem nie raz, że zmianę jakości słyszy się nie wstawiając w system lepszy model, a dopiero wtedy gdy wróci się do poprzedniego, starszego układu. Jest to ciekawe doświadczenie, zważając że działa dopiero w powrotną stronę.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek szybko przyzwyczaja sie do dobrego brzmienia i mu ono powszednieje. Chyba jakims wyjsciem jest miec jakies drugie "slabsze" glosniczki jako czasowa odskocznia, by potem powrot do lepszego znowu smakowal jak na poczatku. Sittek sprawdz na swoich dyniach najnowszy album Jamiroquai - automaton, alez to u mnie idzie, fantastyczny basik a i muza klasa.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem nie raz, że zmianę jakości słyszy się nie wstawiając w system lepszy model, a dopiero wtedy gdy wróci się do poprzedniego, starszego układu. Jest to ciekawe doświadczenie, zważając że działa dopiero w powrotną stronę.

Takie zjawisko odkryłem, gdy obok siebie stały DM3/7 i S25. F260 jest gdzieś pomiędzy jednak bliżej mu do S25, choć Esora2 brakuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Rozglądam się powoli za nowym wzmacniaczem do Emit 20, co za tym idzie nurtuje mnie kilka pytań, ponieważ chcę po tej zmianie skupić się już tylko na źródle/przetworniku.

 

Jaka klasa wzmaków, to Waszym zdaniem max do tych skrzynek? Zależy mi na tym, aby finalnie wycisnąć z Emitów tyle, ile fabryka da w obecnych warunkach akustycznych, które są na dosyć przyzwoitym poziomie, aczkolwiek do idealnych zapewne nieco brakuje.. :P.

 

Interesuje Mnie raczej sprzęt nowy, ewentualnie używki w idealnym stanie. Mile widziana możliwość odsłuchu. Aktualnie jako źródło Cambridge Dac Magic 100 musi stykać (z czasem dokupię DAC wyższej klasy).

 

Kwota jaką chce przeznaczyć na wzmacniacz, to ~4000 zł (górna granica).

 

Moje typy:

 

- Cambridge audio cxa 60/80 (niektórzy twierdzą, że 60 jest lepsza w zależności od posiadanych kolumn).

- Naim Nait 5si / Cambridge audio Dac Magic 100

- Marantz 8005 / Cambridge audio Dac Dagic 100

- Rotel A 12

- NAD C368

 

Z ciekawości odsłuchałbym (wiem, że to nie ta półka, dlatego piszę "z ciekawości):

 

- Musical Fidelity m3si

- Hagel H 80

- Rotel A 14

 

Bardzo proszę o opinię poparte doświadczeniem, a nie tym, co wyczytaliście w necie.

 

Dzięki z góry!.

Edytowane przez Lowkey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek sprawdz na swoich dyniach najnowszy album Jamiroquai - automaton, alez to u mnie idzie, fantastyczny basik a i muza klasa.

OK, chętnie sprawdzę.!

 

Bardzo proszę o opinię poparte doświadczeniem, a nie tym, co wyczytaliście w necie.

Z wymienionych wzmacniaczy akurat każdy jest wyjątkowy i zarazem specyficzny w prezentowanym dźwięku.

Monitory Emit M20 są niestety bardzo wymagające co do wzmacniacza i dlatego im więcej dostarczy mocy tym lepiej zabrzmią.

Jednakże uważam, że NAD ze swą wypchniętą dynamiką i mocnym basem, nie zawsze dobrze kontrolowanym, najgorzej sparuje się ze wskazanych zestawów. Hegel jest mocnym wzmacniaczem, o bardzo dobrych parametrach, bez problemu poradzi sobie z tymi kolumnami, jednakże nie każdemu odpowiada skandynawska surowość. Nie każdy to lubi i akurat tego wzmacniacza nie powinno kupować się bez odsłuchu. On jest jak Denony z wyższej półki, potężny w mocy ...... czasami aż za bardzo.

 

Musical Fidelity M3Si i Naim Nait 5si to jest to co najlepiej zgra się z tymi monitorami.

Wielowymiarowy dźwięk, dynamika i przede wszystkim świetna mikrodynamika, szczególiki i zjawiskowa spójność całego pasma.

Należy jednak pamiętać, że kolumienki MUSZĄ stać na solidnie dociążonych standach, inaczej szkoda kasy na te bardzo dobre wzmacniacze.

 

Rotel A12? Zdecydowanie A14, miałem RA-12 i obecnie A14 i różnica poiędzy nimi jest znaczna. Jak wiadomo jestem od dziesiątek lat fanem tej marki, jednak tak jak w przypadku Hegla czy Denona, przed zakupem obowiązkowy odsłuch. Dynamika, moc, mikrodynamika na wysokim poziomie (A14), choć do MF czy Naima mu jeszcze brakuje. A12 jest wyraźnie uboższy w stosunku do nich). Ma moc, ma power, ale wysokie tony są jednowymiarowe, choć na pewno nie męczące.

 

Marantz 8005? Ja tego dźwięku nie lubię, zbyt jasny i wyzuty z emocji. Innym podoba się. Wystarczy sprawdzić, odsłuchać można wszędzie.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości odsłuchałbym (wiem, że to nie ta półka, dlatego piszę "z ciekawości):

 

- Musical Fidelity m3si

- Hagel H 80

- Rotel A 14

H80 nie polecam do tych głośników, u mnie poległ z DM3/7. Prawdopodobnie żaden wzmacniacz do 4k nie wyciśnie z Emit20 wszystkiego co dała fabryka to wiem z własnego podwórka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych wzmacniaczy akurat każdy jest wyjątkowy i zarazem specyficzny w prezentowanym dźwięku.

Monitory Emit M20 są niestety bardzo wymagające co do wzmacniacza i dlatego im więcej dostarczy mocy tym lepiej zabrzmią.

Jednakże uważam, że NAD ze swą wypchniętą dynamiką i mocnym basem, nie zawsze dobrze kontrolowanym, najgorzej sparuje się ze wskazanych zestawów. Hegel jest mocnym wzmacniaczem, o bardzo dobrych parametrach, bez problemu poradzi sobie z tymi kolumnami, jednakże nie każdemu odpowiada skandynawska surowość. Nie każdy to lubi i akurat tego wzmacniacza nie powinno kupować się bez odsłuchu. On jest jak Denony z wyższej półki, potężny w mocy ...... czasami aż za bardzo.

 

Musical Fidelity M3Si i Naim Nait 5si to jest to co najlepiej zgra się z tymi monitorami.

Wielowymiarowy dźwięk, dynamika i przede wszystkim świetna mikrodynamika, szczególiki i zjawiskowa spójność całego pasma.

Należy jednak pamiętać, że kolumienki MUSZĄ stać na solidnie dociążonych standach, inaczej szkoda kasy na te bardzo dobre wzmacniacze.

 

Rotel A12? Zdecydowanie A14, miałem RA-12 i obecnie A14 i różnica poiędzy nimi jest znaczna. Jak wiadomo jestem od dziesiątek lat fanem tej marki, jednak tak jak w przypadku Hegla czy Denona, przed zakupem obowiązkowy odsłuch. Dynamika, moc, mikrodynamika na wysokim poziomie (A14), choć do MF czy Naima mu jeszcze brakuje. A12 jest wyraźnie uboższy w stosunku do nich). Ma moc, ma power, ale wysokie tony są jednowymiarowe, choć na pewno nie męczące.

 

Marantz 8005? Ja tego dźwięku nie lubię, zbyt jasny i wyzuty z emocji. Innym podoba się. Wystarczy sprawdzić, odsłuchać można wszędzie.

 

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź :-). CXA 80 myślisz, żebym sobie darował? Powiem szczerze-uważałem, że będzie to nieco łatwiejsza kwestia z Emitami, jednak nie poddam się łatwo, ponieważ te głośniki bardzo przyjemnie brzmią i zdecydowanie z podstawek do 3000, to brzmienie podchodzi mi najbardziej.

Standy mam aktualnie od Dynaudio 3x i nie narzekam, jednak spoko-wymienie wzmacniacz i jeżeli się okaże, że faktycznie będzie kiepsko, to wymienię na Dynaudio Stand 6 lub coś od Rogoz Audio np. 1PSPW90.

 

Mam ciśnienie na: http://www.simaudio.com/en/product/32-integrated-amplifier.html ale po pierwsze cena, a dwa, to chyba jednak już trochę przesada do tych podstawek :P.

 

H80 nie polecam do tych głośników, u mnie poległ z DM3/7. Prawdopodobnie żaden wzmacniacz do 4k nie wyciśnie z Emit20 wszystkiego co dała fabryka to wiem z własnego podwórka.

 

Po dzisiejszym dniu, w którym miałem okazje tego zestawienia posłuchać-zgadzam się z Panem zdecydowanie. Dźwięk w ogóle nie dla mnie-zbyt surowy, na basie dziwnie strasznie gra, a przy tym wizualnie porażka. Czekam jeszcze na okazję, żeby odsłuchać tego MF'a m3si.

Edytowane przez Lowkey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam MF3 si dźwiękowo jesli lubisz to muzykalność brak agresji a zarazem szczegółowość

 

 

 

jedno sprawdź czy Twoje kolumny nie będą dla niego zbyt dużym obciążeniem....

 

Ps Jutro ide posłuchac MF 6 si :)

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.